Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsza trasa z Gdańska do Cro (pierwszy wyjazd )

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 03.01.2018 22:18

Ja w tym roku macku pierwszy raz jade przez Wegry- zajeżdżamy na 2-3 noce do Budapesztu, dam Ci znać jak trasa bo jade na przelomie czerw/lipiec
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 03.01.2018 22:44

Bratwojciech napisał(a):
badboytcz napisał(a):Czyli dochodzimy do wniosku że najlepsza trasa przez Węgry i Słowację :D

Niestety nie ma czegoś takiego jak najlepsza trasa. Jest tylko co kto lubi :D

Hejka
Domek kempingowy został właśnie zarezerwowany,więc na 26.06 muszę zameldować się w Szybeniku. Dwa lata temu jechałem z Człuchowa do Makarskiej przez CZ-A-SLO(MLP). Podróż rozbiłem na dwa dni z noclegiem w Mikulovie-jechaliśmy z 3 dzieci(5,3,1rok). Pierwszego dnia najgorzej z tej trasy wspominam Częstochowę , choć nie było aż tak strasznie. Drugiego dnia już było zle. Wiedeń mijałem o 8.30 więc korków nie było , przejazd płynny , prędkości zgodne z ograniczeniami(60,50). Do Ptuja wszystko poszło gładko. W Ptuju planowałem jechać bezpośrednio na Cvetlin , jednak wiedziony jakimś owczym pędem , przestałem słuchać się nawigacji i uczepiłem się rodaków jadących przede mną. To był błąd-trafiłem na "nowy most" i już potem bezpośrednio na zjazd na końcówke słoweńskiej autostrady , a tam jak to przy sobocie godzina około 11 "koral po horyzont". Przekulałem się w nim jakieś 3-4 kilometry i zjazd w bok na Videm pri Ptuju (zapewne dziś ten manewr byłby juz niewykonalny ze względu na autostradę , która sie wydłużyła od tamtego czasu). Obraliśmy kierunk na Cvetlin, tam tylko 3 auta. Lucko przejechane z marszu , no a potem info z radia ,że tunel Sveti Rok zamknięty i korek 50km! Zjechałem z autostrady i gdzieś bocznymi dróżkami starałem się ominąć zator.W międzyczasie tunel otworzono i wróciłem na autostradę bezpośrednio przed tunelem. Jakaś godzina "kulania się" 40km/h bo duło ostro i za Zadarem już bez przeszkód do Makarskiej.
W tym roku planuję pojechać z GCZ przez SK-HU i myśę ,że w lipcu już się wypowiem co do różnic w obu wariantach tras i która jest lepsza DLA MNIE. Też będę jechał busem bo rodzinka sie powiększyła.
Pozdrawiam
badboytcz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) badboytcz » 05.01.2018 21:49

mi się termin tez przesunął na lipiec :D
KastorPollux
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KastorPollux » 21.04.2018 18:06

Witam

Wybieramy się w majówkę na 7 dni do miejscowości Brela w Chorowacji busem: Mercedes Vito w 6 osób. Wyjeżdzamy z Gdańska w sobotę o 14.
Kierowców będzie dwóch. Zdecydowałem się na drogę opisaną w wątku Ryszarda_K. czyli przez Słowację i Węgry.
Zamierzamy zatrzymać się na noc w

Dlatego chciałbym prosić o sugestie, odpowiedzii w następujących tematach:

1. Czy należy wykupić winiety w Słowacji, na Węgrzech i w Chorwacji, czy w moim wypadku musze kupic 10 dniowe?
2. Gdzie warto zatrzymać sie na nocleg w dobrej cenie, planujemy zatrzymać sie gdzieć w Słowacji przy trasie?
3. Czy ta trasa zaproponowana przez Pana Ryszarda jest optymalna ( czas przejazdu, korki ) ?
4. Czy mogą Pańtwo dać mi dobre rady odnosnie tej podrózy?

Z góry bardzo dziękuję
Pozdrawiam
Radek
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 21.04.2018 18:53

Ja jeżdżę że Słupska i najczęściej jadę na bez noclegu w hotelach , motelach...co najwyżej nocleg na parkingu w cro. Wyjeżdżamy w okolicy 03 a w cro mała drzemka o 21 i później od 05 ostatni odcinek w okolice Breli. Zawsze jeździłem PL-CZ-AUS-SLO-CRO, raz przez Niemcy...w tym roku z racji zwiedzania Budapesztu trasa tak jak Wy przez Węgry.Jadac busem bym gonił do końca do CRO bez noclegu no chyba że jeden kierowca...jeden śpi a drugi jedzie, na weekend szkoda dnia i kasy...
Filip198028
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filip198028 » 15.08.2020 16:58

Czy z okolicy Gdańska, woj. Pomorskiego wyjezdza ktos 18 sierpnia.do.chorwacji?? My jedziemy w 3 i.chetnie byśmy się.do.kogos przyczepili :)
Filip198028
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filip198028 » 15.08.2020 16:59

zy z okolicy Gdańska, woj. Pomorskiego wyjezdza ktos 18 sierpnia.do.chorwacji?? My jedziemy w 3 i.chetnie byśmy się.do.kogos przyczepili :)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.08.2020 11:29

Co roku jeździmy podobną trasą. W tym roku przez Ostrawę Brno, Bratysławę, Gyor, Szombathely, Lendava do Varażdin, gdzie nocowaliśmy. Wyjazd z Gdańska o godzinie 4:30, w Varażdinie zameldowaliśmy się o godzinie 18:30, po drodze 6 razy zrobiliśmy postój na dymka, rozprostowanie kości, tankowanie. Prędkość jazdy przepisowa.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najlepsza trasa z Gdańska do Cro (pierwszy wyjazd ) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone