Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.12.2017 18:18

Kasia i Krzyś napisał(a):przepraszam za mega długą przerwę, ale pochłonęły mnie całkowicie myśli związane z pewną niespodzianką, którą przywieźliśmy z Cro :D
dodatkowo zdałam sobie sprawę, że 2018 będzie rokiem bez Chorwacji, dlatego trochę smutno wracać do wspomnień z tegorocznego wyjazdu...

mam nadzieję, że uda się jednak dokończyć relację i w te szare jesienno-zimowe dni znajdzie się paru chętnych czytelników

Gratulacje :D :D :D !
Oj fotki cudwone!
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 07.12.2017 19:20

Świetnie się to czyta a jeszcze lepiej ogląda ...ślinka cieknie .
A tak przy okazji jakim sprzętem można zrobić takie bajeczne foty ?
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 07.12.2017 19:23

tak, będzie nowy Cromaniak :wink:

zdjęcia z ostatniego wyjazdu to Canon 70d
(i z Hvaru też)
Ostatnio edytowano 08.12.2017 10:06 przez Kasia i Krzyś, łącznie edytowano 1 raz
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 07.12.2017 23:07

Kasia i Krzyś napisał(a):tak, będzie nowy Cromaniak :wink:

zdjęcia z ostatniego wyjazdu to Canon 70d


Gratulacje!!!!! Taki powód to wybaczamy :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 08.12.2017 10:23

No to jedziemy dalej :wink:

Po dość nieudanym plażowaniu należała się chwilka odpoczynku na tarasie - o tej porze dnia kolory były niesamowite 8O

IMG_6712.jpg
IMG_6713.jpg
IMG_6721.jpg
IMG_6724.jpg


Trzeba było zatem postawić na coś sprawdzonego - Vaja.
Po drodze chcieliśmy napić się kawki z widokiem, ale kawiarnia zamknięta na głucho, żadnych informacji, w jakich godzinach można tam liczyć na przyjęcie :roll:
No nic, pozostał więc "tylko" widok.

IMG_6725.jpg


Kawa w końcu była, ale w Račišće. Swoją drogą to bardzo cicha, sympatyczna miejscowość, ceny w knajpkach też przyjemne. Jedynie może być problem z parkowaniem i mijankami na wąskiej drodze.

Vaja oczywiście nas nie zawiodła, w porze poobiedniej można tam liczyć na prawdziwy spokój :)

IMG_6726.jpg


Czas mijał leniwie, doczekaliśmy aż do zachodu słońca :hearts:

IMG_6754.jpg
IMG_6766.jpg
IMG_6774.jpg
IMG_6799.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 08.12.2017 10:37

Po tak długiej przerwie należą się co najmniej dwa odcinki :lol:

Dzień 9 - 07.07.2017
Kolejna z wysepek, na którą warto się wybrać będąc na Korčuli - Badija


Tego dnia nie trzeba było zbyt wcześnie wstawać, w końcu na taxi boat mieliśmy tylko kilka minut spaceru.
Pomachaliśmy zatem Korčuli na pożegnanie z obietnicą, że wrócimy tam za kilka godzin :)

IMG_6804.jpg


Zatrzymaliśmy się na chwilkę przy klasztorze. Można go zwiedzić w środku (wejście niezbyt drogie), ale się nie zdecydowaliśmy, goniło nas na plażę :)

IMG_6825.jpg


Wybraliśmy najbardziej znane miejsce do plażowania z pięknym widokiem na Pelješac.
Woda była cudowna, spokojna i przejrzysta, a życie podwodne jak dla mnie też super.

IMG_6826.jpg
IMG_6840.jpg
IMG_6843.jpg
IMG_6844.jpg
IMG_6846.jpg
IMG_6848.jpg
IMG_6851.jpg


Nie spotkaliśmy jednak danieli, o których sympatycznym nastawieniu do turystów czytałam w innych relacjach. No trudno, i tak było warto :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 08.12.2017 10:46

Zaliczyliśmy też kolejny wieczorny spacer po Korčuli, tym razem jednak zaczęliśmy od twierdzy Sv. Vlaha. Na jej szczycie stacjonuje strażak-obserwator, którego początkowo wzięliśmy za sprzedawcę biletów :lol:

IMG_6854.jpg
IMG_6855.jpg
IMG_6857.jpg


Spacer w dół był bardzo przyjemny.

IMG_6859.jpg


Ten ogromny talerz widzieliśmy już dwa lata wcześniej.

IMG_6860.jpg


Nie odmówiliśmy sobie zimnego piwka z widokiem na starówkę, a na koniec spaceru były zakupy w markecie, do którego prowadzą bardzo przyjemne schody :)

IMG_6869.jpg
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 08.12.2017 10:54

I Vaja, i Badija, i widok na Korculę - uwielbiam tą wyspę :hearts:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.12.2017 10:58

Vaja to moja ulubiona korčulańska plaża :)

Z Badiją miałam kiedyś średnio przyjemne doświadczenie - wolę patrzeć na nią z oddali ,np z wysepki Vrnik 8)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 08.12.2017 11:19

Zawsze jak oglądam zdjęcia z Korčuli, to czuję, że to moje miejsce w Cro :hearts:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 14.12.2017 11:33

Zdjęcia zacne.
Od razu cieplej.
:hut:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.12.2017 11:56

Kasia i Krzyś napisał(a):No to jedziemy dalej :wink:

Po dość nieudanym plażowaniu należała się chwilka odpoczynku na tarasie - o tej porze dnia kolory były niesamowite 8O

wyjątkowo przyjemne doznania, szczególnie w ten zimny dzień
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 14.12.2017 12:18

Kasia i Krzyś napisał(a):tak, będzie nowy Cromaniak :wink:

(i z Hvaru też)


To akurat nie jest żaden powód, żeby w przyszłym roku nie jechać :)
Wszystko zależy, w którym miesiącu ten Cromaniak się pojawi :)
A zdjęcia powalają!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.12.2017 12:26

Skoro byli na wakacjach w lipcu to pewnie świeżutki malutki Cromaniak pojawi się w kwietniu...więc chyba raczej ciężko wybierać się z takim maluchem w trasę ponad 10 h jazdy (wiem że jeżdżą i to mniejsze problemy niż jazda z 3 latkiem, ale kręgosłup maluszka jest najważniejszy i trzeba o niego dbać)...
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 14.12.2017 13:09

CROnikiCROpka napisał(a):I Vaja, i Badija, i widok na Korculę - uwielbiam tą wyspę :hearts:

ja też, ja też :hearts:

Katerina napisał(a):Vaja to moja ulubiona korčulańska plaża :)

Z Badiją miałam kiedyś średnio przyjemne doświadczenie - wolę patrzeć na nią z oddali ,np z wysepki Vrnik 8)

pamiętam z Twojej relacji...
na Vrnik nie dotarliśmy, trzeba coś zostawić na kolejne wyjazdy

tyniolek napisał(a):Zawsze jak oglądam zdjęcia z Korčuli, to czuję, że to moje miejsce w Cro :hearts:

ja mam wrażenie, że cała Cro to moje miejsce, trudno się zdecydować, co jest naj

kaszubskiexpress napisał(a):Zdjęcia zacne.
Od razu cieplej
:hut:

te kiero napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):No to jedziemy dalej :wink:
Po dość nieudanym plażowaniu należała się chwilka odpoczynku na tarasie - o tej porze dnia kolory były niesamowite 8O

wyjątkowo przyjemne doznania, szczególnie w ten zimny dzień


każdy sposób na ogrzanie się w ten nieprzyjemny jesienny czas jest mile widziany :)

Slavko1974 napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):tak, będzie nowy Cromaniak :wink:


To akurat nie jest żaden powód, żeby w przyszłym roku nie jechać :)
Wszystko zależy, w którym miesiącu ten Cromaniak się pojawi :)
A zdjęcia powalają!

piekara114 napisał(a):Skoro byli na wakacjach w lipcu to pewnie świeżutki malutki Cromaniak pojawi się w kwietniu...więc chyba raczej ciężko wybierać się z takim maluchem w trasę ponad 10 h jazdy (wiem że jeżdżą i to mniejsze problemy niż jazda z 3 latkiem, ale kręgosłup maluszka jest najważniejszy i trzeba o niego dbać)...


maluch ma urodzić się w drugiej połowie marca, nawet kombinowałam, że pod koniec września to będzie miał już pół roku i jednak pojedziemy
nic nie jest przesądzone, ale kilkanaście godzin w foteliku (nawet z przerwami) nie wydaje mi się najzdrowsze, łatwiej chyba będzie się zapakować do samolotu, no i wrzesień/październik niekoniecznie jest w Cro łaskawy pogodowo
ale to się jeszcze zobaczy :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017 - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone