Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsza trasa Śląsk-okolice Zadaru

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Elmariano132
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.05.2014
Najlepsza trasa Śląsk-okolice Zadaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elmariano132 » 09.05.2014 11:41

Witam

Bardzo proszę o wskazówki dojazdu z Gliwic do Zadaru. Jedziemy w lipcu z dwójką dzieci 3 i 6 lat i zależy nam żeby było w miarę szybko i bez komplikacji. Mapy sugerują trasę Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja. Jedziemy na 2 tygodnie - drogo winiety wychodzą -zastanawiam się jak ominąć tą Słowenie ale jeżeli warto (tzn będziemy 2 - 3h wcześniej ) to nie ma problemu. Wyjazd będzie w sobotę rano.To nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji.

Dziękuje za pomoc

Mariusz
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 09.05.2014 11:48

Taka trasa jest optymalna, chyba najlepsza. Słowenię omijaj objazd jest dobrze opisany na forum. Niestety nie patrz na koszty winiet bo omijanie szybkich dróg na takim dystansie to samobójstwo, choć Słowenię faktycznie warto przejechać normalnymi drogami.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.05.2014 11:58

Elmariano132 napisał(a):Mapy sugerują trasę Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja. Jedziemy na 2 tygodnie - drogo winiety wychodzą -zastanawiam się jak ominąć tą Słowenie ale jeżeli warto (tzn będziemy 2 - 3h wcześniej ) to nie ma problemu.

Omińcie słoweński odcinek wg recepty, a resztę trasy - tam gdzie możliwe - śmigajcie autostradami. :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.05.2014 12:10

Elmariano132 napisał(a):Witam

.Mapy sugerują trasę Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja. Jedziemy na 2 tygodnie - drogo winiety wychodzą

Mapy dobrze sugerują :oczko_usmiech: , Winiety (poza Słowenią) nie wychodzą aż tak drogo (Czechy 440KČ i Austria 2x8,50euro)
Elmariano132 napisał(a):-zastanawiam się jak ominąć tą Słowenie ale jeżeli warto (tzn będziemy 2 - 3h wcześniej ) to nie ma problemu.

Mariusz

Nie warto, (będziecie 30 do 40 minut wcześniej ;) ) a jak ją ominąć podał Ci walp
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 09.05.2014 12:35

Poczytaj forum jest tego tu dość dużo ja w tamtym roku jechałem przez Węgry pod Budapeszt autostrada i powiem Ci że mi się ciągło bo to się nadrabia kilometrami a też jeżdzę z dziećmi 4 i 9 lat i w tym roku się jeszcze zastanawiam bo jak tu piszą ilu kierowców tyle dróg,możesz zawsze jechać z noclegiem ,albo na noc to dzieci wtedy raczej śpią.
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 09.05.2014 12:41

Tylko nie wyjeżdżaj zbyt wcześnie w ten sobotni poranek, bo możesz wpaść w ostre korki.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.05.2014 12:42

Elmariano132 napisał(a):Wyjazd będzie w sobotę rano.To nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji.

Ups. Sobotnie korki mogą wydłużyć podróż znacząco.
Jadąc chorwackimi autostradami wybieraj bramki dla płacących kartą - są mniejsze kolejki. Zerknij na stosowny dział na forum, prześledź newralgiczne punkty, bo miejscami łatwo przegapić zjazdy do tych bramek. Może ktoś wie, o jakiej porze są największe korki na granicy Słowienia - Chorwacja i pomoże koledze? Ja od wieków nie jeździłam w sobotę. Brr....
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.05.2014 12:45

My pierwszym razem jechaliśmy właśnie trasą Czechy - Austria - Słowenia, ale drugim razem Czechy zamieniliśmy na Słowację i przez Żylinę jechaliśmy wtedy i dalej do Austrii. Zmieniliśmy trasę, ponieważ w Czechach autostrada jest zbudowana z płyt, po których się jedzie jak po "kocich łbach", więc woleliśmy jechać przez Słowację. Niestety nie omijaliśmy autostrady w Słowenii i to był błąd bo zaledwie 80km jedzie się przez Słowenię, więc nie warto płacić za winiety, tylko jechać objazdem :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.05.2014 12:58

agata26061 napisał(a):Niestety nie omijaliśmy autostrady w Słowenii i to był błąd bo zaledwie 80km jedzie się przez Słowenię, więc nie warto płacić za winiety, tylko jechać objazdem :D

Odcinek autostradowy to tylko ok. 45 km.
Hooky
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hooky » 09.05.2014 13:12

Elmariano132 napisał(a):Witam

Bardzo proszę o wskazówki dojazdu z Gliwic do Zadaru. Jedziemy w lipcu z dwójką dzieci 3 i 6 lat i zależy nam żeby było w miarę szybko i bez komplikacji.
Dziękuje za pomoc

Mariusz

Również wybieram się ze znajomymi na dwa auta: 4 dorosłe i 2 dzieci 5 lat. Startujemy z Gliwic i Zabrza ( pod koniec lipca).
W Słowenii większość mija autostradę.
My wybieramy się na wyspę PAG.
Elmariano132
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elmariano132 » 09.05.2014 13:36

Hooky to będziemy się mijać bo my w połowie lipca jedziemy ale trasę mamy praktycznie tą samą. Ja się boje, że jak będę próbował ominąć tą autostrade w słoweni to wystarczy, że coś pomyle - źle zjade , dużo przecież nie trzeba i jest problem bo nawigacja mnie wrzuci na autostrade bez winiety.Jak w sygic klikam na Słowenie i daję żeby omijać drogi płatne to mi robi trasę przez Węgry, a ja chce szybko dojechać bo mam małe dzieci a nie zwiedzać.
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 09.05.2014 13:41

Tak, nawigacja czasem zabija myślenie.
Spokojnie, wyłącz GPS i przejedź Słowenię wg wytycznych, które masz powyżej. Nie ma szans, żebyś pojechał źle.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.05.2014 13:43

Elmariano132 napisał(a):Ja się boje, że jak będę próbował ominąć tą autostrade w słoweni to wystarczy, że coś pomyle - źle zjade , dużo przecież nie trzeba i jest problem bo nawigacja mnie wrzuci na autostrade bez winiety.Jak w sygic klikam na Słowenie i daję żeby omijać drogi płatne to mi robi trasę przez Węgry, a ja chce szybko dojechać bo mam małe dzieci a nie zwiedzać.

Wpisz sobie w nawigację tę trasę od zjazdu z austriackiej autostrady A9 zjazdem 226 na drogę B69,
do wjazdu na słoweńską E59.
Zaznacz "omijaj drogi płatne" dla tej trasy i nie ma możliwości, że wyprowadzi Cię na autostradę. :wink:

Włącz nawigacje, nie wyłączaj myślenia :oczko_usmiech:
(obserwacja trasy/czytanie drogowskazów/znaków) obowiązkowo. :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.05.2014 14:02

Elmariano132 napisał(a): Ja się boje, że jak będę próbował ominąć tą autostrade w słoweni to wystarczy, że coś pomyle - źle zjade , dużo przecież nie trzeba i jest problem bo nawigacja mnie wrzuci na autostrade bez winiety.


Tu masz opisany objazd słoweńskiej autostrady wraz z obrazkami (trzeba tylko pootwierać ;) )
video-objazd-autostrady-slo-t29291-150.html#p1363568 . Naprawdę ciężko się tam zgubić.
Elmariano132
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elmariano132 » 09.05.2014 14:31

Dziękuje, jesteście super pomocni.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najlepsza trasa Śląsk-okolice Zadaru
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone