Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na wschód-Epilog

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 17.02.2014 15:03

To już koniec. Następnego ranka Old Chicken Line zabiera nas z Pekinu do Moskwy i dalej do Warszawy.

Obrazek

Na koniec mogę dodać, że Chiny to taki ciekawy kraj gdzie więcej pieczątek wbili mi do paszportu przy wyjeździe niż przy wjeździe. A kontrola bagażu na lotnisku w Pekinie to wydarzenie zaiste niezapomniane (dość powiedzieć, że znajomi z bagażu musieli wyciągnąć m.in. najzwyklejsze zapalniczki…).

To była podróż gdzie droga była naszym celem dlatego wszystkie odwiedzane atrakcje były raczej po łebkach i mamy tego świadomość. Ale przy takim założeniu i takim ograniczeniu czasowym nie da się inaczej. Mówi się trudno – gdzie niegdzie na pewno jeszcze wrócimy, gdzie indziej bardzo chcielibyśmy wrócić ale czy się uda życie pokaże.

Na pewno inaczej spojrzeliśmy na kierunki wschodnie (co miało swój wyraz już w kolejnych wakacjach a pewnie będzie miało jeszcze nie raz). Jest inaczej ale jakże ciekawie  :wink: .
O tym dlaczego forma wyjazdu była zorganizowana już pisałam ale mam nadzieję, że to już ostatni tak zorganizowany wyjazd w moim życiu. No nie na moje zdrowie to jest ;-) . Przy siódmym wykładzie o wymianie mongolskich tugrików na chińskie juany myślałam, że padnę ale może są ludzie, którzy tego potrzebują. Z tym doświadczeniem, które mam myślę, że spokojnie dalibyśmy radę w formie „pół-zorganizowanej” tzn., że zleceniu biuru zakupu biletów, rezerwacji noclegów i transferów ale zwiedzanie już we własnym zakresie.

Dziękuję wszystkim za uwagę i konstruktywne wtręty, szczególnie w zakresie Moskwy.

Pozdrawiam,
A.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 17.02.2014 15:19

Aglaia napisał(a):Dziękuję wszystkim za uwagę i konstruktywne wtręty, szczególnie w zakresie Moskwy.

Uważny byłem średnio, konstruktywnych wtrętów raczej nie wtrącałem :oops: , ale z przyjemnością tłukłem się z Tobą pociągami, przez pół świata. :D

pzdr :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.02.2014 15:46

Aglaia napisał(a):A kontrola bagażu na lotnisku w Pekinie to wydarzenie zaiste niezapomniane (dość powiedzieć, że znajomi z bagażu musieli wyciągnąć m.in. najzwyklejsze zapalniczki…).

Spotkałem się z tym w Nepalu. Tam mieliśmy pięć kontroli przed wejściem do samolotu. Ostatnia na samych schodkach.

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.02.2014 16:39

Aglaia napisał(a):Z tym doświadczeniem, które mam myślę, że spokojnie dalibyśmy radę w formie „pół-zorganizowanej” tzn., że zleceniu biuru zakupu biletów, rezerwacji noclegów i transferów ale zwiedzanie już we własnym zakresie.


Zielony Leszek Skupin zakupi Wam bilety.
:mrgreen:

Kaaaawał świata.
Jak jet lag po tylu strefach czasowych?


Pozdrawiam
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 17.02.2014 17:39

Vjetar napisał(a):
Kaaaawał świata.
Jak jet lag po tylu strefach czasowych?


Pozdrawiam


To zależy kto i kiedy. W kierunku na wschód strefy mijało się dość płynnie i codziennie jedną więc jakoś dało się przeżyć. Nad Bajkałem byliśmy padnięci (efekt nie tylko zmiany stref ale też 4 nocy w pociągu) ale jedna noc wystarczyła żeby zregenerować siły.

Z powrotem jak dla mnie OK. Prawie wcale nie odczułam ale ja już tak mam z jet lagiem, że go prawie nie mam. Małż przez tydzień budził się w środku nocy. Reszta wycieczki podobnie.

Franz napisał(a): Spotkałem się z tym w Nepalu. Tam mieliśmy pięć kontroli przed wejściem do samolotu. Ostatnia na samych schodkach.


Nepal - jedno z moich marzeń podróżniczych...

longtom napisał(a): konstruktywnych wtrętów raczej nie wtrącałem .


A kto wyhaczył, że mimo deszczu w Moskwie bez parasola ludziska łazili?
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.02.2014 18:14

Dziękuję za fajna wyprawę 8)
Zobaczyliście kawał świata . Z tego co piszesz zrozumiałęm , że teraz postanowiliście go poznać trochę lepiej , co cieszy mnie bardzo i szczerze będę Wam kibicował :D
Wiele z tego co pokazałaś jest niezbędne do tego , żeby zacząć starać się zrozumieć wschód ( w szerszym nieco znaczeniu ) . :wink:
Kazachstan + Mongolia ( tak bardziej szczegółowo ) jest w moich planach od dawna i czeka sobie na skompletowanie ekipy , ale na Chiny ( szczegółowo ) to mnie niestety nie stać :? , a szkoda . Wypadałoby wygrać w lotto , czego Wam i sobie życzę 8)


Pozdrawiam serdecznie życząc wielu wspaniałych podróży
Piotr
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone