Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 17.03.2016 09:54

Na początek oczywiście wodospad z okładki przewodnika Rewasz, który zawsze nam towarzyszy w BiH :)
Nie sposób tam nie trafić...

...można kupić bilet i oglądać wodospad z dołu...

467.jpg
468.jpg
469.jpg


...z góry też całkiem nieźle go widać :wink:

470.jpg
471.jpg
472.jpg
473.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 17.03.2016 10:08

Pomimo wysokiej temperatury i palącego słońca postanowiliśmy wdrapać się do górującej nad miastem twierdzy. Nie było to łatwe :roll:

474.jpg
475.jpg
476.jpg
477.jpg

Ruiny jako takie wielkiego wrażenia nie robią, ale warto trochę się pomęczyć, kupić niezbyt drogi bilet i rozejrzeć się po okolicy :)

478.jpg
479.jpg
480.jpg
481.jpg
482.jpg
483.jpg


Chcieliśmy jeszcze znaleźć miejsce, z którego została zrobiona fotka na okładkę naszego przewodnika :)
Dla przypomnienia (nowe wydanie z 2014 roku ma już inną okładkę - Počiletj):
Obrazek

Szybko jednak pocieszyliśmy się jedynie widokiem z drogi :|

484.jpg
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.03.2016 12:47

Kasiu robisz piękne zdjęcia .Szczególnie podobają mi się zdjęcia plaż i zatoczek.
W związku z tym mam pytanie jakim aparatem robisz zdjęcia i jakiego używasz filtra -szczególnie do plażowych zdjęć :?:

I jeszcze jedno małe pytanko -czy w samym Orebicu lub jego obrzeżach nie ma ładnych plaż do odwiedzenia :?: :papa:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 17.03.2016 16:57

travel napisał(a):Kasiu robisz piękne zdjęcia .Szczególnie podobają mi się zdjęcia plaż i zatoczek.
W związku z tym mam pytanie jakim aparatem robisz zdjęcia i jakiego używasz filtra -szczególnie do plażowych zdjęć :?:

I jeszcze jedno małe pytanko -czy w samym Orebicu lub jego obrzeżach nie ma ładnych plaż do odwiedzenia :?: :papa:

to akurat Krzyś w większości robi fotki, aparat to stara lustrzanka, nawet nie ma sensu pisać co to - w tym roku, mam nadzieję, będzie już lepszy sprzęt 8)

niestety, jak dla mnie w samym Orebiću plaż ciekawych nie ma
wszędzie trzeba dojeżdżać autem, dla nas akurat to nie problem, a i tak nie przepadamy za zbyt zaludnionymi plażami
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 18.03.2016 10:24

Przed nami jeszcze jeden cel w Bośni - Plivsko Jezero i tamtejsze młyny wodne.
Trafić było łatwo, zwłaszcza że wzdłuż drogi stało mnóstwo samochodów na lokalnych blachach - w końcu weekend, a do morza jednak kawałek drogi jest :roll:
Na szczęście udało się znaleźć kawałek wolnego miejsca i dla naszego autka.

Pomimo sporej ilości osób wylegującej się na trawie, miejsce mocno nas zauroczyło (choć wydawało mi się, że jest ono nieco bardziej odludne, a tu w sumie tuż obok asfaltowej drogi...).

485.jpg
486.jpg
487.jpg
488.jpg
489.jpg
490.jpg
491.jpg
492.jpg
493.jpg
494.jpg
495.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 18.03.2016 10:38

Przed opuszczeniem Bośni zatrzymaliśmy się jeszcze w punkcie widokowym na Vrbas 8O

496.jpg


I tak się skończyła nasza chorwacko-bośniacka przygoda A.D. 2015 :|
Drogi powrotnej nie ma co za bardzo opisywać, zresztą niewiele z niej pamiętam, bo większość przespałam :oops:
Odwiedziliśmy wszystko, co było w planach, choć może nie do końca udała się dokładna eksploracja niektórych miejsc - czasem brakowało po prostu sił, a pot lał się strumieniami. Na pogodę naprawdę nie mogliśmy narzekać...

Dziękuję za uczestnictwo w relacji, i to bardziej, i to mniej aktywne :wink: Wszelkie uwagi i uzupełnienia zawsze są tu mile widziane :)
Już teraz zapraszam na relację z tegorocznego wyjazdu - gdzie tym razem będziemy i co zobaczymy? Można zaglądać pod koniec lipca :papa:

497.jpg
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 18.03.2016 12:44

Relacja jak zwykle super :D

A młyny wodne z daleka przypominają mi ule - tylko pszczół gigantów brakuje :mrgreen:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 18.03.2016 13:51

travel napisał(a):Relacja jak zwykle super :D

A młyny wodne z daleka przypominają mi ule - tylko pszczół gigantów brakuje :mrgreen:

Po zdjęciach w relacjach/w Internecie miałam inne wyobrażenie co do młynów, wydawały się mniejsze. Faktycznie, do ulów (uli) podobne :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.03.2016 16:40

Vrbas i Plivsko Jezero super miejsca.
Chciałbym to zobaczyć naocznie a nie tylko fotograficznie.

:)

Pzdr
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Takie chwile jak te - Pelješac 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 12.11.2016 13:56

Coś starego i coś nowego - Brela i Hvar 2016

Relacja, której miało nie być :roll:
No ale jak zacząć planowanie kolejnego wyjazdu do Cro bez "uporządkowania" poprzedniego. Bez wdawania się w szczegóły, o mało co w ogóle nie byłoby Chorwacji w 2016 roku...

Plany były ambitne. Trasę na Pelješac zaplanowaliśmy tak, żeby choć na chwilę zatrzymać się na Makarskiej Rivierze. I wtedy wiedzieliśmy już - w przyszłym roku musi być "nasza" Brela. Do tego trochę planowanej od dawna Czarnogóry, powrót przez Sarajewo, które tak nas zauroczyło, ale co jeszcze? Może Hvar :idea:

Pod koniec roku zaczęłam szukać noclegów w Breli. Tak wiem, pisałam, że wcześniejsza rezerwacja stresuje, ogranicza, ale jednocześnie daje komfort nieśpiesznego zmierzania do celu. Ceny jednak powalały - 2-osobowy apartament dla dwóch osób na początku lipca minimum 45 euro, klimatyzacja często płatna dodatkowo 8)
Wreszcie padło na PIKOLO - pokój z mini aneksem, bez klimatyzacji (taras jest na tyle zacieniony, że w ogóle nam to nie przeszkadzało), ale bardzo dobra lokalizacja i 32 euro za noc ostatecznie pomogło nam podjąć decyzję - 7 noclegów, zaliczka 60 euro.

Pozostałe rezerwacje poszły przez booking.com, bo pobyty maksimum kilkudniowe, brak zaliczek i możliwość anulowania bez kosztów na kilka dni przed terminem. To była dobra decyzja, bo jak przyszło do planowania, to jednak pojawiły się wątpliwości. Wyjazd coraz bardziej zaczął przypominać wycieczkę objazdową, a gdzie wypoczynek... Hvar w 4 dni to chyba jednak trochę za mało... Czarnogóra tak daleko...
Wiosną udało się przedłużyć rezerwację na Hvarze do 7 dni, pozostałe anulowałam, nawet Sarajewo wypadło z listy, bo trochę nie po drodze z Hvaru :|
Chyba opatrzność nad nami czuwała, bo w końcu i tak w ostatniej chwili musielibyśmy zmieniać plany, a tak przynajmniej nieco mniej stresu było.

Po nieco zbyt długim wstępie ruszamy w drogę, nieco później niż zwykle, ale już tradycyjnie w piątek :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 12.11.2016 14:20

Dzień 1 - 01.07.2016

Drogę do Cro można w tym roku zaliczyć do tych spokojnych, bez większych utrudnień (trochę pobłądziliśmy w Słowenii od Ptuja, ale było już ciemno i oznaczenia trochę niezrozumiałe). Wyjechaliśmy zbyt późno, by gdzieś zatrzymać się na dłużej...

Dzień 2 - 02.07.2016

Po tradycyjnym spanku na autostradzie ruszyliśmy ku naszemu przeznaczeniu :lol:
Odmorište Krka jest takim miejscem dla mnie, w którym można po długiej podróży odetchnąć w końcu Chorwacją pełną piersią, pierwsze widoki i zapachy, pierwszy rozmaryn i lawenda :hearts:

IMG_1491.jpg
IMG_1492.jpg
IMG_1495.jpg
IMG_1498.jpg
IMG_1499.jpg
IMG_1500.jpg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.11.2016 15:35

Obecny :lol: :idea:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 12.11.2016 18:10

Również obecny :D
Też jechałem 1 lipca , rzeczywiście było pustawo tyle że na autostradzie trochę mgła :roll:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 12.11.2016 18:20

Chętnie poczytam w ten zimny weekend ! Kolorki rozgrzewają.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 12.11.2016 19:14

Janusz Bajcer napisał(a):Obecny :lol: :idea:

witam :)

lotnikwsk napisał(a):Również obecny :D
Też jechałem 1 lipca , rzeczywiście było pustawo tyle że na autostradzie trochę mgła :roll:

trochę czasu już minęło i wszystkich szczegółów nie pamiętam
za to, to co się działo w drodze powrotnej 8O

Hercklekot napisał(a):Chętnie poczytam w ten zimny weekend ! Kolorki rozgrzewają.

może za chwilę jeszcze coś wrzucę :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017 - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone