Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsza trasa Śląsk-okolice Zadaru

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.05.2014 15:01

agata26061 napisał(a):My pierwszym razem jechaliśmy właśnie trasą Czechy - Austria - Słowenia, ale drugim razem Czechy zamieniliśmy na Słowację i przez Żylinę jechaliśmy wtedy i dalej do Austrii. Zmieniliśmy trasę, ponieważ w Czechach autostrada jest zbudowana z płyt, po których się jedzie jak po "kocich łbach", więc woleliśmy jechać przez Słowację. Niestety nie omijaliśmy autostrady w Słowenii i to był błąd bo zaledwie 80km jedzie się przez Słowenię, więc nie warto płacić za winiety, tylko jechać objazdem :D


Ta autostrada jest 100 razy lepsza niż dojazd z Gliwic do żyliny. Pomijając kwestię w odległości bo 50 km przy długiej trasie wielkiego znaczenia nie ma, ale według mnie nie ma sensu wlec się do Żyliny bo z Gliwic do Brna jest Bardzo dobra droga, później kawałek do austriackiej autostrady i jak nic conajmniej godzinę szybciej w wiedniu niż przez Słowację:) Choć oczywiście każdy jedzie jak chce. Ja wolę trochę posłuchać zawieszenia przy 100km/h niż wlec się 100km bocznymi drogami
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.05.2014 21:07

paulr napisał(a):
Ta autostrada jest 100 razy lepsza niż dojazd z Gliwic do żyliny. Pomijając kwestię w odległości bo 50 km przy długiej trasie wielkiego znaczenia nie ma, ale według mnie nie ma sensu wlec się do Żyliny bo z Gliwic do Brna jest Bardzo dobra droga, później kawałek do austriackiej autostrady i jak nic conajmniej godzinę szybciej w wiedniu niż przez Słowację:) Choć oczywiście każdy jedzie jak chce. Ja wolę trochę posłuchać zawieszenia przy 100km/h niż wlec się 100km bocznymi drogami


Każdy jedzie jak lubi. My jechaliśmy nocą, więc do Żyliny nie wlekliśmy się bardziej, niż rok wcześniej w Czechach po tych płytach.
ireneusz1977
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ireneusz1977 » 09.05.2014 21:34

Elmariano132 napisał(a):Hooky to będziemy się mijać bo my w połowie lipca jedziemy ale trasę mamy praktycznie tą samą. Ja się boje, że jak będę próbował ominąć tą autostrade w słoweni to wystarczy, że coś pomyle - źle zjade , dużo przecież nie trzeba i jest problem bo nawigacja mnie wrzuci na autostrade bez winiety.Jak w sygic klikam na Słowenie i daję żeby omijać drogi płatne to mi robi trasę przez Węgry, a ja chce szybko dojechać bo mam małe dzieci a nie zwiedzać.

Elmariano, my się pewnie miniemy szybciej:)
my planujemy wyjazd z Gliwic na 1 lipca, też jedziemy do Zadaru, a potem na prom.
Moim zdaniem trasa przez Czechy Austrie i Słowenię jest najbardziej optymalna, przerobiłem to rok temu i poszło dobrze (opcja z ominięciem autostrady w Słowenii). W tym roku będzie o tyle lepiej, ze wg obietnic ministry Bienkowskiej najdalej za trzy tygodnie będzie czynny słynny most autostradowy w Mszanie
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 09.05.2014 21:59

"...Odcinek autostradowy to tylko ok. 45 km...."

A cały objazd słoweńskiej autocesty, będący moim skromnym dziełem :oops: , liczy ni mniej ni więcej tylko około 57 km.

Parę kilometrów więcej a 30 eurasków w kieszeni. :papa:
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 12.05.2014 23:39

Wspomnę tylko że ta "najlepsza trasa" nie dotyczy wyjazdu z pt na sob i soboty.
kroman
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroman » 13.05.2014 00:11

niestety na weekandowe podróżowanie nie ma "najlepszej" drogi.

Ktoś wcześniej pisał o kolejce na granicy SLO/HR. Jak to wygląda po wejściu Chorwacji do UE? Myślałem że granica "zniknęłą".
Wybieram się w czerwcu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2014 00:58

kroman napisał(a):Ktoś wcześniej pisał o kolejce na granicy SLO/HR. Jak to wygląda po wejściu Chorwacji do UE? Myślałem że granica "zniknęłą".
Wybieram się w czerwcu.

Chorwacja w UE ale nie w Schengen - granica jeszcze "nie znikła" :idea:
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 13.05.2014 01:02

witam w czerwcu jadę na Czarnogórę przez Chorwacje (dwa przystanki .. Plitvice i Dubrownik) wybrałem trasę przez Czechy, Węgry jadę również ze ślaska
karalajna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karalajna » 13.05.2014 07:19

Michalm2012 napisał(a):Wspomnę tylko że ta "najlepsza trasa" nie dotyczy wyjazdu z pt na sob i soboty.



no to chyba w takim razie miałam wyjątkowe szczęście, bo w zeszłym roku w czerwcu jechałam właśnie z piątku na sobotę i nie stałam w korku ani 5 minut. Ach, nie no, przepraszam na bramkach w Lućko miałam przed sobą dwa samochody ;) W tym roku tez jadę w czercu pt/sob i raczej jakich spektakularnych korków nie przewiduję.

A ta czeska autostrada nie jest taka zła, mi przypominała trochę jazdę pociągiem, ten stukot konkretnie ;) Zanim zaczął nas ten stukot denerwować, odcinek autostrady się skończył i po problemie.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 13.05.2014 08:23

Pamiętajcie że w Słowacji są bardzo wysokie mandaty. A Policja ma radary laserowe i mierzą z kilometra. Przekroczenie nawet o 5km/h to już mandat.

Dla tego do Żliny proponuję tempomat i 50km/h w zabudowanym. Poza terenem zabudowanym można grzać ile fabryka dała.

.... no ale ja przez czechy jeżdżę choć te betony bardzo irytują.
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 13.05.2014 09:13

Ale przed Żyliną to nie ma za bardzo możliwości żeby grzać ile fabryka dała...Zwłaszcza jadąc od Zwardonia.
A co do policji, to mandaty zagranicą wszędzie są wysokie - trzeba jechać regulaminowo i tyle.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.05.2014 09:26

przemo99 napisał(a):Dla tego do Żliny proponuję tempomat i 50km/h w zabudowanym. Poza terenem zabudowanym można grzać ile fabryka dała.

Pamiętając oczywiście, że poza terenem zabudowanym też obowiązują ograniczenia prędkości. :wink:
Maximálne povolené rýchlosti: diaľnice 130 km/h na diaľničných úsekoch v mestách 80 km/h, v obciach 65 km/h; rýchlostné cesty do 110 km/h; mimo obce 90 km/h; v obci 50 km/h
przybyla
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przybyla » 13.05.2014 09:31

Słowenię rzeczywiście warto objechać, tym bardziej, że objazd jest super. Nie warto płacić za autostradę tym bardziej, że w sobotę można na niej stanąć i stać :mrgreen:
My w zeszłym roku ruszaliśmy z miejsca zbiórki w Jastrzębiu i wybraliśmy Czechy, Austrię, Słowienia (objazd).
W tym roku ruszamy z miejsca zbiórki Gliwice ale lecimy przez Węgry - po pierwsze dlatego aby ominąć Słowenię a po drugie dlatego, że chcemy zobaczyć Balaton :D
SeB89
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SeB89 » 13.05.2014 09:35

przybyla jak pojedziesz przez Węgry to polecam miasteczko Siofok nad Balatonem. Byłem tam w zeszłym roku na majówke i naprawdę polecam ;)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.05.2014 15:17

Wyjazd w sobotę rano? Hmm... mogą być korki a poza tym pewnie macie miejscówkę zaklepaną, ale nie o tym chciałem.
Objazd Słoweńskiej autostrady jest tu dokładnie opisany, ewentualnie w ważniejszych miejscach można zobaczyć okolicę w StreetView (Lenart, Ptuj, przejazd nad autostradą) a poza tym-potwierdzam to, o czym wspomniano-można zapłacić za słoweńską autostradę i stać do zwężenia na końcu w korku a wtedy to może być droższe i wolniejsze od objazdu.
I odnośnie objazdu-proponuję tempomat w zabudowanym, bo z tego, co pamiętam przekroczenie o 15km/h to mandat 150 euro lub 75 płatne na miejscu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najlepsza trasa Śląsk-okolice Zadaru - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone