Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 12.11.2012 10:14

Fajne danie z "oczami", czekam na Brac...


:papa:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 12.11.2012 21:37

fajna wycieczka,do Brać też szybko dojedziecie :wink: :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.11.2012 15:38

Takie techniczne mam pytanko, ile czasu mieliście na Korculi?
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 13.11.2012 21:19

Oj, z dużą przyjemnością przypomniałam sobie zeszłoroczny pobyt w Makarskiej i podobny rejs Makarskim Jadranem, tylko w kierunku Hvar,Brać.
Fajnie tam było, a kąpiele na plażach w zatoczkach i tej z cypelkiem ( tam było tanie piwko) - niezapomniane.
luk787
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.09.2012
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk787 » 13.11.2012 23:01

Aldonka napisał(a):Takie techniczne mam pytanko, ile czasu mieliście na Korculi?


Od chwili gdy wysiedliśmy w porcie ok godzinkę spędziliśmy z polskim przewodnikiem. Zwiedziliśmy kościół i muzeum. Trochę historii o Korculi liznęliśmy. Później ok 2 godzinki do planowanego powrotu więc trochę spacerowaliśmy. Ja, że byłem w kąpielówkach to obok tej wierzy na zdjęciu popływałem, bo tam jest zejście do morza:)
luk787
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.09.2012
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk787 » 14.11.2012 00:05

Dzień szósty - żegnaj Makarska, witaj Supetar

Nieubłaganie nadszedł ten dzień kiedy to musimy pożegnać się z piękną Makarską. Te 5 dni pozwoliły mi nam za klimatyzować się w obcym kraju, przybliżyły język, który nie jest w sumie trudny do zrozumienia, pozwoliły nam zapomnieć, o pracy i obowiązkach, które mamy w Polsce.
Czy wykorzystaliśmy w pełni ten czas na poznanie Makarskiej? Na pewno nie! Dlatego musimy tu wrócić. Dopiero po powrocie do kraju i przeszukaniu wielu informacji na temat tego miasta uświadomiliśmy sobie jak dużo zobaczyliśmy i zarazem jak niewiele zobaczyliśmy. Przepiękne góry nad Makarską, kiedy wylegując się na materacu na morzu, myślałem czy da się tam być? Otóż da się i to chyba główny powód dla którego tutaj wrócimy. Druga sprawa, Makarska jest dla nas zbyt wielka żeby ją dokładnie zwiedzić pieszo więc następnym razem pomyślimy o rowerach:)

Czwartek 16 sierpień - dziś przenosimy się na wyspę Brać.
W związku z tym wczesna pobudka i pakujemy graty do samochodu żegnamy właściciela wynajmowanego apartamentu i ruszamy do portu. Prom mamy o godzinie 8 jednak chcemy być trochę wcześniej aby na pewno się nim zabrać. Punkt 8 żegnamy Makarską....
Obrazek

Płyniemy do Sumartinu...
Obrazek

A tutaj widzimy jakby stocznię....
Obrazek

Ok jesteśmy na wyspie. Ruszamy więc do naszego celu jakim jest Supetar. Przejeżdżamy kilka kilometrów i od razu stwierdzamy że to inny świat... Spokój na drodze, czasem mijamy jakieś dziwne samochodziki marki Reanault jak z filmów o Luisie de Funès:)
Jedziemy przez Gornij Humac, Prażnice, Nerezisca i nagle naszym oczom ukazuje się nasz cel:)
Obrazek

Ta podróż minęła dość szybko i przyjemnie. Dojeżdżamy w okolice portu, zostawiamy samochód na parkingi i ruszamy na poszukiwanie noclegów. Tutaj już nie było tak łatwo jak w Makarskiej... Znalezienie apartamentu zajęło nam ok godzinę. Chodziliśmy i pytaliśmy wszędzie ne ma jednak tutaj ludzie tacy mili i próbowali dzwonić do swoich znajomych. Inni ludzie, bardziej życzliwi, takie odnieśliśmy wrażenie:) W końcu udało się, pewien pan, który nie miał wolnych pokoi zadzwonił do znajomych i po chwili byliśmy już na miejscu. DOść kawałek od centrum ale nam to nie przeszkadzało, duży plus, mieszkaliśmy prawie przy Lidlu więc blisko po świerze pieczywo na śniadanie:)

Apartament bajka - cena niższa jak w Makarskiej a piękne pokoje i kuchnia. Łazienka jak w domu, czysta i ładna, widać że właściciele dbają o swoje. Do tego duży taras, nad którym rosło kiwi:) Ok wypakowaliśmy samochód, kąpielówki na siebie i ruszamy nad Jadran:)
Resztę dnia spędziliśmy wylegując się na plaży.
Obrazek

Wieczorem oczywiście spacery i kolacja u Jure.
mnowak355
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.05.2009
Re: Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnowak355 » 14.11.2012 17:36

Bardzo fajny opis z miejscowościami i zdjęciami. "Śledziłem" Waszą trasę na Mapy Google
Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasze pierwsze wakacje w Chorwacji:) Makarska Supetar 2012 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone