Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze Konoby w Cro :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 14.06.2012 10:03

Bocian napisał(a):
christo1250 napisał(a):To ja jeszcze dodam dwie konoby w miejscowości Trpanj na Pljesacu. Adresu nie podaję - Trapnj to maleńka miejscowość i obie konoby znajdują się obok siebie (po przeciwnych stronach głównej ulicy). Podają tam wyśmienite ryby i owoce morza. Wszystko bardzo świerze. Nie raz widziałem "szefa kuchni", jak rano wracał z przystani z rybkami z nocnego połowu.

Gwoli ścisłości i nie przez złośliwość, żeby jakiś ambitny nie ujął honorem...
Na Peljescu. I wydaje mi się, że mówienie o Trpanj w kontekście Peljesca, że to maleńka miejscowość to przesada :) To chyba jedna z większych po Orebić i Ston...
Pozdrav.


Trpanj to metropolia w porównaniu z np Blażevem.

Polecam jeszcze farmę ostrygową w Drace. No konoba to to nie jest...przy drodze jadąc w stronę Orebica po prawej...najlepsze mule (w sosie pomidorowym) i ostrygi jakie jadłam. Prosto z morza
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.06.2012 10:30

Joan65 napisał(a):Trpanj to metropolia w porównaniu z np Blażevem.


Albo z Podobuce :)
Słyszałem też że w wiosce Maslina, zaraz za wjazdem na półwysep , można zjeść dobre ostrygi. Sam nie próbowałem, może w tym roku.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 14.06.2012 10:32

Rzeczywiście ktoś tu o tej Maslinie wspominał...dodaję do listy
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 14.06.2012 10:38

Mam prośbę. Zdjęcia żarcia nie zawsze oddają jego smak. Zwłaszcza zdjęcia makaronu na talerzu :) 8O muszą być bardziej przemyślane i wyselekcjonowane :wink: Pozdrawiam.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 14.06.2012 11:04

AdamSz napisał(a):Mam prośbę. Zdjęcia żarcia nie zawsze oddają jego smak. Zwłaszcza zdjęcia makaronu na talerzu :) 8O muszą być bardziej przemyślane i wyselekcjonowane :wink: Pozdrawiam.


Eee.. było raptem jedno zdjęcie makaronu, a poza tym wiadomo, że zdjęcia nigdy nie oddają jego smaku.. Mimo wszystko jak się na coś rzuci okiem to widać chociaż jak to wygląda, jaka jest porcja itd.. więc bez przesady, żeby np. cenzurować zdjęcia makaronów... ;)

Nadchodzi pora obiadowa... Zjadłoby się jakiś morski owoc nad brzegiem Adriatyku... ;)
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 14.06.2012 11:08

W zasadzie, to masz rację. Cofam tą sugestię. Idę se zrobić spaghetti :wink: Hej.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 14.06.2012 11:10

Nie rób mi apetytu... ;)
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 14.06.2012 11:59

razpol napisał(a):więc bez przesady, żeby np. cenzurować zdjęcia makaronów...

Haha, dobre :lol: Na mnie akurat ten makaron nie zrobił wrażenia, ale generalnie uwielbiam zdjęcia jedzonka :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 14.06.2012 12:03

ewciaku napisał(a):..generalnie uwielbiam zdjęcia jedzonka :D

Współczuję.
Jesteś na dobrej drodze do bycia ..... poprawnie pisząc "puszystą".

W temacie: byłoby lepiej abyś zatytułowała " najgorsze" ale i tutaj byłby problem.
Ja nie spotkałem złej "jadłodajni", w żadnej się nie strułem a podawane posiłki były smaczne i wyglądały apetycznie.
Skąd pomysł na ranking "najlepszych" 8O skoro kużda jest dobra. :?:
Ostatnio edytowano 14.06.2012 12:06 przez woka, łącznie edytowano 1 raz
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 14.06.2012 12:05

woka napisał(a):Jesteś na dobrej drodze do bycia ..... poprawnie pisząc "puszystą".

:| Ja też Ci współczuję woka....
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 14.06.2012 12:09

razpol napisał(a):
woka napisał(a):Jesteś na dobrej drodze do bycia ..... poprawnie pisząc "puszystą".

:| Ja też Ci współczuję woka....

8O ... ale czego :?:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 14.06.2012 12:20

woka napisał(a):Skąd pomysł na ranking "najlepszych" 8O skoro kużda jest dobra. :?:


We wszystkich jadłeś, że tak twierdzisz? Ja np. zasiadłem w drogiej konobie w Zadarze na (pół)wyspie, obsługa ślicznie-pięknie, elegancja, itd.. ale jedzenie było baaardzo średnie.. Dlatego nie mam zamiaru tego polecać.. Widoki były super, zachód słońca, lokal przy promenadzie itd.., ale żarcie nie zrobiło szału dlatego tu nie wpisuję.. Zakładam, że mamy polecać miejsca gdzie jest fajny klimat, ale i jedzenie daje radę... A tak przecież nie zawsze jest..

woka napisał(a):
razpol napisał(a):
woka napisał(a):Jesteś na dobrej drodze do bycia ..... poprawnie pisząc "puszystą".

:| Ja też Ci współczuję woka....

8O ... ale czego :?:


Współczuję podejścia, że jeśli ktoś lubi rzucić okiem na zdjęcie jedzenia to znaczy, że za chwilę ma się nie zmieścić do samochodu.... ;)
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3280
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 14.06.2012 12:42

Konoba RANČ w Tučepi. Bardzo klimatyczne miejsce z przepysznym jedzonkiem i winem. Jak tam trafić :?: Konoba znajduje się po drodze do Gornego Tučepi. Idąc Jadranką w kierunku Pogory ostatnia asfaltowa droga w lewo.

Na tym zdjęciu droga akurat widoczna w prawo :lol: a w krzaczkach widoczna tabliczka z pionowym czerwonym napisem

Obrazek

Ruszamy dość ostro pod górę :twisted: zostawiając za sobą taki widok

Obrazek


przed sobą taki

Obrazek]

dostrzegamy po prawej stronie tabliczkę z nazwą i... "krzaki" :roll:


Obrazek

Niby nic nadzwyczajnego, ale jak przekroczymy furtkę.... czy coś podobnego do furtki

Obrazek


i jedzonko

Obrazek

Będąc w okolicach warto tam spędzić tam wieczór. Wieczór bo konoba czynna od 18 :) Jakaś muzyczka przygrywa. Bardzo dobre wino, ponoć rodzinny wyrób. Niestety bywa tak, że brakuje miejsc, więc lepiej wcześniej zarezerwować stolik. Na to, że ktoś zaraz zwolni miejsce jak w McDonaldzie nie ma co liczyć :twisted: Jeszcze jedna uwaga, porównując ceny z tymi z promenady jest... drożej :roll: ale mešano meso z ostatniej fotki to porcja dla... 2 osób :twisted:


I jeszcze cosik znalezione w necie

Ostatnio edytowano 14.06.2012 12:56 przez Krzysztof i Lidia, łącznie edytowano 1 raz
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 14.06.2012 12:48

No i bardzo piękne, treściwe polecenie.. Jak tam będę na pewno wjadę.. :) Opis, fotki, filmik, ideał... Pozdrawiam! :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.06.2012 13:00

Woką się nie przejmujcie, u niego wszystko jest takie sobie, ani dobre ani złe :) Nie ma czym się zachwycać :)
I ja byłem kiedyś w Zadarze w konobie bardzo ładnej z wyglądu a była to pod względem jedzenia i obsługi chyba najgorsza ze wszystkich pobytów.
To ja dodam jeszcze dwie knajpy, jeśli tytuł wątku mówi o Cro :):) Jak tam ktoś był to stawiam browara :):)
"KOVAČ ČARDA", Suza. Tu jadłem niezapomniany fišpaprikaš
"Baranjska kuća" , Karanac . Tu jadłem Čobanac i rezance s makom.
:lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Najlepsze Konoby w Cro :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone