Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsza trasa z Gdańska do Cro (pierwszy wyjazd )

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MariuszGT
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 17.03.2007
Najlepsza trasa z Gdańska do Cro (pierwszy wyjazd )

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszGT » 12.08.2007 18:42

Mam pytanie?Interesuje mnie najlepsza droga z Gdańska do Cro.Zaznaczam że wybieram sie tam pierwszy raz i to z trzy letnim dzieckiem a chciałbym w miare szybko uporac sie z trasa.Na forum praktycznie każdy ma inna trase. Moze odpowie mi ktos kto startuje z Pomorza.O jakiej porze najlepiej wyjechać i czy nocleg wchodzi w rachube?Prosze o pomoc bo we wtorek wyjeżdzam. 8O
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.08.2007 18:49

MariuszGT napisał(a):Na forum praktycznie każdy ma inna trase.


I to jest właśnie problem.....

Około 3 nad ranem na Pożnań-Wrocław-Głubczyce-Krnov-Olomouc-Brno-Breclav-Reintal-Wiedeń. Razem ca. 950km. Na jeden dzien wystarczy.
Spanie max. w Wiedniu w Oekotelu (na wlocie od strony Czech). Rezerwacja raczej obowiązkowa. Nie wiem, dokąd do Cro jedziecie
MariuszGT
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 17.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszGT » 12.08.2007 19:02

Jedziemy do Mimice.A co do noclego to nie można niczego z marszu znalezc tylko trzeba rezerwowac? 8O
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.08.2007 19:15

MariuszGT napisał(a):Jedziemy do Mimice.A co do noclego to nie można niczego z marszu znalezc tylko trzeba rezerwowac? 8O

Oekotel niestety tak. w maju doswiadczyłem braku miejsc w Grazu. Musiałem jechać dalej do Wiednia.
Pozostają Wam jeszcze Czechy, gdyby sen był szybszy.....
mikesu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikesu » 12.08.2007 20:16

też jeżdzimy z Gdańska... zwyczajowo śpimy w Mikulovie.
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 12.08.2007 21:02

MariuszGT napisał(a):Mam pytanie?Interesuje mnie najlepsza droga z Gdańska do Cro.Zaznaczam że wybieram sie tam pierwszy raz i to z trzy letnim dzieckiem a chciałbym w miare szybko uporac sie z trasa.Na forum praktycznie każdy ma inna trase. Moze odpowie mi ktos kto startuje z Pomorza.O jakiej porze najlepiej wyjechać i czy nocleg wchodzi w rachube?Prosze o pomoc bo we wtorek wyjeżdzam. 8O

Witaj !
Generalnie polecam nocleg. W tym roku pojechałem po raz szósty.
Z reguły na punkt noclegowy wybieramy okolice Mikulova. Chyba za 3 razem przez przypadek wyjechaliśmy około 4 rano (planowalismy o 6...)

Od tej pory to raczej standard. Wtedy do 8 przejeżdzasz najgorszy odcinek do Łodzi.

Niestety ruch jest coraz większy z roku na rok... W ciągu ostatniego miesiąca trasę na południe Polski zrobiłem dwukrotnie. W piątek jechałem do Krakowa i potem do Zakopanego po dzieci; wracałem dziś.

W tym roku jechaliśmy do CRO na Cres i zdecydowałem się na nocleg w Grazu. Jeśli masz doświadczenie i dużo jeździsz to jest to trasa do zrobienia. Z postojami w Polsce i na obiad w Mikulowie byliśmy w Graz około 19. Potem pojechaliśmy jeszcze obejrzeć miasto ale po powrocie po 1 piwie odpadłem :).

Pzdr
Tomek
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 13.08.2007 08:34

Trasę z Gdańska do Kro przez Łódź robiłem trzykrotnie. Po ostatnim powrocie spod Zgierza (miejscowość Emilia) do Gdańska, który trwał ok 8 godzin (liczyłem, że potrwa ze 3,5 godziny) postanowiłem jeździć przez Niemcy.

I nie żałuję - w tym roku pojechaliśmy przez Kołbaskowo - Berlin - Regensburg - Passau - do Graz (tam nocleg) i droga upływała wiele przyjemniej.

Najtrudniejszy odcinek (nie biorąc pod uwagę odcinka w Polsce), to ostatnie 200 km w Austrii - liczyliśmy, że przejedziemy je w 1,5 godziny, ale ze względu na tunele potrwało to ze 3 godziny.

Jechaliśmy ze Słupska, więc kawałek krócej niż z Gdańska i dojechaliśmy do Graz. Jeśli nie lubicie zbyt długich tras, to polecam nocleg w okolicach granicy Niemcy-Austria. Dacie radę. Grunt, by wyjechać wcześnie rano (ok 4.oo).

Póki nie będzie normalnych dróg (choćby takich, jak za Łodzią na południe), to więcej nie pojadę przez Polskę. Tym, bardziej, że przejazd przez Czechy, czy Słowenię, to też nie taki miód (trzeba tam respektować ograniczenia prędkości, których w Niemczech aż tak często nie ma). pzdr. K.
skora
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) skora » 13.08.2007 08:55

Witam,
Ja jechałem też pierwszy raz. Wróciłem 2 tygodnie temu i muszę potwierdzić że przejazd przez Polskę to KOSZMAR. W stronę do CRO jechałem w niedzielę rano więc było przyjemnie, mały ruch. Jechałem ze Świecia (kuj-pom) przez Łódż- Cieszyn Mikulov-Wiedeń-Gratz-Maribor (Tu mieliśmy nocleg). Na drugi dzień To już czysta przyjemność: pusta autostrada w Chorwacji.
Mogę polecić hotel w Maribor (Zeleni Kakadu) 50 Euro za pokój 2+2 - bardzo sympatyczny. Adres podawałem już wcześniej.

pozdrawiam
Marcin
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 13.08.2007 10:41

czesto jeżdzę z Łodzi do Gdyni i zawsze wyjeżdżam na noc by zdażyc na prom. Wyjeżdżając ok.1 jestem w Gdyni na 6 i jade spokojnie.W sobote wróciłem z CRO i jechałem całe 24,5 godziny (ze spaniem w Bratysławie ok.3godzin). W/g mnie musisz zrobic tak: wyjedź na noc 22. w Łodzi bedziesz przed 3.Do Cieszyna zajmie ci 3.5 godz. i bedzie 6.30. Tu nie masz wyjścia musisz jechać dalej w Bratysławie bedziesz za 5 godzin ( nie masz szansy przyspieszyć bo korki przed Żylina) tj. ok11.30.No i chyba koniec twojej jazdy bo będziesz zmeczony.Jak pokimasz...no chociaż ze 4/5godzin jedziesz dalej. Startujesz o 17 i jedź na Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb. Jesli będzie to środek tygodnia to w Zagrzebiu masz szanse być na 23. No i znowu w kimę chociaż do 5.A dalej to już jak ci sie podoba, masz autostradę do Dubrownika jak malina.Z Gdańska do Mariboru masz cirka 1750km.....to jednak męczące zapewniam cię. Ale Chorwacja odwdzięczy ci sie słońcem, rakiją, winem i urokiem. POWODZENIA :wink: :D
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 13.08.2007 10:48

AHA....POLECAM BIBINJE K/ZADARU (5 km) cisza spokój. Ale jak pojedziecie w kilka rodzin nie znajdziecie kwatery blisko siebie. Ja znalazłem super dla jednej rodziny (35 euro) 100m od plaży do 3 minuty piechotą. Moge wiecej na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 13.08.2007 11:27

paolooo - oczywiście masz dużo racji ... ale weź pod uwagę, że MariuszGT nie jedzie sam - dziecko teżź ma swoje potrzeby i niewykluczone, że będą różne od potrzeb dorosłych; planowanie takiej podróży jest, moim zdanie, w tej sytuacji dość karkołomne ...
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 13.08.2007 12:19

to fakt....z dzieckiem to troche inaczej choć i tak większość trasy prześpi. A ja nie doczytałem o dziecku. A tak nawiasem to z Gdańska jest sporo kilometrów. Ja z Łodzi do Cro przejechałem na raz, ale nie było korków i byłem zmęczony. Taka podróż to faktycznie jest wyzwanie.
Darek9634
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 20.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek9634 » 13.08.2007 12:50

W ubiegłym roku wyjazd o 4.30 w piątek przez Łódź, Cieszyn, potem Cechy, Słowacja, zach. Węgry, Słowenia i Chorwacja. Najgorszy był przejazd przez Łódź bo cała była rozkopana. Potem korek na dojeździe do Cieszyna i drugi w Czechach. Pod Bratysławą byliśmy ok. 22. Nie jeżdżę zbyt szybko. Zresztą samochód na to nie pozwala.
W tym roku trochę zmodyfikowana trasa :
Wyjazd o 4.30 w czwartek. Przez Łódź, bez korków i remontów dróg. Spokojnie przez granicę w Zwardoniu (jeżeli ktoś mówi dziurach w jezdni to nie widział dróg bieszczadzkich). Autostrada w Słowacji i na nocleg pod Bratysławą byliśmy ok. 17. Następnego dnia jak rok wcześniej.
Najgorszy odcinek (do Łodzi ) przejechaliśmy w miarę szybko. Z przystankami. Był też czas na jedzony bez pośpiechu obiad.
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 13.08.2007 14:00

paolooo napisał(a):czesto jeżdzę z Łodzi do Gdyni i zawsze wyjeżdżam na noc by zdażyc na prom. Wyjeżdżając ok.1 jestem w Gdyni na 6 i jade spokojnie.W sobote wróciłem z CRO i jechałem całe 24,5 godziny (ze spaniem w Bratysławie ok.3godzin). W/g mnie musisz zrobic tak: wyjedź na noc 22. w Łodzi bedziesz przed 3.Do Cieszyna zajmie ci 3.5 godz. i bedzie 6.30. Tu nie masz wyjścia musisz jechać dalej w Bratysławie bedziesz za 5 godzin ( nie masz szansy przyspieszyć bo korki przed Żylina) tj. ok11.30.No i chyba koniec twojej jazdy bo będziesz zmeczony.Jak pokimasz...no chociaż ze 4/5godzin jedziesz dalej. Startujesz o 17 i jedź na Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb. Jesli będzie to środek tygodnia to w Zagrzebiu masz szanse być na 23. No i znowu w kimę chociaż do 5.A dalej to już jak ci sie podoba, masz autostradę do Dubrownika jak malina.Z Gdańska do Mariboru masz cirka 1750km.....to jednak męczące zapewniam cię. Ale Chorwacja odwdzięczy ci sie słońcem, rakiją, winem i urokiem. POWODZENIA :wink: :D

Jak dla mnie to dość karkołomna propozycja dla kogoś kto ma jechać z małym dzieckiem. Mimo wszystko polecam jednak podzielenie tej trasy na etapy (przynajmniej 2) i spokojny nocleg po drodze.

To czy lepiej wyjechać wczesnym rankiem czy na noc zależy od preferencji kierującego. Ja na przykład nie przepadam za jazdą na noc...

Pzdr
Tomek

PS. Z Gdańska do Mariboru jest wg mnie około 1200 km a nie 1750...
MariuszGT
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 17.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszGT » 13.08.2007 14:23

Można wiedziec jaka jezdzisz trasa? :?:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najlepsza trasa z Gdańska do Cro (pierwszy wyjazd )
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone