Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.11.2017 21:15

Chyba przestanę tu zaglądać, bo jeszcze mnie na jakieś lekarstwo przerobita 8O :roll: :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 08.11.2017 21:16

Też miałam takie skojarzenie :wink: . Być może dlatego Katerinie pomagała puszka z zimnym piwkiem, przecież to kuzynek CYCa (aczkolwiek nie aż tak dobry :P )
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.11.2017 21:38

Tygodnie poprzedzające wyjazd...

były emocjonujące nie tylko ze względu na niepewność co do mojej kondycji...


W lipcu, lub też sierpniu umawiam się na forum z użytkownikiem Marsallah na mały eksperyment, a raczej zabawę :wink: Wiem, że wybiera się On z rodziną na Vis w drugiej połowie sierpnia i proponuję, aby zakopali dla nas ...SKARB. Tak, abyśmy mogli z mężem tenże skarb odszukać we wrześniu.

Na kilka dni przed moim wyjazdem otrzymuję wiadomość ze wskazówkami gdzie skarbu szukać :)
Cieszę się jak dziecko :D :oops: Będzie, będzie zabawa....


Druga ekscytująca wiadomość od Kapitańskiej Baby vel beatabm ...

Będą żeglować na Queen w trakcie naszego pobytu na Visie, więc...proponuje że przypłyną do nas na Vis, abyśmy mogli razem popełnić Zimnego Cyca i znajomość forumową w ten sposób skonsumować :oczko_usmiech:

Stali bywalcy cropli wiedzą, że Załogę jachtu ( Kapitana, Kapitańską Babę, Doktora i cztery Księżniczki) stać na wiele..

...ale żeby mieli specjalnie kurs na Vis obrać i to jeszcze w podanym terminie :?: 8O

OBIECANKI CYCANKI... - myślę, ale cieszę się na zapas :D


Kolejny news nadciąga od gusia-s...

http://chorwacjacafe.pl/mamma-mia-2-w-c ... yspie-vis/


Pierwsza myśl to oczywiście - MAMMA MIA !, a raczej - k...a, k...a, k...a :evil:

Jeśli tam będą kręcić film w trakcie naszego pobytu, to żegnajcie puste (prawie) plaże, miejsca w konobach bez rezerwacji, o parkowaniu nie wspominając...
W wyobraźni widziałam tłumy fanów i łowców autografów, żądnych przygód mieszkańców np Splitu gotowych na weekendowe wypady w celu namierzenia hollywoodzkich gwiazd, no i ...pomyślałam od razu o windujących cenach za nasz ukochany apartman 8O :cry:

Muszę wspomnieć,że to miał być nasz czwarty z kolei pobyt na Visie, a dokładnie w Komiży.

Za pierwszym razem - w 2014 roku, Vis wciąż był "tajemniczą" i niezbyt obleganą wyspą. Potem, z roku na rok zaczęło to się zmieniać, obserwowaliśmy zmiany - te na lepsze (głównie dla miejscowych - związane z rozwojem ruchu turystycznego), i te gorsze - zagrażające nam bezpośrednio, bo...np główne atrakcje wyspy stają się mniej dostępne poprzez zwiększenie ruchu, obłożone opłatami ,ponadto min. Anglicy odkryli uroki Dalmacji i nie tylko przyjeżdżają na potęgę na wakacje, ale kupują grunty i zasiedlają się..podobno..Nie to,żebym miała szczególnie coś przeciw Anglikom, ale byłam szczęśliwa do tej pory, że siedzą w "swojej" Maladze i Portugalii..


Ale niebawem przyszła inna myśl - może zjem kolację stolik w stolik z Pierce Brosnanem :roll: ...eeee, nie, wolę Colina Firtha :) A Meryl Streep powiem, że bardzo ją cenię...? :P

No i od razu wpadłam w panikę 8O

Jak ja - taka kulawa kaleka tam się zaprezentuję w tym wybornym gronie? :mrgreen:


Nie ma tego złego....OBCASY będą jak znalazł :oczko_usmiech: , trzeba tylko skompletować szykowną garderobę i bijou :idea:

I od tego momentu zaczęłam intensywne pakowanie :D 8)

C.D.N.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.11.2017 21:44

Katerina napisał(a):beatabm
Łap jakąś płochliwą myszę i przykładaj


A może...myszochłopa :idea: :roll:

Janusz Bajcer - ten mój problem z nogą to chyba nie jest krążeniowy...

Nie przeczytałaś dokładnie informacji w linku :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.11.2017 22:07

Katerina napisał(a):
Druga ekscytująca wiadomość od Kapitańskiej Baby vel beatabm ...

Będą żeglować na Queen w trakcie naszego pobytu na Visie, więc...proponuje że przypłyną do nas na Vis, abyśmy mogli razem popełnić Zimnego Cyca i znajomość forumową w ten sposób skonsumować :oczko_usmiech:

Stali bywalcy cropli wiedzą, że Załogę jachtu ( Kapitana, Kapitańską Babę, Doktora i cztery Księżniczki) stać na wiele..

...ale żeby mieli specjalnie kurs na Vis obrać i to jeszcze w podanym terminie :?: 8O

OBIECANKI CYCANKI... - myślę, ale cieszę się na zapas :D

To że my się cali rzucamy na wiatr (w końcu nasza miłość to żagle a te bez wiatru nie istnieją) - to nie znaczy ze rzucamy słowa na wiatr 8O 8O 8O

Poczytasz u mnie jak płynęliśmy, jak walczyliśmy :roll: :roll: :roll:

Decyzją Kapitańskiej za to że wątpiłaś w Cycową Załogę zostaje Ci udzielone upomnienie z wpisem do dziennika pokładowego w formie 24-godzinnego CAŁKOWITEGO embarga na Cyca - czyli: Pilnujesz i NIE SPOżYWASZ!!!
Podpisano: Kapitańska Baba

Obrazek
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.11.2017 22:10

Katerina napisał(a): ...I od tego momentu zaczęłam intensywne pakowanie :D 8) ...
Pomogę zamknąć walizy jakby co ... :)
Tylko jedźmy już jak najszybciej :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 08.11.2017 22:12

beatabm napisał(a):Przecież to CYC 8O 8O 8O
Przeczytajcie nazwę: CYC LOVE NA....wszystko, zwłaszcza zimny 8O :mrgreen: 8O
Wniosek? Zimny Cyc dobry na wszystko :hearts:


Przekonałaś mnie :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.11.2017 22:29

tyniolek
enefzetów nie załatwiłam... tyle tego, że mi wyleciało z głowy, cza było zostać przy swoim nazwisku ;)

Czyli wychodzi na to, że tylko problemy w małżeństwie mnie spotkały!


Oby tylko takie , kochana :oczko_usmiech:

dangol - łacińska nazwa zapisana i powieszona na lodówce, na pewno spróbuję :D

mysza - wszystko już się wyjaśniło, zostań :!: :)

beatabm - CYC LOVE NA - hit nad hity :hearts: Leczmy się tym wszyscy :!: Ale,że Ty Brutusie...z tym banem na Cyca we mnie?Dobrze,że mam ...booze bangle :mrgreen:

Janusz Bajcer.... :oops: doczytałam...ale zrozumiem później :oczko_usmiech:

gusia-s Nie tak łatwo ruszać, jak ciężko ci się ruszać...Jutro ruszamy - pierwszy etap-Mikulov :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.11.2017 22:54

Katerina napisał(a):...Jutro ruszamy - pierwszy etap-Mikulov :D


Spory etap , wymaga odpoczynku przed wyjazdem :wink: więc idę spać :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 08.11.2017 23:52

Z Kapitańską Babą nie ma żartów... A to karniaki, a to bany :oczko_usmiech: lepiej się pilnować.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.11.2017 00:13

Katerina napisał(a):beatabm - CYC LOVE NA - hit nad hity :hearts: Leczmy się tym wszyscy :!: Ale,że Ty Brutusie...z tym banem na Cyca we mnie?Dobrze,że mam ...booze bangle :mrgreen:


I whisky :oczko_usmiech:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 09.11.2017 08:32

Kasia masz całkowitą rację,najazd dosłownie robią Anglicy na wyspę :? Oni są bardzo głośni,a wiesz czego mi brakowało?
Pewnego dnia ,kiedy byłam sama z M w Vis uparłam się,by poszukać miejsca,gdzie sprzeda mi swoje specjały z piwnicy rodowity chorwat lub chorwatka. Chciałam w 100% poczuć ten klimat.Jak na złość w prawie każdym sklepie lub piekarni wszyscy mówią po angielsku.Mało tego oni są przekonani,że my jesteśmy anglikami.Wreszcie znalazłam fajne miejsce w starej kamienicy.Starsza pani bardzo sympatyczna miała sporo dobroci.Jak się dowiedziała,że jesteśmy Polako to się uśmiechnęła i powiedziała,że Anglicy to bardzo głośny naród :) Minę miała nietęgą,ale z drugiej strony mają z nich niezły dochód...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.11.2017 11:34

Katerina napisał(a):beatabm - CYC LOVE NA - hit nad hity :hearts: Leczmy się tym wszyscy :!: Ale,że Ty Brutusie...z tym banem na Cyca we mnie?Dobrze,że mam ...booze bangle :mrgreen:


Bo żeby mi nie wierzyć...ehhh...doczytasz w mojej relacji jak było :roll:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.11.2017 11:35

tyniolek napisał(a):Z Kapitańską Babą nie ma żartów... A to karniaki, a to bany :oczko_usmiech: lepiej się pilnować.

Skoro tu niektórzy wątpią to trzeba ich do pionu postawić :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.11.2017 12:14

O, zaczęłaś w końcu :)
Jestem, jakżeby inaczej :>
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone