Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsza trasa z Gdańska do Cro (pierwszy wyjazd )

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) agta » 30.04.2015 08:49

Zawsze omijaliśmy :)
pejczer
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pejczer » 30.04.2015 11:02

tolek1 napisał(a):Czy ktoś, kiedyś próbował ominąć Łódź jadąc A1? Rzeczywiście fajnie już się jedzie na południe, ale przedostanie się przez Łódź, wszystko burzy. Wiem ,że mogę sprawdzić sobie na nawigacji, lub np. google, jednak czy ktoś tego dokonał w rzeczywistości i jakie ma wrażenia?


...po oddaniu do użytku "Trasy Górna" czyli przedłużenia do południowych granic Łodzi alei Włókniarzy (krajowa 1) wjeżdżający do Łodzi od strony Zgierza (z A2 zjazdem "Zgierz" ewentualnie "Emilia") utrudnień w postaci korków mogą spodziewać się już raczej tylko w godź 7-9 i 15-17. Trasa ta wpada w ul. Rzgowską przed granicą Łodzi (dwupasmówka) i dalej na południe jest już OK - wg uznania np. Częstochowa - Siewierz i na A1 do samej granicy z CZ, Ostrava, Ołomuniec, Brno, Wiedeń.....Aktualnie więc jazda przez Łódź nie jest już takim problemem poza godzinami szczytu, a w łikendy to już na pewno...
Można oczywiście wjechać do Łodzi z A2 zjazdem Stryków, który jest bliżej skrzyżowania autostrad A1-A2, ale zazwyczaj problemem jest już pokonanie samego ronda za tym zjazdem (w wakacje mega zakorkowane, oprócz godzin późno wieczornych i nocnych) i dalej 14-stką przez miasto - do wyboru z wcześniejszym wskoczeniem w ww. ul. Rzgowską (ale praktycznie w centrum miasta) bądź jazdą do końca tą drogą z docelowym wjazdem na S8 (kierunek Wrocław).
Adam55
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam55 » 06.05.2015 16:41

Napiszę tutaj aby nie mnożyć wątków.
Planuję wyjazd na początku sierpnia do Chorwacji. Zaplanowałem wstępnie trasę Gdańsk- Cieszyn-Żylina-Bańska Bystrzyca-Budapeszt przy południowym krańcu Balatonu :mrgreen: zjazd na drogę 68 na Barcs, dalej drogą 5 na Bosanska Gradiška, dalej 16 do Banja luki, dalej droga nr 16 na Jajce następnie nr 5 na Bugojno dalej nr 16-2 do Jablanic i dalej nr 17 do Mostaru na początek.
Moje pytanie jest czy ktoś jechał drogami od Barcs do Mostaru, czy są w miarę szybkiei przejezdne czy kręte i zakorkowane? Zwiedzanie chcemy zacząć od Mostaru i Miedziugorie a następnie Dubrovnik. Po Dubrovniku zamierzamy przemieszczać się wzdłuż wybrzeża na północ do Zadaru. Na koniec Pitwickie powrót przez Zagrzeb na Budaeszt i do Gdańska.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.05.2015 17:19

Z tego co pamiętam to trasa piękna widokowo ale niezbyt szybka. Najpierw dolina Vrbasu, potem dolina Neretvy. Droga miejscami kręta, jak to po górach. Można natknąć sie na kontrole radarowe. Z Bosanskiej Gradiski zamiast 16ka możesz polecieć E661 do Banja Luki.
Adam55
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam55 » 06.05.2015 17:35

Ale generalnie nie jest to jakaś drożyna tylko dwupasmówka z poboczami? Oczywiście trasę będę modyfikował w zależności od propozycji z forum. Parę lat temu jechałem w Francji przez Masyw centralny. Droga również była kręta z spadami i podjazdami chyba nawet 16% ale jechało się dobrze bo była szeroka.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.05.2015 17:44

Jest to droga dwujezdniowa. Z tymi poboczami to bym sie nie podniecał :) Jak sie zatrzymacie gdzieś na poboczu na siku to nie łaźcie po krzakach bo nie wszędzie rozminowali :)
Adam55
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam55 » 06.05.2015 17:52

Ha,ha,ha. Chyba zakupię lejek i dwa metry wężyka aby sikać prosto z samochodu. Dla dziewczyn dodatkowo obetnę butelkę po wodzie 5l aby miały większą powierzchnię celowania :D
Linden
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.07.2015
Droga do Chorwacji z Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Linden » 06.07.2015 19:37

Witam,


W połowie sierpnia wyjeżdżam na Chorwację samochodem. Trasa Gdańsk - Poreć.

Czy możecie mi podpowiedzieć jaka trasą jechać?? przez Polskę oczywiście autostradami :) a dalej???

wyjechać planuję około 5 rano o ile to ma znaczenie :)
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004
Re: Droga na Chorwację z Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 06.07.2015 19:44

Jeżeli jedziesz DO Chorwacji, to mogę Ci zdradzić moją trasę, którą jeżdże od 10 lat.
Gd. - Łódź - Częstochowa - Cieszyn - Zilina - Bratislava - (droga 86) Mossonmagyarovar - Szombathely - Letenye
Zagreb - Karlovac i dalej w dół autostradą.
W tym roku uważaj na płatne odcinki na Węgrzech. W razie czego - pytaj. Za 4 dni jedziemy do Primosten
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Droga na Chorwację z Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 06.07.2015 19:46

Tu jest podobny temat. I do Chorwacji, nie na :smo:

przez-czechy-przez-austrie-przez-slowacje-przez-wegry-t41048-1245.html?hilit=Gda%C5%84sk#p1606353

Edit: Ryszard był pierwszy :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Droga na Chorwację z Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.07.2015 20:47

Linden jedzie na Istrię (Poreč), więc nie namawiałbym do jazdy przez Węgry.

Gdańsk - Łódź -Częstochowa - Ostrawa - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Koper - Poreč
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Droga na Chorwację z Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 06.07.2015 20:54

A nie lepiej pojechać DK 6 z Gdańska na Szczecin, potem kawałek DK3 do autostrady i dalej do Kołbaskowa, potem Berlin, Monachium, Austria, Słowenia itd aż do Porec ?
Linden
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.07.2015
Re: Droga na Chorwację z Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Linden » 06.07.2015 20:55

Droga przez Węgry jest "tańsza" o winiety na Słowenii. Zastanawiam się tylko gdzie na Węgrzech nocować. powiedzmy ze 10-11 h po wyjechaniu z Gdańska.
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Droga na Chorwację z Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 06.07.2015 21:08

Mi akurat tak było wygodniej pojechać, ale mieszkam 100 km od granicy w Kołbaskowie i bez sensu żebym miał jechać przez całą Polskę, tłuc się naszymi płatnymi autostradami itd. Też jechałem do Poreca a mam tam 1400 km i przejechałem to w równo 14h, z tym, że jadąc w jedną stronę nocowałem w rejonach Monachium ( hotel na 4 dorosłe osoby 70 euro) a w drodze powrotnej trasę wziąłem na raz. Plusem są niemieckie autostrady ;) Jedzie się komfortowo i narazie bezpłatnie. Winietę na Słowenię kupowałem na tolltickiets i jej koszt to 30 euro czyli ok. 120 zł, więc tragedii nie ma. Na pewno na Twoim miejscu jechałbym DK6 ( aczkolwiek cała naszpikowana fotoradarami ) i potem od granicy praktycznie do samego Poreca jedzie się fajnymi autostradami.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004
Re: Droga na Chorwację z Gdańska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 06.07.2015 21:10

Około 16 - 17 powinniscie dobijać do Bratislavy. Kilka km przed nią jest miejscowość Senec z jeziorem i kilkoma ośrodkami do przenocowania
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najlepsza trasa z Gdańska do Cro (pierwszy wyjazd ) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone