Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Lokva 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 21.11.2017 20:13

Na miejscu Ivo mówi gdzie warto zjeść żeby wakacje były miłe do końca :mrgreen:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 21.11.2017 20:23

Polecam sprawdzoną aplikację na smartfona bądź bezpośrednio przez przeglądarkę- TripAdvisor, wyszukasz restauracje czy atrakcje w danej okolicy...niestety brak restauracji, konoby to spory minus lokalizacji:( w szczególności dla kierowców gdyż zimne piwko w tym klimacie idealnie gasi pragnienie przy pysznej chorwackiej kuchni:(
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 21.11.2017 20:35

Zbyszku my w przyszłym roku jedziemy już jak do siebie i już wiem że w pierwszy dzień zjem Ośmiornicę spod peki cały czas za mną chodzi ten smak :oczko_usmiech:
A tak apropo wszystko się już kończy oliwy został litr i troszkę winko jedna buteleczka po prostu trzeba wracać do Iva :D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 21.11.2017 20:51

Prawda jedzenie mają dobre:). Owoce morza czy mięsa są przepyszne...mnie jednak coraz bardziej wkurza to jeżdzenie a nie ukrywam, że gotować, smażyć w tych temp. się po prostu nie chce...a do tego na urlop jedzie się by odpocząć od gotowania...:)
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 21.11.2017 22:33

amatus1 napisał(a):Kod Mije wcale nie jest tak na miejscu, jest spory kawałek i chyba najlepszym wyjściem z racji beznadziejnego dojścia-magistrala bez chodnika jest dojazd autem. Poza tym jest to dosyć drogi lokal i nie za bardzo chwalony przez miejscowych. Co do Skalinady to nie byłem ale zabroniono nam tam chodzić chyba, że chcemy później chorować. Co do cen to mam niestety podobne wrażenie, z roku na rok coraz to bardziej przeginają...ale taka polityka, więcej turystów to i ceny mogą podnosić...

Niech podnoszą dalej ...balon w końcu pęknie ...
Ja precyzuję powoli plany i kuszą coraz bardziej kolory niebiesko-białe , w sumie to tak jeszcze z 300 km dalej niz do Lokwy :-)
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 22.11.2017 10:11

Fish74 czyli Grecja - byłem ale samolotem na Zakynthos polecam Laganes i hotel Anastasia Beach :D samochodem to jednak daleko 500km więcej do samej Grecji a jak jakaś fajna wyspa to z 700km w jedną stronę ty masz bliżej jeszcze w dwóch kierowców
Ostatnio edytowano 22.11.2017 13:33 przez czesiu1976, łącznie edytowano 1 raz
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.11.2017 11:17

fish74 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Kod Mije wcale nie jest tak na miejscu, jest spory kawałek i chyba najlepszym wyjściem z racji beznadziejnego dojścia-magistrala bez chodnika jest dojazd autem. Poza tym jest to dosyć drogi lokal i nie za bardzo chwalony przez miejscowych. Co do Skalinady to nie byłem ale zabroniono nam tam chodzić chyba, że chcemy później chorować. Co do cen to mam niestety podobne wrażenie, z roku na rok coraz to bardziej przeginają...ale taka polityka, więcej turystów to i ceny mogą podnosić...

Niech podnoszą dalej ...balon w końcu pęknie ...
Ja precyzuję powoli plany i kuszą coraz bardziej kolory niebiesko-białe , w sumie to tak jeszcze z 300 km dalej niz do Lokwy :-)

Janusz ja coraz częściej myślę o jakiejś zapyziałej dziurze blisko wody ale niestety mam wrażenie, że z roku na rok będzie to coraz trudniejsze w cro. Wspomniałem Albanii ale dobrze by było dokładnie to ogarnąć... też mi się wydaje, że od Ciebie do Grecji nie jest tak daleko- wydaje mi się ze do okolic Salonik masz porównywalnie jak do Dubrownika, może trochę dalej ale niedużo. He i tak masz mniej niż ja do Dalmacji bo akurat robię 1900 km w jedną stronę:(.
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 22.11.2017 20:06

Wg google maps :
do Lokvy 1275 km - 13 h 15min via Koszyce , Budapeszt , do Dubrownika 1425 km - 15 h 15 min .
do Salonik 1465 km - 16 h 20 min via Serbia ,Macedonia , też w zdecydowanej większości autostrada i pewnie tańsza jak w Cro ...
do Durres Albania - 1455 km - 18 h 40 min
teraz pytanie jak ceny w GR - noclegi itd , w Albanii na pewno taniej i też kusi
W Lokvie drożej niż było w tym roku ...

Przepraszam za off top - jeżeli komuś przeszkadza proszę o usunięcie .
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.11.2017 20:16

fish74 napisał(a):Wg google maps :
do Lokvy 1275 km - 13 h 15min via Koszyce , Budapeszt , do Dubrownika 1425 km - 15 h 15 min .
do Salonik 1465 km - 16 h 20 min via Serbia ,Macedonia , też w zdecydowanej większości autostrada i pewnie tańsza jak w Cro ...
do Durres Albania - 1455 km - 18 h 40 min
teraz pytanie jak ceny w GR - noclegi itd , w Albanii na pewno taniej i też kusi
W Lokvie drożej niż było w tym roku ...

Przepraszam za off top - jeżeli komuś przeszkadza proszę o usunięcie .

Tak jak mówiłem dużo dalej z Twoich rejonów nie ma...a i tak bliżej niż my mamy do Lokvy nie wspominając Dubrownika:).Niestety cro a w szczególności nasz rejon z roku na rok ma sporo wyższe ceny.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 22.11.2017 22:38

Z tymi cenami w Chorwacji to nie przesadzajcie byłem w Grecji i jest o wiele drożej :D
przypomnijcie sobie wczasy w Polsce pogoda do d... :oczko_usmiech: a za domek 4,6 osobowy trzeba zapłacić 300zł w górę i gwarantowane zimno
to w Polsce za taki apartament A5 jak u Iva ile bym dał 400zł czy 500 zł
Trzeba też brać pod uwagę że w Polsce nikt nie jedzie na 2 tygodnie bo z zimna by umarł i strata czasu czekając na pogodę :mrgreen:
Faktycznie jadąc tak jak my Zbyszek czyli jedna rodzina koszty podnosi sama podróż ale na miejscu czy na pewno tak drogo :?:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.11.2017 01:16

Widzę, że również padłeś ofiarą awarii tego forum i brak jest zdjęć, które zamieszczałeś w sierpniu tego roku.

Pozdrawiam,
Wojtek
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.11.2017 01:28

Zbyszkowi wszystko przypadło szkoda bo było fajnie ale nowy rok nowe możliwości :D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.11.2017 08:50

Franz napisał(a):Widzę, że również padłeś ofiarą awarii tego forum i brak jest zdjęć, które zamieszczałeś w sierpniu tego roku.

Pozdrawiam,
Wojtek

Niestety, zdjecią z siperpnia poszły się rypać...może znajdę chwilę bo wnieść korekty i wstawić je ponownie...
czesiu1976 napisał(a):Z tymi cenami w Chorwacji to nie przesadzajcie byłem w Grecji i jest o wiele drożej :D
przypomnijcie sobie wczasy w Polsce pogoda do d... :oczko_usmiech: a za domek 4,6 osobowy trzeba zapłacić 300zł w górę i gwarantowane zimno
to w Polsce za taki apartament A5 jak u Iva ile bym dał 400zł czy 500 zł
Trzeba też brać pod uwagę że w Polsce nikt nie jedzie na 2 tygodnie bo z zimna by umarł i strata czasu czekając na pogodę :mrgreen:
Faktycznie jadąc tak jak my Zbyszek czyli jedna rodzina koszty podnosi sama podróż ale na miejscu czy na pewno tak drogo :?:

Czesiek ceny oczywiście w porównaniu do Włoch, Słowenii czy nawet Grecji są niższe ale obserwuje niestety, że z roku na rok diametralnie idą do góry:(
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 23.11.2017 15:01

amatus1 napisał(a):Czesiek ceny oczywiście w porównaniu do Włoch, Słowenii czy nawet Grecji są niższe ale obserwuje niestety, że z roku na rok diametralnie idą do góry:(


Zgadza się, aktualnie szukam kwater i z tego co widzę w okolicach Lokvy min. 60E za apartman 2+2 i nie zawsze z 2 pokojami. Duża większość 70 E i wzwyż, dla mnie to już przegięcie bo jak doliczyć resztę tj: paliwo, opłaty za autocestę, wyżywienie i na wydatki to niejednokrotnie dokładam z 500 zł i lecę do Grecji na 7 dni. Przywiozą, nakarmią, posprzątają i nic mnie nie interesuje, nie muszę jechać 16 godzin samochodem.
Także w moim odczuciu te zwyżki cen będą do czasu , bo nie tylko sami właściciele app podnoszą ceny ale i koszty dróg rosną itd. Chorwacja jest piękna ale widać że każdy wyjazd jest trochę droższy od poprzedniego.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.11.2017 15:16

raptorf22 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Czesiek ceny oczywiście w porównaniu do Włoch, Słowenii czy nawet Grecji są niższe ale obserwuje niestety, że z roku na rok diametralnie idą do góry:(


Zgadza się, aktualnie szukam kwater i z tego co widzę w okolicach Lokvy min. 60E za apartman 2+2 i nie zawsze z 2 pokojami. Duża większość 70 E i wzwyż, dla mnie to już przegięcie bo jak doliczyć resztę tj: paliwo, opłaty za autocestę, wyżywienie i na wydatki to niejednokrotnie dokładam z 500 zł i lecę do Grecji na 7 dni. Przywiozą, nakarmią, posprzątają i nic mnie nie interesuje, nie muszę jechać 16 godzin samochodem.
Także w moim odczuciu te zwyżki cen będą do czasu , bo nie tylko sami właściciele podnoszą ceny ale i koszty dróg rosną itd. Chorwacja jest piękna ale widać że każdy wyjazd jest trochę droższy od poprzedniego.

60-70 euro to już mega przegięcie! Też ma wrażenie że niedługo balon pęknie bo nikt poza Polakami i Czechami tam nie przyjeżdża...no może czasami Słowacy, Węgrzy. Żaden Niemiec, Anglik, Francuz nie przyjedzie na takie warunki i do takich dziur...wykorzystują sytuację że w naszym kraju jak i u naszych południowych sąsiadów sytuacja materialna poprawiła się i windują ceny z racji tego że więcej nas podróżuje. Moim zdaniem to też zmowa cenowa, są cwani i nie spuszcja z ceny a apartamentów sporo stoi pustych, w Lokvie w lipcu jestem w czym wybierać.. mnóstwo stoi i nagrania na ulicy z drogi a wtedy i cenę można utargować...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Lokva 2016 - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone