Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsza trasa z Gdańska do Cro (pierwszy wyjazd )

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bart555
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart555 » 13.08.2007 15:31

A propos jazdy w nocy to sie ostatnio naciąłem, właśnie wracając z Chorwacji.. Cała podróż w tą i z powrotem 5.500,- km bez żadnych problemów... 60 km od domu pod Kościerzyną spotkanie z jeleniem. Ułamki sekund i miałbym go na przedniej szybie. Pomimo długiej podróży udało mi sie jakoś z tego wykręcić, skończyło sie na lekko wgniecionym błotniku. Kiedy wyszedłem z samochodu jelenia już nie było... pewnie oszołomiony czmychnął w las... Ja - jeszcze ngdy tak nie zdenerwowany za kółkiem- ostatnie kilometry pokonałem w żółwim tempie...
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 13.08.2007 22:07

MariuszGT napisał(a):Można wiedziec jaka jezdzisz trasa? :?:

Witaj !
Przez Polskę z jednym wyjątkiem jedynką do Cieszyna. Ten wyjątek to wakacje w Pieninach i trasa przez Słowację do Bratysławy.

Co do dalszego ciągu to do Cro z reguły Czechy przez Mikulov. Raz Cieszyn - Zilina - Bratysława (z Pienin także Bratysława).

Austria - standard : Mikulov - Wiedeń - Graz.
Słowenia : Maribor - Ptuj - Macelj
Chorwacja: Macelj - Zagrzeb - Bosilievo - ....

W tym roku : Słowenia - Maribor - Lubljana - Postojna.

Droga powrotna - 2 warianty: przez Wiedeń i Czechy oraz przez Wiener Neustadt i Słowację.

Pzdr
Tomek

PS. W tym roku dzięki forum przetestowałem nocleg w Słowacji w Rajeckich Teplicach - polecam !!!
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 13.08.2007 22:11

bart555 napisał(a):A propos jazdy w nocy to sie ostatnio naciąłem, właśnie wracając z Chorwacji.. Cała podróż w tą i z powrotem 5.500,- km bez żadnych problemów... 60 km od domu pod Kościerzyną spotkanie z jeleniem. Ułamki sekund i miałbym go na przedniej szybie. Pomimo długiej podróży udało mi sie jakoś z tego wykręcić, skończyło sie na lekko wgniecionym błotniku. Kiedy wyszedłem z samochodu jelenia już nie było... pewnie oszołomiony czmychnął w las... Ja - jeszcze ngdy tak nie zdenerwowany za kółkiem- ostatnie kilometry pokonałem w żółwim tempie...

To miałeś sporo szczęścia !!!
Mój kolega z firmy pochodzi z Chojnic, trasę do Gdańska przez Kościerzynę pokonuje prawie że z zamkniętymi oczami :)

Kilka lat temu na tej właśnie trasie zaliczył spotkanie z sarną. Nie miał tyle szczęścia - auto praktycznie do kasacji - na szczęście w aucie wszyscy OK...

Pzdr
Tomek
aragz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aragz » 22.04.2015 12:40

Heh.. tak się składa że jestem z Kościerzyny ;) I z tymi zwięrzętami to fakt - trzeba uważać szczególnie na odcinku Kaliska - Kłobuczyno.

No ale nie o tym temat - pod koniec czerwca również wybieramy się w samochodową trasę do CRO (Baska Voda) z dzieciakami na 2 samochody wraz ze znajomymi. Wstępnie myśleliśmy o trasie A1 > Czechy > Austria > Słowenia > Cro, wraz z przerwą na 1 nocleg.

Pytanko - czy taka trasa obecnie będzie szybsza niż przez Niemcy i gdzie po środku tej trasy najlepiej zaplanować sobie nocleg (w Cro już mamy rezerwację)
Łukasz&Gosia
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz&Gosia » 22.04.2015 14:50

W tym roku jedziemy pierwszy raz z żoną do Chorwacji. Plan mamy taki że startujemy 13 czerwca o 2 w nocy z Rumi\k. Gdyni. Myślę że ok 6-7 godzin powinna nam zając droga przez Polskę. Nocleg planujemy w okolicach Plitvickich Jezior czyli do przejechania ok 1300 km. Mamy ten komfort że oboje prowadzimy wiec myślę że bez problemu powinniśmy dać radę wieczorem być na miejscu. Następnego dnia zwiedzanie parku i popołudniu do Mimic.

W niedziele będę śmiagać do Bukowiny więc zobaczę ile zajmie mi droga do krzyżówki z A4
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 22.04.2015 18:49

aragz ja ze Słupska jadę przez Kościerzynę do A1 i dalej tak jak podałeś ;) Trasa jest ok, przez Polskę jedzie się dużo lepiej niż jeszcze 2 czy 3 lata temu. Nocleg mam w Mönichkirchen w Austrii i jestem tam po 11-12h jazdy (wliczone przerwy).
aragz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aragz » 22.04.2015 21:29

Lechoo napisał(a):aragz ja ze Słupska jadę przez Kościerzynę do A1 i dalej tak jak podałeś ;) Trasa jest ok, przez Polskę jedzie się dużo lepiej niż jeszcze 2 czy 3 lata temu. Nocleg mam w Mönichkirchen w Austrii i jestem tam po 11-12h jazdy (wliczone przerwy).


dzięki za info - masz tam jakąś sprawdzona już miejscówkę na nocleg? lepiej zarezerwować sobie wcześniej?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 22.04.2015 21:31

Łukasz&Gosia napisał(a):W tym roku jedziemy pierwszy raz z żoną do Chorwacji. Plan mamy taki że startujemy 13 czerwca o 2 w nocy z Rumi\k. Gdyni. Myślę że ok 6-7 godzin powinna nam zając droga przez Polskę. Nocleg planujemy w okolicach Plitvickich Jezior czyli do przejechania ok 1300 km. Mamy ten komfort że oboje prowadzimy wiec myślę że bez problemu powinniśmy dać radę wieczorem być na miejscu. Następnego dnia zwiedzanie parku i popołudniu do Mimic.


Nie wiem jakie masz doświadczenie jazdy na długich trasach, ale musisz pamiętać o kilku rzeczach.
Po 1. Google mi wskazało, że z Rumi do Plitvic jest ok 1430 km, więc do obliczeń dołóż dobrą godzinę. Co prawda nie napisałeś, którą trasą jedziesz, ale domyślam się, że Czechy, Austria, Słowenia.
Po 2. Wyjeżdżacie nad ranem , więc podróż całodzienna, a to oznacza, że przez całą podróż słońce będzie świecić na szybę. Przyjmując, że dzień będzie słoneczny, to macie kilkanaście godzin lampy.
Po 3. 13 czerwca to sobota. Jeśli planujecie przejazd przez Słowenię autostradą to istnieje niebezpieczeństwo, że traficie na korek na obwodnicy Mariboru. Jeśli natomiast planujecie objechać autostradę objazdem M-L-P to też musicie doliczyć stracone minuty, bo objazd nie dość, że dłuższy to nie pozwala na szybką jazdę.

Ps. Ja startuję 3 dni po Was :)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 22.04.2015 22:58

aragz napisał(a):dzięki za info - masz tam jakąś sprawdzona już miejscówkę na nocleg? lepiej zarezerwować sobie wcześniej?

standardowo http://nartywaustrii.eu/ :mrgreen:
Łukasz&Gosia
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz&Gosia » 23.04.2015 00:08

Slavko1974 napisał(a):
Łukasz&Gosia napisał(a):W tym roku jedziemy pierwszy raz z żoną do Chorwacji. Plan mamy taki że startujemy 13 czerwca o 2 w nocy z Rumi\k. Gdyni. Myślę że ok 6-7 godzin powinna nam zając droga przez Polskę. Nocleg planujemy w okolicach Plitvickich Jezior czyli do przejechania ok 1300 km. Mamy ten komfort że oboje prowadzimy wiec myślę że bez problemu powinniśmy dać radę wieczorem być na miejscu. Następnego dnia zwiedzanie parku i popołudniu do Mimic.


Nie wiem jakie masz doświadczenie jazdy na długich trasach, ale musisz pamiętać o kilku rzeczach.
Po 1. Google mi wskazało, że z Rumi do Plitvic jest ok 1430 km, więc do obliczeń dołóż dobrą godzinę. Co prawda nie napisałeś, którą trasą jedziesz, ale domyślam się, że Czechy, Austria, Słowenia.
Po 2. Wyjeżdżacie nad ranem , więc podróż całodzienna, a to oznacza, że przez całą podróż słońce będzie świecić na szybę. Przyjmując, że dzień będzie słoneczny, to macie kilkanaście godzin lampy.
Po 3. 13 czerwca to sobota. Jeśli planujecie przejazd przez Słowenię autostradą to istnieje niebezpieczeństwo, że traficie na korek na obwodnicy Mariboru. Jeśli natomiast planujecie objechać autostradę objazdem M-L-P to też musicie doliczyć stracone minuty, bo objazd nie dość, że dłuższy to nie pozwala na szybką jazdę.

Ps. Ja startuję 3 dni po Was :)



Doświadczenie mam takie że robiłem już nie raz trasy po ok 1000 km po europie i to sam. Więc mając zmiennika jakoś mnie to nie przeważa.
Co do słońca :) Masz rację że będzie lampa, ale w czerwcu słońce świeci najwyżej wiec na szczeście nie będzie dawać po oczach. Dobre okulary przeciwsłoneczne to dla mnie obowiązkowe wyposażenie auta :D

Tak jak najbardziej standardowa trasa CZ-A a Słowenie myślimy obiazdem.

Noclegu nie mamy zaklepanego wiec jak coś będzie nie tak do najbliższego motelu/hotelu i tyle.
W końcu to wakacje a nie wyścig :lol:
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 28.04.2015 09:14

Czy ktoś, kiedyś próbował ominąć Łódź jadąc A1? Rzeczywiście fajnie już się jedzie na południe, ale przedostanie się przez Łódź, wszystko burzy. Wiem ,że mogę sprawdzić sobie na nawigacji, lub np. google, jednak czy ktoś tego dokonał w rzeczywistości i jakie ma wrażenia?
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 28.04.2015 09:41

tolek1 napisał(a):Czy ktoś, kiedyś próbował ominąć Łódź jadąc A1? Rzeczywiście fajnie już się jedzie na południe, ale przedostanie się przez Łódź, wszystko burzy. Wiem ,że mogę sprawdzić sobie na nawigacji, lub np. google, jednak czy ktoś tego dokonał w rzeczywistości i jakie ma wrażenia?

Witaj !

Omijałem Łódź w różnych wariantach zarówno przed doprowadzeniem A1 do węzła Stryków jak i już po zbudowaniu autostrady. Obecnie jeżdżę na południe Polski średnio co 1,5 miesiąca - w mojej ocenie nie ma co obecnie rozważać innego wariantu przejazdu przez Łódź niż przejazd drogą nr 14.

Jeśli nie wbijasz się w miasto w godzinach szczytu przejazd jest płynny i nie da rady nadrobić tego objeżdżając miasta bocznymi drogami.

Pzdr
Tomek
zas
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zas » 29.04.2015 14:37

witam,
dwa razy jechałem spod Słupska do Makarskiej, dwa lata temu przez Polskę, Słowacje, Węgry, w zeszłym roku pojechałem przez Niemcy, Austrie, Słowenie. W tym roku jeżeli wyjazd dojdzie do skutku to również lecę przez Niemcy, dla mnie nieporównanie lepiej, w godzinach rannych przebijam się do granicy a później się już leci :) . Jadąc rok temu trasę zrobiłem w 20h, oczywiście z krótkimi postojami, miałem namiar na dwa noclegi po drodze ale tak dobrze się jechało, że pojechałem "na raz". Miałem zmiennika za kierownicą, ale z tej opcji skorzystałem dopiero za Zagrzebiem, pół godzinna drzemka i człowiek jak nowo narodzony :) .
agta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) agta » 30.04.2015 08:26

My próbowaliśmy już różnych tras z Trójmiasta. Dla nas najlepsza pozostanie A1- Słowacja- Węgry (86). Szybko, sprawnie, nigdy nie staliśmy w korku. Nocujemy zawsze w okolicach Bratysławy (zawsze zwiedzanie lub wypoczynek na basenach). Podróżujemy z dziećmi i wszyscy są bardzo zadowoleni i wypoczęci a to chyba najważniejsze :D :D :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.04.2015 08:43

agta napisał(a):My próbowaliśmy już różnych tras z Trójmiasta. Dla nas najlepsza pozostanie A1- Słowacja- Węgry (86). Szybko, sprawnie, nigdy nie staliśmy w korku. Nocujemy zawsze w okolicach Bratysławy (zawsze zwiedzanie lub wypoczynek na basenach). Podróżujemy z dziećmi i wszyscy są bardzo zadowoleni i wypoczęci a to chyba najważniejsze :D :D :D


Tylko pamiętajcie że autostrada na Węgrzech od granicy ze Słowacją jest od tego roku płatna. Więc albo trzeba kupić winietę albo ją ominąć. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najlepsza trasa z Gdańska do Cro (pierwszy wyjazd ) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone