Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Lokva 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 24.08.2017 18:56

Wycieczki-wypady
W tym roku z wypadami było spokojniej:). Stwierdziliśmy, że większość czasu będziemy spędzać na plażowaniu i tak było. Za punkt honoru postanowiliśmy sobie obrać wypad do Dubrownika.
Dubrownik
Dubrownik nazywany Perła Adriatyku zrobił na nas duże wrażenie. Stare Miasto jest piękne a mury oblekające cała starówkę fenomenalne! Oczywiście trzeba się nastawić na mocno wywindowane ceny.
Z racji wysokich temperatur wyjazd z Lokvy zaplanowaliśmy na godz. 5.30. Trochę wczesna pora jak na urlop ale czytając relacje wszyscy przestrzegali w nich przed tabunami turystów i mega upałami. Na miejscu byliśmy ok godz. 8.00, niewielki ruch po drodze i zerowe kontrole na granicy z Bośnią (ani dowodów ani zielonej karty nie chcieli). Zaparkowaliśmy w Public Parking Garage, parkingu podziemnym gdzie koszt za godzinkę wynosił 40 kun!!!Oczywiście byliśmy na to przygotowani chodź ten rozbój bolał...coś za coś bo parking jest blisko Starego Miasta.
Po zakupieniu biletów na mury-kolejny niezły wydatek bo 150 kun od dorosłego udaliśmy się na spacer murami, który odsłania uroczy widok miasta, rozkład ulic, placów i kamienic, ale i bezkres Adriatyku rozciągający się wokół Dubrownika. Widoki są fantastyczne, „czerwone” dachy a z drugiej strony muru przepaść i fale rozbijające się o skały nabrzeża. Całe mury w dosyć spokojnym tempie zajęły nam ok 2 godzin. W okolicach godziny 10 robiło się już gorąco i coraz mniej przyjemniej. Schodząc z murów widać już było spora ilość turystów w szczególności Azjatów. Podczas całego spaceru wyprzedzało nas z trzy wycieczki wschodnich turystów. Oni to mają tempo, w jeden dzień pewnie zaliczają Dubrownik, Trogir, Split, Mostar:). Powiem szczerze, że spacer murami w godzinach południowych nie dał by nam przyjemność z racji dużej ilość turystów i ogromnej temperaturowej patelni.
Po murach był czas na spacer uliczkami. Spacery w starym mieście w wąskich uliczkach, wspinanie się z córką na schody, odpoczynek w cieniu murów, wszystko to zrobiło nam nas duże wrażenie. Spacerując można natknąć się na dużą ilość informacji i gadżetów z kultowych filmów jak Gwiezdne Wojny i ostatnio modnej Gry o Tron, która kręconą w Dubrowniku.
Ogólnie wyjazd bardzo udany chodź nieproporcjonalnie wysokie ceny powalają...
duborwnik dół.jpg
Dubrownik jest piękny...

dubr dachy.jpg
te dachy...

dubrownik mury i zatoka.jpg
Zatoka...

dubrownikkkk.jpg
Adriatyk


Twierdza Klis

Jadać do Splitu postanowiliśmy zajechać oddalonej kilka kilometrów Twierdzy Klis. Nie będę się wiele o niej rozpisywał gdyż informacje o typ miejscu są w przewodnikach jednak kilka warto wspomnieć. Niestety, jak dla nas miejsce z bardzo dużym potencjałem jednak niewykorzystanym. Klimatyczna twierdza z X wieku, w której kręcono Grę o Tron (miasto Meereen) jest miejscem niestety bardzo zaniedbanym. Ceny biletów nie są wysokie, co kojarzę chyba 40 kun ale przynajmniej część środków powinna zostać zainwestowana w obiekt. Bardzo dużo luźnych desek, gwoździ, chwasty i brud, dużo walających się papierków, sprzętów gospodarczych itp. Na terenie twierdzy wyeksponowano jedną „salę” bardziej przypominającą kurnik niż miejsce muzealne...Brakuje dobrego gospodarza i Klis chyba nie jest jedynym wyjątkiem w Chorwacji. Nie ma ani jednej informacji o tym, że kręcono tam Grę o Tron a to na pewno w dobie tego serialu ściągnęło by kilku zapaleńców:)
Pomimo tych negatywnych spostrzeżeń warto odwiedzić twierdzę gdyż obiekt ma bardzo bogatą historię i jest ciekawy architektonicznie i najważniejsze-przepiękna panorama na Split i Adriatyk!!!Uwaga, jest tam bardzo bardzo gorąco, położenie kilka km od morza powoduje, że nie odczuwa się wiatru, słońce na tym wzgórzu też daje popalić, obowiązkowo nakrycie głowy.
klisssss.jpg
Klis-Meereen

klis.jpg
Klis a w oddali Split



Split
O Splicie nie będę pisał gdyż pisałem podczas poprzedniej relacji. Powiem jedno masa, masa ludzi:(
splitt.jpg
Inscenizacja grana w południe na w Pałacu Dioklecjana. Bardzo fajna sprawa:).

split uliczka.jpg
Uliczka w Splicie, bardzooooo dużo ludzi, szybko raczej nie zawitamy już w Splicie


Omis
Omis z racji niewielkiej odległości od Lokvy odwiedzaliśmy tego roku kilka razy. Z racji słabo rozwiniętej gastronomi w Lokvie ( dwa lokale) jeździliśmy tam na posiłki i spacerki. Polecam konobe Gusti, super lokal gdzie szef podaje dania grillowane przy klientach na dziedzińcu. Niestety w w porównaniu z zeszłym rokiem dużo więcej ludzi, chodź to akurat również można było odczuć w Lokvie. 
omissss.jpg
Grillujemy w w Gustii

omis tu.jpg
Omis, akurat załapaliśmy się na występy zespołów w ramach Klap Dalamtyńskich..

omis noca.jpg
Omis wieczorkiem


Rafting Cetiną
Polecamy wszystkim rafting rzeką Cetina. Super sprawa dla młodych i starych. Niezapomniane przeżycia i trochę adrenaliny. Może atrakcja nie jest tania -200 kun od dorosłego ale warto. Firma odebrała nas spod apartamentu i po przeszło 3 godzinach odwieziono nas pod wskazany adres. Trochę stresu było w szczególności jak na pierwszym „kociołku” wypadła nam Czeszka za burtę. Na szczęście nic się jej nie stało i do końca była świetna zabawa. Powiem, że dużo zależy od sternika, jeśli jest gościu co ma dobre podejście ( nie jakiś sztywniak) to można mieć niezapomniane wrażenia i akurat nasza osada takie miała;).
Tisne stine.jpg
Cetina

rafting.jpg
To jest to:), polecamy!!!


Makarska
Fajne miejsce na spacerek przy zachodzącym słońcu...krajobrazy w Makarskiej są super.
makrska slonce.jpg
zachód słońca w Makarskiej, niestety fotka nie wyszła:(

makarska widok.jpg
Lubimy spacerki wzdłuż wybrzeża...
Ostatnio edytowano 08.12.2017 13:46 przez amatus1, łącznie edytowano 3 razy
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2289
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 24.08.2017 19:39

Fajne zdjęcia :D :D :D
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.08.2017 20:03

amatus1 napisał(a):ostatnio modnej Gry o Tron,

Od jakiegoś czasu, często gdzieś widzę ten tytuł w internecie ale wstyd się przyznać, serial mi nieznany.
amatus1 napisał(a):Uliczka w Splicie, bardzooooo dużo ludzi, szybko raczej nie zawitamy już w Splicie

A mi, a przede wszystkim mojej rodzinie, w Splicie bardzo się podobało.
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 24.08.2017 21:30

eh wspomnienia ...miło się ogląda jak jeszcze niedawno były te miejsca w realu...
jak na kompakcik to bardzo ładne zdjęcia wyszły ...:-)
PS powoli czas myśleć o przyszłorocznych wakacjach :-) Cro?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 24.08.2017 21:44

Tak kompakcick, zawsze pod ręką. Szybka akcja i strzał:). Co do planów to zobaczymy jak to wyjdzie...mozliwe ze po raz kolejny padnie na cro. W tym roku zakochaliśmy się w Twoich Bieszczadzkich klimatach i na pewno w w Bieszczady wrócimy:)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.09.2017 20:18

No to fotki poszły się rypać...może w wolnej chwili ponownie wstawię...
Karmic
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karmic » 16.10.2017 15:08

Właśnie chciałam zapytać czy tylko ja nie widzę nowych zdjęć z 2017 roku:)
Możliwe, że i my pojedziemy w sierpniu przyszłego roku do Iva, mam nadzieję, że nie odstraszy moich współtowarzyszy ten podjazd a raczej zejście do plaży :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 16.10.2017 20:14

Ten podjazd to hm...na pewno jakieś wyzwanie:).my pokonywaliśmy to ,,wejacie,, autkiem, nie spotkałem się z tym aby ktoś pokonywał trasę na plażę piechotą...no może pojedyncze epizody:) Postaram sie wrzucić jeszcze raz fotki- była awaria na cro i najnowsze foty poszły się rypać...
Karmic
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karmic » 16.10.2017 20:44

a mogłabym prosić na maila? :) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 20.10.2017 05:55

Dawno mnie nie było więc witam wszystkich szczególnie tych co poznałem osobiście :D
Wejście do Iva tylko autem oczywiście był taki jeden co dzień w dzień szedł sobie rano po bułeczki do sklepu takie hobby oczywiście mowa oooooo :D :D :D :D :D :D Tak to nasz Zbyszek :lol: :lol:
Ja osobiście zmierzyłem się z tym wejściem trzy razy w ciągu dwóch tygodni i wolę samochodem :D
Zbyszek jak tak będziesz zachwalał to fantastyczne miejsce to za rok u Iva będziemy spali w namiotach albo w garażu :lol: :lol:

a tutaj takie małe coś :https://www.youtube.com/watch?v=AxAHLcqcWY8

:papa: :papa:
Ostatnio edytowano 20.10.2017 19:02 przez czesiu1976, łącznie edytowano 1 raz
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 20.10.2017 14:02

He, miejsca to spokojnie dla każdego powinno starczyć:).A co spaceru porannego po bułeczki to całkowicie inna bajka w stosunku do powrotu z całym ekwipunkiem i moimi dziewczynami z plaży...:). To nie na moje nerwy:).Tylko raz wracaliśmy w pierwszy dzień pobytu w Lokvie:):):)
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 20.10.2017 15:59

Witam,
Z racji tego iż jestem żółtodziobem na tym forum to na wstępie
Pozdrawiam stałych bywalców :):):)
A teraz do sedna sprawy ;)
Panowie czy ktoś dysponuje może tym "słynnym" wyjściem/zejściem ?
Jadę tam z polecenia Karoliny..
Czy możecie opisać mi męskie wrażenia z pobytu u Ivo ?

Pozdrawiam
Paweł
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 20.10.2017 16:13

Tak jak pisaliśmy wyzej podjazd jest strony i dosyć długi...ja wjeżdżałem większość 2 ale wiem, że kolegą 2 nie wchodziła:). Było kilka sytuacji że jak się na dole nie rozbujalem musiałem redukować do 1. Na pieszo z Łazy nie polecam spacerku...calosci podjazdu nie mam, w relacji była gdzieś końcówka...męskie wrażenia?
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 20.10.2017 16:21

Mam cały wjazd i zjazd potem dodam linki
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 20.10.2017 16:27

Hi to za chwilę będzie horror:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Lokva 2016 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone