Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsza droga na KRK

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 22.07.2018 23:21

Wczoraj wróciłem z wyspy Krk, trasa podobna do tej, o której pisze Damian. W tamtą stronę wyjazd z okolic Zdzieszowic o 4.00 w sobotę, jazda płynna "prawie" zgodnie z przepisami, 5 postojów 15-30 min, na miejscu tj. Linardići 17:30. Po drodze nie tankuję, bo jeden bak mi wystarcza na ponad 1000 km (1.9TDI w Octavii II), a zrobiłem 890. Granica Rupa bez czekania, po drodze drobne spowolnienia na remontowanych odcinkach. Powrót Linardići - Rupa - Kneżac - Pivka - Ljubljana - Graz - Wiedeń - Brno - Olomouc - Bruntal - Głubczyce - Zdzieszowice. Wyjazd 6:40, granica Rupa bez kolejki, lekkie spowolnienia na odcinkach remontowanych i tylko za Mikulovem trochę stania (30 min) z powodu "wahadła". W domu 20:15, przerwy w trasie podobne. Jechałem tą trasą 4 raz (3 x Istria okolice Labina i Krk) i polecam. 8)
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 23.07.2018 08:29

Pääkäyttäjä napisał(a): Aha, w Rupie jest stacja benzynowa Ina, trzeba tylko na pierwszym zjezdzie skierowac sie do wsi.

...... czy przypadkiem ne będzie tak, że jak się zjedzie do tej wsi, zatankuje i wróci z powrotem na trasę - to okaże się, że to co zaoszczędziłem to właśnie już spaliłem. :wink: :lol:
Nigdy nie szukam okazji. Jadę na wczasy :!: :!: :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2018 10:05

Nie wiem, odpowiadam na pytanie, które padło wcześniej, czy jest w Rupie jakaś stacja benzynowa. A co do zaoszczędzenia - musiałbyś chyba czołgiem jechać, by na długości 3.5 km spalić kosmiczne ilości paliwa - bez przesady w drugą stronę... A stacja to żadna okazja, ceny w okolicy są podobne.
bujak_
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bujak_ » 06.08.2018 10:14

Jeśli już mamy plan i wiemy jak jechać :D
Może polecicie co warto zobaczyć??
Gdzie warto zjeść??
Chodzi już o miejsce docelowe czyli wyspę KRK :D
Pozdrawiam serdecznie
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.08.2018 10:55

bujak_ napisał(a):Jeśli już mamy plan i wiemy jak jechać :D
Może polecicie co warto zobaczyć??
Gdzie warto zjeść??
Chodzi już o miejsce docelowe czyli wyspę KRK :D
Pozdrawiam serdecznie


To duża wyspa, poczytaj nieco :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2018 12:24

bujak_ napisał(a):Jeśli już mamy plan i wiemy jak jechać :D
Może polecicie co warto zobaczyć??
Gdzie warto zjeść??
Chodzi już o miejsce docelowe czyli wyspę KRK :D
Pozdrawiam serdecznie

wyspa-krk-na-poczatek-co-gdzie-i-jak-t30643.html

wyjazd-na-wyspe-krk-t15200.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2018 12:36

bujak_ napisał(a):Jeśli już mamy plan i wiemy jak jechać :D
Może polecicie co warto zobaczyć??
Gdzie warto zjeść??
Chodzi już o miejsce docelowe czyli wyspę KRK :D
Pozdrawiam serdecznie


No i na wyspie jest parę miejscowości - Omisalj, Njivice, Vrbnik, Pinezići, Krk, Baška... bo tak to można polecić np. zjedzenie czegoś na stacji benzynowej. A poza tym, obowiązkowo lektura linków od Janusza.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2018 12:40

Pääkäyttäjä napisał(a):A poza tym, obowiązkowo lektura linków od Janusza.

A jak mało lektury w linkach, to wyszukanie i poczytanie relacji z wyspy Krk

spis-tresci-t25746.html
bujak_
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bujak_ » 06.08.2018 14:36

Dziękuję. Poczytam :D
Interesują mnie okolice miejscowości Šilo.
Ale nie wykluczam możliwości dojazdu samochodem
Do innych miejsc ;)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najlepsza droga na KRK - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone