Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najpiękniejsza i najlepsza miejscowość w CRO

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kugua
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 06.02.2011
Najpiękniejsza i najlepsza miejscowość w CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kugua » 12.11.2011 14:24

Macie jakieś swoje ulubione miejscowości, które uważacie za najpiękniejsze i najbardziej urokliwe. Podawajcie nazwy miejscowości i lokalizację mniej więcej. Szukam czegoś ustronnego, z ładną plażą.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 12.11.2011 14:57

No to ustronne miejsce czy miejscowość???

Ładna plaża i ustronne miejsce to...hmmmm... będzie dość trudno. Chyba że po sezonie.
Trzeba by jeszcze doprecyzować, co to jest ta "ładna plaża".
Prawdziwych ładnych plaż w CRO jest mało dlatego nie należą do ustronnych.
Chyba że mini, mikro plaże....
:) :wink:
Ewentualnie te dla golasów!!! (jak bardzo spektakularna Nugal na Makarskiej). :lol: :wink:

Jak dla mnie - najlepiej czułem się (krajobrazowo i fizycznie oraz psychicznie) w skalnych zakątkach obok Bośany na Pagu (z rewelacyjnymi widokami i skałami), na Beritnicy (tyż Pag, ale na odludziu, wygodniej z wody, a poza tym, jest tam niebezpiecznie...giną różne stworzenia, mają miejsce niewyjaśnione zniknięcia itd... :lol:), w zatoce Slano koło Dubrovnika, oraz w głębi lądu na mini plaży nad super czystym, zielonym jeziorem w Parku Krka koło Viśovacu.

A z miasteczek/wsi to: Slano (ale niestety przy Jadrance), Metajna na Pagu (o zgrozo! :lol:), Żivogosce, Drvenik (myślę o bocznych zatoczkach a nie o centrum), jednak ogół tego wszystkiego jest przy trasie głównej nadbrzeżnej więc... wyspy- najwięcej znajdziesz takich fajnych miejsc chyba na...Peljesaću. Bocian czy Maslinka potwierdzą.
Kugua
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 06.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kugua » 12.11.2011 15:33

Chodzi mi o miejscowość, która wam najbardziej się podobała. O teraz sprecyzowałem to trochę. :)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 12.11.2011 15:43

Ilu forumowiczów tyle opinii albo i więcej.Wszystko zależy co uznajemy za piękną plażę choć bez wątpienia są miejsca,których nie wybrałbym na wypoczynek nawet gratis :lol:Oczywiście są różne gusty i tak ja unikam jak ognia zatłoczonych miejsc przypominających wyglądem nasze plaże w środku sezonu gdzie siedzi jeden drugiemu na głowie a obok piesek robi siku i nie tylko :twisted:Prawie w każdy regionie da się znaleźć coś fajnego tylko trzeba kawałem ruszyć się samochodem lub pieszo.Większość jest leniwa i wybiera zatłoczone byle jakie plaże i udaje,że jest ok-co kto lubi...Zaletą skał jest to,że można poszukać fajnego miejsca i nikt nie chodzi nam po glowie.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 12.11.2011 16:29

Kugua napisał(a):Chodzi mi o miejscowość, która wam najbardziej się podobała. O teraz sprecyzowałem to trochę. :)


No wiesz...ja mam bardzo wyrachowane gusta.
Byle czym (kawałkiem tzw. plaży i wody "super bo z Jadrana") się nie zadowalam. :lol: :)
Co u innych (masowych turystów) wywołuje zachwyt na gębie- mnie nie czaruje. Sam sobie wypatruję tego, co mi odpowiada.
A im bardziej próbuje się mi wmówić, że coś jest super i będę z tego satisfied, tym bardziej podejrzliwy się robię.

Największe zawody w stosunku do reklamy i zapowiedzi przeżyłem w czasie rejsu na Kornaty, czyli tego, co ma być jedną z największych możliwych atrakcji w CRO. Kornaty nią są. Rejs statkiem już nie....:lol:

Podobnie z takim Trogirem- koszmarny korek na mostku w weekendy i tłumy do wieczora sprawiły, że jedynym czasem, gdy można się nacieszyć tym miastem jest chyba świt....
No i Makarska....
Krajobrazowo i widokowo super! Ale te masy ciał na plażach.... tłok na parkingach, wszędzie ograniczenia, jedna komercja.... rezerwacja ręcznikowa na każdym skrawku plaży itd....

I tak zależy kto czego szuka, na co się nastawia i co gotowy jest poświęcić w imię swego celu (mniejszy komfort w zamian za odosobnienie).
No i KIEDY SIĘ JEDZIE....

Pozdr.
Kugua
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 06.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kugua » 12.11.2011 20:24

znaczy wiesz, zaczyna się powolutku zima więc można sobie jakoś umilić czas czekania do następnych wakacji. Byłem w Podacy i było super w tym roku. Dużo ludzie, ale w CRO to standard
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 12.11.2011 21:43

Zdecydowanie już pora na umilanie czasu :wink:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 13.11.2011 01:10

Temat już był wielokrotnie poruszany w różnych wcieleniach i wariantach. Na pewno nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi. Każdy lubi co innego.
Ja np. zasugerowałem się opiniami z forum i zatrzymałem się w tym roku w Podgorze... i na pewno drugi raz bym tam nie pojechał. Dlatego bardzo dobrze, że każdemu podoba się co innego bo rzeka ludzi rozlewa się równomiernie po całej pięknej Chorwacji... :)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 13.11.2011 13:03

Fatamorgana napisał(a):
Kugua napisał(a):Chodzi mi o miejscowość, która wam najbardziej się podobała. O teraz sprecyzowałem to trochę. :)


No wiesz...ja mam bardzo wyrachowane gusta.
Byle czym (kawałkiem tzw. plaży i wody "super bo z Jadrana") się nie zadowalam. :lol: :)
Co u innych (masowych turystów) wywołuje zachwyt na gębie- mnie nie czaruje. Sam sobie wypatruję tego, co mi odpowiada.
A im bardziej próbuje się mi wmówić, że coś jest super i będę z tego satisfied, tym bardziej podejrzliwy się robię.

Największe zawody w stosunku do reklamy i zapowiedzi przeżyłem w czasie rejsu na Kornaty, czyli tego, co ma być jedną z największych możliwych atrakcji w CRO. Kornaty nią są. Rejs statkiem już nie....:lol:

Podobnie z takim Trogirem- koszmarny korek na mostku w weekendy i tłumy do wieczora sprawiły, że jedynym czasem, gdy można się nacieszyć tym miastem jest chyba świt....
No i Makarska....
Krajobrazowo i widokowo super! Ale te masy ciał na plażach.... tłok na parkingach, wszędzie ograniczenia, jedna komercja.... rezerwacja ręcznikowa na każdym skrawku plaży itd....

I tak zależy kto czego szuka, na co się nastawia i co gotowy jest poświęcić w imię swego celu (mniejszy komfort w zamian za odosobnienie).
No i KIEDY SIĘ JEDZIE....

Pozdr.
Tak jak opisujesz wspomniane i tym podobne miejsca są dobre do zabawy,ale z wypoczynkiem nie mają nic wspólnego.Czasami żal mi tych co się wybrali do tak pięknego kraju by spędzić urlop w beznadziejnym miejscu na zatłoczonej plaży lub oddalonej o metr od drogi gdzie samochody jeżdżą nad głowami.Cro ma bardzo dużą linię brzegową i wystarczy się trochę rozglądnąć :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 13.11.2011 18:55

pawelh napisał(a):Czasami żal mi tych co się wybrali do tak pięknego kraju by spędzić urlop w beznadziejnym miejscu na zatłoczonej plaży lub oddalonej o metr od drogi gdzie samochody jeżdżą nad głowami.Cro ma bardzo dużą linię brzegową i wystarczy się trochę rozglądnąć :wink:


To są święte słowa 8)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.11.2011 19:02

mkm napisał(a):
pawelh napisał(a):Czasami żal mi tych co się wybrali do tak pięknego kraju by spędzić urlop w beznadziejnym miejscu na zatłoczonej plaży lub oddalonej o metr od drogi gdzie samochody jeżdżą nad głowami.Cro ma bardzo dużą linię brzegową i wystarczy się trochę rozglądnąć :wink:


To są święte słowa 8)

Nie!
To jest samo gęste!


Tyle jest popierdówek polecanych przez biura w imię maksymalizacji zysku i przez forumowiczów na zasadzie minimalizacji i licytacji na minium kosztów urlopu w co, że nawet pisać się nie chce!

Jedna zasada na udany wypoczynek w Cro.
2-3 k juro na 4 osoby na 2 tygodnie bez większych ograniczeń lokalowych, gastronomicznych, rozrywkowo-zwiedzających. :wink:
Kugua
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 06.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kugua » 13.11.2011 20:18

Dyskusja się rozwija, a tu nadal nie ma konkretów. Szukam jakiejś ustronnej miejscowości na przyszłe wakacje z dużą plażą i fajną okolicą do nurkowania. Adresy mile widziane, a co do biur podróży to rzeczywiście sprzedają beznadziejne usługi za ogromne pieniądze niekiedy.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 13.11.2011 21:35

Masz rację Kugua .
Oto miejsce o którym marzysz ... http://www.inet.hr/osibova/osibova.htm#
Kugua
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 06.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kugua » 14.11.2011 18:05

Być może, co nie zmienia faktu, że nie mogę się doczytać :(
Możesz mi napisać dokładnie gdzie to jest, jakieś szczegóły na temat tego apartamentu i ceny z tego roku?
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 14.11.2011 21:35

A więc Brac ... 2 km. na południe od miejscowości Milna ... cisza i spokój :wink:
Tutaj masz więcej info, tylko ceny są o ok 20% wyższe ... http://www.hrvatska-apartmani-hoteli.co ... jestaj.htm
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Najpiękniejsza i najlepsza miejscowość w CRO
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone