Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze Konoby w Cro :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 16.07.2016 11:10

A jakie mozecie mi polecic romantyczne konoby w okolicy Makarskiej ? Obczailem juz Konoba RANĆ w Tucepi, ale przydaloby sie cos jeszcze gdzie jest super klimat i dobre jedzenie :)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 20.07.2016 22:58

Co prawda wątek opiewa na najlepsze konoby w cro, ale ku ostrzeżeniu bedacych na Pelješcu w Stonie, NIE POLECAM!!! Konoby Maestral. Choć jedzenie bez zarzutu, probowali nas okantowac na rachunku, przykładowo licząc sobie dwie porcje, zamiast jednej czy zamiast lampki wina-1litr! !!! No chyba ich popaprało! Jak mi smakowało, tak mi przeszło...jak dodam jeszcze couvert -extra oplatę za nakrycie na modłę włoską, , z którą nigdy dotąd w Cro nie spotkaliśmy się, rachunek jest prosty. Pan bardzo przepraszał, jak mu powiedziałam co myślę. . . trudno . Napiwku nie dostał. Ani mojego kredytu zaufania, bym polecała innym. Przeciwnie. Mimo dobrego jedzenia. NIE POLECAM! 8O :hut:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 20.07.2016 23:17

showtek2 napisał(a):A jakie mozecie mi polecic romantyczne konoby w okolicy Makarskiej ? Obczailem juz Konoba RANĆ w Tucepi, ale przydaloby sie cos jeszcze gdzie jest super klimat i dobre jedzenie :)

Romantyczny klimat raczej nie, ale przepyszne jedzenie i rodzinna atmosfera - Ahipara w Podgorze :-)
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 01.08.2016 19:19

Od poniedziałku będę w Orebić. Jakie knajpy polecacie jeśli chodzi o jedzenie?
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 01.08.2016 19:45

W Makarskiej polecam Restaurację Panoramę, z pyszną Rybnâ Platą i rewelacyjnym widokiem. Usytuowana jest w Veliko Brdo. Najlepiej zrobić wcześniej rezerwację.
Ostatnio edytowano 02.08.2016 18:02 przez karin74, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.08.2016 10:59

Polecam konobę Berekin w Pag. Tak dobrze nie czułem się jeszcze nigdzie w chorwackich knajpach.
Najlepsza pizza margarita wg. mojego pizzożernego syna, bardzo dobre risotto lub spaghetti z owocami morza.
Aperitif darmowy na wjazd i wyjście :)
Tak się polubiliśmy z kelnerem, że stawiał nam piwka.

Pelago w Jelsie to też już legenda. Jeszcze nie zdążyła się zepsuć i nadal trzyma poziom i klimat.

Vrisnik / Vrisnik - pomimo już coraz gorszych opinii na forum ja nadal podtrzymuję mocno wysoką jakość tej konoby.
PS. tutaj tylko na rezerwacje w sezonie.
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 02.08.2016 11:12

kaeres napisał(a):Polecam ...Vrisnik / Vrisnik - pomimo już coraz gorszych opinii na forum ja nadal podtrzymuję mocno wysoką jakość tej konoby.
PS. tutaj tylko na rezerwacje w sezonie.

Dyskutowałem z Kaeresem na temat Vrisnika na pw. Nasze zdania są zupełnie różne. Kolega poleca, ja przeciwnie. Dlaczego? Pozwalam sobie wkleić część mojej wypowiedzi na ten temat z pw:
"Bywałem tam kilka razy podczas każdego pobytu na Hvarze od 2010 roku. Zawsze było rewelacyjnie, cokolwiek się zamówiło. A peki były bezkonkurencyjne, niebo w gębie i nie można było tego przejeść. Pomimo tego, ze jeździmy co roku we wrześniu, kiedy już nie ma aż takiego tłoku, tam zawsze były wszystkie miejsca zajęte. I co ważne oprócz turystów było też trochę miejscowych, co też świadczy o kuchni.
Zawsze podczas wizyty przychodził właściciel przynajmniej kilka razy, zapytać się czy wszystko ok, w późniejszych latach porozmawiać, bo już nas poznawał, w 2014 dostaliśmy w gratisie butelkę miejscowego prośku (rewelacyjny). I w zeszłym roku zonk. Tym bardziej głupio, że namówiliśmy na wizytę tam Aśkę (Bellunę) z mężem. Zachwalałem konobę bardzo. A okazało co się okazało. Jak przyjechaliśmy, pierwsze co rzuciło się w oczy, to oprócz duńskiej wycieczki nie było nikogo więcej (w poprzednich latach nie do pomyślenia), później zaskoczenie jak wjechała peka na stół. Zamówiona była na 4 osoby, a ośmiornica nie wyglądała na jakąś dużą (jakieś tam doświadczenia w tym względzie mam, co roku tam zmawialiśmy i bywały większe na 2 osoby, niż ta na 4). Następna niespodzianka to jakość peki, we wcześniejszych latach hobotnica aż się rozpływała w ustach, tym razem twarda, gumowata, jedno totalne nieporozumienie. I jak zawsze gospodarz podchodził porozmawiać, zapytać się, tym razem tylko z daleka skinął i tyle. Cały czas skakał tylko wokół tej wycieczki. Kelnerka na zwrócona uwagę że hobotnica jest nie taka jak powinna być, tylko się uśmiechnęła i tyle. Kolejne zdziwienie było na rachunku. Hobotnica podobno miała aż 2,5kg a 4 osoby wstały od stołu lekko głodne. Do tej pory nigdy coś takiego w tej konobie się nie zdarzyło. Ale widocznie wszystko może się zmienić. Po powrocie do Bojanić opowiedziałem o tym Stance i Ivo. Powiedzieli, że w tym roku (2015) wielu turystów narzekało na tę konobę, do tej pory bardzo chwaloną. Bardzo żałuję, bo do tej pory to był stały punkt naszego pobytu na Hvarze, ale mając w perspektywie wydanie 500 kun na 4 osoby i później najedzenie się wstydu przed znajomymi, których się zaprosiło i namawiało, to wolę poszukać czegoś innego. Szokiem też jest brak reakcji właściciela na uwagi co do jakości hobotnicy, a w tym samym czasie nadskakiwanie duńskiej wycieczce. Moja noga raczej tam nie postanie i na pewno będę odradzał innym wizytę tam. Na pewno postaram się odwiedzić nową konobę po drugiej stronie Vrisnika, polecaną przez Iva, może trudniej dostępną, ale może bardziej dbającą o klientów. Nie bez znaczenia jest też kompletny brak miejscowych w konobie w zeszłym roku. Może to ja miałem pecha i trafiłem na zły dzień kucharza i może tylko mi jakoś dziwnie hobotnica się skurczyła z 2,5 kg do 1 lub mniej."
Takie są moje wrażanie z tej konoby. Czy warto ją odwiedzić i zostawić tam kasą (sporą) niech każdy sam zdecyduje.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.08.2016 16:59

kaeres napisał(a):Aperitif darmowy na wjazd i wyjście :)
Tak się polubiliśmy z kelnerem, że stawiał nam piwka.


kaeres napisał(a):2016
19 dni / 18 noclegów - 50€ każdy = 900€
Rodzina 2+2 (5 i 11 lat)
Łączny koszt wakacji - 11960zł


Nie dziwota. :oczko_usmiech:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 02.08.2016 18:18

No ..... nie dziwota, nie dziwota. :roll:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.08.2016 09:45

??
Że wysoki koszt ?
4 osoby na 19 dni ?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 05.08.2016 16:25

kaeres napisał(a):??
Że wysoki koszt ?
4 osoby na 19 dni ?

w tym roku mniej więcej tyle samo wydałem a i czas taki sam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.08.2016 17:45

kaeres napisał(a):??
Że wysoki koszt ?
4 osoby na 19 dni ?


Dla mnie tak ale każdy spędza urlop tak jak lubi więc jestem "za" a nawet "przeciw". :wink:

Pzdr 8)
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 05.08.2016 20:12

Z napisał(a):
kaeres napisał(a):??
Że wysoki koszt ?
4 osoby na 19 dni ?

w tym roku mniej więcej tyle samo wydałem a i czas taki sam.


U mnie było całkiem podobnie z wydatkami, tyle tylko ,że za 4 dorosłe osoby i 14 noclegów w tym 2 dni dojazd, czyli 13 dni w Chorwacji.
Bez jakiejś zbytniej przesady, ot takie uczciwe all inc. tyle, że o wiele lepsze niż przez BP, bo własne :D
natash
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natash » 20.08.2016 18:30

Novigrad lub Mareda możecie polecić jakąś knajpkę z dobrym jedzeniem w przystępnych cenach ;)?
noik22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 12.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) noik22 » 20.08.2016 20:46

Witam,
Poleci ktoś jakąś knajpkę w Breli/Baśce?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Najlepsze Konoby w Cro :) - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone