Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 19.02.2018 14:33

agata26061 napisał(a):Piękne zdjęcia po zmroku. Nigdy mi takie nie wychodzą na mojej lustrzance, ale to właśnie może dlatego, że nigdy nie chce mi się ze sobą statywu taszczyć.

lotnikwsk napisał(a):Po zmroku bez statywu szkoda aparatu wyciągać :?
No chyba że po trzech piwach to wtedy jest dobra stabilizacja :mrgreen:

agata26061 napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Po zmroku bez statywu szkoda aparatu wyciągać :?
No chyba że po trzech piwach to wtedy jest dobra stabilizacja :mrgreen:

Haha właśnie u Ciebie czytałam w relacji, że po kilku piwach delfiny widziałeś, więc jeśli ja też po wypiciu takiej dawki będę widziała delfiny i mi ładne zdjęcia w ciemności wyjdą, to chyba zacznę to praktykować... O ile wcześniej nie usnę... ;)

u nas statyw przez większość czasu sobie leżakuje, ale jeśli planujemy sesję wieczorną, to nie ma zmiłuj, trzeba nosić :wink:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 19.02.2018 14:44

Na plażowanie wybraliśmy plażę przy budującym się hotelu, prowadzi tam bardzo przyjemna ścieżka, a wilgotne tunele dają chwilę wytchnienia :)
Niestety, moja niechęć co do czarnogórskiego wybrzeża potwierdziła się po tej wizycie - podłoże nie takie, samochody niemal "nad głową" nie sprzyjały długiemu leżakowaniu.
Na potwierdzenie tych słów kilka poglądowych zdjęć z komórki :wink: :smo:

IMG_20170713_130017_HDR.jpg
IMG_20170713_130031_HDR.jpg
IMG_20170713_130313_HDR.jpg


Droga powrotna była za to całkiem fajna :)

IMG_7492.jpg
IMG_7493.jpg
IMG_7494.jpg


Początkowo zakładałam, że uda się poplażować w tym miejscu, ale żadnego zejścia na dół nie zauważyłam :?

IMG_7495.jpg
IMG_7496.jpg
IMG_7497.jpg
IMG_7499.jpg
IMG_7501.jpg


A tak kończą Ci, którzy parkują gdzie popadnie :twisted:

IMG_20170713_135253.jpg
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 19.02.2018 14:54

Witaj!
Zdjecia super...zachody słońca boskie!!
Jakim aparatem fotografuje fotograf??;-) specjalny obiektyw, filtry itp.?
Będziemy w Dalmacji od 2-7lipca...byliście w tym terminie w 2017r patrząc na daty w relacji...możesz powiedzieć jak z temperaturą?? Straszny upał? Turystów już w tym okresie dużo jest?
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 19.02.2018 14:59

Gdzieś tam z tyłu głowy miałam nadzieję, że uda się zobaczyć też Jezioro Szkoderskie, choć z Kotoru to wcale nie tak blisko. No ale udało się :D

Okolice Virpazaru mocno zatłoczone, sporo tam restauracji, stamtąd ruszają też wycieczki po jeziorze.
Wystarczy jednak pojechać kilka km wzdłuż linii brzegowej, by zaznać niemal zupełnej ciszy i spokoju, czasem trafi się jakieś zbłąkane auto z przeciwka.

IMG_7503.jpg
IMG_7506.jpg
IMG_7507.jpg
IMG_7509.jpg
IMG_7510.jpg
IMG_7511.jpg
IMG_7512.jpg
IMG_7513.jpg
IMG_7514.jpg
IMG_7515.jpg


Mieliśmy ochotę jechać jeszcze dalej, ale relacja napotkanych Polaków o trudności trasy i dość późna już pora skłoniła nas do odwrotu.
Okolice mostu nie są już tak malownicze :roll:

IMG_7516.jpg
IMG_7519.jpg


Ale jakieś fajne ujęcia da się znaleźć :wink:

IMG_7521.jpg
IMG_7522.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 19.02.2018 15:09

mari18 napisał(a):Witaj!
Zdjecia super...zachody słońca boskie!!
Jakim aparatem fotografuje fotograf??;-) specjalny obiektyw, filtry itp.?
Będziemy w Dalmacji od 2-7lipca...byliście w tym terminie w 2017r patrząc na daty w relacji...możesz powiedzieć jak z temperaturą?? Straszny upał? Turystów już w tym okresie dużo jest?

aparat to lustrzanka Canon 70d, filtr polaryzacyjny, obiektywy mamy dwa, ale na sprawach technicznych to ja zupełnie się nie znam :mrgreen:

pięć naszych wyjazdów do Cro to początek lipca, zwykle jest około 25-28 stopni, w tamtym roku było gorącooooo, ciągle ponad 30 stopni, opady się zdarzają, ale nigdy nie mieliśmy całego dnia straconego, nie mówiąc już o załamaniu pogody na kilka dni
turystów o tej porze już dużo, szczególnie w najpopularniejszych miejscowościach, na wyspach jest luźniej
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 19.02.2018 16:13

możesz podać nazwę i parametry obiektywu? Też mam canona
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 19.02.2018 22:33

mari18 napisał(a):możesz podać nazwę i parametry obiektywu? Też mam canona

Sigma 18-35, F/1,8
Canon 70-200 F/4
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 21.02.2018 11:31

Nie był to ostatni punkt programu tego dnia - przed nami Stari Bar :)

Przejeżdżając przez Bar zrozumiałam, dlaczego oferty biur podróży z tej miejscowości są w Czarnogórze najtańsze, równie brzydkiego "ośrodka turystycznego" to chyba jeszcze nie widziałam :roll:

W Starim Barze zaparkowaliśmy na bezpłatnym parkingu niedaleko ruin, no ale był mały spacer pod górkę. Słońce znajdowało się już dość nisko, ale upał nadal dawał się we znaki. Otwarte przestrzenie w obrębie murów nie ułatwiały zadania.
Miejsce całkiem przyjemne, choć pewnie większe wrażenie robi po zmroku. Po tak intensywnym dniu nie mieliśmy już jednak sił, do zachodu słońca było jeszcze daleko.

IMG_7525.jpg
IMG_7527.jpg
IMG_7530.jpg
IMG_7531.jpg
IMG_7532.jpg
IMG_7533.jpg
IMG_7534.jpg
IMG_7542.jpg
IMG_7543.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 21.02.2018 11:40

Innych zwiedzaczy niewielu, można było spokojnie spacerować i cykać fotki :)

IMG_7545.jpg
IMG_7547.jpg
IMG_7550.jpg
IMG_7551.jpg
IMG_7552.jpg
IMG_7553.jpg
IMG_7554.jpg


Oj, męczące to było. Życie uratowała nam zimna woda ze studni przy odrestaurowanym meczecie poza murami, wcześniej wypita lemoniada tylko spotęgowała pragnienie :roll:

Czekał nas jeszcze długi powrót do Kotoru, tego dnia zrobiliśmy sporo kilometrów.
Niestety, następnego dnia ruszyliśmy już do Polski, parę ciekawych atrakcji po drodze mieliśmy jednak jeszcze zobaczyć, no i odwiedzić nasze ukochane Sarajewo :hearts:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.02.2018 12:00

Pokazałaś inne spojrzenie na Jezioro Sz., niż na zdjęciach , które do tej pory widziałam. Bardzo pięknie się i Ciebie prezentuje.
A Stari Bar wart wycieczki zdecydowanie...Choćby dla tego miejsca wybrałabym się w te rejony :) :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.02.2018 14:37

Kasia i Krzyś napisał(a):Na plażowanie wybraliśmy plażę przy budującym się hotelu, prowadzi tam bardzo przyjemna ścieżka, a wilgotne tunele dają chwilę wytchnienia :)
Niestety, moja niechęć co do czarnogórskiego wybrzeża potwierdziła się po tej wizycie - podłoże nie takie, samochody niemal "nad głową" nie sprzyjały długiemu leżakowaniu.
Na potwierdzenie tych słów kilka poglądowych zdjęć z komórki

Nie widzę jakichś wielkich postępów w budowie tego hotelu od 2014r. :roll: Natomiast zaskoczyliście mnie samochodami przy plaży 8O - czyżby przejeżdżały przez teren budowy, czego kiedyś się zrobić nie dało? Chyba innej drogi tam nie ma... Zdecydowanie psują klimat... Ja plażowałam dalej w stronę przeciwnego końca tej plaży i mam raczej miłe wspomnienia - nie było aut, a podłoże bardzo przyjemne... Ale to było parę lat temu, wszystko się zmienia... :?
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 26.02.2018 15:13

Ten betonowy kombinat hotelowy pasuje do tych widoków jak pięść do oka :?

Ale pozostałe fotki zacne jak zawsze.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.02.2018 10:49

Katerina napisał(a):Pokazałaś inne spojrzenie na Jezioro Sz., niż na zdjęciach , które do tej pory widziałam. Bardzo pięknie się i Ciebie prezentuje.
A Stari Bar wart wycieczki zdecydowanie...Choćby dla tego miejsca wybrałabym się w te rejony :) :papa:

jezioro "zakwitło" i dało to całkiem ciekawy efekt
Stari Bar bardzo klimatyczny i tłumów tam nie ma :wink:

Mikromir napisał(a):Nie widzę jakichś wielkich postępów w budowie tego hotelu od 2014r. :roll: Natomiast zaskoczyliście mnie samochodami przy plaży 8O - czyżby przejeżdżały przez teren budowy, czego kiedyś się zrobić nie dało? Chyba innej drogi tam nie ma... Zdecydowanie psują klimat... Ja plażowałam dalej w stronę przeciwnego końca tej plaży i mam raczej miłe wspomnienia - nie było aut, a podłoże bardzo przyjemne... Ale to było parę lat temu, wszystko się zmienia... :?

też mnie trochę zdziwiły te samochody, jakoś nie pamiętam ich z innych relacji
a ten hotel to chyba szybciej się rozpadnie niż zostanie ukończony :roll:

kaszubskiexpress napisał(a):Ten betonowy kombinat hotelowy pasuje do tych widoków jak pięść do oka :?

Ale pozostałe fotki zacne jak zawsze.

no niestety, bez tego molocha byłaby to całkiem sympatyczna miejscówka :|
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.02.2018 11:02

Dzień 16 - 14.07.2017
Powolny powrót do domu - zachwycający Durmitor, turkusowy kanion Pivy i Sarajewo :hearts:


Nawet jakoś tak bez żalu opuszczaliśmy Kotor, sporo udało się zobaczyć, przed nami było jeszcze sporo atrakcji, a jednak ponad 30-stopniowy upał dawał się już trochę we znaki. Na najbliższe dni zapowiadali w Podgoricy 40 stopni 8O

Trzeba było wyjechać dość wcześnie, wybraliśmy trasę, która dała nam między innymi takie widoki :oczko_usmiech:

IMG_7555.jpg
IMG_7556.jpg
IMG_7562.jpg
IMG_7563.jpg


Nie jest ona zbyt trudna, nawierzchnia bardzo dobra, ruch znikomy.
Kilometry mijały szybko.
To już Slansko Jezero przed Nikšić:

IMG_7565.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.02.2018 11:13

Wkrótce znów zaczęło się robić ciekawie.
Plany na dłuższy pobyt w Durmitorze wraz z górołażeniem są od dawna, teraz pewnie znów trochę odsuną się w czasie, no ale cieszę się, że daliśmy radę chociaż trochę poczuć klimat tego miejsca.

Ostrzegam, że widoki są takie, że chce się co chwilę zatrzymywać auto i robić fotki. Widziałam dużo zdjęć z tej drogi, ale na żywo robi to o wiele większe wrażenie, także nasze zdjęcia nie oddają w pełni odczucia przestrzeni i niemałych przecież wysokości.
Pomimo świecącego słońca było dość wietrznie, więc warto sobie przygotować jakąś kurteczkę na wszelki wypadek, bo sporo czasu spędza się na licznie ulokowanych wzdłuż drogi ławeczkach :wink:

IMG_7568.jpg
IMG_7569.jpg
IMG_7575.jpg
IMG_7577.jpg
IMG_7578.jpg
IMG_7580.jpg
IMG_7582.jpg
IMG_7583.jpg
IMG_7585.jpg
IMG_7586.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017 - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone