Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zbychu1023
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychu1023 » 19.07.2018 15:05

Dobry mechanik jest w baśce i nie kasuje dużo można się tam przejechać i sprawdzić co powie. Mnie za naprawę z częściami policzył jak w Polsce.
Mechanik i mówił co trzeba na miejscu zrobić a co można jak już wrócę do kraju. https://www.google.pl/maps/place/AUTOSE ... 16.9507611
cretor23
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 16.06.2009
Re: Makarsa - Alfa Gulietta 1.4TB awaria (jaki warsztat?)

Nieprzeczytany postnapisał(a) cretor23 » 28.07.2018 00:41

Michal S. napisał(a):Córki z zięciami, wybrały się do Chorwacji (Baska Voda) tydzień wcześniej kupionym w komisie samochodem Alfa Gulietta 1.4TB z 2012 roku.
Samochód sprawował się przed wyjazdem dobrze i nic nie wskazywało na problemy, jakie mogą wydarzyć się podczas jazdy.
Tym bardziej, że akurat ten model Alfy z z silnikiem 120KM, nie uchodzi za awaryjny.
Przed wyjazdem, jak to w nowo nabytym samochodzie zięć zrobił kilka napraw. Wymienił tarcze i klocki na nowe oraz wymienił płyn chłodniczy, który wydawał się mu brudnawy.
Wyjechali z Częstochowy o godzinie 23.00 w czwartek i jadąc większość w czasie deszczów, dojechali spokojnie do Chorwacji. Kiedy jechali już w samej Chorwacji pogoda zaczęła się poprawiać. Około 150 kilometrów przed Baską Vodą zapaliła się kontrolka od chłodnicy informująca, że jest coś nie tak z układem chłodzenia. Zięć zatrzymał się na autostradzie i zobaczył , że jest mało płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym. Po małym postoju doradziłem im telefonicznie, aby wyłączyli klimatyzację, załączyli maksymalnie ogrzewanie, otworzyli okna by gorące powietrze ich nie ugotowało i dojechali do najbliższej stacji paliw w celu zakupu płynu chłodzącego. Tak zrobili i dojechali 30 kilometrów do stacji. Tam schłodzili silnik i uzupełnili 1.5 litra płynu chłodzącego. Ruszyli dalej w drogę i dosłownie za 20 kilometrów sytuacja się powtórzyła z tą małą różnicą, że w tym momencie okazało się, że rozerwało cienki wężyk idący ze zbiorniczka wyrównawczego do silnika. Jako, że mieli wykupione ubezpieczenie w AXA (standard) skontaktowali się z ubezpieczycielem i przyjechała po nich laweta. W tym czasie już mieli parę godzin na słońcu w środku autostrady i po całej nocy jazdy (dramat). Pan z lawety był zdziwiony, że AXA każe mu jechać z Alfą do małego zakładziku w Splicie, a nie do 500 metrów dalej mieszczącego się serwisu Alfy. Po kilku godzinach pracy i wymianie termostatu, węża, korka i płyny w chłodnicy Panowie stwierdzili, że to będzie już wszystko i samochód będzie chodził dobrze. Na sugestie zięcia, aby sprawdzili, czy to nie aby uszczelka pd głowicą Panowie uśmiechali się przecząc, że to nie możliwe. Jednak po dłuższym naleganiu, sprawdzili testem chemicznym, czy bay w płynie nie ma śladów spalin i okazało się, że są. Po teście Panowie diametralnie zmienili zdanie i powiedzieli, ze auto może być zrobione ale za około 15 dni i będzie to kosztować pomiędzy 1000 a 2000 euro. Jest piątek godzina 20.00 panowie w Splicie prawie od godziny świętują nadejście wekendu, a dzieciaki mają problem. Telefony do AXA i prośby o pomoc nic nie dają, a sama forma pomocy tej firmy nadaje się na materiał do programu "UWAGA" Po moich długich namowach i prośbach młodzi decydują się jechać powoli tym samochodem do Baska Voda. Mają ze Spitu około 70 kilometrów. Wzywają taxi, aby jechać bezpieczniej na dwa samochody ten odcinek i zapewnić sobie w nocy ewentualny transport. W nocy docierają do Baska Voda.
Niech troszkę odpoczną i trzeba zdecydować, czy auto transportować lawetą 1250 kilometrów do Częstochowy, a wysyłając im lawetę wysłać jednocześnie sprawny samochód na niej, aby nim wrócili. Rozważam też możliwość jechać do nich samochodem i wracać delikatnie na dwa samochody i posiłkować się swoją wiedzą mechaniczną i doświadczeniem w trasach tak aby powoli wrócić do kraju.
Najbardziej pasowałoby, gdyby ktoś z was polecił dobry warsztat na miejscu w Baska Voda lub Makarsa i żeby za rozsądne pieniądze naprawili tam samochód. Podejrzewam, że może być uszczelka pod głowicą, która szczególnie puszcza przy wysokiej temperaturze i dużych obrotach.
Możecie polecić dobry warsztat w okolicy Makarskiej, czy Baska Voda ?

Pozdrawiam

Jak to wszystko się skończyło ? :roll:
Pamposz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pamposz » 28.07.2018 23:16

Witam
Aktualnie jestem w Chorwacji i mój samochód uległ awarii. Tzn pedał sprzęgła wlazł do końca i nie odbija a pod samochodem jest duża tłusta plama. Ma ktoś namiary na mechanika w okolicy miejscowości Vrsi?
Pamposz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pamposz » 31.07.2018 14:10

Dziękuję Janusz.
Gdyby ktoś był w pobliżu i potrzebował mechanika to polecam warsztat z drugiego linku. Z zewnątrz można się przerazić ale jest tam dwóch dobrych młodych mechaników.
Niestety ceny części do auta w Chorwacji to tragedia...
Suchykluczyk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Suchykluczyk » 20.08.2018 11:15

Czy ma ktoś namiar na jakieś warsztaty samochodowe lub inne zakłady w pobliżu miejscowości Funtana Istria którzy na podstawie przysłanego kluczyka i otrzymanego do nich kodu są w stanie dociac kluczyk na podstawie kodów klucza i kodu immobilisera?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2018 11:26

Suchykluczyk napisał(a):Czy ma ktoś namiar na jakieś warsztaty samochodowe lub inne zakłady w pobliżu miejscowości Funtana Istria którzy na podstawie przysłanego kluczyka i otrzymanego do nich kodu są w stanie dociac kluczyk na podstawie kodów klucza i kodu immobilisera?


Jak dasz radę, to podjedź do Poreča - http://www.kljucevidjuranec.hr/?p=kontakt
Patrycjapk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycjapk » 23.08.2018 16:44

Potrzebuję dobrego mechanika do naprawy rozrusznika w okolicach Vodice/Szybenik/Split. Najlepiej na już!
KUNTE1252
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.08.2018
Potrzebna pomoc z zepsutym rozrusznikiem (Vodice/Sibenik)

Nieprzeczytany postnapisał(a) KUNTE1252 » 23.08.2018 16:49

Potrzebna pomoc!
Zwiedzający Chorwację w miejscowości Vodice, natrafiłem na problem... I to poważny.
Auto podczas zapalania zaczęło mielić, a po chwili odpalił i przejechaliśmy ok. 20 km . Gdy zgasiłem auto i po jakimś czasie próbować go Odpalić nie ruszył...(nie kręci)
Potrzebny jest jakiś mechanik co się zajmie rozrusznikiem, gdzieś tutaj w okolicy.
Proszę o namiary bo poważna sprawa a dom 1000 km stąd.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2018 17:03

Patrycjapk napisał(a):Potrzebuję dobrego mechanika do naprawy rozrusznika w okolicach Vodice/Szybenik/Split. Najlepiej na już!

KUNTE1252 napisał(a):Potrzebna pomoc!
Zwiedzający Chorwację w miejscowości Vodice, natrafiłem na problem... I to poważny.


https://www.starofservice.com.hr/dir/si ... automobila

https://www.google.com/search?q=autoser ... =firefox-b

https://www.starofservice.com.hr/dir/si ... automobila

https://www.google.com/search?q=autoser ... =firefox-b
keyworks
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) keyworks » 30.08.2018 15:58

Witam,

ja ze swojej strony szczerze mogę polecić zakład w Tucepi:

AUTO Servis TDM
BLATO 9
TUCEPI
+385 91 884 9346

Mają stronę na Facebooku: AUTO Servis TDM - same dobre opinie.

Miałem awarie w swoim Mondeo MK4 - okazało się, że ukryszyła się plastikowa część korpusu termostatu i wywalało płyn chłodniczy na zewnątrz, przez co rosła temperatura silnika, bo najzwyczajniej w świecie brakowało płynu chłodniczego.

Udałem się do zakładu z samego rana wraz z właścicielem apartamentu, który wynajmowałem. Pomimo tego, że mieli zawalony parking i poumawianych klientów mechanicy zlitowali się i przyjrzeli. Po 6 godzinach miałem sprawne auto. Policzyli sobie myślę bardzo normalną stawkę, bo 500 KUN, gdzie 100 Kun było za sam płyn chłodniczy - łącznie ok 300 zł. Mechaników jest 2 - trochę mówią po angielsku - da się dogadać.

Dojechałem do Polski pokonując 1600 km - nic ze zbiorniczka nie zeszło, ile wlali tyle było w PL więc szczelność na trasę zapewnili.

POLECAM !!!
Jin
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 30.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jin » 30.01.2019 20:36

Mechanik przy glownej drodze d8 przed samym zjazdem na plw. Peljesac po lewej stronie( jadac od BIH w kierunku Dubrownika). kor.42°49'58.4"N 17°44'56.0"E Zaton Doli Niestety nie mam namiarow tel.

Koledze padla Civic(ufo) w Dubrowniku w 2017 - totalny brak mocy - z dubrownika nie mogl pod gore wyjechac. 100 Euro za lawete(okolo50 km - Cena podobna jak u nas) + 200 euro(wymiana 2 cewek + diagnostyka+reset bledow komputera o ile dobrze pamietam). Po powrocie kolega wymienil pozostale 2 cewki zeby miec spokoj ( koszt jednej sztuki w polsce w tamtym czasie kolo 180zl a sama wymiana nie tania bo ponoc wcale nie tak latwo je wymienc ale juz nie pamietam ile ).

Pamietam ze obawialismy sie z kolega( on bardziej ;) o cene naprawy - auto na zagranicznych blachach, na urlopie itd...
Na cale szczescie wg mnie wyszlo nie tak drogo, Auto dojechalo do kraju, pozostale cewki zostaly wymienione na nowe( tak na wszelki wypadek) i z tego co mi wiadomo nie bylo juz z tym zadnych problemow az do dzis.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 06.03.2019 10:25

Witam!
Na Hvarze, gdzie mogę spotkać mechanika? Jelsa? St. Grad?
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3421
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 06.03.2019 10:51

Jin napisał(a):Mechanik przy glownej drodze d8 przed samym zjazdem na plw. Peljesac po lewej stronie( jadac od BIH w kierunku Dubrownika). kor.42°49'58.4"N 17°44'56.0"E Zaton Doli Niestety nie mam namiarow tel.




Może z tej fotki uda się odczytać Ja odczytałem TAK - 098-1339191
Załączniki:
mech.JPG
MarcinPawluk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinPawluk » 14.03.2019 15:47

Cześć,
świetny wątek. Tylko przeszukanie może być cieżkie jak jest problem w terenie.
Wpadłem zupełnie przypadkiem, bo szukałem natchniania na rozwój serwisu, który łączy kierowców z warsztatami.
(Nie napiszę, którego bo nie reklamę chodzi).
Co myślicie aby jakoś zebrać doświadczenia w jednym miejscu?
Tylko takie doświadczenia potwierdzone, a nie zupełnie anonimowe.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone