Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.12.2017 23:13

Abakus68

Dzięki za miłe słowo :) :)



Uvala Ruda - c.d.

Pływanie z maską w tej zatoczce sprawiło mi wielką przyjemność - nie tyle z powodu atrakcyjnego dna, co ze względu na upalną i bezwietrzną pogodę - wtedy mogę zanurzać głowę i nie martwić się o suszenie długich włosów.Niestety, we wrześniu mało jest takich komfortowych okazji, a w tym roku to w ogóle dni typowo plażowych mieliśmy 8- na cały 25 dniowy pobyt. A jeśli ktoś nie wie, bo nie doświadczył - to wyjaśnię,że przy 19 stopniach, chłodnawym wiaterku i mokrej głowie mam gwarantowane,że będę..zawiana :mrgreen: na parę kolejnych dni..

Toteż używam sobie ile się da..



P8036364.JPG

P8036362.JPG


..po czym zostawiam męża na tej plażyczce -jakoś mu osy( licznie tu występujące) nie przeszkadzają w opalaniu - i wynajduję sobie cel - iść zobaczyć co kryje się za cyplem po prawej - na końcu tych zabudowań.

P8036361.JPG


Mijam domy rybaków - nikogo w nich nie ma , jest cisza i spokój..

P8036371.JPG


Wypatruję taką oto ścieżkę:

P8036372.JPG

P8036375.JPG


Hmm..podoba mi się - po tych skałach można iść całkiem wygodnie nawet na obcasie :P

P8036376.JPG

P8036377.JPG

P8036379.JPG

P8036380.JPG


Pięknie jest - wracam po małża - musi to zobaczyć...

Dalej idziemy więc we dwoje.

P8036381.JPG

P8036387.JPG



O..w tej zatoczce przed nami widać słynną plażę Srebrną 8)

P8036390.JPG

P8036392.JPG

P8036394.JPG


Oooops...znowu bunkier :o

P8036393.JPG


Ale nie wchodzimy do środka - na zewnątrz jest tak pięknie :hearts:

P8036391.JPG

P8036395.JPG

P8036396.JPG

P8036398.JPG


Chyba to kocham w Chorwacji najbardziej - chodzić po skałach w zupełnej dziczy i mieć przed sobą ten błękit 8O
Przedkładam to nawet nad układ odwrotny - bycie w morzu i oglądanie skał od strony wody :P

P8036402.JPG

P8036409.JPG

P8036411.JPG

P8036412.JPG


Okrążamy cypel kierując się cały czas w prawo - może dojdziemy do samej Stinivy? :idea: :?

Tak nasz spacer wygląda na mapie - trasę zaznaczyłam na zielono :P

vis-roads-map.jpg


Pełno tu zagłębień w tych półkach skalnych - rozbijająca się o skały woda dostaje się tu tworząc małe jakuzzi - jak tu nie skorzystać? :roll: :boss:

P8036399.JPG

P8036400.JPG

P8036406.JPG

P8036407.JPG

P8036409.JPG


Stąd dokładnie widzimy Srebrną - można nawet sztuki ludzkie policzyć..

P8036403.JPG

P8036404.JPG


Mogłabym tak iść godzinami - ale musimy odłożyć dalszy marsz na kolejny rok - mojej nogi nie należy forsować :(

Podłoże wygląda tak..

P8036414.JPG


Jest tu też wiele ognisk kwarcu, który lśni w słońcu jak diamenty - jednak nie udało mi się uchwycić tego na zdjęciach :evil:

P8036388.JPG


Ostatni rzut oka na bezkres..

P8036396.JPG

P8036413.JPG

P8036415.JPG

P8036416.JPG

P8036417.JPG


...i wracamy na Rudą plażę..

P8036378.JPG

P8036382.JPG

P8036384.JPG

P8036418.JPG


Wśród domków rybackich na plaży jest też i taka ruderka z numerem siódmym :)

Toż to metropolia - siedem chałup :lol:

P8036386.JPG


Po tylu doznaniach estetycznych i pysznym plażingu postanawiamy coś przekąsić - trzeba się stąd zrywać..

I wtedy odbieram sms...od naszej forumowej koleżanki beatybm vel Kapitańskiej Baby :P :P

A w jakim celu się ze mną skontaktowała - ktoś się domyśla?? :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.12.2017 23:36

Katerina napisał(a):... I wtedy odbieram sms...od naszej forumowej koleżanki beatybm vel Kapitańskiej Baby :P :P

A w jakim celu się ze mną skontaktowała - ktoś się domyśla?? :oczko_usmiech:
We wiadomym ... cycania :mrgreen:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 14.12.2017 23:36

Nie mam pojęcia, ale tak pozytywnie naładowany zdjęciami mogę iść spać... Tylko koniecznie muszę wyłączyć komputer, bo jakbym słyszał ten chlupot wody w zagłębieniach...
Swoją drogą - to tak zatrzymując się przy Twoim komentarzu a propos bunkra... Ja zawsze wchodzę... Chyba, że mi się zabrania vel wzbrania:lol: :lol: :lol:
I jakby ktoś pytał ja nic nie ten teges, nie imputowałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.12.2017 23:50

gusia-s napisał(a):
Katerina napisał(a):... I wtedy odbieram sms...od naszej forumowej koleżanki beatybm vel Kapitańskiej Baby :P :P

A w jakim celu się ze mną skontaktowała - ktoś się domyśla?? :oczko_usmiech:
We wiadomym ... cycania :mrgreen:


Gusia - nie odpowiem ani TAK, ani NIE :mrgreen:
Potrzymam Cię w niepewności :lol:


Abakus68
Swoją drogą - to tak zatrzymując się przy Twoim komentarzu a propos bunkra... Ja zawsze wchodzę... Chyba, że mi się zabrania vel wzbrania:lol: :lol: :lol:


Ja już się nauczyłam czytać Ciebie inaczej :wink: - (po tych polskich cycach :oczko_usmiech: ), ale odpowiem dosłownie a propos tego bunkra - po wycieczce do bunkrów (parę odcinków temu) i uświadomieniu sobie,że pół Visu jest jeszcze zaminowane - odechciało mi się eksplorować te obiekty 8O
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 15.12.2017 00:07

A widzisz, nie dalej jak dzisiaj czytałem taki blog Brytyjczyka, który złaził Brač... Ale on na pieszo... Bo na tej wyspie działań wojennych właściwie nie był a i min nie ma...
Za rozszyfrowanie mojego "slangu" postaram się Tobie jeszcze kilka pomysłów na imiona lalek podrzucić;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.12.2017 08:57

Sms był, ot tak dla żartów, zupełnie bez celu :roll:
Plaża jak plaża ale te białe skały kontrastujące z błękitem Adriatyku to uczta dla oka :hearts:
Czy woda w wannie nie była za gorąca? 8O
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.12.2017 11:14

Katerina napisał(a): ... Pełno tu zagłębień w tych półkach skalnych - rozbijająca się o skały woda dostaje się tu tworząc małe jakuzzi - jak tu nie skorzystać? :roll: :boss: ...
Też sobie znalazłam na Bracu taki basenik tuż nad brzegiem morza :hearts:
IMG_20170720_133411.jpg


beatabm napisał(a):Sms był, ot tak dla żartów, zupełnie bez celu :roll: ...
ychyyy :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 15.12.2017 14:36

Katerina - uwielbiam te naturalne jacuzzi. Na południowym wybrzeżu Visu jest tego od cholery!
A to zagłębienie, do którego doszliście, to ta "fałszywa Vela Travna" z mojej wyprawy kajakowej :)

Abakus68 - tak jak gusia-s pisze, ja na Visie bym uważał z tą eksploracją...
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 16.12.2017 11:20

beatabm
Czy woda w wannie nie była za gorąca?


Właśnie nie...też myślałam,że jest nagrzana - bo upał był i skały czarne - ale ta woda w zagłębieniach była widocznie świeżo "nabryzgana" :wink: przez fale i chłodna przez to. Ale dla ochłody po marszu super - innej opcji nie było - ja ze skał do Jadrana nie zanurkuję :(

gusia-s

Bardzo fajny basenik - abstrakcja - i ten błękit :hearts:

Marsallah
tak jak gusia-s pisze, ja na Visie bym uważał z tą eksploracją...


:lol: To Kasia, a nie Gusia napisała, ale nic to :oczko_usmiech:

Bartek, ponieważ doszliśmy do Twojej "fałszywej V.T." to interesuje mnie co było dalej - jak daleko Twoim zdaniem doszlibyśmy skałami? Bo spacer do forsownych wielce nie należał, w innych okolicznościach kondycyjnych pewnie szłabym do skutku - tylko jakiego :?: :roll: :P
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.12.2017 18:37

Katerina napisał(a):beatabm
Czy woda w wannie nie była za gorąca?


Właśnie nie...też myślałam,że jest nagrzana - bo upał był i skały czarne - ale ta woda w zagłębieniach była widocznie świeżo "nabryzgana" :wink: przez fale i chłodna przez to. Ale dla ochłody po marszu super - innej opcji nie było - ja ze skał do Jadrana nie zanurkuję :(


A nie bałaś się ,że w tej wannie może COŚ siedzieć i czekać ,żebyś tam wlazła :?: :!: :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 16.12.2017 23:23

travel napisał(a):
Katerina napisał(a):beatabm
Czy woda w wannie nie była za gorąca?


Właśnie nie...też myślałam,że jest nagrzana - bo upał był i skały czarne - ale ta woda w zagłębieniach była widocznie świeżo "nabryzgana" :wink: przez fale i chłodna przez to. Ale dla ochłody po marszu super - innej opcji nie było - ja ze skał do Jadrana nie zanurkuję :(


A nie bałaś się ,że w tej wannie może COŚ siedzieć i czekać ,żebyś tam wlazła :?: :!: :wink:



Dokładnie się przyjrzałam i nawet foty w zbliżeniu zrobiłam zanim weszłam :lol:
Prawdę mówiąc chętnie zobaczyłabym tam jakąś rozgwiazdę, czy nawet hobotniczkę :wink: , bo wszyscy się nimi chwalą na zdjęciach, a ja nigdy bezpośredniej styczności z tymi stworzeniami nie miałam(oprócz tej drugiej na talerzu :) )... :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.12.2017 00:39

Katerina to łączę się z Tobą w bólu bo ja tylko taką nędzę widziałam :(
DSCN6096.JPG

Chciałabym taką piękną czerwoniutką jak niektórzy pokazują :(

Hobotnicę widziałam u siebie w zlewie :mrgreen:
P2280071.JPG

Noi na talerzu też :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.12.2017 14:21

Gusia - ta sztuka w zlewie to bardzo dorodny i urodziwy okaz :P I...wygląda na żywą, to tak jakbyś w terenie ją widziała :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.12.2017 16:14

Mi się w zeszłym roku na Murter udało zobaczyć i czerwoną rozgwiazdę (no ale głęboko pod sobą) i z bliska hobotnicę - ta ostatnia jest supeeeeer :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.12.2017 16:46

Katerina napisał(a):
travel napisał(a):
Katerina napisał(a):beatabm
Czy woda w wannie nie była za gorąca?


Właśnie nie...też myślałam,że jest nagrzana - bo upał był i skały czarne - ale ta woda w zagłębieniach była widocznie świeżo "nabryzgana" :wink: przez fale i chłodna przez to. Ale dla ochłody po marszu super - innej opcji nie było - ja ze skał do Jadrana nie zanurkuję :(


A nie bałaś się ,że w tej wannie może COŚ siedzieć i czekać ,żebyś tam wlazła :?: :!: :wink:



Dokładnie się przyjrzałam i nawet foty w zbliżeniu zrobiłam zanim weszłam :lol:
Prawdę mówiąc chętnie zobaczyłabym tam jakąś rozgwiazdę, czy nawet hobotniczkę :wink: , bo wszyscy się nimi chwalą na zdjęciach, a ja nigdy bezpośredniej styczności z tymi stworzeniami nie miałam(oprócz tej drugiej na talerzu :) )... :oczko_usmiech:


Ale ja myślałam o czymś co szczypie,np. jakiś krabik głęboko schowany, który mógłby Cię uszczypnąć w tę część ciała, na której siadasz :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone