Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze plaze na wyspach Cres i Losinj

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cyjzar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 22.06.2005
Najlepsze plaze na wyspach Cres i Losinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyjzar » 05.07.2005 21:36

tak jak w temacie prosze o podawanie waszym zdaniem najlepszych plazy nba tych wyspach :) (miejscowosci)
dzieki i pozdrawaim
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 05.07.2005 21:51

Bardzo fajne plaże-(drobne kamyczki) znajdują się na campie CIKAT w Mali Losinj.Poza tym widok z plaży na otwarte morze. Polecam i pozdr. :)
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 05.07.2005 21:54

P.S- :D
Zdjęcie obok pochodzi właśnie stamtąd
cyjzar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyjzar » 05.07.2005 21:58

dzikei o takie cos mi wlasnie chodzilo !
jak bys mogl mi powiedziec czy roslinnosc pod woda jest bogata i czy moze cos ciekawego mozna tam spotkac ?

jesli ktos zna innne miejsca takze poprosze :):):):)

pozdr !
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 05.07.2005 22:20

Niestety.nie wiem ,raczej starałem się utrzymywać nad wodą jak widzisz :) w każdym razie nie widziałem za wielu ludzi z rurkami-maskami-butlami ( właściwie to sobie wcale nie przypominam)..ale woda super przejrzysta. Wydaje mi się jednak, ze aby ponurkowac, należałoby odbić trochę bardziej na ubocze na skałki obok kampu.
Pozdr
cyjzar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyjzar » 05.07.2005 22:31

wielkie dzieki :) juz wiem gdzie moge sie wybrac
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 06.07.2005 07:43

Najlepsza zdecydowanie jest Suncana uvala, drobny żwirek, 2 natryski, oi o 12:00 codziennie aqua aerobik - rewelacyjne miejsce - widok na otwarte morze
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 06.07.2005 09:24

Anulka1
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anulka1 » 31.07.2005 21:26

:)
Własnie dzis wrócilam z wyspy Losinji.......... oj ciezko bylo ja zostawic :(

Pierwsze miesjsce to plaza za Lotniskiem,

Ktos ja kiedys polecał na tym forum ta plaze, i chcialam mu teraz bardzo podziekowac bo jest ona REWELACYJNA a jej dno.... cudo!!!!! :D
wybierajac sie tam maska i rurka to rzeczy niezbedne i jakas karimatka bo sam reczniczek do lezenia moze nie wystarczyc.

I jeszcze jedno, jest tam bardzo bardzo malo osob :)

A jak tam trafic, a wiec... droga jak na lotnisko w Losinji, a za lotniskiem jak asfalt sie skonczy juz tylko taka piaszczysto kamienista jakies 2500 m, polecam skuter lub rower bo samochodem moze byc ciezko, ale warto, naprawde warto, REWELACJA,

:lol:


A drugie miejsce, to rewelacujna mala zatoczka z widokiem na wyspe Ilovik,
Trzeba przejechac na sam koniec wyspy, prosta droga, jednak troche ukryta i raczej przez turystow omijana

Skrecic jak do Dyskontu Jadanka lub Konzum i jest dalej droga do tz. serwisowej zony ( czy jakos tam) i na wyspypisko smieci (prosze sie nie przerazac)
Ale za wysypiskiem zaczyna sie wpaniala droga, która biegnie prawie srodkiem wyspy, czasem jej najwyzszymi punktami, roztaczaja sie wspaniale widoki na okoliczne wypy i caly archipelag Cres - Losinij a samym koncu drogi jest sliczna zatoczka z cicha plaza... naprawde warto!! :)

a pozatym, to Suncana Uwala, tylko z dala od Veli Zal, bo tam woda lekko metna

Pozdrawiam,
Ania
Piter nurek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter nurek » 04.10.2005 07:13

Kochani a macie jakieś namiary na apartamenty prywatne na losinj? Bardzo proszę. Jade z małym, dzieckiem. :D
Anulka1
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anulka1 » 21.11.2005 13:09

Troszke poźny powrót do watku, ale zawsze to cos

Ja jadac na Losinji pierwszym razem korzystalam z usług biura podrózy Cappelli, switna obsługa, polecam :)

Natomiast w tym roku, jadac do tego samego apartamentu wszystko zalatwialam przez wlascicielke, która za mnie zrobila mi rezerwacje w biurze, juz bez zadnych przedplat i dziwnych formalnosc, poprostu wlascicielka apartamentu chciala byc w pożadku wzgledem agencji (czy cos takiego mialoby miejsce u nas?? 8O )

tak wiec zapraszam na:
http://www.cappelli-tourist.hr/

napewno znajdziesz cos odpowiedniego

Pozdrawiam
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 06.03.2012 15:50

Stary zapomniany temat, ale warto odświeżyć...
Od 2005 z pewnością było na tej wyspie wiele osób, bardzo proszę wpisywać tutaj plaże (gdzie się znajdują, jak dość/dojechać), które nie sposób znaleźć tutaj http://www.artmedias.com/Includes/accMa ... ageLang=En
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 06.03.2012 16:33

rapez napisał(a):Stary zapomniany temat, ale warto odświeżyć...
Od 2005 z pewnością było na tej wyspie wiele osób, bardzo proszę wpisywać tutaj plaże (gdzie się znajdują, jak dość/dojechać), które nie sposób znaleźć tutaj http://www.artmedias.com/Includes/accMa ... ageLang=En


Świetna plaża znajdowała sie ( niestety) lewo- skos od końca pasa startowego,
ale niestety, w zeszłym roku spotkała mnie niemiła niespodzianka bo ktoś zabrał z wejścia do morza wszystkie małe kamyki :(
zostały same skałki , bardzo śliskie , a woda tam głęboka.
Nieładnie się stało
Jedna piękna plaża na Losnji mniej.... ale pewnie wypiękniał jakiś ogródek chorwacki .....
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 06.03.2012 18:07

caipirinha Ja rok temu zbierałem tam kamyki :wink: Trzeba było iść na prawo od niej po ok. 400m jest druga zatoczka.
A mój ogródek wygląda teraz tak:
Obrazek
A idąc w lewo ok 600m i ok 2000m są kolejne piękne zatoczki.
Ostatnią nazwałem "skalista woda" nie chodzi tutaj jednak o skały, ale o małe piękne kamienie, identyczne jak w Zatoce Koromačna.
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 06.03.2012 19:41

rapez napisał(a):caipirinha Ja rok temu zbierałem tam kamyki :wink: Trzeba było iść na prawo od niej po ok. 400m jest druga zatoczka.
A mój ogródek wygląda teraz tak:
Obrazek
A idąc w lewo ok 600m i ok 2000m są kolejne piękne zatoczki.
Ostatnią nazwałem "skalista woda" nie chodzi tutaj jednak o skały, ale o małe piękne kamienie, identyczne jak w Zatoce Koromačna.


no to się wszystko wyjaśniło:) Dwa lata temu sama przywiozłam trochę kamyków z tej plaży ( jakieś 5 kg) ale to raptem do kilku doniczek wystarczyło, a tu proszę.

A co do plaż za lotniskiem, to są piękne, prawie puste, zgadzam się z Tobą. Mam nadzieje że w tym roku nie okaże się że i z innych zniknęło trochę kamieni :)

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone