Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.05.2018 21:52

Gdzie ta mapa??? Wszelki piach dla moich dziewczynek pożądany :oczko_usmiech:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.05.2018 21:54

beatabm napisał(a):Gdzie ta mapa??? Wszelki piach dla moich dziewczynek pożądany :oczko_usmiech:

Już wkleiłam...Właśnie mi zainaugurowałaś 100!!!stronę relacji :lol:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.05.2018 22:24

No no, przyznam że fajnie się zgubiliście :)
Pržina chyba nawet bardziej piaszczysta od Prapratno a Bob Budowniczy poradził sobie z drogą po miszczosku :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.05.2018 22:39

Świetne to Twoje odkrycie (Pržina i Kobaš)! Nigdy tam nie dotarłam.

Jak nie lubię piasku, to ten "wulkaniczny" mi się spodobał :D Tabliczką pewnie odstraszają tych, co nie wiedzą, że w Chorwacji nie ma czegoś takiego jak prywatna plaża 8) Podobno jest to nawet uregulowane ustawą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2018 22:40

Katerina napisał(a):Właśnie mi zainaugurowałaś 100!!!stronę relacji :lol:

Albo się rozkręcasz,albo
Twoja "widownia" :lol: :oczko_usmiech:
Poprzednia relacja miała tylko 24 :oops: :cry:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.05.2018 06:36

@Katerina,
na tym forum jesteś naprawdę jedną z nielicznych autorek, której relacje można czytać bez "napinania mięśni mózgu" (w celu załączania korekty błędów, czy też algorytmów interpretacji :wink: ). Lekkość pióra, swoboda słowa. No i obrazy.
Do tej pory Mistrzynią była dla mnie Kim (http://www.zeitlose-mediterrane-schoenheit.de/suddalmatien/peninsula-peljesac). Teraz mam dwie Inspiratorki :D
Dzięki i kontynuuj.
@-;----
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.05.2018 07:37

Fajne odkrycia! Załowałem trochę, że nie pojechałem dalej za Broce, ale jak czytam opis drogi, to żałuję mniej - moja laguna jest na pewno niżej zawieszona niż Wasz "osiołek" i bym mógł mieć PROBLEM. Aha, no i potwierdza się, że zdjęcia spłaszczają - z tych Twoich nijak nie wynika, żeby droga była nierówna. Także nie ufajmy fotografiom!

Fajny ten kościółek z "otwieraczem do piwa". To ten na wjeździe do Broce od strony Stona (jeszcze przed Konobą M.), czy jakiś inny? Bo wydawało mi się, że tamten był "kompletny".

Co do cyprysów, to najbardziej weszły mi w pamięć giganty z NP Mljet (przy drodze Babine Kuce - Pristaniste).
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 18.05.2018 08:30

Katerina, czy mogłabyś mi na mapie zaznaczyć, gdzie w pobliżu konoby Mandrač można zaparkować ?
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.05.2018 08:40

Pięknie ta plaża wygląda. Taki piasek i dzicz :hearts: Chyba już nie za bardzo pamiętam jak to jest plażować na piachu, ale tam z chęcią bym się znalazła :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.05.2018 11:03

gusia-s
No no, przyznam że fajnie się zgubiliście :)
Pržina chyba nawet bardziej piaszczysta od Prapratno a Bob Budowniczy poradził sobie z drogą po miszczosku

:oczko_usmiech: Bob Budowniczy nabiera coraz więcej wprawy - na Visie jeszcze mu tak dobrze nie szło :wink:
A Pržina jest zdecydowanie bardziej piaszczysta niż Prapratno, można wręcz powiedzieć, że Prapratno nie jest w ogóle piaszczyste :lol:

maslinka
Świetne to Twoje odkrycie (Pržina i Kobaš)! Nigdy tam nie dotarłam.

Jak nie lubię piasku, to ten "wulkaniczny" mi się spodobał :D Tabliczką pewnie odstraszają tych, co nie wiedzą, że w Chorwacji nie ma czegoś takiego jak prywatna plaża 8) Podobno jest to nawet uregulowane ustawą.

Nigdy nie spotkałam się z tą plażą w relacjach z Półwyspu, być może gdybym przekopała strona po stronie KMPP to coś by się może znalazło :roll:
Plażyczka poszerza zatem gamę nielicznych piaszczystych i jak dotąd mogę ją uznać za drugą w moim rankingu - po Blace na Mljecie. Obie mają najwięcej piasku w piasku :oczko_usmiech: i są trudno dostępne, więc spełniają moje kryteria i posiadają duży współczynnik zajebistości :lol: ( użyłam sformułowania Marsallah, choć nie pamiętam jakie on kryteria ustalił - coś z procentami...) :P
A z tą tabliczką to przesadzili..Trochę miałam wątpliwości, ale je zupełnie rozwiałaś :boss:

tomekkulach
Poprzednia relacja miała tylko 24

Młoda byłam i nieopierzona :wink: :lol:

Marsallah
Fajne odkrycia! Załowałem trochę, że nie pojechałem dalej za Broce, ale jak czytam opis drogi, to żałuję mniej ..I potwierdza się, że zdjęcia spłaszczają - z tych Twoich nijak nie wynika, żeby droga była nierówna. Także nie ufajmy fotografiom!

Bartek, ta na zdjęciu to był początkowy etap, kiedy była jeszcze lajtowa. Gorzej było później, tam gdzie mąż drogę przerabiał...Nie robiłam zdjęć, żeby nie irytować kierowcy, który nie cierpi robienia zdjęć, a zwłaszcza w takich sytuacjach, kiedy on "walczy" z terenem :wink:
Fajny ten kościółek z "otwieraczem do piwa". To ten na wjeździe do Broce od strony Stona (jeszcze przed Konobą M.), czy jakiś inny? Bo wydawało mi się, że tamten był "kompletny"

Kościoły w Broce pokazałam w poprzednim odcinku, ten z "otwieraczem" :lol: stoi po drodze do Kobaša, jakieś 3 minuty od Broce.

Magda O
Katerina, czy mogłabyś mi na mapie zaznaczyć, gdzie w pobliżu konoby Mandrač można zaparkować ?

Magdo, wszędzie można, obok konoby, za konobą , my parkowaliśmy tam, gdzie na zdjęciu pokazałam czerwone sieci rybackie zaraz przy naszym stoliku. Za nimi było miejsce pod drzewem na 3 auta. Poza tym ludzie parkują gdzie popadnie - jednym kołem na czyimś podwórku :P Nie wiem jak będzie w tym roku, bo to się potęguje w każdym kolejnym, ale do tej pory nie zaobserwowałam jakiegoś wielkiego zainteresowania miejscowością Broce ( na szczęście), choć sama konoba była pełna klientów :) W necie wyczytałam, że mają tam świetne żeberka z grilla - my nie jedliśmy mięs, ale może warto spróbować :?: :P

agata26061
Pięknie ta plaża wygląda. Taki piasek i dzicz :hearts: Chyba już nie za bardzo pamiętam jak to jest plażować na piachu, ale tam z chęcią bym się znalazła :D

W załączonym filmiku było widać,że tego piachu tam sporo, nie to co na niektórych plażach Cro, gdzie leżysz na mokrym, twardym , "piachopodobnym" żwirku. Ale to i tak nie do porównania z naszymi nadbałtyckimi :roll: , zwłaszcza tymi dzikimi.

boboo
Dzięki i kontynuuj.

Bogdanie, bardzo dziękuję za miłe słowa :) Na pewno inspirują :wink: one do kontynuowania :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.05.2018 19:52

Katerina napisał(a):
beatabm napisał(a):Gdzie ta mapa??? Wszelki piach dla moich dziewczynek pożądany :oczko_usmiech:

Już wkleiłam...Właśnie mi zainaugurowałaś 100!!!stronę relacji :lol:

Jak widać czasem się do czegoś przydaję na tym forum :roll: :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.05.2018 11:14

Katerina napisał(a):Magda O
Katerina, czy mogłabyś mi na mapie zaznaczyć, gdzie w pobliżu konoby Mandrač można zaparkować ?

Magdo, wszędzie można, obok konoby, za konobą , my parkowaliśmy tam, gdzie na zdjęciu pokazałam czerwone sieci rybackie zaraz przy naszym stoliku. Za nimi było miejsce pod drzewem na 3 auta.


Ja pamiętam, że pytałem się obsługi, gdzie można stanąć i wskazali mi miejsce vis a vis wejścia, na ulicy. Ale, jak Kaśka pisze, Broce to dziura, w której - wjeżdżając od Stonu - jest szerzej i nie ma problemu z zostawieniem auta.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 22.05.2018 09:00

Jako młody i nieopierzony forumowicz zebrałem się na odwagę napisać coś dopiero na 100 stronie twojej relacji ;) (tak na marginesie świetnie się ją czyta) ale ta wasza ostatnia eskapada do tego mnie skłoniła.
Odwiedziliśmy Broce w 2016 roku. Natomiast Pržina (nie znałem tej nazwy) została przeze mnie wypatrzona na mapach googla zupełnie niedawno. Zastanawiałem się co tam stoi - wydawało mi się że będzie to jakaś wypasiona willa szczególnie że na fotach z góry widać zacumowane w zatoczce jachty. Fascynują mnie takie nieodkryte miejsca i drogi i planowałem że kiedyś tam się zapuszczę.
Kurcze ubiegłaś mnie :?
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.05.2018 09:18

mchrob napisał(a):Jako młody i nieopierzony forumowicz zebrałem się na odwagę napisać coś dopiero na 100 stronie twojej relacji ;) (tak na marginesie świetnie się ją czyta) ale ta wasza ostatnia eskapada do tego mnie skłoniła.
Odwiedziliśmy Broce w 2016 roku. Natomiast Pržina (nie znałem tej nazwy) została przeze mnie wypatrzona na mapach googla zupełnie niedawno. Zastanawiałem się co tam stoi - wydawało mi się że będzie to jakaś wypasiona willa szczególnie że na fotach z góry widać zacumowane w zatoczce jachty. Fascynują mnie takie nieodkryte miejsca i drogi i planowałem że kiedyś tam się zapuszczę.
Kurcze ubiegłaś mnie :?

Fajnie, że się zebrałeś na odwagę :) :papa:
Moje odkrycie Pržiny w zeszłym roku, ale też inne małe "odkrycia" na Visie i Pelješcu były bardzo satysfakcjonujące, uwielbiam takie niespodzianki i zwiedzanie bez uprzednio poczynionego planu, wskazówek i GPSa :P
I tu muszę się przyznać - nie mamy GPS w aucie, ani nie korzystamy z nawigacji w telefonach - i dobrze nam z tym :D

Jedź koniecznie - do Pržiny wiedzie bardzo ładna, widokowa droga, choć nie najłatwiejsza...

Ja natomiast pojadę wreszcie na Brač - w kolejnym odcinku, który się pisze :wink:
Choć ciążko opuszczać Półwysep - jak widać wciąż kryjący jakieś tajemnice 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2018 10:13

Katerina napisał(a):I tu muszę się przyznać - nie mamy GPS w aucie, ani nie korzystamy z nawigacji w telefonach - i dobrze nam z tym :D


8O
A mnie mówią,że jestem trochę dziwny
:roll:
Może takie podejście ma sens,bo
podczas naszych wyjazdów coś ze 3 razy nawigacja
"chciała" nas zabić :evil: :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 100
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone