Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze pontony i silniki...

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.12.2011 16:50

Cisza jakowaś w ....temacie 8O
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 15.12.2011 00:14

smoki3 napisał(a):Cisza jakowaś w ....temacie 8O


Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda!
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 10.01.2012 14:03

Przerywam ciszę i proszę o podpowiedź jaką pompkę elektryczną kupić do pompowania pontonu Honda IE 380 ? Jak była o tym mowa to proszę o skierowanie na właściwe tory. POzdrawiam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.01.2012 15:59

wrocławianka napisał(a):Przerywam ciszę i proszę o podpowiedź jaką pompkę elektryczną kupić do pompowania pontonu Honda IE 380 ? Jak była o tym mowa to proszę o skierowanie na właściwe tory. POzdrawiam :)




Zobacz TU, a jak będzie mało to daj znać. Ja osobiście pompuję zwykłą pompką od zestawu.
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 11.01.2012 21:22

Poczytałam i zapoznałam z opiniami mężą, nadal upiera sie przy elektrycznej :roll: , ciekawe dlaczego? :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.01.2012 22:09

wrocławianka napisał(a):Poczytałam i zapoznałam z opiniami mężą, nadal upiera sie przy elektrycznej :roll: , ciekawe dlaczego? :oczko_usmiech:


Z tymi pompkami to jakaś dziwna sprawa :roll: Ja nigdy nie myślałem o elektrycznej, pewnie dla tego gdyż moja pompka nożna z zestawu sprawuje się super i przez piętnaście minut pompuję cały ponton. 8)
kaz344
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz344 » 12.01.2012 00:08

Na jesień kupiłem silnik Hondy 15Km, teraz z nudów tak sobie "chodzę" wokół niego i zastanawiam się czy pasek klinowy nie jest za luźny bo dosyć ugina się pod palcami...może co jakiś czas trzeba go :?: wymienić????
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 12.01.2012 00:41

wrocławianka napisał(a):Poczytałam i zapoznałam z opiniami mężą, nadal upiera sie przy elektrycznej :roll: , ciekawe dlaczego? :oczko_usmiech:


Popieram męża. Ja używałem pompki Bravo 12HP BAT (musi być HP, żeby napompować airmatę w Honda T-IE 38 ).

A kupiłem ją tu.

pzdr
Jacek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.01.2012 09:38

kaz344 napisał(a):Na jesień kupiłem silnik Hondy 15Km, teraz z nudów tak sobie "chodzę" wokół niego i zastanawiam się czy pasek klinowy nie jest za luźny bo dosyć ugina się pod palcami...może co jakiś czas trzeba go :?: wymienić????


Musisz sprawdzić w instrukcji obsługi, jaka powinna być strzałka ugięcia paska oraz co ile lat (godzin pracy silnika) trzeba go wymienić.

Ps. Jak już tak chodzisz koło tej maszyny to przeczyść świece, wymień oleje, przesmaruj kalamitki wyczyść filtr paliwa. :wink:
kaz344
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz344 » 12.01.2012 18:55

...olej w spodzinie wymieniłem. A filtr paliwa się czyści czy wymienia? jak się czyści? przedmuchać?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2012 08:58

kaz344 napisał(a):...olej w spodzinie wymieniłem. A filtr paliwa się czyści czy wymienia? jak się czyści? przedmuchać?


Ja mam 15 Mercurego, tam się filtr paliwa odkręca i połów kuje. Czyścić najlepiej roztworem ciepłej wody z mydłem. Następnie opłukać i wysuszyć.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 14.05.2012 08:10

A co powiecie o takim zestawie? http://allegro.pl/zestaw-ponton-270n-si ... 28074.html

czy da się tym jakoś przemieszczać w dwie osoby? chodzi mi tylko o to żeby ponton płynął trochę szybciej niż sam bym wiosłował. No i na ile wystarcza akumulator? :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.05.2012 08:20

Poruszaliśmy już temat elektryków. Zestaw dobry na staw na ryby. Na Jadran to raczej nieporozumienie. Dostaniesz przy powrocie wiatr i falę w pysk i nie dociągniesz do kei :?
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 14.05.2012 10:02

Jeżeli zachowasz rozsądek,to nawet na samych wiosłach spokojnie wzdłuż brzegu przepłyniesz kilkaset metrów,a to często wystarczy by cieszyć się samotnością w ciekawej zatoczce.Akumulator i silnik traktuj tak jak by ich wcale nie było,pływając tak daleko żeby móc wrócić o własnych siłach.Z czasem i tak kupisz większy zestaw z silnikiem spalinowym,a ten przyda się do pływania w strefach ciszy.Ja przez kilka lat pływałem po Jadranie ruskim gumowcem na wiosłach i też miałem radoche.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.05.2012 10:06

Tylko jeśli miałbym kupić ponton dla 2 osób i elektryka to wolałbym te pieniądze zainwestować w dobry kajak, który prawdopodobnie okaże się bardziej mobilny i niezawodny na Jadranie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone