Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luk787
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.09.2012
Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk787 » 27.10.2012 12:24

Witam wszystkich Forumowiczów.
Za oknem pada więc czas napisać i powspominać tegoroczne wakacje.
Pierwsze nasze wakacje za granicą Polski, namówieni przez znajomych którzy zakochali się w Chorwacji.
Plan jest prosty. Dwa tygodnie odpoczynku a zarazem dobrej zabawy.

Wakacje zaczęliśmy planować początkiem roku, dyskusje mapy, rozmowy, przeglądamy zdjęcia i filmy w necie i coraz bardziej się nakręcamy.
Jest fajna ekipa więc i wakacje muszą być fajne.
Kilka dni przed wyjazdem zasiedliśmy przy piwku i dyskutujemy, w końcu trzeba ustalić gdzie jedziemy.
Jedziemy samochodem więc pierwszy plan wyglądał tak. Cztery miejsca po 4 dni, Wyspa Krka, Makarska, Dubrovnik i wyspa Brać albo Hvar. Tuż przed podróżą uznaliśmy, że wyspę Krka zostawimy sobie na koniec. Będzie bliżej wracać do domu. Plany jednak się pozmieniały w trakcie wakacji ale o tym później napiszę.

Nie mając pojęcia o istnieniu tego forum nie byłem nastawiony na napisanie relacji i nie mam zbyt dużo do tego celu zrobionych zdjęć. Na pewno nie będzie to piękna fotorelacja, jednak może uda się coś pokazać na tych moich marnych fotkach. Miejscowości dość popularne więc każdy Cromaniak wie jak pięknie tam jest.

Zapraszam do czytania i oglądania moich zdjęć:)

Plaża w Makarsiej, za skałami miejscowość Krvavica
Załączniki:
Makarska.JPG
Plaża w Makarskiej
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.10.2012 12:49

Luk, witamy na forum! Zasiadam z przyjemnością :)

Zarówno Makarska, jak i Supetar to piękne miejsca i chętnie pooglądam je na Twoich fotkach.

Pozdrawiam :papa:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 27.10.2012 13:02

Też się przysiądę , w końcu od Makarskiej zaczęliśmy naszą przygodę z Chorwacją.

Pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.10.2012 14:38

:D Zasiadam i czekam na cd
Pozdrav :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.10.2012 17:20

czwarta miejscówka, jedziemy :lol:
gentri
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 18.08.2012
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) gentri » 27.10.2012 19:35

Witaj,
zasiądę i ja

Pozdrawiam :)
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 27.10.2012 21:37

Witam i dosiadam się również do relacji...
Choć przeczytałem już chyba wszystko o Makarskiej z chęcią poczytam więcej :wink:
Przyjdzie czas w końcu się wybrać :mrgreen:
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 27.10.2012 21:42

Witaj,

zasiadam i ja

pozdrav dla krajana :papa:
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 27.10.2012 23:18

Jestem ciekawa co zmieniło się w Makarskiej od 2008r.
I dlatego też, będę do Ciebie zaglądać :)
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 27.10.2012 23:24

Jest nas więcej!!!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.10.2012 20:15

Makarska może w przyszłym roku, więc zasiadam i czekam na więcej
luk787
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.09.2012
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk787 » 28.10.2012 21:34

W końcu nadszedł ten dzień:)
10 sierpień 2012 - wyjazd
Na ten moment czekaliśmy ponad pół roku. Walizki spakowane upychamy w bagażniku, ostatnie oględziny samochodu. Godzina 19 nadchodzi coraz szybciej. Oczywiście wymiana uścisków z rodzinką i siadamy do czarnej bmki. Turbina syknęła, z wydechu poszła para, koła zaczęły się toczyć. Przed nami ok 1250 km do przejechania.

Nie obyło się bez niespodzianek:)
Wyjeżdżamy z Bielska - Białej a już za granicą Czeską gps zaczyna szaleć. Okazało się że w całym tym zamieszaniu przed wyjazdem zapomnieliśmy wgrać mapy Czech. Trochę błądziliśmy, aż na jakiejś stacji postanowiliśmy kupić mapę i olać to małe urządzonko na szybie:)

W końcu udało się wrócić na odpowiednią drogę i kierujemy się na Brno, później Wiedeń, Graz, Maribor i Zagrzeb.
Oczywiście trasę studiowaliśmy w domu i drogą oszczędności szukamy sposobu na ominięcie autostrad w Słowenii.
Udaje nam się znaleźć taką drogę. Tuż przed granicą ze Słowenią zjeżdżamy z autostrady i jedziemy przez miejscowości Sveta Ana, Lenart, Ptuj i wyjeżdżamy w miejscu gdzie kończy się autostrada A4 a zaczyna droga ekspresowa, która prowadzi do granicy z Chorwacją. Tym sposobem zaoszczędziliśmy 30 euro za winietę.

Go granicy ok 3km korek ale cóż poradzić, trzeba odczekać. Na granicy kontrola dowodów osobistych i ruszamy dalej. Zaczynają się tunele. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem:) Już zaczyna mi się podobać :)
Mijamy Zagrzeb Karlovac i w miejscowości Brinje zjeżdżamy z autostrady i kierujemy się do miejscowości Senj aby dalej jechać wybrzeżem - droga nr 8.
I tu naszym oczom po raz pierwszy ukazuje się MORE :D
Obrazek

Cała nasz czwórka już zmęczona ale widać było jak pojawia się uśmiech i radość na twarzach.
Droga nr 8 fakt widoki piękne jednak to nie do końca był dobry wybór. Droga kręta, podjazdy, zjazdy. Straciliśmy sporo czasu jadąc tą drogą. Jednak za te widoki opłaciła się:) Gołe wyspy Rab Pag
Obrazek

Szybka decyzja i jak to tylko będzie możliwe wracamy na autostradę. Zmęczenie daje się we znaki.Chcemy jakoś nadrobić stracony czas i jak tylko jest odcinek autostrady gdzie nie ma samochodów nasza prędkość rośnie nawet do 200km/h. Nasza podróż autostradą kończy gdy zjeżdżamy do Splitu. Wracamy na drogę nr 8, mijamy piękny Omis, Baska Voda. Nasz celu już bardzo blisko, wjeżdżamy do Makarskiej.

Każdy z nas marzy o prysznicu i chwili odpoczynku. Teraz tylko znaleźć nocleg i zaczynamy wczasować:)
Na wjeździe do Makarskiej przy ulicy stali miejscowi Chorwaci i oferowali pokoje, apartamenty. Pytamy aby rozeznać się w cenach.
Teraz zaczynają się dyskusje, doszliśmy do wniosku że zostawimy samochód na mieście i pójdziemy pieszo szukać apartamentu. Co dalej okazało się słusznym wyborem co wyjaśnię później:) O dziwo ze znalezieniem nie było problemy ludzie sami nas wołali żebyśmy oglądali ich apartamenty. W końcu znaleźliśmy taki co nam odpowiada i zaczynamy się targować oczywiście:) Początkowa cena 75 euro za apartament skończyło się na 70 za dobę

Polak Chorwat dwa bratanki jak stwierdził owy właściciel:)
Idziemy po samochód. Podjeżdżamy na parking a właściciel z uśmiechem "Dobar auto, cijena gore"
Wymiana uśmiechów i zaczynamy rozpakowywać samochód. Szybki prysznic, krótka drzemka i ruszamy na obiad:)

CDN zapraszam
luk787
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.09.2012
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk787 » 29.10.2012 14:42

Makarska dzień pierwszy.

W Makarskiej spędziliśmy 5 dni. Skupiamy się głównie na odpoczynku czyli plażowanie od rana do późnego popołudnia.
Dla mnie to była zupełna nowość. Obserwujemy wszystko dookoła bo to nasze pierwsze wakacje za granicą.
Do tej pory wakacje spędzaliśmy na Bałtykiem. Porównujemy...
Plaże - kamieniste ok mi to w sumie odpowiada przynajmniej nie mam wszędzie piasku:) Nie jest tłoczno co mi się chyba najbardziej podoba.
Woda w morzu - Do Bałtyku żeby wejść pierwsze musiałem zamoczyć stopy poradzić sobie z dreszczem, który mnie atakował dopiero później się zanurzyć cały. Tutaj bez chwili wahania jestem cały w wodzie:) Woda przejrzysta i bardzo słona i dzięki temu łatwo się pływa. Na usta nasuwa się tylko "wow! to jest to".

Na plaży spędziliśmy całe popołudnie. Wybraliśmy plaże na północ w kierunku Splitu.
Obrazek
Tutaj pierwszy raz spróbowałem chorwackiego piwa Karlovacko, zjadłem kukuruz:)
Po plażowaniu powrót do apartamentu, prysznic i wracamy nad morze.
Spacerujemy deptakiem wzdłuż plaży.

I tutaj kolejne miłe zaskoczenie - lody
Proszę o jedną gałkę do wafelka:) A tu niespodzianka... Dostaje takiego wielkiego loda że w Polsce to chyba byłyby 4 gałki. Patrze na znajomych, którzy już byli wcześniej w Makarskiej - Tu są takie lody. Od razu uśmiech na twarzy.

Później jeszcze chwila rozmyślania. Dookoła słyszę polskie słowa. Dużo tutaj Polaków. Zaczynam się zastanawiać jak to możliwe, znam tylu Polaków i większość narzeka że nie ma kasy, że kryzys w Polsce, że nie może sobie pozwolić na fajne wakacje itp. Czy faktycznie tak jest czy Polacy to naród lubiący narzekać:)
Po powrocie policzyłem ile tak na prawdę mnie te wakacje kosztowały i porównałem z moimi wakacjami w Polsce i wyszło mi, że Chorwacja kosztowała mnie więcej o dojazd tylko.

Wieczorem spacer po porcie kolacja w knajpce i późnym wieczorem wracany do apartamentu.
Cdn Zapraszam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.10.2012 19:27

luk787 napisał(a):Makarska dzień pierwszy.
Tutaj bez chwili wahania jestem cały w wodzie:)


i to jest ta szczególna różnica, którą również zauważyłem od razu :D

znam tylu Polaków i większość narzeka że nie ma kasy, że kryzys w Polsce, że nie może sobie pozwolić na fajne wakacje itp. Czy faktycznie tak jest czy Polacy to naród lubiący narzekać:)


dokładnie, wielu Polaków tylko narzeka, że kasy brak :roll:

Po powrocie policzyłem ile tak na prawdę mnie te wakacje kosztowały i porównałem z moimi wakacjami w Polsce i wyszło mi, że Chorwacja kosztowała mnie więcej o dojazd tylko.


identyczne wnioski w temacie :lol:
a nawet, gdyby było drożej, to i tak nie ma co porównywać :lol:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 30.10.2012 14:16

Również chętnie poczytam jakie udało się wysnuć wnioski z kolejnych dni. :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone