Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013 - bo raz to za mało

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.12.2013 19:15

Witam duet K.K :papa:
Przeczytałem ponownie wszystko i teraz wiem że byliście naprawdę blisko plaży Nugal, myślę że w końcu się pokusicie. (zamieszczę u siebie mapkę z forum bo mam zapytanie gdzie to jest...)
Tegoroczny wypad również fajny,podziwiam fotki i widoczki 8)
Brac jeszcze przede mną (fish piknik się nie liczy)

Hej.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013 - bo raz to za mało

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.12.2013 19:39

CROberto napisał(a):Witam duet K.K :papa:
Przeczytałem ponownie wszystko i teraz wiem że byliście naprawdę blisko plaży Nugal, myślę że w końcu się pokusicie. (zamieszczę u siebie mapkę z forum bo mam zapytanie gdzie to jest...)
Tegoroczny wypad również fajny,podziwiam fotki i widoczki 8)
Brac jeszcze przede mną (fish piknik się nie liczy)

Hej.

Na pewno odwiedzę Twoją relację, mapka przyda się w przyszłości :)
dusiołek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.11.2013
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013 - bo raz to za mało

Nieprzeczytany postnapisał(a) dusiołek » 27.12.2013 20:57

Świetna relacja z podróży. Miło się czyta i ogląda tak profesjonalnie przygotowane wyprawy. Brela jest prześliczna. :lol:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013 - bo raz to za mało

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 31.12.2013 11:38

Dzień 12 - 10.07.2013

Kończy się rok 2013 i my zbliżamy się do końca relacji :(
To był nasz ostatni dzień w Chorwacji. Pierwszą jego część spędziliśmy oczywiście na plaży. Wybraliśmy ogólnodostępną z prysznicami, co by pozbyć się resztek soli przed powrotem :wink:

kapliczka w Breli:
Obrazek
plaża:
Obrazek

Nie obyło się bez pamiątkowej sesji zdjęciowej z prezentacją opalonych ciał, jednak nie nadają się one do upublicznienia...

Łezka aż w oku się zakręciła, ale przecież to nie koniec jeszcze.
Na pożegnanie z Cro postanowiliśmy odwiedzić Zadar. Niestety, było już dość późno, więc udało się zobaczyć tylko najważniejsze punkty w mieście.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie obyło się oczywiście bez oczekiwania na zachód słońca, ponoć najpiękniejszy w Chorwacji (rzeczywiście, całkiem ładny był...).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Ze smutkiem pożegnaliśmy Zadar. Bardzo mi się spodobało to miasto i mam nadzieję, że następnym razem uda się tam zabawić nieco dłużej.
Na parkingu (płatnym przy odjeździe) zjawiliśmy się kilka minut po 22 - szlaban był otwarty, a miły z budki nie chciał już od nas pieniędzy. No przecież nie będziemy nalegać...
Chorwację właściwie opuściliśmy dopiero następnego dnia ze względu na kilkugodzinny odpoczynek na odmorište Vukova Gorica. W drodze powrotnej jakoś nie mamy już ochoty na zwiedzanie, więc pozostała część trasy przebiegła raczej szybko.

Co ciekawe, zastanawiając się po drodze czy w przyszłym roku też chcę spędzić urlop w Cro, miałam pewne wątpliwości. Jest przecież tyle pięknych miejsc do zobaczenia, a Chorwacja w najbliższych latach nie zniknie z mapy. Jednak już kilka dni po powrocie do Polski zrobiło mi się żal, że jeszcze rok mam czekać na kolejny wyjazd Tam i tylko Tam. Miałam nawet pomysł, że we wrześniu coś tam wygospodarujemy na choćby tygodniowy pobyt. Z różnych względów się nie udało, ale urlop w Cro w 2014 jest już niemal pewny.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku też będę mogła Was zaprosić na krótką relację i kilka fajnych fotek, a na razie dziękuję za dotychczasowy udział (i ten zaznaczony, i ten z przyczajenia) :papa:

Korzystając z okazji życzymy wszystkim Cromaniakom (i Crosceptykom też) wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i niezapomnianych wspomnień z wyjazdów tych bliższych i tych dalekich :-D
Ostatnio edytowano 31.12.2013 14:25 przez Kasia i Krzyś, łącznie edytowano 1 raz
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013 - bo raz to za mało

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 31.12.2013 14:17

Dzięki za piękną relację i przepiękne fotki z miejsc, które z przyjemnością sobie wspomniałem
i oczywiście wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, urlopu w Cro w 2014,
a wszystkim Cromaniakom równie pięknej relacji po tym urlopie :D

Jarek
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013 - bo raz to za mało

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 01.01.2014 12:48

Piekna relacja , aż żal że to już koniec. :cry:
Ale przed nami kolejne wakacje :lol:
Wszystkim forumowiczom życzę dużo radości i udanych wakacji w 2014r i niekoniecznie musi być to Chorwacja. Wszak wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Kasiu wszyslkie południowe kraje sa piękne a każdy inny i myslę ,że tęskniłabyś za kazdym .
Tak się zaczytałam w twojej relacji że tegoroczne wakacje na pewno spedzę w Breli i Mlini :papa:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013 - bo raz to za mało

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 01.01.2014 16:36

Super relacja,cudne foty ach :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013 - bo raz to za mało

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 01.01.2014 18:27

Dziękuję za piękną i ciekawą relację :D a przy okazji Pierwszego dnia Nowego 2014 Roku życzę Wam wszystkiego co tylko los może przynieść najlepszego , wspaniałych podróży , by było o czym pisać takie relacje


Pozdrawiam
Piotr
czechus89
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.02.2014
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013 - bo raz to za mało

Nieprzeczytany postnapisał(a) czechus89 » 23.06.2014 09:25

Już nie mogę się z żoną doczekać naszego wyjazdu do Breli
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013/ Pag 2014 - tak dla odmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 13.07.2014 18:40

Pag 2014 - tak dla odmiany

No i stało się...
Wróciliśmy z kolejnego udanego urlopu w Chorwacji.
Tym razem wybraliśmy Pag - miejsce tak inne od poprzednio odwiedzanych, ale tak strasznie nie było, jak można na forum poczytać :oczko_usmiech:
Nie mogę obiecać relacji już/zaraz, bo trzeba mieszkanie do porządku doprowadzić, pranie zrobić, zdjęcia ogarnąć :oops:
Wkrótce na pewno coś się pojawi...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013/ Pag 2014 - tak dla odmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.07.2014 18:45

Ooo... 8O a jednak... :?

To napisz chociaż już teraz, gdzie znaleźliście bazę. Podejrzewam, że nie w Metajnie, skoro nie było aż tak strasznie. :wink: :mrgreen:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013/ Pag 2014 - tak dla odmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 13.07.2014 19:28

Mikromir napisał(a):Ooo... 8O a jednak... :?

To napisz chociaż już teraz, gdzie znaleźliście bazę. Podejrzewam, że nie w Metajnie, skoro nie było aż tak strasznie. :wink: :mrgreen:

Pag-Vodice :)
Wstępniak już się pisze...
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013/ Pag 2014 - tak dla odmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 15.07.2014 16:01

No to zaczynamy...

Przed samym wyjazdem mieliśmy "troszkę" wątpliwości czy Pag to dla nas na pewno dobry wybór. Przecież tam nic nie ma...
W zeszłym roku wróciliśmy zauroczeni soczystymi kolorami początku sezonu na Riwierze Makarskiej, przejrzystością Jadrana i bogactwem podwodnego życia. W ostatniej chwili omal nie zmieniliśmy kursu na Pelješac, ale wtedy niemal rok przygotowań (głównie przeglądania forum) można by uznać za zmarnowany. Poza tym z premedytacją wykupiliśmy w zeszłym roku ubezpieczenie auta bez zielonej karty i dodatkowe koszty, które trzeba byłoby ponieść, ostatecznie przekonały nas do Pagu ;) (słynne ubezpieczenie w mBanku bez możliwości wykupienia ZK).

Nie będzie żadnych odkrywczych miejsc, forumowicze odwiedzili już chyba każdy zakątek w Cro. Ale zawsze można powspominać znane widoki. Odwiedziliśmy kilka miejsc z poprzednich urlopów, ale, niestety, aż do Breli to nie dotarliśmy :lol:

Tradycyjnie nie będzie prezentacji naszych wizerunków, zdjęć przez szybę samochodu, fotek jedzenia i miejsc noclegowych (jakoś nie myślimy w takich momentach o sięganiu po aparat). Oprócz naszych wspomnień postaram się także w miarę sprawności mojej pamięci przytoczyć informacje praktyczne/aktualne ceny itp.

Oto zrealizowany plan wyjazdu, może kogoś zainteresuje:
dzień 1: Łódź - Ptuj (spacer) - przerwa na sen (autostrada w Chorwacji)
dzień 2: Pag
dzień 3: sv. Marija, sv. Vid
dzień 4: Nin, Zadar
dzień 5: Beretnica
dzień 6: Dubrava, kanion Zrmanja
dzień 7: Rab
dzień 8: Sv. Marija
dzień 9: Kamenjak (punkt widokowy) - Šibenik - Trogir
dzień 10: Sv. Marko
dzień 11: Pag
dzień 12: Uvala Zavratnica - Hum - Rovinj - Vrsar
dzień 13: Poreč - Piran
dzień 14-15: Wenecja, Burano
dzień 16: powrót do Łodzi

Udało się niemal w 100% zrealizować to, co zaplanowaliśmy przed wyjazdem.

Pogoda na Pagu była cudowna - jeden dzień z opadami i burzą w nocy i do południa, jedna nocna burza, po której rano nie było śladu i załamanie pogody w dniu wyjazdu. A trochę się obawialiśmy, bo ostatnio trudno przewidzieć pogodę w Chorwacji.
Po dotarciu na wyspę dojechaliśmy zgodnie z planem do Sv. Marko, ale droga dojazdowa nas nie przekonała (choć potem jeździliśmy takimi w gorszym stanie). W Bošanie po pierwszej nieudanej próbie zrezygnowaliśmy - jakoś nie przekonała nas do siebie :) Wróciliśmy więc do Pagu-Vodice i już pierwszy strzał był skuteczny. Za duży apartament z sypialnią, sporym salonem i widokiem na Velebit płaciliśmy za naszą dwójkę 33 euro (utargowane z 35 :))
Dokładna lokalizacja na mapce (ten niższy):
https://www.google.pl/maps/@44.451996,1 ... !2e0?hl=pl
Odległość od wysypiska wystarczająca, choć ja - osoba znana z "węchu absolutnego" - przy kilkukrotnym mijaniu go przy otwartym oknie w samochodzie nic niepokojącego nie poczułam.

Na Istrii też było całkiem nieźle - deszcz w nocy, sporo chmurek w ciągu dnia, ale i duża dawka Słońca.
Nocowaliśmy przy szosie na Vrsar (nie zależało nam na wybrzeżu, byleby chcieli nas przyjąć na jedną noc). Cena 40 euro bez możliwości negocjacji - właścicielka twierdziła, że za dwa dni ma pełne obłożenie i jak nie chcemy za taką cenę, to nie :) Dostaliśmy pokoik bardzo czysty i schludny - razem z innym do dyspozycji kuchnia i łazienka, ale jeszcze nikogo na tym piętrze nie było i mieliśmy całość do dyspozycji. Na parterze wypoczywali Włosi. Początkowo myśleliśmy o kampie w okolicach Rovinj, ale zrezygnowaliśmy ze względu na niepewną pogodę i zapowiedź obfitych opadów w nocy.
Domek znajduje się dokładnie tu:
https://www.google.pl/maps/place/Vrsar, ... 883f?hl=pl

W Wenecji zatrzymaliśmy się na kampingu Miramare (Punta Sabbioni). Polecamy - jest czysto, przyjemna obsługa, blisko do tramwajów wodnych do Wenecji i na Burano, darmowe autobusy, w tym na plażę. Za namiot, dwie osoby i opłatę klimatyczną płaciliśmy 25,70 euro za noc. Wcześniej pytaliśmy w pobliskim domu - jeden nocleg 60 euro, dwa - 55 euro, trzy - 50 euro.
Pierwszej nocy mocno padało, w dzień dość pochmurno, ale Słońce też wyglądało zza chmurek. Kolejny dzień też zaczął się pochmurnie, potem już pełnia Słońca.

Wieczorem pierwsze fotki - muszę poczekać na powrót męża, bo zapowiedział, że chce mieć udział przy wybieraniu zdjęć :roll:
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013/ Pag 2014 - tak dla odmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 16.07.2014 11:01

to czekamy na fotki z Pagu :wink: byliśmy tam w zeszłym roku, nasza ulubiona plaża to Dubrava, kwaterkę mieliśmy około 1,5 km od centrum Pagu. Ciekawe jak Wam się podobało? w tym roku w sierpniu znowu Brela
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Brela i Mlini 2012 / Brela 2013/ Pag 2014 - tak dla odmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 16.07.2014 14:03

madzia828 napisał(a):to czekamy na fotki z Pagu :wink: byliśmy tam w zeszłym roku, nasza ulubiona plaża to Dubrava, kwaterkę mieliśmy około 1,5 km od centrum Pagu. Ciekawe jak Wam się podobało? w tym roku w sierpniu znowu Brela

Witam! Breli zazdroszczę :hearts: Pozdrówcie ją od nas.
Muszę jakoś wykombinować, by w przyszłym roku wpaść tam choć na chwilę...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone