Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasz pierwszy raz... w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Monia zwana Krufką
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 26.12.2015
Nasz pierwszy raz... w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia zwana Krufką » 12.06.2016 20:46

Jak co roku w okolicach października w naszym dwuosobowym teamie zapada decyzja, gdzie by tu wyjechać na przyszłoroczny urlop (jak zawsze planowany na przełomie maja i czerwca). Wstępny pomysł to były oczywiście nasze góry, a konkretnie Karkonosze. Planowanie z mapą ruszyło pełną parą. Niespodziewanie dowiedziałam się, iż jeden z klientów biura, w którym pracuję, mieszka w Vodicach i wynajmuje apartamenty. Decyzja była szybka – po raz pierwszy jedziemy do Chorwacji.
Stwierdziliśmy, że nie jesteśmy jakimiś chojrakami i nocleg na trasie musi być. Jadąc do Vodic postanowiliśmy, że nocujemy w Mikulovie w Czechach, praktycznie na granicy z Austrią. Nocleg zarezerwowaliśmy poprzez stronę http://www.hotel.cz/zakwaterowanie/.

Nadszedł ten upragniony dzień wyjazdu i początek niezwykłej (dla nas) przygody.

Godzina 4.40. Wyjeżdżamy z domu i ruszamy w nieznane. Nasz cel na dziś to Mikulov. Trasa przez Polskę przebiegła szybko i bezproblemowo (dlatego, że to ja prowadziłam Skodzinkę :mrgreen: ). Chwilę przed przekroczeniem granicy za kółkiem siadł Wojtek. Krótko przed przekroczeniem granicy, w Bobolicach, AutoMapa postanowiła zrobić nam psikusa i się zepsuć. Na wyświetlaczu pojawił się komunikat „wewnętrzna niezgodność danych”. Pomimo użycia słów zwyczajowo uznanych za niecenzuralne nasza nawigacja nie chciała współpracować. Cóż było robić – Wojtek uruchomił nawigację w smartfonie i ruszyliśmy w dalszą drogę. Na szczęście po kilkunastu kilometrach AutoMapa wróciła do żywych. Postanowiliśmy, że przez Czechy przejedziemy lokalnymi drogami omijając płatne trasy - stwierdziliśmy, że wykup winietki dla tych trzech godzin jazdy jest nieuzasadniony. Do Mikulova dojechaliśmy ok godz. 14.30 ( w końcu trzeba w trasie zrobić przerwę na jedzenie i kawę). Po zrzuceniu bagażu ruszyliśmy na zwiedzanie miasta. Później postanowiliśmy, że można coś wrzucić na ruszt. Najedzeni, wiedząc iż następnego dnia czeka nas długa podróż do Vodic, poszliśmy grzecznie spać...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mikulov, Czechy. Starówka, niebrzydki zamek oraz budowle na wzgórzach wokół miasta :wink:
tom1972
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom1972 » 12.06.2016 20:52

zasiadam i czytam ..... jestem pierwszy.
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 12.06.2016 21:28

Czyżby rozpoczęły się relacje na żywo 2016? Dosiadam się i czekam na ciąg dalszy :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.06.2016 21:32

Relacje z pierwszych razów zawsze interesujące :wink: Fajnie, że powstaje już relacja tegoroczna :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2016 21:33

ruzica napisał(a):Relacje z pierwszych razów zawsze interesujące :wink: Fajnie, że powstaje już relacja tegoroczna :)


Też jestem ciekaw...
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 12.06.2016 22:40

Ciekawa jestem Waszych wrażeń z pierwszego kontaktu z Cro :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2016 00:01

EithelAmarth napisał(a):Ciekawa jestem Waszych wrażeń z pierwszego kontaktu z Cro :)


Mój pierwszy kontakt poskutkował tym że, miłość do Chorwacji trwa do dziś... to już 11 lat.

Pozdrawiam
Krzysiek
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 13.06.2016 09:23

Zasiadam i jestem bardzo ciekawa, jak Wam się podobała Cro po raz pierwszy... :papa: :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 13.06.2016 10:15

Ja również się dołączam :D
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 13.06.2016 10:47

I ja zasiądę.... jako, że i mój pierwszy raz był w Vodicach :-) w 2014 r.
shira22
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 13.06.2016 10:59

Oczywiście z chęcią poczytam, zwłaszcza że Vodice tez mnie ciekawią. Kilka razy w Chorwacji - tak sie to kończy jak się juz raz pojedzie :) - ale tam mnie jeszcze nie było.
ania_skce
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania_skce » 13.06.2016 11:48

Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy :)
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 13.06.2016 15:13

Chyba jeszcze załapałam się na pierwszy rząd :wink: czekam na ciąg dalszy, w Vodicach jeszcze nie byliśmy, sprawdzę, czy warto.20 dni do wyjazdu :D
pozdrawiam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2016 15:26

Jestem u pierwszaków... :D
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 13.06.2016 16:45

No to lukniem na raz pierwszy,
bez pisania zbędnych wierszy...
:mrgreen:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasz pierwszy raz... w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone