Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.08.2018 22:05

Niedawno dobiegły końca nasze szóste wakacje w Cro...

Wciąż jeszcze mam przed oczami te cudne kolory, dla których jeżdżę tam co roku...
Wciąż widzę moje ulubione połączenie skał z Jadranem...
Wciąż jeszcze czuję zapach lawendy i smak wina... (lawendę przywiozłam i wino też, więc nie dziwne ;) )
Wciąż serce się cieszy, że po raz kolejny miało okazję to wszystko przeżyć...

Oczywiście wstęp będzie trochę przydługi, ale to u mnie standard, proszę więc nie marudzić ;) albo po prostu przewinąć...
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.08.2018 22:22

Minione wakacje były inne niż wszystkie pozostałe.
Dlaczego?

Po pierwsze dlatego, że po raz pierwszy byliśmy na wakacjach sami, gdzie oczywiście mam na myśli mnie, męża i dzieciaki. Do tej pory zawsze jeździliśmy z rodziną, czy ze znajomymi. W końcu przyszedł czas na samodzielną podróż. Nie rozpatrywałam, co prawda, które podróże były lepsze pod tym względem. W zeszłym roku z Sąsiadami też było ok. Wcześniejsze wyjazdy, mimo czasem jakichś błahych niedomówień też były w porządku. Fajnie jest czasem pośmiać się z przyjaciółmi, czy jakiegoś drina wypić, ale samodzielnie też dawaliśmy radę jeśli chodzi o tę kwestię ;)

Teraz mieliśmy pełną swobodę i nie musieliśmy nic z nikim ustalać. Początkowo mieli z nami jechać Sąsiedzi, ale jednak stwierdzili, ze w tym roku muszą pożegnać się z urlopem na rzecz innych koło domowych wydatków, więc zostaliśmy sami :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.08.2018 22:22

Po drugie te wakacje były inne od wszystkich, ponieważ pierwszy raz stacjonowaliśmy na wyspie. Nigdy wcześniej nie płynęliśmy promem, więc to było nowe doświadczenie. Trochę obaw z tym związanych oczywiście było, ale jak wiecie, to nic trudnego. Na Hvarze byliśmy dwukrotnie, ale tylko w Jelsie i podczas fish picnicku, więc tylko możecie się domyślać jak to wyglądało.

W ogóle, to o mały włos a w tym roku wylądowalibyśmy w Bułgarii!!! Dlaczego miał to być taki wybór? Znajomy mojego męża był z rodziną w 2017 w Bułgarii i tak bardzo zachwalał, że tak super i w ogóle ciepło, tanio, czysta woda… Hmmm. Oczywiście miałam świadomość tego, że to całkowicie inny kraj niż Cro, ale stwierdziłam, że zaryzykuję. Na bookingu super ceny za bardzo dobry standard kwater, więc już prawie miałam klikać, żeby zabookować, ale oczywiście kilka osób z forum skutecznie mnie od tego odwlekło. Mało tego, napisałam na fejsie (tylko taki do niej kontakt miałam) do żony kolegi mojego męża jak ona się zapatruje na tą Bułgarię. Jej opinia była co prawda podobna jak jej męża, z tym, że już nie tak bardzo zachwalająca. Mówiła, że jedzenie tam jej bardzo nie smakowało i długi dojazd znacznie wpłynął na chęć powrotu tam (jechali bez noclegu).

No, a jak ja dodałam do tego piach na plażach, brak zatoczek i lazurów, brak brukowych wąskich uliczek i skał dookoła, to stwierdziłam, że po co ja się tam będę pchać, jak ja w Chorwacji jeszcze goowno widziałam tak naprawdę… No i tak zrodził się w mojej głowie plan wyjazdu na Hvar… Mąż mój, jak to mój mąż : „A może tak w tym roku odpuścimy sobie…, A może jednak jakiś inny kraj… A może… A może…” Ale jak mu zaczęłam pokazywać Lefkadę, bo też o niej trochę myślałam, to stwierdził, że ok, jedźmy na ten Twój Hvar :D :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.08.2018 22:24

Chociaż raz pierwsza!!!!!
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.08.2018 22:27

beatabm napisał(a):Chociaż raz pierwsza!!!!!

Bardzo mi miło.
Przepraszam wszystkich, że tak w częściach ten pierwszy post, ale jak chcę dodać w całości, to jakiś błąd mi wyskakuje...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2018 22:31

No to ja druga! Fajnie, że już piszesz :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 08.08.2018 22:34

Trzeci stopień dla mnie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2018 22:36

Pierwszy po Paniach :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.08.2018 22:45

Dlaczego wybrałam Ivan Dolac?
Początkowo myślałam, żeby stacjonować we Vrbosce, albo w Jelsie. Lubię wieczorkiem gdzieś wyjść pospacerować, usiąść w knajpce, załapać się na jakiś koncert klapy lub wieczór rybacki, ale ostatecznie stwierdziłam, że z z tak małymi dziećmi jak nasze, to te wieczorne wypady raczej się mogą nie udać.
Po całodziennych wrażeniach bardzo szybko zasypiają, więc wtedy przydałby się dla rodziców jakiś balkon z widokiem na Jadran, gdzie można w spokoju napić się winka. W zeszłym roku byliśmy przy samej wodzie... W tym roku też byłoby fajnie... No i czy to w Jelsie, czy we Vrbosce nie ma takiej uroczej plaży "na szybko". Nie codziennie zamierzamy odpalać auto, więc długi spacer z tobołami, żeby trochę się popluskać nie wchodzi w grę. No i jakoś mam takie wrażenie, że te miejskie plaże jakoś kiepsko obfitują w życie podwodne, które tak bardzo lubię oglądać.

Zaczynam wtedy szukać apartmanu po południowej stronie wyspy. Kilka ciekawych cenowo propozycji, ale żadna w pierwszej linii. Trudno, 5 minut spacerku też mnie nie zbawi (oczywiście wtedy nie wiedziałam, że tam cały czas pod górkę z plaży ;) ). Już miałam rezerwować willę Godo, kiedy dostałam odpowiedź z apartamentów Slavinka! Mają wolne w naszym terminie. Oczywiście jeszcze nie napisałam daty naszego wyjazdu:

24.06-5.07

Pozostaje tylko czekać na dzień wyjazdu... A tak swoją drogą, to Wy też tak macie, że "ludzikiem guglowym" jesteście po 15 razy w miejscu, które zamierzacie odwiedzić? Bo ja tak miałam i nawet zastanawiałam się, czy te obrazki mi się nie znudzą, ale okazało się, że na żywo te miejsca są megaaaa!!!

Przepraszam za tak długi wstęp, ale ja już taka jestem, że muszę wszystko wyjaśnić ;)

Nie będzie zdjęć "zajawkowych", bo wszystkie umieszczę już we właściwej relacji...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 08.08.2018 22:46

Ooooo jak super, że piszesz :mrgreen: Nie mogę się doczekać twojego spojrzenia na Hvar :hearts:
Ja nie wiem kiedy ogarnę się z przeglądnięciem i posegregowaniem zdjęć, o filmikach nie wspominając :evil:
Wakacje wydają mi się tak odległe, a to ledwo minie miesiąc od powrotu :(
Zastanawiam już, gdzie w przyszłym roku :oczko_usmiech: Wiem, że na pewno wrócę na troszkę na Pag, a czy jakieś miejsce zaciekawi mnie na tyle, żeby nie powrócić do mojego najlepszego Hvaru ?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 08.08.2018 22:47

Oooo ... Hvar, pooglądamy :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.08.2018 22:55

maslinka napisał(a):No to ja druga! Fajnie, że już piszesz :D

Staram się coś sklecić. Nie było łatwo zacząć, bo jak nigdy na naszym forum, wyskakiwał mi jakiś błąd, kiedy chciałam w całości skopiować mój początkowy post z Worda... :(
Musiałam go podzielić i wtedy się udało. Mam nadzieję, że następne posty jakoś łatwiej będą się dodawać...
megidh napisał(a):Trzeci stopień dla mnie.

Hejka i zapraszam niebawem na pierwszy odcinek :D
Janusz Bajcer napisał(a):Pierwszy po Paniach :D

Kobietom zawsze trzeba ustąpić... :D :papa:
wiolek_lp napisał(a):Ooooo jak super, że piszesz :mrgreen: Nie mogę się doczekać twojego spojrzenia na Hvar :hearts:
Ja nie wiem kiedy ogarnę się z przeglądnięciem i posegregowaniem zdjęć, o filmikach nie wspominając :evil:
Wakacje wydają mi się tak odległe, a to ledwo minie miesiąc od powrotu :(
Zastanawiam już, gdzie w przyszłym roku :oczko_usmiech: Wiem, że na pewno wrócę na troszkę na Pag, a czy jakieś miejsce zaciekawi mnie na tyle, żeby nie powrócić do mojego najlepszego Hvaru ?

Oj Wiolcia... A jak mnie korci, żeby na Hvar wrócić już za rok... 10 dni to stanowczo zbyt krótko, żeby poznać najbliższą okolicę Ivan Dolac, a co dopiero wszystko po tej północnej stronie wyspy.... Jeszcze z naszym trybem lenistwa i z marudzącą 2,5 latką...Pozostał niedosyt, ale i tak jesteśmy zadowoleni... Wrócimy na pewno, ale jeszcze nie wiem kiedy. Mam nadzieję, że może za rok...
lotnikwsk napisał(a):Oooo ... Hvar, pooglądamy :D

Zapraszam :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2018 22:59

agata26061 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Pierwszy po Paniach :D

Kobietom zawsze trzeba ustąpić... :D

Widziałem pierwszy krótki post, ale czekałem na edycję. :wink:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 08.08.2018 23:02

Jestem :D Powspominam z miłą chęcią, jako, że po zaledwie 6 dniach pobytu na Hvarze mam mały niedosyt.

agata26061 napisał(a):
A tak swoją drogą, to Wy też tak macie, że "ludzikiem guglowym" jesteście po 15 razy w miejscu, które zamierzacie odwiedzić?


Nie. Ja jestem ludzikiem googlowym raczej 150 razy w takim miejscu :mrgreen:

Czekam na foty :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 08.08.2018 23:33

agata26061 napisał(a):Oj Wiolcia... A jak mnie korci, żeby na Hvar wrócić już za rok... 10 dni to stanowczo zbyt krótko, żeby poznać najbliższą okolicę Ivan Dolac, a co dopiero wszystko po tej północnej stronie wyspy.... Jeszcze z naszym trybem lenistwa i z marudzącą 2,5 latką...Pozostał niedosyt, ale i tak jesteśmy zadowoleni... Wrócimy na pewno, ale jeszcze nie wiem kiedy. Mam nadzieję, że może za rok...
lotnikwsk napisał(a):Oooo ... Hvar, pooglądamy :D

Zapraszam :D


Cieszę się, że pomimo "trudności" z malutką Hvar zaczarował. Dla mnie nr. 1 :mrgreen: I bez wahania tam wrócę, myślę nawet, że do tego samego app, bo było bardzo wygodnie :)
Czekam na cd. :papa:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone