Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 02.02.2017 07:36

Krzysztofeusz napisał(a):z tego co pamietam na półwyspie Pag udalo nam sie jakiegos dorwac, ale nie pamietam ktora to byla miejscowasc ;/

Bardzo pomocne Twoje info a dokładność porażająca :D
Stefan83
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stefan83 » 13.06.2017 18:08

Witam wszystkich. Przywitanie zrobię na spokojnie we właściwym wątku. Od kilku lat czytam to forum z wiadomych powodów - jest świetnym źródłem informacji o Chorwacji. W niedzielę wróciliśmy z urlopu. Tym razem mieszkaliśmy w Veliko Brdo koło Makarskiej. W trakcie pobytu poleciała nam w aucie uszczelka pod głowicą. A dokładnie wydmuchało uszczelkę na kanałach wodnych i płyn szedł najpierw na 4ty cylinder, później już na wszystkie cztery. Zresztą zaraz po przyjeździe pojawiły się oznaki że kończy się żywot uszczelki i że nie tylko nie dotrwa ona do końca urlopu, ale i że nie ma opcji powrotu 1800 km do domu bez naprawienia auta. Pomógł Pan z Breli. Auto servis Biser. Mechanik chyba od niedawna ma pomocnika - młodego chłopaka, ale podobnie jak właściciel bardzo łebskiego, który co przydatne mówi po angielsku. Ogarnęli oni auto w 2,5 dnia choć pierwotnie powiedzieli, że zrobią je najprędzej za 4-5 dni, bo mają kupę roboty. I faktycznie cały plac przed warsztatem nabity do oporu.
Tak więc po prośbach w drodze wyjątku przyjęli nas poza kolejką. Skasowali nas, razem z nową uszczelką i nowym płynem 850 pln, czyli bardzo łagodnie. Przy rozliczeniu zaznaczyli że normalnie za tą robotę biorą 1100-1300 pln. Generalnie usługi mechaników w Cro są droższe niż w PL.
Po mojej wizycie również możemy polecić ten servis. Widać że mają pojęcie o tym co robią. Nie są to typowi współcześni wymieniacze, tylko mechanicy. Choć i sami byli zaskoczeni, że przyjechał do nich klient który w sumie wszystko o mechanice wie, tzn wie co się dokładnie stało i jak trzeba to naprawić aby było solidnie zrobione. Nie wiem czy to miało jakieś znaczenie dla wykonania tej roboty. Zakładam że kompletnego laika obsłużyli by tak samo solidnie i uczciwie.

Adres serwisu bez zmian.
Auto servis Biser
Breljanska Cesta 31
21322 Brela
Tel dom +385/21 618 666
Tel kom +385/959 039 931
tomi308
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi308 » 14.06.2017 20:43

Chyba za 850zł to tylko wymienili samą uszczelkę bo coś takiego jak planowanie głowicy,uszczelniacze,gniazda zaworowe nie wierzę że Ci zrobili w tej cenie.
Ostatnio edytowano 15.06.2017 09:07 przez tomi308, łącznie edytowano 1 raz
didik
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) didik » 14.06.2017 21:13

Nie rozumiem kto rozumie.
infoludek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infoludek » 17.06.2017 08:10

Grad / Mjesto: Omiš
Adresa: Garma 1
Telefon: 021 / 879 218
E-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Djelatnost: Vulkanizerske usluge

3 dni przed wyjazdem zorientowałem się , że mam mocno przeciętą oponę. ( opony kupowałem tydzień wcześniej więc dokładnie pamiętałem cenę ) Dokładnie taką jak miałem musiał bym czekać do wtorku a wyjeżdżamy w poniedziałek więc musiałem wymienić całą oś - 2 sztuki. Cena opony którą mi sprzedali jest ceną poniżej cen z serwisu oponeo itp a w dodaktu w cenie miałem przekładkę na 18" felgach więc polecam
Poza tym widziałem ze zajmują się kompleksową mechaniką i mieli sporo klientów
owoc81
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) owoc81 » 11.07.2017 10:29

Witam, przeczytałem uważnie wątek ale nie znalazłem informacji o tłumikarzach. Ma dziure na plecionce i auto zaczyna głośno popiardywać. Czy poza wymienionymi warsztatami z makarskiej ktoś zna namiary na tłumikarza? Chyba, że takimi sprawami zajmują się zwykle warsztaty. Pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 11.07.2017 19:17

Myślę, że w warsztacie to ogarną. Popytaj właściciela apartamentu gdzie naprawia swój "rydwan". Ostatecznie (i to wcale nie żart z mojej strony) zadzwoń do polskich policjantów, którzy są min. na Riwierze Makarskiej i poproś o pomoc. Kto lepiej od policjantów miejscowych będzie wiedział gdzie oddać bądź nie swój samochód. Pozdrawiam i powodzenia.
PS. Tak na marginesie to właśnie wczoraj profilaktycznie wymieniłem ww. plecionkę bo miała pierwsze małe przedmuchy i mogła by nie wytrzymać trasy do/z Chorwacji.
tomeki
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeki » 11.07.2017 23:34

Szukaj Auspuh Service, to po chorwacku tłumikarz. W zeszłym roku mnie taka przykrość spotkała w CRO, z serwisu wysłali mnie do Auspuh service, a tam pan kompetentnie zaspawał i wziął za to równowartość 35 PLN.
Lawnowerman
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawnowerman » 19.07.2017 08:12

Witam,

jestem pod Dubrownikiem i wariuje mi klima w Foresterze.
Raz jest chłodno a raz ciepło.
Macie pomysł na jakiś warsztat - może byc w samym dubrowniku
himi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) himi » 19.07.2017 12:27

Ma ktoś namiary na porządny serwis w okolicach Szybenika?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2017 13:07

http://www.autostop.com.hr/

Taką stronę znalazłem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2017 10:04

Lawnowerman napisał(a):Witam,

jestem pod Dubrownikiem i wariuje mi klima w Foresterze.
Raz jest chłodno a raz ciepło.
Macie pomysł na jakiś warsztat - może byc w samym dubrowniku

Nie znam się aż tak bardzo na klimie samochodowej, ale wygląda mi to na problemy skraplacza (czyli tzw chłodnicy klimatyzacji). Klimatyzacja pochodzi chwilkę i wyłączy ją zabezpieczanie wysokiego ciśnienia. Sprawdź czy działa wentylator skraplacza, może być zatarty lub przepalony bezpiecznik. Sprawdź też czystość skraplacza :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 20.07.2017 20:13

vakos8 napisał(a):
himi napisał(a):
ja nie zastanawiając się brałbym tdi, silniki o których już krążą legendy

:lol: :roll: :lol:
Magda76
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda76 » 21.07.2017 19:49

Witam. Czy ktoś może mi polecić warsztat w okolicach Makarskiej, gdzie zajmują się instalacją gazową, najlepiej BRC. Pozdrawiam
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 22.07.2017 02:40

himi napisał(a): I chyba wezmę benzynkę - choć przy 160 kmh. na autostradzie nie jest tak fajnie jak w dieslu (głośniej i nie ma już zapasu pod nogą w załadowanym samochodzie.
Oczywiście mówisz o niemieckich autostradach? :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone