Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień 2014

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pipen
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.04.2014
Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pipen » 28.04.2014 16:46

Dzień Dobry!

W końcu zarejestrowałam się na forum, które przeglądam od ponad dwóch lat :)

Drodzy cromaniacy, w I połowie września 2014 wybieramy się w 8osób (23-26 lat) nad Adriatyk. Jedziemy z okolic Warszawy dwoma samochodami (plan jest taki, że przez Słowację, Węgry i Bośnię) Do tej pory byliśmy na Istrii (Porec, Pula), ja byłem też w Dubrovniku, który teraz chciałbym pokazać znajomym. Zależy nam przede wszystki na miejscu,w którym:

- będą ładne kameralne plaże;
- w I połowie września czynne będą jakieś atrakcje dla młodzieży (nie zależy mi na Ibizie, ale jakaś skromna dyskoteka mogłaby być);
- ceny będą przyzoite (tzn. żeby blizej im było do tych z Porecu/Poreca niż z Dubrovnika);
- będzie możliwość zrobienia kilku wycieczek np. do wspomnianego Dubrovnika, czy Splitu (w szczególności jak będzie grał wtedy Hajduk:))
- 75% wczasowiczów nie będą stanowili niemieccy emeryci (na Istrii w połowie września dwa lata temu tak było)

Zdaje sobie sprawę, że może się wydawać, że chodzi mi o pięć różnych miejsc, jak w tym kawale gdzie facet szuka knajpy, gdzie będzie smacznie, szybko i tanio, ale wierzę, że w Chorwacji znajdzie się nie jedno miejsce,które te wymagania spełni. Z góry dziękuje wszystkim na porady, uwagi, propozycje itp. :)

PS. A może warto sprawdzić Czarnogórę? Z tego co pobieżnie przeglądałem to ceny noclegów (wiem, że to nie najważniejszy wydatek ale jednak) zaczynają się od 25zł od osoby, podczas gdy w Chorwacji (Dalmacja/Riwiera Makarska) od 50zł.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.04.2014 18:21

Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 29.04.2014 11:46

Makarska powinna spełnić Twoje oczekiwania.
W połowie września jest wciąż dość gwarno.
Ceny z pewnością niższe niż w Dubrovniku.
Odległość od Splitu i wspomnianego już Dubrovnika przyzwoita, można wyskoczyć na wycieczkę.
A i ładna plaża też się znajdzie.
Co do Czarnogóry napiszę tak, z Makarskiej można zorganizować fajną jednodniową wycieczkę.
Zobaczyć kilka ciekawszych miejsc.
Myślę jednak, że jako baza urlopowa Riwiera Makarska jest przyjemniejsza.
Nie spaliśmy w Montenegro i nie orientuję się jak jest z cenami noclegów. Wiem natomiast, że posiłki serwowane restauracjach
w Czarnogórze były pyszne, ale zdecydowanie droższe niż w Chorwacji :papa:
ireneusz1977
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.02.2013
Re: Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) ireneusz1977 » 19.05.2014 13:56

A moja podpowiedź to Nemira.
Jest to mała spokojna osada tuz za Omisem. Z jednej strony daleko od ruchu samochodowego i zgielku miasta, z drugiej strony wystarczy kilkanascie minut spacerkiem żeby dotrzeć do centrum Omisa. Omis z kolei to bardzo fajne miejsce pod kątem wszelkich atrakcji (dużo fajnych lokali, bardzo fajny rafting po Cetinie, można też autobsem wybrać się do Splitu).
Na pewno ciut dalej z Nemiry do Dubrownika ( około 200 kilometrów), ale za to bliżej do Splitu, celowo wspomniałem o autobusie, bo wtedy kazdy wycieczkowicz ma szanse na degustację miejscowych napitkow:)

Irek
Alvaroo
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alvaroo » 22.05.2014 10:19

Właśnie w takiej grupie wiekowej w Chorwacji byłem 5 razy, odradzam Omis dlatego, że żadnej dyskoteki tam nie znajdziecie, nawet małej. Z czystym sumieniem mogę polecić Makarską !! Byłem również we wrześniu i jeszcze sporo się działo, najlepsze imprezy w dyskotece "DEEP" w skałach przy plaży. Pamiętajcie jednak o tym, że to nie Polska i wcale najlepsze imprezy nie są w piątki i soboty ;) a dokładniej mówiąc w sobotę się mało dzieje bo jest wymiana turystów. W pozostałe dni tyg. warto chodzić tam nawet codziennie, jak na imprezowanie sie nastawiacie. Dobra impreza zaczyna się od około 24:00/01:00. Wcześniej polecam knajpki wzdłuż portu, do 23:00 fajne promocje na drinki :) W samym DEEPIE piwko i drinki mają swoją cenę, ale warto :)
pipen
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.04.2014
Re: Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) pipen » 03.06.2014 01:32

Wielkie dzięki za wszelkie porady. Jesteśmy zdecydowani, że Makarska to będzie to czego oczekujemy :)

Przyszła, więc pora na konkrety, mianowicie znaleźliśmy niezły apartament w Villa Radić, ulica Vukovarska 24. Orientuje się ktoś może jakie są rzeczywiste odległości stamtąd do centrum i na jakieś "dziksze" plaże? A może był ktoś w najbliższej okolicy, bądź dokładnie pod tym adresem?
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 03.06.2014 09:01

pipen napisał(a):... znaleźliśmy niezły apartament w Villa Radić, ulica Vukovarska 24. Orientuje się ktoś może jakie są rzeczywiste odległości stamtąd do centrum i na jakieś "dziksze" plaże?


Piszesz jak emeryt :wink:
Młodzi jesteście, to czy to będzie 0,5 km czy 2 km do przejścia to jaka to różnica :?:
Alvaroo
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.05.2014
Re: Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alvaroo » 03.06.2014 11:46

Do morza w miarę ok, jednak do głównego centrum, portu oraz dyskoteki w skałach o której wspominałem już trochę daleko. Dyskoteka jest przy hotelu Osejava, łatwo na googleMap sprawdzisz jak to daleko. Co do plażowania to mogę Ci polecić skałki(miejsce do plażowania jest) na lewo (patrząc w morze) od restauracji Bounty, jest to koniec zatoki, można fajnie poskakać, a ludzi we wrześniu na pewno dużo nie będzie.


Myślę też, że jak zarezerwujecie teraz noclegi, a nie pojedziecie w ciemno to słono przepłacicie, we Wrześniu Makarska już taka oblegana nie jest i na pewno uda się fajne kwatery znaleźć na miejscu za lepsze ceny.
pipen
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.04.2014
Re: Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) pipen » 03.06.2014 16:07

Dzięki za informacje. Do tej dyskoteki i centrum wychodzi ok 2km więc nie jest źle, skałki nam odpowiadają (a przynajmniej mi :) ) więc super.

W ciemno nie jedziemy bo jedna osoba z naszej grupy ma bardzo atrakcyjne zniżki na jednym z portali zajmującym się hotelami/noclegami, więc zamawiamy tą drogą.
adcars
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.05.2012
Re: Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) adcars » 04.06.2014 10:09

A ja bym Ci polecił miasteczko Murter na wyspie o tej samej nazwie. Blisko do Sibienika, Zadaru, wodospadów Krka wraz z fajnym miasteczkiem Skradin ( wciąż widoczne ślady wojny ) Vodic ( fajne życie nocne ). Na Murter jest kilka fajnych plaż. Wejdź na stronę murter-kornati i możesz sobie obejrzeć panoramy plaż.
pipen
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.04.2014
Re: Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) pipen » 04.06.2014 14:07

adcars napisał(a):A ja bym Ci polecił miasteczko Murter na wyspie o tej samej nazwie. Blisko do Sibienika, Zadaru, wodospadów Krka wraz z fajnym miasteczkiem Skradin ( wciąż widoczne ślady wojny ) Vodic ( fajne życie nocne ). Na Murter jest kilka fajnych plaż. Wejdź na stronę murter-kornati i możesz sobie obejrzeć panoramy plaż.


Na zdjęciach prezentuje się bardzo fajnie, nie powiem. Jednak nie znalazłem na portalu, o którym wcześniej wspominałem odpowiadającej nam kwatery (jedziemy w końcu w 7 osób i najbardziej nam zależy na jakimś jednym, dużym apartamencie z minimum 3 sypialniami).
sabka14
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 25.06.2013
Re: Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) sabka14 » 13.06.2014 16:39

:D hejka ,moge Wam polecić fajne noclegi w miejscowości Razanj okl\olice Rogoznicy jedziemy tam 3 raz ,do morza 80 m cicho spokojnie w sezonie [bo zawsze tak jedziemy]dyskoteka jest na ryneczku,jest też pizzeria 2 3 bary,sklep .okolica urokliwa gospodarze lubią polaków,po polsku sie mozna dogadać,rozumieją ,http://www.chorwackie.pl/zakwaterowanie/nedjeljka-razanj.html polecam :papa:
fakyeah
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.06.2014
Makarska riwiera/Trogir (Okrug) ... 8os

Nieprzeczytany postnapisał(a) fakyeah » 14.06.2014 13:19

Witam,
Przeglądam forum już dłuższy czas i mam straszny ból głowy i 4 liter :D
Jade na początku września do Chorwacji duża ekipa (8 osób). Nie wiem w które miejsce! Byłem już w Okrugu Górnij, bardzo mi sie podobało! Blisko Trogir, Split. Jednak nigdy nie byłem na Riwierze. Stąd moje pytanie, czy warto dołożyć te kilometry podróży?
Dodam, że chciałbym znaleźć takie miejsce gdzie są ładne w miare kameralne plaże (najlepiej z łagodnym wejściem), a na wieczór żeby dało sie wyskoczyć w fajne miejsce na zimne piwko.
Proszę o pomoc i pozdrawiam
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013
Re: Makarska riwiera/Trogir (Okrug) ... 8os

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 14.06.2014 13:29

Polecam Makarska mi sie bardzo podobalo w zeszlym roku bylismy w Omisu i jednak bardziej podoba nam sie Makarska jest dosc rozrywkowa i jak chcesz to plaze tez znajdziesz z dala od tlumow :)
Loko
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.06.2014
Re: Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loko » 15.06.2014 19:47

Właśnie takiego tematu szukałem. Wybieram się z rodziną i znajomymi w 8 osób na początku września na 10-12 dni w rejony Makarskiej ( Baska voda - Podgora mniej więcej). Szukamy jakiegoś lokum na tyle osób lub dwa apartamenty po 4. Jeśli ma ktoś namiary na tanie( nie musi być blisko wody bo i tak będziemy jeździć na okoliczne plaże).

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Najlepsze miejsce dla grupy znajomych (8osób). Wrzesień 2014
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone