Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Lokva 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 25.02.2018 11:46

amatus1 napisał(a):Kilka stron wcześniej była dyskusja na temat cen, kosztów w cro. Dziś przeczytałem cennik wejściówek do parku narodowego Plitvickie Jeziora i się załamałem. Wejściówka kosztuje 250 kun!!! Wali na łeb ich coraz bardziej...:(


Jak nie zagrodzą parku od strony drogi pomiędzy wejściem nr1 i nr2 to będą mieli mnóstwo "imigrantów'' bez biletów :-).
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 25.02.2018 12:27

Tymi cenami dają powody do kombinowania.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 25.02.2018 12:31

to chyba lepiej będzie jechać do BiH z wodospady Kravica.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 25.02.2018 12:32

"na" miało być :oops:
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 25.02.2018 12:54

za 250 kun to lepiej miło spędzić wieczór na tarasie...u Iva :D i pooglądać zdjęcia z Jezior. :wink:
Slomka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.06.2018
Nasza Lokva 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slomka » 26.06.2018 22:24

Witam! Na forum jestem pierwszy raz. I pierwszy raz będę w lipcu na Chorwacji. Wybór padł na Lokva Rogoznica. Mam prośbę, jeśli stali bywalcy mogliby mi odpowiedzieć:
-pierwsze i najważniejsze dla mnie pytanie: czy ktoś za/kojarzy apt High Life? Strasznie jestem ciekawa, jak daleko od morza, czy bardzo wysoko i ogólnie jak wyglądają...
- jak wygląda dno? czy kamieniste? czy drobny żwirek? jadę z małymi dziećmi, stąd pytanie
-czy warto brać i kuny i euro? Jak Wy robicie?
-czy warto brać namiot na plażę? karimaty? parasol?
-czy jeździliście do Omis autobusem? czy komunikacja miejska w ogóle tam funkcjonuje?
-jakie maski polecacie? i czy płetwy brać?
Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na plaży! :-)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.06.2018 23:30

Rozumiem, że jesteś nowym użytkownikiem, ale na wszystkie Twoje pytania są odpowiedzi na forum, więc wystarczy użyć wyszukiwarki. Nie byłam w Lokvie, ale na większość Twoich pytań są standardowe odpowiedzi:
- Twój apartament jest nad Jadranką, więc przy każdym spacerze na plażę musisz tę ulicę przekroczyć. Trasa może nie jest aż mega ruchliwa, ale ja po dwukrotnym pobycie niemal przy samej plaży, nie zdecydowałabym się na mieszkanie dalej niż 20m od morza. Ale to tylko moje odczucia, dla mnie to po prostu wygoda mieszkać tuż przy plaży z małymi dziećmi.
- My przy szóstym pobycie w Cro zawsze z Polski bierzemy euro i już na miejscu wymieniamy na kuny, lub po prostu płacimy kartą, bo w naszym banku (aliorbank) wychodzi dość korzystnie przewalutowanie.
- namiot plażowy warto brać, dobry jest samorozkładający się z Decathlonu, parasolem może bardzo targać przy wiatrach (są często w Cro), natomiast namiot można na przykład kamieniami przytwierdzić do podłoża. Karimaty również się sprawdzają. Mamy takie zsuwające się ze sobą z allegro. Polecam
- maski mamy takie zwykłe, na oczy i nos, fajka do tego, ale ponoć fajne są te easybreath, gdzie masz całą twarz "zabudowaną". W zeszłym roku pożyczyłam na chwilę od sąsiada, super się pływało. Płetwy to oczywista sprawa. Jak się umie pływać + płetwy + maska do snoorkowania, to wrażenia (tym bardziej pierwszoroczne) niezapomniane. Płetwy przyśpieszają pływanie, więc polecam :D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 27.06.2018 07:05

Slomka napisał(a):Witam! Na forum jestem pierwszy raz. I pierwszy raz będę w lipcu na Chorwacji. Wybór padł na Lokva Rogoznica. Mam prośbę, jeśli stali bywalcy mogliby mi odpowiedzieć:
-pierwsze i najważniejsze dla mnie pytanie: czy ktoś za/kojarzy apt High Life? Strasznie jestem ciekawa, jak daleko od morza, czy bardzo wysoko i ogólnie jak wyglądają...
- jak wygląda dno? czy kamieniste? czy drobny żwirek? jadę z małymi dziećmi, stąd pytanie
-czy warto brać i kuny i euro? Jak Wy robicie?
-czy warto brać namiot na plażę? karimaty? parasol?
-czy jeździliście do Omis autobusem? czy komunikacja miejska w ogóle tam funkcjonuje?
-jakie maski polecacie? i czy płetwy brać?
Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na plaży! :-)

Co do apartamentu to sprawdzić w necie bo nie kojarzę. Plaże są różne ale jest i żwirek i na każdej znajdziesz jakieś kamienie, wybierzesz ta która Ci najbardziej odpowiada.
Kun nigdy nie biorę bo u mnie są bardzo drogie-70 gr. Euro na apartament zabieram a resztę płace kartą albo bankomat, dziś przelicznik 0.58.
Komunikacji miejskiej tam nie ma.Jeat to wioska i żaden autobus miejski-podmiejski nie jedzi. Są autobusy liniowe Split-Makarska itp ale nie wydaje mi się by jeździły często.
Karimat,, parasoli nie biorę. Zawsze staram się wybierać miejsce pod drzewem. Pierwszy raz w cro miałem namiot z Decathlon ale się nie sprawdził, zero przewiewu, do tego trzeba dużo kamieni nakładać by bo nie wywiało. No może gdybym miał bardzo małe dziecko to bym brał...leżę od kilku lat na kocu z Pepco:).
Płetwy to podstawa, szybko się pływa ale jeśli plywalas w nich to zapewne wiesz jak jest to różnica. Maska również. My mamy kilka , mamy słynna z Decathlon ale nam nie do końca pasuję gdyż ciężko się w niej schodzi głębiej...głównie pływamy standard z rurka.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 27.06.2018 15:46

Lokva Rogoznica po raz trzeci.
Pozdrowienia dla wszystkich z Lokvy:)!
Niestety, pierwszy raz Lokva jak i Chorwacja przywitała nas deszczem. Pogoda nie jest ciekawa ale od jutra ma być lepiej:)
Kilka fotek i informacje z trzeciego pobytu w Lokvie jak wrócimy do kraju.
IMG_5658.jpg
Pozdrowienia ze skąpanej w deszczu Lokvy!Wasze zdrówko!
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 27.06.2018 19:10

amatus1 napisał(a):Lokva Rogoznica po raz trzeci.
Pozdrowienia dla wszystkich z Lokvy:)!
Niestety, pierwszy raz Lokva jak i Chorwacja przywitała nas deszczem. Pogoda nie jest ciekawa ale od jutra ma być lepiej:)
Kilka fotek i informacje z trzeciego pobytu w Lokvie jak wrócimy do kraju.
IMG_5658.jpg


W tym roku nie tylko w Cro aura płata figle , jednak moim zdaniem troszkę później jest pewniejsza ...chociaż zobaczymy.
Nawet nie próbuj " jak wrócimy do kraju " :) co ciekawego , w miarę wolnej chwili i chęci dawaj w skrócie " on line "
Ap 1 czy 3 ?
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 27.06.2018 19:47

fish74 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Lokva Rogoznica po raz trzeci.
Pozdrowienia dla wszystkich z Lokvy:)!
Niestety, pierwszy raz Lokva jak i Chorwacja przywitała nas deszczem. Pogoda nie jest ciekawa ale od jutra ma być lepiej:)
Kilka fotek i informacje z trzeciego pobytu w Lokvie jak wrócimy do kraju.
IMG_5658.jpg


W tym roku nie tylko w Cro aura płata figle , jednak moim zdaniem troszkę później jest pewniejsza ...chociaż zobaczymy.
Nawet nie próbuj " jak wrócimy do kraju " :) co ciekawego , w miarę wolnej chwili i chęci dawaj w skrócie " on line "
Ap 1 czy 3 ?


To prawda z tą pogodą... :(
Może w sierpniu będzie inna :wink:
Ta popieram Janusza ...dawaj Zbychu info w miarę możliwości.. :wink:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 27.06.2018 20:21

Wrocilem z Omisa, jeszcze tylu rodaków nie widzialem...parking w centrum głównie PL, Czesi w mniejszości:)Chociaż w tym wygrywamy:)
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 27.06.2018 20:24

amatus1 napisał(a):Wrocilem z Omisa, jeszcze tylu rodaków nie widzialem...parking w centrum głównie PL, Czesi w mniejszości:)Chociaż w tym wygrywamy:)


Prawie jak we Władysławowie albo Łebie..... :hut: :hut: :hut:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 27.06.2018 20:44

Jeśli jechali razem to bezsensu brać w takiej dużej od siebie odległości kwatery. Zbyt daleko, nieracjonalne raczej chodź różnie bywa...a może się zorientowali kilka dni wcześniej i zrezygnowali z jednej. Ich strata.
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 27.06.2018 21:28

amatus1 napisał(a):Lokva Rogoznica po raz trzeci.
Pozdrowienia dla wszystkich z Lokvy:)!
Niestety, pierwszy raz Lokva jak i Chorwacja przywitała nas deszczem. Pogoda nie jest ciekawa ale od jutra ma być lepiej:)
Kilka fotek i informacje z trzeciego pobytu w Lokvie jak wrócimy do kraju.
IMG_5658.jpg


Oj, jak ja tęsknię za tym widokiem. Ja co prawda stacjonowałam w Ruskamen ale widok ten sam. My w tym roku na Pag jedziemy - zobaczyć trochę inna Chorwację.

Udanego wypoczynku i słońca życzę:)) Będę zaglądała
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Lokva 2016 - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone