Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najpiękniejsze plaże w Cro

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VValdek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 24.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) VValdek » 19.04.2008 21:26

peacock napisał(a):CZEŚĆ POWIEDZCIE MI BO MAM KŁOPOT .WYBIERAM SIĘ ZA 4 TYGODNIE W TE REJONY .CZY VELIKA DUBA I MALA DUBA (OKOLICE ŹIVOGOŚĆE) TO JEDNA I TA SAMA OKOLICA .PO PROSTU ZDJĘCIA VELIKIEJ DUBY PRZEPIĘKNE.MOJE PYTANIE BYŁO DO VValdek

Mala Duba to miejscowość, dokładnie mówiąc to Živogošće - Mala Duba.
Kilkaset metrów od tej miejscowości jest plaża ( zatoka ? ) Velika Duba.
peacock
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peacock » 20.04.2008 14:28

Piotrek_B napisał(a):
peacock napisał(a):...polecam plaże na istrii ta jest w pobliżu Opatiji 20 km od Rijeki

A gdzie dokładnie jest ta plaża ?

Jest to plaż leżąca pomiędzy Opatija(Rijeka) a Labin na półwyspie Istria. jadąc wzdłuż wybrzeża na tej trasie znajdują sie półdzikie parkingi i jest to znak że można zejść (czasem kilkadziesiąt) metrów na plażę .Pżeważnie sa to plaże wielkości 30-50 m, myślę że jest ich tam kikadziesiąt ( nie byłem na wszystkich i pobieżnie liczyłem parkingi). Sa fajne bo w głąb lądu jest ok 30 m i często pionowa skała za plecami a swoja droga zejście jest niezłą wspinaczką .może dzieki temu mało tam ludzi.Tylko noclegi, Opatija jest drogą(dla mnie) wypoczynkową miejscowościa a na trasię do labin stoją pojedyncze domki ale od Labin wgłąb Istri jest normalnie 10-30 euro za dobę .Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.04.2008 18:42

peacock - dzięki za info. Tak typowałem, że to będzie koło Labin ale....wolałem się upewnić.
Pozdrav :papa:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 22.04.2008 11:47

Dodam tylko w kwestii Lumbardy na Korculi, że jest to idealne miejsce dla dzieciaków - długie łagodne zejscie do wody, piasek nie taki jak nad Bałtykiem, ale jednak! Brak jeży w wodzie; na piasku nie potrafią się utrzymać i przyczepić. Nie trzeba więc butów, a parasol i leżak można pożyczyć na miejscu. Polecam!
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 25.04.2008 19:01

VValdek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 24.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) VValdek » 25.04.2008 19:43

Na podstawie takiej fotki
http://www.find-croatia.com/beaches-cro ... beach1.htm
trudno dowiedzieć się czegoś o plaży :?
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 26.05.2008 20:32

No i co teraz powiecie, ponownie polecam plaże w Breli. Są po prostu wspaniałe, czyste, rozlegle, każdy może sobie coś wybrać we własnym stylu, bo są co 100 m po prostu inne.


Obrazek

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 26.05.2008 21:49

Moja faworytka, to plaża/zatoka na Korculi - Pupnatska Luka. Dość parszywy dojazd, ale miejsce fantastyczne, widoki z drogi biegnącej ok. 240m nad zatoką niezwykłe. Polecam.
www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/foto/pup_1.jpg
www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/foto/pup_2.jpg
www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/foto/pup_5.jpg
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 28.05.2008 14:46

Czy ktoś z bywalców na Krk podpowie mi czy w Baśce znajdę trochę na turalnego cienia. Oglądając zdjęcia forumowiczów wydaję mi się, że muszę liczyć raczej na parasol?
Pozdrav
Renata :hut: :papa:
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 25.06.2008 21:47

renatalato napisał(a):Czy ktoś z bywalców na Krk podpowie mi czy w Baśce znajdę trochę na turalnego cienia. Oglądając zdjęcia forumowiczów wydaję mi się, że muszę liczyć raczej na parasol?
Pozdrav
Renata :hut: :papa:


Police, to miejscowość, ale jutro miejscowością POLICE będzie Chorzów i Stadion, gdzie legendarny zespół The Police zagra niesamowity koncert. Mam bilety i jedziemy z żoną i przyjaciółmi jutro z rana. Mamy miejsca siedzące, ale cały stadion został wykupiony i lepiej wcześniej próbować się tam dostać.

Aby trochę schłodzić atmosferę, fotka z Breli, niekiedy i takie plaże mogą być w Cro, stormy weather.

Obrazek

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 28.06.2008 12:34

U nas przislowie:
"Ne jede se iz lijepe zdjele, nego iz pune"
t.zn.
Wazniejsza jakowosć morza, niz pieknosć plazy.
Polecam strone:
http://www.mzopu.hr/more/

:?
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 11.07.2008 19:17

Mam prosbe do osób piszących na tym forum. Jakie są plaże na półwyspie Peliesac i jaką miejscowość polecicie. Wybieram sie tam raczej w ciemno z rodzinką, i tu moje pytania.
Bardzo proszę o odpowiedz. :lol: :lol: :lol:
slake1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) slake1 » 12.07.2008 16:50

Ja natomiast polecam plażę 1,5 km od Baska Voda we wschodnim kierunku (w stronę Dubrovnika). Oficjalnie plaża jest prywatna i niewiele płatna, ale znaleźliśmy "tajny" dojazd za darmo :D
Na ogół mało ludzi, w ostatnich dniach pobytu (30 sierpień 2007) byliśmy na plaży tylko my :). Fotka poniżej:
Obrazek
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 01.08.2008 14:13

8O 8O 8O
jestem pod wrażeniem.......
jak zrobic zeby to wszystko zobaczyc?
miloja
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miloja » 06.08.2008 22:49

Mam pytanie:Jakimi aparatami robicie tak piękne fotki?Mam Canona A75 i zastanawiam się nad lustrzanką..ale wtedy trzebaby chyba zgłębić wiedzę?:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone