Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze miejsce dla rodziny z dziećmi na wyspie Krk

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Polm
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.03.2015
Najlepsze miejsce dla rodziny z dziećmi na wyspie Krk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polm » 22.03.2015 12:44

Wybieram się w szczycie sezonu na wyspę Krk.
Zrobiłem wstępną selekcję apartamentów w różnych miejscach wyspy.
Proszę o poradę, które miejsce było by najlepsze dla rodziny z małymi dziećmi 4 i 2 lata.
Główne kryteria wyboru w kolejności od najbardziej znaczącego, (wiem że wszystkich kryteriów nie da się spełnić).
1. Typ plaży pod dzieci, preferowany żwirek.
2. Bliskość i dostępność plaży (bez wspinania się w drodze powrotnej i płatna czy darmowa)
3. Plaża niezbyt tłoczna (w sezonie to niemożliwe, ale podział na bardzo tłoczna, tłoczna i średnio tłoczna)
4. Atrakcje dla dzieci w okolicy np. plac zabaw itp.
5. Miejsce do spacerów
6. Spokojna okolica
7. Dobry punkt do zwiedzania innych rejonów wyspy

A moje rozważane miejsca to:
1. Malinska
2. Krk – ulica Creska (zachodnia część miasta)
3. Krk – ulica Dobrinjska (wschodnia część miasta)
4. Baska – Zarok
5. Baska - ul Stjepana Radia
6. Baska – ul Rybarska
7. Baska – ul. Rapska
8. Stara Baska
9. Čižići
10. Silo
11. Kijec

Bardzo proszę o poradę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.03.2015 17:47

Polm napisał(a):Wybieram się w szczycie sezonu na wyspę Krk.
Zrobiłem wstępną selekcję apartamentów w różnych miejscach wyspy.
Proszę o poradę, które miejsce było by najlepsze dla rodziny z małymi dziećmi 4 i 2 lata.
Główne kryteria wyboru w kolejności od najbardziej znaczącego, (wiem że wszystkich kryteriów nie da się spełnić).
1. Typ plaży pod dzieci, preferowany żwirek.
2. Bliskość i dostępność plaży (bez wspinania się w drodze powrotnej i płatna czy darmowa)
3. Plaża niezbyt tłoczna (w sezonie to niemożliwe, ale podział na bardzo tłoczna, tłoczna i średnio tłoczna)
4. Atrakcje dla dzieci w okolicy np. plac zabaw itp.
5. Miejsce do spacerów
6. Spokojna okolica
7. Dobry punkt do zwiedzania innych rejonów wyspy

A moje rozważane miejsca to:
1. Malinska
2. Krk – ulica Creska (zachodnia część miasta)
3. Krk – ulica Dobrinjska (wschodnia część miasta)
4. Baska – Zarok
5. Baska - ul Stjepana Radia
6. Baska – ul Rybarska
7. Baska – ul. Rapska
8. Stara Baska
9. Čižići
10. Silo
11. Kijec

Bardzo proszę o poradę.


Znam miejscowości Baśka i Malinska

Malinska jest bardzo ładna i do tego nie ma tam tłumów :D
Obrazek
Baśka jest bardzo zatłoczona
Jak nie Malinska to miasto Krk, słyszałem o nim dobre rzeczy 8)
Polm
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polm » 22.03.2015 20:38

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Na zdjęciu widzę, że plaża nadaje się dla dzieci.
Która z lokalizacji w Malinsce była by lepsza:
ul. Zelengaj, Vantačić
czy ul. Valica.
Lepsza czyli bliżej fajnej plaży żwirkowej.
A może masz do polecenia jakiś inny apartament np. blisko tej plaży ze zdjęcia? :).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.03.2015 21:31

Obie lokalizacje to w zasadzie osada Vantačići, a nie Malinska :!: 8)

Ja tam fajnej plaży w tym rejonie nie dostrzegłem ze statku.


Ładna plaża jest tu:
https://www.google.pl/maps/search/Malin ... a=!3m1!1e3

Nie nocowaliśmy w Malinska.

Moim skromnym zdaniem sprawdź na google,street view położenie apartamentów, diabeł tkwi w szczegółach :roll:

Ulica Creska w mieście Krk ma dobre dojście do plaży 8)
Polm
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polm » 26.03.2015 09:53

Dzięki za pomoc w temacie.
Niestety wiele lokalizacji o których pisałem jest już zarezerwowana. Najlepsza wydaje mi się Stara Baska, plaża ok, cisza, spokój.
Mam też ofertę Veli Kijec. Właściciel pisał o tym, że prywatna plaża, dla dzieci dobra. Tylko, że robiąc zbliżenie na google wydaje mi się, że same kamienie. Mało zdjęć z tego rejonu.
Czy orientujesz się jak tam wyglądają plaże?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2015 19:37

W szczycie sezonu będzie tłoczno i drogo.
Najtaniej będzie w Omisalij i okolicach, ale tam nie jedź...

W Malinskiej też będzie full, poza tym tam jest "jeziorowy" klimat, jeśli już mus, to jedź do końca czyli do dzielnicy Porat.

W Starej Basce jest klimatycznie, ale plaza jest niewielka, tak samo jak oferta noclegowa.

Można próbować w Punat, mogą mieć miejsca w przyzwoitej cenie, ale w sąsiedztwie masz tysiąc jachtów.

Krk jest najlepszym na wyspie miejscem dla rodzin, ale w sezonie zapomnij....

W drodze eliminacji (Vrbnik = klify), pozostaja okolice Klimno, Cizici, Soline i tam proponuje podjechac.

Pzdrv
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2015 20:42

igg napisał(a):pozostaja okolice Klimno, Cizici, Soline i tam proponuje podjechac.



Soline :?: :!: :roll: :?
kraina-laurami-pachnaca-czyli-istria-wyspa-krk-a-na-deser-t46564-90.html?hilit=Soline#p1492642

Moim zdaniem w Malinskiej nie ma tłumów, nie ma też klimatu "jeziorowego" 8)
umca
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca » 29.03.2015 21:18

Malinska moim zdaniem dla dzieci idealna. Akurat jak my byliśmy to było mnóstwo ludzi.
Woda jednak jakaś taka najmniej błękitna ;) ale oczywiście czysta.

Stacjonowalismy w Krk. Gorąco polecam. Jest gdzie pójść wieczorem. Plaże głownie żwirkowe ale są i kamienie czasem.

Co do Baśka to człowiek na człowieku. Ale widoki najlepsze.

Edit: Silo to słabe miejsce dla dzieci. Moim zdaniem strasznie sie wynudza. Choć są plaże a la piaskowe.
Polm
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polm » 30.03.2015 12:48

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Ostatecznie padło na Krk ulica Dobrinjska. Najbliższa plaża 250m. W okolicy 500m kilka plaż. Na ty mi zależało żeby dojście do plaży nie trwało dłużej niż 10 minut i plaża była żwirkowa. jednocześnie nie jest to ścisłe centrum miasta, blisko do terenów zielonych. Apartament również miał znaczenie przy wyborze miejsca. Parter gdzie z pokoju dziennego jest wyjście na taras i do ładnego zadrzewionego ogrodu, dającego sporo cienia, idealny dla rodziny z dziećmi. A poza tym cena myślę, że dobra jak na szczyt sezonu. Jakby ktoś miał jakieś porady, polecane plaże, place zabaw i inne ciekawe miejsca w tej konkretnej okolicy to chętnie wysłucham.
Inne miasta, które brałem pod uwagę do Stara Baśka, ze względu na spokój, niestety mały wybór kwater. Malińska niestety wolne apartamenty w rozsądnej cenie tylko przy betonowych plażach. Silo również rozważałem, myślę że dzieci aż tak by się nie wynudziły ( w wieku 4 i 2 lat nie wiele trzeba do szczęścia:)), tylko nie wiedziałem, że tam znajdę ładne piaskowe plaże.
agazietek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agazietek » 25.04.2015 22:58

Witam,

bardzo proszę polecić apartament, mam dokładnie te same kryteria wyboru, dlatego Pana poszukiwania sa dla mnie cenne! Wybieram się jednak przełom czerwca i lipca.
Polm
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polm » 28.04.2015 20:04

Witam,
Proszę podać co Panią interesuje.
Wysyłałem około 150 emaili z zapytaniem o dostępność i cenę apartamentów na wyspie Krk i Kvarner.
Odpowiedzi miałem około połowy z tego.
Z tego około 5-10 było przeze mnie rozważanych.
Co Panią interesuje, mogę dać namiary.
Jakieś konkretne miasto?
Cena?
Odległość od plaży?
Inne kryteria?
Pozdrawiam
agamro
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agamro » 16.06.2015 18:09

Czy mogę prosić namiary na mail?
mewcia
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mewcia » 15.07.2015 15:11

Poszukuję taniego pokoju dla 3 osób dorosłych w Baśka KRK na początku września adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
lukbea
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukbea » 22.04.2016 14:26

Polm napisał(a):Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Ostatecznie padło na Krk ulica Dobrinjska. Najbliższa plaża 250m. W okolicy 500m kilka plaż. Na ty mi zależało żeby dojście do plaży nie trwało dłużej niż 10 minut i plaża była żwirkowa. jednocześnie nie jest to ścisłe centrum miasta, blisko do terenów zielonych. Apartament również miał znaczenie przy wyborze miejsca. Parter gdzie z pokoju dziennego jest wyjście na taras i do ładnego zadrzewionego ogrodu, dającego sporo cienia, idealny dla rodziny z dziećmi. A poza tym cena myślę, że dobra jak na szczyt sezonu. Jakby ktoś miał jakieś porady, polecane plaże, place zabaw i inne ciekawe miejsca w tej konkretnej okolicy to chętnie wysłucham.
Inne miasta, które brałem pod uwagę do Stara Baśka, ze względu na spokój, niestety mały wybór kwater. Malińska niestety wolne apartamenty w rozsądnej cenie tylko przy betonowych plażach. Silo również rozważałem, myślę że dzieci aż tak by się nie wynudziły ( w wieku 4 i 2 lat nie wiele trzeba do szczęścia:)), tylko nie wiedziałem, że tam znajdę ładne piaskowe plaże.

a czy możesz przesłać mi namiary na ten apartament z tarasem i ogrodem? adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, będę zobowiązana:)
krzysztofsw
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysztofsw » 17.05.2016 16:32

Też prosiłbym o namiary na KrK ;)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Najlepsze miejsce dla rodziny z dziećmi na wyspie Krk
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone