Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na ratunek Grecji, czyli zdrada last minute

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 12.08.2015 11:02

WSIADAM :@)
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 12.08.2015 12:39

Grecja fajna,koleżanka całkiem apetyczna...
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 12.08.2015 13:05

smile napisał(a):Ruszacie ze mną w podróż? :hut:


Nie wiem co na to Dawid.. :roll: ...ale zaryzykuję... :mrgreen: :boss:

:hut:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18312
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.08.2015 15:13

Prosto z Makarskiej na Kretę 8)

Miejscówka bardzo interesująca , pokój hotelowy na wczasach dla mnie to wyłącznie miejsce do spania :wink: więc jak dzikich lokatorów w nim nie ma - jest o.k.
Pisz i wklejaj zdjęcia , a my będziemy podziwiać . . . i marzyć 8)


Pozdrawiam
Piotr
Janusz_z_wąsem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz_z_wąsem » 12.08.2015 21:19

Pięknie ulokowany hotel. Dosiadam się! :hut:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 12.08.2015 21:46

Krystof napisał(a):WSIADAM :@)


Ja z chęcią też...
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 13.08.2015 21:33

tony montana napisał(a):Kreta to jestem :)
Tym bardziej ze jest Elafonissi 8)
Gdzie konkretnie ten hotel?


Wtaj Tony! Twój zeszłoroczny relaks po Italii dał nam kilka cennych wskazówek :lol: I zazdroszczę tylu miejsc zwiedzonych na Krecie! Mam nadzieję, że nam za rok uda się tam wrócić :wink:


Lednice napisał(a):No, mam to samo pytanie :D

Co to za hotel :?: 8)

Zarąbiste miejsce :wink:


-Katka- napisał(a):Super zatoczka, zdradź nazwę hotelu proszę :-)


Nasz hotel to Hotel Kalypso Cretan Village Resort & Spa na Krecie.

Znajduje się w skalistym parku krajobrazowym Karavos.
Ponadto jest położony 3 km od Plakias, do którego się wybraliśmy górską ścieżką, 35 od Rethymno (pojechaliśmy taxi) oraz 120 od Chani (niestety widzieliśmy tylko z okna autobusu).

Kasik, Mark1, Krystof, Patroniusz, Janusz z wąsem, ajdadi witajcie :oczko_usmiech: Ale Was dużo 8O Ogromnie się cieszę :hearts:

GOLDEN napisał(a):
smile napisał(a):Ruszacie ze mną w podróż? :hut:


Nie wiem co na to Dawid.. :roll: ...ale zaryzykuję... :mrgreen: :boss:

:hut:


GOLDEN Ponoć kto nie ryzykuje ten we Wronkach nie siedzi :mrgreen:

PS My jesteśmy z Wronek :wink:

piotrf napisał(a):Prosto z Makarskiej na Kretę 8)

Miejscówka bardzo interesująca , pokój hotelowy na wczasach dla mnie to wyłącznie miejsce do spania :wink: więc jak dzikich lokatorów w nim nie ma - jest o.k.
Pisz i wklejaj zdjęcia , a my będziemy podziwiać . . . i marzyć 8)


Pozdrawiam
Piotr


Piotrze witaj. Mieliśmy jednego lokatora - jaszczurkę. Jak wracaliśmy wieczorem to zauważyliśmy jak chodzi po drzwiach wejściowych i przeciska się do pokoju. Po dwóch dniach zauważyliśmy ją w łazience ledwo żyjącą, Nazwałam ją Stefan i zwróciłam jej wolność :mrgreen:

Oczywiście, że zdjęciami się z Wami podzielę :oczko_usmiech:

post.jpg
Dawid w swoim żywiole :)
karola31011
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karola31011 » 17.08.2015 20:48

koleżanko! ja również ruszam z Wami i czekam z niecierpliwością na dalszą opowieść! ;)
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 18.08.2015 22:42

karola31011 napisał(a):koleżanko! ja również ruszam z Wami i czekam z niecierpliwością na dalszą opowieść! ;)


Karola dziękuję :oops: I zapraszam :oczko_usmiech:



Dzień III – 24.07. piątek, piąteczek, piątunio

Jak cudownie, że tutaj nie musimy czekać na weekend, żeby wypocząć :wink: Budzimy się rano, ponieważ chcemy nabrać sił nad zatoką przed popołudniową wycieczką :mrgreen:
Błogie śniadanie (i blogowanie :roll: )

20150724_085851.jpg


Odpoczynek raczej niewymagający opisu :boss:

DSC_0732.JPG


Opanowałam już WEJŚCIA do wody :lol:

DSC_0740.JPG


DSC_0747.JPG


Po obiedzie:

20150724_132527.jpg


wybieramy się do Plakias. To mała wioska turystyczna. Szczególnie nie zachwyca, ale droga jest niezwykle malownicza :hearts: Mimo upału, wędrówka zajęła nam około 50 minut z postojem na zdjęcia. Natomiast z powrotem szliśmy 30 minut z jednym przystankiem. Dawid zachowywał się niczym kozica i sprintował a ja biedna, malutka biegłam za nim :lol:
Przed hotelem spotkaliśmy mężczyzn, którzy także chcieli się wybrać do Plakias, ale normalną drogą. Na końcu rozmowy jeden z nich zaproponował mi wodę :!: Byłam taka czerwona na twarzy i ogromnie zmęczona, że uśmiechnęłam się i grzecznie powiedziałam, że my również mamy butelkę wody :mrgreen:

Uważam, że szlak jest dość słabo oznaczony. Zaczynia się tuż przy kamieniu z mała jasną tabliczką po lewej stronie, który jest minimalnie widoczny na zdjęciu poniżej :wink: Drogę wskazują niebieskie kropki, które nie zawsze były dobrze widoczne.

Oceńcie sami :mrgreen:

DSC_0754.JPG


DSC_0759.JPG


DSC_0760.JPG


DSC_0765.JPG


DSC_0767.JPG


DSC_0771.JPG


Należało patrzeć pod nogi :mrgreen:

DSC_0758.JPG


Zabraliśmy ze sobą tzw. kijka do nagrywania filmików :oczko_usmiech: 30 zł z biedry :wink:

DSC_0776.JPG


:hearts:

DSC_0777.JPG


DSC_0778.JPG


To już mi się mniej podobało :evil:

DSC_0779.JPG


Ale idziemy dalej :lol:

DSC_0780.JPG


DSC_0782.JPG


DSC_0783.JPG


DSC_0785.JPG


DSC_0786.JPG


DSC_0791.JPG


DSC_0792.JPG


DSC_0795.JPG


Hmmmm :?: :!:

DSC_0799.JPG


Byli też inni towarzysze :wink:

DSC_0802.JPG


Pierwsze co robimy to oczywiście szybko na plażę :mrgreen:
Całkiem ładną muszę dodać :lol:

DSC_0817.JPG


DSC_0816.JPG


Pomiar wody musi być :mrgreen: Całkiem, całkiem... GORĄCA

DSC_0807.JPG


Po "ostudzeniu" się w wodzie, idziemy pospacerować.

DSC_0835.JPG


DSC_0840.JPG


DSC_0844.JPG


DSC_0845.JPG


DSC_0847.JPG


DSC_0848.JPG


DSC_0855.JPG


DSC_0856.JPG


Na koniec powiem Wam prawdę: szliśmy po prostu po kasę :oczko_usmiech: Głównym celem naszej wycieczki był bankomat :mrgreen: Oczywiście zero kolejek. Pieniądze bez problemu wyciągnęliśmy. :smo:

DSC_0857.JPG


Z powrotem weszliśmy jeszcze na taras przy centrum spa, żeby zrobić zdjęcie. Troszeczkę z innej perspektywy.

DSC_0392.JPG


I jak zwykle pyszna kolacja :roll:

20150724_193917.jpg


:papa: :papa: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2015 23:28

A jak długo szło się po kasę od hotelu :?:

Hotel ma "podłączenie" do lokalnych autobusów na Krecie :?:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 19.08.2015 11:23

smile napisał(a): Teraz all inclusive

Co prawda wakacje all inclusive zupełnie nie w moim stylu, ale zasiadam z przyjemnością :) , bo Kreta tak przypadła mi do serca w 2010, że w tym roku na przełomie września i października znów tam będę :D .
Fiordowa zatoczka z Waszym hotelem to przepiękne 8) miejsce. Fakt, trochę za daleko w stosunku do naszych kreteńskich planów, niemniej jednak nigdy nie wiadomo :wink: , czy w jakiś dzionek nie zawitamy w okolicach Plakias. W związku z tym pytanie – czy plaża jest dostępna dla wszystkich, czy tylko dla mieszkających w hotelu?
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 19.08.2015 21:14

Lednice napisał(a):A jak długo szło się po kasę od hotelu :?:

Hotel ma "podłączenie" do lokalnych autobusów na Krecie :?:


Szliśmy około 30,40 minut bez przystanku :wink:
Tak, jeździły busy hotelowe do Plakias. Wówczas bilet należało kupić w obie strony, który kosztował 3,90 €. W recepcji znajdował się też rozkład autobusów KTEL z Plakias do Rethymno.

dangol napisał(a):
smile napisał(a): Teraz all inclusive

Co prawda wakacje all inclusive zupełnie nie w moim stylu, ale zasiadam z przyjemnością :) , bo Kreta tak przypadła mi do serca w 2010, że w tym roku na przełomie września i października znów tam będę :D .
Fiordowa zatoczka z Waszym hotelem to przepiękne 8) miejsce. Fakt, trochę za daleko w stosunku do naszych kreteńskich planów, niemniej jednak nigdy nie wiadomo :wink: , czy w jakiś dzionek nie zawitamy w okolicach Plakias. W związku z tym pytanie – czy plaża jest dostępna dla wszystkich, czy tylko dla mieszkających w hotelu?


Bardzo zazdroszczę wyjazdu na Kretę :lol: Jaka konkretnie część wyspy? My również mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy. :mrgreen:
Forma all inclusive też nas szczególnie nie przekonywała, ponieważ jest się wtedy w jakiś sposób ograniczony. My jednak staraliśmy się zwiedzać a nie przeleżeć cały urlop na leżakach :roll:
Więc jeżeli będziecie mieć możliwość ogromnie polecam Kalypso :hearts: Plaża jest jak najbardziej publiczna, jedynie leżaki prywatne. Jeżeli ktoś nie jest z hotelu, wówczas może zapłacić za leżak albo rozłożyć się bez jakichkolwiek opłat w każdym innym dogodnym miejscu :mrgreen:
Pozdrawiam, Angelika.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.08.2015 12:10

smile napisał(a): Jaka konkretnie część wyspy?


Ponownie część zachodnia. Póki co pewnikiem jest kilka pierwszych noclegów przy w starym porcie w Chani (bo tak sobie "obiecaliśmy" już w 2010), skąd jakieś wypady lokalnymi autobusami, no i na piechotę. Dokąd konkretnie, zdecydujemy już na miejscu. Oczywiście jakiś plan mam :wink: , ale z realizacja bywa różnie, więc ... Co nieco zobaczyliśmy zresztą już 5 lat temu :) .
Druga część urlopu zapewne z jakimś wypożyczonym autkiem, wówczas najprawdopodobniej (a może nie?) ruszymy na sfakijskie wybrzeże.

Czekam na ciąg dalszy Twojej opowieści :idea:
:papa:
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 25.08.2015 22:38

Dzień IV – 25.07. sobota

Dzisiaj budzimy się raniutko, ponieważ o godzinie 7 mamy zaplanowany wyjazd na jedyną wycieczkę fakultatywną, jaką wykupiliśmy. Główny cel: plaża Elafonisi, zwana dalej Elą :lol:

Kierowcą był Grek, który prowadził autobus na tzw. „zimny łokieć”. Niezmiernie gorąco robiło mi się, kiedy przed ostrzejszymi zakrętami trąbił, (to u nich normalne, by ostrzec nadjeżdżające auto) lecz robił to prawą ręką, a lewą cały czas miał za oknem :roll: :mrgreen:

DSC_0862.JPG


Po około 2 godzinach jazdy (trochę ciężkiej ze wzg na ciągłe zakręty oraz niektórzy mieli chorobę lokomocyjną) dojeżdżamy do pierwszego przystanku jakim jest degustacja wina. O godzinie 9 8O Było całkiem smacznie jak na drugie śniadanie :lol:

DSC_0863.JPG


Właściciel Karavitakis Winery w miejscowości Kolymbari był bardzo sympatyczny, serwuje nam 4 rodzaje wina. Mi najbardziej smakuje białe półsłodkie. Generalnie dobre, ale wg nas nic nie przebije chorwackiego wina Prosek :mrgreen:

DSC_0876.JPG


W okolicach winiarni całkiem niezła cytryna :wink:

DSC_0883.JPG


Obok głównego wejścia do winnicy znajduje się mały kościółek poświęcony św. Tryfonasowi, opiekunowi winiarzy.

DSC_0884.JPG


Następnie jedziemy około 15 minut do wioski Vouves, gdzie znajduje się najstarsze drzewo oliwne w Europie. Grecy mówią, że jest najstarsza na świecie, lecz ponoć to w Izraelu jest najstarsza. Ta na Krecie ma około 3 tysiące lat i nadal daje oliwki 8O

DSC_0885.JPG


DSC_0887.JPG


Możemy też podziwiać narzędzia do zbioru oliwek itp.

DSC_0888.JPG


DSC_0893.JPG


Worek wykonany ze skóry koziołka :(

DSC_0894.JPG


Ale generalnie całkiem przyjemnie tutaj :hearts: Może to przez tą zieleń :?:

DSC_0889.JPG


DSC_0898.JPG


DSC_0899.JPG


Europejski akcent :lol:

DSC_0904.JPG


Kolejnym punktem wycieczki jest kapliczka Agia Sofia znajdująca się w grocie. Występują tam całkiem ciekawe stalaktyty i stalagmity. Poza tym jest tam przyjemnie chłodno :mrgreen:

Na górę prowadzą schody, ale warto było wejść :wink:

DSC_0916.JPG


DSC_0922.JPG


DSC_0929.JPG


DSC_0936.JPG


DSC_0941.JPG


DSC_0946.JPG


DSC_0948.JPG


Zatrzymujemy się także przy drodze u Pana Miodka, aby zakupić kilka greckich produktów :oczko_usmiech:

DSC_0970.JPG


DSC_0971.JPG


DSC_0972.JPG


DSC_0974.JPG


Kupujemy oregano i winko jako ostatni. Pomocnik Pana Miodka zaproponował nam wejście za ladę i pamiątkowe zdjęcie!

DSC_0975.JPG


Ostatnim punktem jest klasztor Matki Boskiej. Wstęp kosztował 4 euro :roll:

Po drodze mijamy pięknego kotecka :hearts: (Uwielbiam koty, musicie wybaczyć :mrgreen: ) Który wydawał mi się największą "atrakcją" tego punktu. Poza ładnym widokiem z góry, nic mnie szczególnie tam nie zauroczyło.

DSC_0984.JPG


DSC_0989.JPG


DSC_0997.JPG


DSC_0998.JPG


Uścisk z mężczyzną, który kasował bilety :wink: W tym momencie zrozumiałam, że mi wcale nie jest najgoręcej.

DSC_1009.JPG


DSC_1010.JPG


Powoli mamy już dosyć zwiedzania i chcemy już na plażę :lol: Po około pół godzinie docieramy na miejsce!

Jest FANTASTYCZNIE . :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:

DSC_1012.JPG


DSC_1014.JPG


DSC_1015.JPG


Ze względu, że jesteśmy trochę zmęczni a z nieba leje się żar, chcemy jak najprędzej wejść do wody! Wybieramy miejsce gdzie plażuje trochę ludzi.

DSC_1016.JPG


DSC_1018.JPG


Jak głosi legenda, różowy kolor piasku, pochodzi z krwi 600 kobiet i dzieci, które szukały tu schronienia przed wojskiem tureckim.

DSC_1035.JPG


Pływać się nie dało :roll:

DSC_1042.JPG


Po ochłodzeniu się zbieramy nasze manatki i odchodzimy od ludzi. Najpierw jednak wchodzimy na półki skalne. Jest tutaj zakaz wejścia :oops: , ale czuliśmy, że będzie pięknie :mrgreen:

DSC_1065.JPG


DSC_1067.JPG


DSC_1074.JPG


DSC_1075.JPG


Zaraz wybieramy się w tą stronę. Będzie tam bardzo kameralnie. Tak jak lubimy :oczko_usmiech:

DSC_1081.JPG


DSC_1082.JPG


DSC_1098.JPG


Tutaj spędziliśmy resztę wolnego czasu :lol:

DSC_1107.JPG


DSC_1114.JPG


DSC_1116.JPG


I czas na cudownej plaży dobiegł końca. Podróż powrotna zajmuje ponad 3 godziny z kilkoma przystankami....

Przejeżdżaliśmy także przez jeden tunel.

DSC_1150.JPG



Bardzo podobała się nam ta wycieczka. Zmęczeni, ale zadowoleni wracamy do hotelu. :wink:

Do zobaczonka za niedługo :papa: :papa: :hut: :hut:
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 25.08.2015 22:43

Piękne miejsca.... czekam na więcej... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na ratunek Grecji, czyli zdrada last minute - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone