Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najniższe koszty za przejazdy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pauline
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauline » 18.04.2013 23:04

Dlatego Dla mnie lepszą alternatywą jest przejazd Polska - Słowacja - Węgry - Chorwacja. Minimalnie dłuższa ale i tak tańsza niz altermatywa czechy-austria- slowenia

Szybka, łatwa i wg mnie przyjemniejsza niż trasa przez Słowacje. Po pierwsze, płacę 2 winiety a nie trzy, a po drugie Słoweńcy lubią się czepiać na granicy :)
nabuchodonozor20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 04.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor20 » 19.04.2013 08:37

damianrej napisał(a):To jeszcze raz... My, tzn ja z narzeczoną jechaliśmy całkowicie za free nie płaciliśmy za żadna drogę, bo nie yło takiej potrzeby. A rodzice jechali na 16 dni więc musieli, albo chcieli miesięczną, nie wiem. Ja na poczatku przed wyjazdem też analizowałem tą trasę bo kilka lat wcześnie jeździłem z niemi właśnie przez austrie. Ale jak dla mnie wyrzucić te 500zł na autostrady to za dużo i bez sensu bo droga węgierska jest rewelacyjna.

Zrobiłem to porównanie dróg bo nie zawsze drożej znaczy szybciej. Taki przykład przytoczyłem swój i rodziców. Może nie zbyt dokładnie opisałem, przepraszam:)


Okazuję miłosierdzie i wybaczam :) :mrgreen:
nabuchodonozor20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 04.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor20 » 19.04.2013 08:40

Pauline napisał(a):Dlatego Dla mnie lepszą alternatywą jest przejazd Polska - Słowacja - Węgry - Chorwacja. Minimalnie dłuższa ale i tak tańsza niz altermatywa czechy-austria- slowenia

Szybka, łatwa i wg mnie przyjemniejsza niż trasa przez Słowacje. Po pierwsze, płacę 2 winiety a nie trzy, a po drugie Słoweńcy lubią się czepiać na granicy :)

Zaprawdę powiadam : mądrze mówi dać jej wódki :P
Pauline
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauline » 19.04.2013 09:16

nabuchodonozor20 napisał(a):
Pauline napisał(a):Dlatego Dla mnie lepszą alternatywą jest przejazd Polska - Słowacja - Węgry - Chorwacja. Minimalnie dłuższa ale i tak tańsza niz altermatywa czechy-austria- slowenia

Szybka, łatwa i wg mnie przyjemniejsza niż trasa przez Słowacje. Po pierwsze, płacę 2 winiety a nie trzy, a po drugie Słoweńcy lubią się czepiać na granicy :)

Zaprawdę powiadam : mądrze mówi dać jej wódki :P


Dziękuje - nie pije :P
damianrej
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianrej » 19.04.2013 09:44

Trasa przez Węgry nie jest dłuższa, z mojego punktu widzenia. Może zależy z jakiego miejsca w Polsce się wyjeżdża
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.04.2013 10:07

damianrej napisał(a):Trasa przez Węgry nie jest dłuższa, z mojego punktu widzenia. Może zależy z jakiego miejsca w Polsce się wyjeżdża

Nie może, tylko na pewno. Szczególnie dla mieszkańców województw zachodnich jest to trasa dłuższa, szczególnie jeśli nie robimy "skrótów", tylko jedziemy autostradami (Słowacja, Węgry) :wink:
nabuchodonozor20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 04.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor20 » 19.04.2013 12:08

Mieszkańcy zachodniej Polski lecą przez Czechy , Austrię i Słowenię omijają przez Ptuj lub przez Niemcy i Austrię lecą w zależności gdzie kto mieszka. Mało kto jeździ przez Słowację i Węrgry lecąc przykładowo z Wrocławia lub Poznania.
Ja w tym roku najprawdopodobniej polecę z Poznania na Berlin potem na południe Niemiec wpadnę do Austrii bo kręci mnie Grossglocknerstrasse :)
Pauline
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 13.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauline » 19.04.2013 12:23

damianrej napisał(a):Trasa przez Węgry nie jest dłuższa, z mojego punktu widzenia. Może zależy z jakiego miejsca w Polsce się wyjeżdża


chodzilo mi o to ze z mojego punktu (katowice) jest minimalnie dłuższa, ale i tak jest tańsza i przejmniejsza
nabuchodonozor20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 04.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor20 » 19.04.2013 12:26

No i jest Balaton nad którym można 2h odpocząć :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.04.2013 12:39

Dla mnie z Suchej Bes. przez Węgry minimalnie dłuższa, ale kierowca nie lubi węgierskiej płaszczyzny (prosto, prosto i płasko i płasko) i nudzi go, więc trasa odpada.
Raz jechaliśmy i Słowacja nas dobiła jeszcze bardziej :D
Teraz już nie ma gadania: Słow (autostrada) Aus-Słow-Cro podróż ma być przyjemna też dla kierowcy więc on wybiera trasę i autostrady :D :D
tsuisou
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tsuisou » 19.04.2013 14:09

Na Słowacji, Węgrzech i Chorwacji nie będzie problem z końcówkami do LPG przy tankowaniu?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.04.2013 14:16

tsuisou napisał(a):Na Słowacji, Węgrzech i Chorwacji nie będzie problem z końcówkami do LPG przy tankowaniu?


jakie-koncowki-do-lpg-po-drdze-do-chorwacji-t19254.html
lpg-koncowki-t10305.html
lpg-jakie-koncowki-do-tankowania-w-roznych-kra-t11090.html

1) końcówki do gazu na stacjach w HR i krajach tranzytowych sa TAKIE SAME JAK W POLSCE więc nie ma obaw o mozliwość tankowania.
lpg-w-chorwacji-i-krajach-tranzytowych-t17815.html


Pozdrawiam

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.04.2013 17:05

tsuisou napisał(a):Na Słowacji, Węgrzech i Chorwacji nie będzie problem z końcówkami do LPG przy tankowaniu?


Jak polecisz przez Niemcy to możesz mieć problem, ale zwykle przejściówka jest na kaucję do wypożyczenia, płacisz i oddajesz i zwracają Ci kaucję (w nocy w Austrii tankujesz sam)
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 20.04.2013 06:53

Hej. Moim skromnym zdaniem każdy wybiera trasę jaka mu pasuje. Nie spiesząc się można śmiało jechać drogami nie płatnymi z noclegiem w uroczych miejscach, ja tak robię od kilku wyjazdów i to co mam wydać na winiety i opłaty odcinkowe przeznaczam na nocleg np., Budapeszt ewentualnie Balaton, następnie Zagrzeb. Zazwyczaj przygotowuję kilka wariantów trasy w zależności do jakiego regionu w Cro jadę. Wiele lat temu jak byłem znacznie młodszy i zawsze się spieszyłem jechałem od startu do mety bez noclegu i tylko z przerwą na tankowanie. Teraz już siły nie te, a i lubię coś zwiedzić po drodze, Jadranem będę się napawał przez dwa tygodnie. Powroty zazwyczaj autostradami i noclegiem w Wiedniu bo zaczynam tęsknić za domem.

Pzd be-ja
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najniższe koszty za przejazdy - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone