Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsza droga na KRK

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomb
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomb » 12.05.2011 14:36

Jak się jedzie przez Słowenię w piątek lub co gorsza sobotę, to zdecydowanie przez Ljubljanę. W dni powszednie obie trasy są zbliżone co do czasu i wygody przejazdu. Przez Ljublianę chyba nieznacznie drożej wychodzi.
lukaszgwsh
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukaszgwsh » 13.05.2011 11:36

ja też wybieram się na Krk (2.7), w ogóle pierwszy raz do HR. Trasę wybraliśmy przez Słowenię i przejście w Rupie. Może nieznacznie droższa, ale prawdopodobnie lepsza.
peter_pieper
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) peter_pieper » 15.01.2012 21:45

witam..rowniez wybralem to przejscie przy dojezdzie do Krk..
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 16.01.2012 00:17

Ja rówqnież wybieram się w lipcu na Krk i trasy przez Zagrzeb nawet nie biorę pod uwagę! Przez Postojną jechałem 2 lata temu: piękna nowa autostrada od samej granicy. W dodatku w drodze powrotnej można w Słowenii zaliczyć sporo zwiedzania (Postojna, Predjama, Bled, Planica, Vintgar), więc się opłaca. Na trasie przez Zagrzeb tak wielu atrakcji turystycznych nie ma (może poza pewnym korkiem w Macelj :D ).
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 16.01.2012 00:38

Zdecydowanie trasa nr.1













-------------------------
http://spearo.republika.pl
Ostatnio edytowano 16.01.2012 23:20 przez Spearo, łącznie edytowano 1 raz
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 16.01.2012 09:44

tomb napisał(a):Jak się jedzie przez Słowenię w piątek lub co gorsza sobotę, to zdecydowanie przez Ljubljanę. W dni powszednie obie trasy są zbliżone co do czasu i wygody przejazdu. Przez Ljublianę chyba nieznacznie drożej wychodzi.


Ja co roku wyjeżdzam z okolic Wawy w piątek, jadę przez Słowenię, i na przejście w Rupie ale przez Kneżak.
Granice HR przekraczam zazwyczaj pomiedzy 22-24, zawsze trase pokonuje w połowie lipca i nigdy w korkach nie stałam,
Jest to moja stałą trasa od X lat, raz pojechałam przez Zagrzeb i nigdy więcej.

Pozdrawiam,
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 16.01.2012 23:12

caipirinha napisał(a):
Ja co roku wyjeżdzam z okolic Wawy w piątek, jadę przez Słowenię, i na przejście w Rupie ale przez Kneżak.
,



Czy jest jakaś różnica (czasowa, jakościowa) przez Kneżak i przez Ribnicę?
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 17.01.2012 08:43

[Czy jest jakaś różnica (czasowa, jakościowa) przez Kneżak i przez Ribnicę?[/quote]

W nocy może nie specjalnie jeśli chodzi o czas, ale jak dla nas droga jest lepsza,mniej zakrętów i jakoś się przyzwyczailśmy. Poza końcówka gdzie jest serpentynka w dół, ale po ciemku nie widać :)


Za to przy powrotach ( zawsze w sobote ok 7 wyjeżdzamy z Losnji) róznica jest spora, praktycznie mało kto jeżdzi przez Kneżak. W zeszłym roku akurat w kierunku Postojnej od Ilirskiej Bistricy juz samochody bardzo powoli jechały a przez Kneżak puściutko( 30 lipca).
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 17.01.2012 11:26

Ja mam powrót planowany na niedzielę, więc skorzystam z tej drogi przez Kneżak - zobaczymy.

Dzięki za info.
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014
Droga na KRK

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 25.06.2014 16:49

Witam !
Czy ktoś z własnego doświadczenia może powiedzieć czy na KRK lepiej jest jechać od Mariboru przez Zagrzeb, czy przez Ljubljanę ? Nie chodzi mi tu o koszty, tylko o jakość dróg, szybkość przejazdu i ew. korki które mogą być w sierpniu w sobotę po południu. W googlach wychodzi, że między tymi dwoma trasami jest tylko 10 km. różnicy co daje 15 min. czasu jazdy.
Pozdrawiam
Sławek
bujak_
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bujak_ » 13.06.2018 21:03

kawa62 napisał(a):Witam !
Czy ktoś z własnego doświadczenia może powiedzieć czy na KRK lepiej jest jechać od Mariboru przez Zagrzeb, czy przez Ljubljanę ? Nie chodzi mi tu o koszty, tylko o jakość dróg, szybkość przejazdu i ew. korki które mogą być w sierpniu w sobotę po południu. W googlach wychodzi, że między tymi dwoma trasami jest tylko 10 km. różnicy co daje 15 min. czasu jazdy.
Pozdrawiam
Sławek


Witam ostatni wpis z 2014 a pytanie dalej aktualne...
Jako ze jetem nowy na forum a do Chorwacji wybieram sie pierwszy raz, szukam informacji..
plan jazdy Czechy-Austria-Slowenia
a pytanie jak wyzej... : z Mariboru lepiej na Lublana-postojna i przescie Rupa czy lepiej na Zagrzeb i karlovac
CEL: wyspa KRK
Pozdrawiam
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 14.06.2018 11:13

Moim zdaniem zależy od dnia tygodnia. Jeśli z piątku na sobotę to lepiej przez Rupę. Jedziesz wtedy aż do Postojnej autostradami, a później do granicy fajną trasą, za granicą znowu autostrada. Jechałem tak już 3 razy na Istrię (rejon Labina) i było dość płynnie.
Sam w tym roku jadę na Krk w lipcu i pojadę tą trasą.
Druga opcja to raczej pewne korki na przejściu Macelj i potem w rejonie Zagrzebia i dalej w kierunku Karlovaca.
bujak_
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bujak_ » 14.06.2018 15:13

Planuje wyruszyć w niedziele nad ranem, wiec pojedziemy w dzień. (Sierpień)
jeszcze zastanawiam się czy jechac przez Cieszyn i dalej przez Czechy, czy Zwardoń i dalej przez Słowację...
a dalej standardowo Austria i Słowenia przez Rupę
trzeba się czegoś obawiać po drodze ? :D
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 15.06.2018 12:19

Jeśli jedziesz w niedzielę, to powinno być luźno. Ale sprawdź jeszcze czy nie szykują się gdzieś na Twojej trasie jakieś imprezy sportowe, np. w dniach 3-5.08 planowane jest motocyklowe GP Czech w Brnie, więc na 100% w tym rejonie będzie wzmożony ruch fanów - głównie na "ścigaczach". Czasami można też trafić na kolarzy ścigających się na lokalnych drogach - tak było kiedyś chyba w okolicach Poysdorfu i wiedząc o tym wyjechaliśmy kilka godzin wcześniej, żeby później nie stać :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.06.2018 12:34

bujak_ napisał(a):... z Mariboru lepiej na Lublana-postojna i przescie Rupa czy lepiej na Zagrzeb i karlovac
CEL: wyspa KRK ...
Absolutnie lepiej przez Rupe i taniej :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najlepsza droga na KRK - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone