Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

na pierwszy wyjazd Istria czy Dalmacja?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mala_mi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2007
na pierwszy wyjazd Istria czy Dalmacja?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 28.05.2007 08:53

wybieram się we wrześniu, ale nijak nie mogę się zdecydować, bo gdzie zajrzę tam piękniej, a już czasu tak niewiele... pomóżcie, proszę...
BorsukWro
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) BorsukWro » 28.05.2007 09:24

Dużo zalezy czym jedziesz. No i co lubisz.
Jeśli autem to ja bym polecił Dalmację - dużo miejsc do odwiedzenia, piękne widoki.
Jeśli biuro podróży i 14dni na jednej plaży to wówczas Istria z dobrze rozbudowaną inrastrukturą.

W tym roku jadę po raz drugi, poprzednio dalmacja tym razem Istria.
Więc na pierwszy raz - Dalmacja jako i ja :]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2007 09:24

mala_mi napisał(a):wybieram się we wrześniu, ale nijak nie mogę się zdecydować, bo gdzie zajrzę tam piękniej, a już czasu tak niewiele... pomóżcie, proszę...

forum/viewtopic.php?t=14741&highlight=
forum/viewtopic.php?t=15188&highlight=istria+dalmacja
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 28.05.2007 10:13

Jeśli Istria to ja polecam RABAC, a dla malkontentów, którzy stwierdzą że to kombinat turystyczny, gwarno, tłoczno itp. polecam domki rybackie na na jednej z bezludnych wysepek, do których raz w tygodniu przypływa "łódka - sklep" (widziałem parę ofert w katalogach)

Zależy co kto lubi :lol:
mala_mi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 10:49

szczerze mowiąc to chyba skłaniałabym się ku Dalmacji, ale pierwszy raz jadę tak daleko samochodem i trochę się boję.....
zwłaszcza że w samochodzie będzie też moja 12-letnia córka...
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 29.05.2007 11:09

Jeżeli jedziesz we wrześniu to nie powinieneś mieć problemów z zakotwiczeniem się, bo ludzi zdecydowanie mniej. Najpierw zakotwicz na kilka dni na północy, a potem możesz sprawdzić jak wygląda Chorwacja w kierunku południowym. Zatrzymaj się tam gdzie najbardziej spodoba się wszystkim, oczywiście jakiś cel sobie wyznacz, ale niekoniecznie musisz w wyznaczonym miejscu zostać. To co podoba się jednemu niekoniecznie musi podobać się innym. Jeżeli miejsce docelowe wybierzesz na miejscu to będzie świadomy wybór i napewno 100% zadowolenia. :wink: :hut:
mala_mi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 11:12

czyli jechać w ciemno, bez wcześniejszych rezerwacji?
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 29.05.2007 11:14

mala_mi napisał(a):szczerze mowiąc to chyba skłaniałabym się ku Dalmacji, ale pierwszy raz jadę tak daleko samochodem i trochę się boję.....
zwłaszcza że w samochodzie będzie też moja 12-letnia córka...


Umiesz jeździć, drogi są podobne. Jak jadę na wakacje to wypoczywam od momentu wyjazdu z domu, czyli: nic na siłę, zawsze nocleg na Węgrzech i przyjeżdżam do Cro wypoczęta. Droga powrotna wygląda tak samo i cała Rodzinka jest zadowolona.
Annetta
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Annetta » 29.05.2007 11:26

Hej!
Byłam w zeszłym roku pierwszy raz z rodzinką za namową przyjacół.
Pojechaliśmy sami "w ciemno" i nie żałujemy!
Było cudownie i posuchaj Joli L-G i BorsukaWro, mają rację - zatrzymujecie się, gdy jesteście zmęczeni lub zauroczeni miejscem.
Warto odważyć się i pojechać obojętnie czy to będzie Istria czy Dalmacja.
My dojechalismy na początek do Senji i wzdłuż wybrzeża - piękne widoki - magistralą do Karlobagu - odpoczynek 2 dni i dalej do Vodic, a powrót przez Plitvickia Jezera z 1 dniowym postojem.
I od tamtej pory nie możemy już się doczekać ponownej eskapady.
Zaraziliśmy przyjaciół naszych i wyruszamy już 15.06.07 :D
Ruszaj do Cro!!!!!!
mala_mi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 11:27

Jola L-G napisał(a):
mala_mi napisał(a):szczerze mowiąc to chyba skłaniałabym się ku Dalmacji, ale pierwszy raz jadę tak daleko samochodem i trochę się boję.....
zwłaszcza że w samochodzie będzie też moja 12-letnia córka...


Umiesz jeździć, drogi są podobne. Jak jadę na wakacje to wypoczywam od momentu wyjazdu z domu, czyli: nic na siłę, zawsze nocleg na Węgrzech i przyjeżdżam do Cro wypoczęta. Droga powrotna wygląda tak samo i cała Rodzinka jest zadowolona.


właśnie tak chciałam. tylko tych noclegów się boję - że nic nie znajdę jak już będę na miejscu....
wiem, żę obawa może być głupia, ale wszak ja nowicjusz......;)
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 29.05.2007 11:27

mala_mi napisał(a):czyli jechać w ciemno, bez wcześniejszych rezerwacji?


Niektórzy wolą mieć wszystko "zapięte na ostatni guzik". Nie masz dokładnie sprecyzowanych planów, a we wrześniu w dostępności kwater jest naprawdę ogromny wybór. Według mnie w ciemno jak nic :lol: :lol:

Pościągaj sobie jakieś adresy z miejscowości, które ewentualnie by Cię interesowały (na forum znajdziesz wiele opisów) i tym się kieruj, zawsze będziesz pewniejszy, bo masz jakiś adres zapisany. Gdyby pod wskazanym adresem akurat nie było to wokoło są sąsiedzi. Zresztą kwatery same wychodzą do ludzi, informacje często z ceną stoją przy drodze. naprawdę nie masz się czego obawiać.
Ostatnio edytowano 29.05.2007 11:33 przez Jola L-G, łącznie edytowano 1 raz
mala_mi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 11:30

Annetta napisał(a):Hej!
Byłam w zeszłym roku pierwszy raz z rodzinką za namową przyjacół.
Pojechaliśmy sami "w ciemno" i nie żałujemy!
Było cudownie i posuchaj Joli L-G i BorsukaWro, mają rację - zatrzymujecie się, gdy jesteście zmęczeni lub zauroczeni miejscem.
Warto odważyć się i pojechać obojętnie czy to będzie Istria czy Dalmacja.
My dojechalismy na początek do Senji i wzdłuż wybrzeża - piękne widoki - magistralą do Karlobagu - odpoczynek 2 dni i dalej do Vodic, a powrót przez Plitvickia Jezera z 1 dniowym postojem.
I od tamtej pory nie możemy już się doczekać ponownej eskapady.
Zaraziliśmy przyjaciół naszych i wyruszamy już 15.06.07 :D
Ruszaj do Cro!!!!!!


tylko że ja tam chcę jechać z córką SAMA.....
czy to bardzo nierozsądne postanowienie?
mala_mi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 11:33

Jola L-G napisał(a):
mala_mi napisał(a):czyli jechać w ciemno, bez wcześniejszych rezerwacji?


Niektórzy wolą mieć wszystko "zapięte na ostatni guzik". Nie masz dokładnie sprecyzowanych planów, a we wrześniu w dostępności kwater jest naprawdę ogromny wybór. Według mnie w ciemno jak nic :lol: :lol:


nie należę do tych, którzy muszą mieć "na ostani gudzik". na polskich wypadach zdarzało mi się spać w samochodzie nawet bo nic nie znalazłam:))
ale to obcy kraj jednak.... choć nie ukrywam, żę czuję się uspokojona:))
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 29.05.2007 11:48

To dobrze, że ci ulżyło, a wrócisz napewno zadowolona :wink: :wink:
mala_mi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala_mi » 29.05.2007 12:29

a czy nadal najlepiej jechać tam z wałówką z POlski bo ceny jedzenia wysokie?;)
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
na pierwszy wyjazd Istria czy Dalmacja?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone