Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 16.05.2018 02:29

Ston(d) :wink: i z powrotem do Stonu

Wieczorne niebo dobrze wywróżyło - następnego dnia pogoda jak drut 8)

P8178498.JPG


Wyposzczeni i spragnieni słońca i plażowania mamy tylko jeden wybór - plaża "piaszczysta" w Prapratno - tam skąd odchodzą promy na Mljet :)

Szybkie śniadanie, przywitanie z jednym z pupilów (pupili - sprawdziłam - obie wersje poprawne :oczko_usmiech: ) gospodarzy...

P8178492.JPG


...i wyrywamy na wytęskniony smażing :hearts:

Plaża w Prapratno zazwyczaj bywała pustawa we wrześniu, dzisiaj jednak potwierdza się przekonanie, że Chorwacja odnotowała w 2017 roku rekord obłożenia turystycznego...Wprawdzie w wodzie mało kąpiących się...

P8178500.JPG


...za to na plaży - wszelkie stworzenie, które wyległo po kilku szarych i deszczowych dniach :lol:

P8178501.JPG


Ale i tak nie można narzekać, co to jest trzydzieści osób na tak dużej plaży? :roll: :P

Woda zaskakująco ciepła po trzech pochmurnych dniach, ale w tej zatoce zawsze była komfortowa temperatura do pływania, lub beztroskiego unoszenia się na wodzie ... :)

P8178511.JPG

P8178517.JPG


...czy też baraszkowania jak dziecko w piaseczku na brzegu :P

P8178522.JPG


Jest dosyć wcześnie na picie piwa, ale szybko uświadamiam sobie i mężowi, że przecież gdzieś tam na świecie jest już popołudnie, albo wieczór - to kwestia względna :oczko_usmiech:
A więc zimne piwo z widokiem na Mljet :sm:

P8178524.JPG


...i to przy dzieciach... :lool:

P8178526.JPG


Ten kochany psiak przybierał pozycje naśladując swoją pańcię :lol:

P8178527.JPG


I w ten sposób minęły trzy godziny, po których stwierdziliśmy,że pora na posiłek po tak forsownym wypoczynku :)

Nie wracamy jednak do Stonu, do jednej z ulubionych i sprawdzonych restauracji, ale decydujemy się na wypad do położonej nieopodal wioski , czy też letniskowej miejscowości Broce - dojedziemy do niej groblą - odbijając w lewo od stońskich solin.

Zanim jednak wjedziemy na wąską szosę - groblę - zatrzymujemy się , aby obejrzeć nowe przedsięwzięcie w Stonie, o którym już wspomniałam - budowa nabrzeża i infrastruktury do cumowania łodzi.

P8178528.JPG

P8178530.JPG


Wszystko to, proszę Państwa porządne - ze stali nierdzewnej i kamienia...hmmm..ta nierdzewka ...nie jestem pewna, czy mi się podoba :roll:

P8178531.JPG


Ciekawe ile ta nowa inwestycja przyciągnie zmoto... - żaglowanych turystów...? :roll:

Jadąc do Broce podziwiam kolor wody z okna samochodu...

P8178538.JPG

P8178539.JPG



Jest parę takich miejsc - moich ulubionych w Cro, gdzie światło jest wyjątkowe i woda przybiera różne niesamowite barwy w zależności od pory dnia - Broce, ta mało znana, niepozorna osada koło Stonu może być niezłym plenerem szkoleniowym dla studentów sztuk plastycznych 8)

Zachęceni wzmianką o pysznym jedzonku w nowej konobie wspomnianej przez Bartka - Marsallah w jego relacji z Pelješca, jedziemy właśnie tam...

P8178572.JPG

P8178543.JPG


Byliśmy w Broce w 2014 i 2015, ale wtedy ta restauracja jeszcze nie istniała.Tym bardziej jesteśmy ciekawi jak smakują rekomendowane przez forumowego kolegę dania prosto z morza :oczko_usmiech:

Stolik przy samej wodzie, molim...

P8178542.JPG

P8178547.JPG


Nie wczytując się w kartę dań zamawiamy - "cokolwiek jest świeże w muszlach dla dwóch osób" :lol: i oczekując na niespodziankę podziwiamy otoczenie konoby Mandrač 8)

P8178544.JPG

P8178545.JPG

P8178548.JPG

P8178552.JPG


I tak to jest z niespodziankami...na naszym morskim platerze przyniesiono między innymi... pół homara 8O

P8178551.JPG


Do tego gotowane ziemniaki...Niby nie pasuje, ale były takie dobre same w sobie, że właśnie je zapamiętałam :lol: A może już byłam tak stęskniona po dwóch tygodniach bez klasycznego kartofla :lol: , że wydawały się takie pyszne? :roll:
Owoce morza? Poprawne, dobre, ale jakoś bez "fajerwerków"..
Po daniu głównym kelnerka zaproponowała lody... " very unique" - bardzo nietypowy smak .. :?:

Mąż skusił się, ja spróbowałam..i ...szok :lol:
Młodsi czytelnicy nie pamiętają, ale kiedyś mieliśmy w Polsce popularne, wiodące lody - "Bambino". Wyglądały jak kostka masła w sreberku.. :oczko_usmiech: I właśnie ten smak - klasycznych Bambino lodów z PRL - u podano nam jako unikatowy deser w rzeczonej konobie :lol:
Fajnie, kolejna niespodzianka 8)

Podsumowując, konoba ok, jedzenie ok, widoki, kolory, atmosfera - wyjątkowe, piękne - polecam :P

Pora zapłacić :? :roll: i pozwiedzać Broce...

P8178555.JPG

P8178556.JPG

P8178557.JPG

P8178559.JPG

P8178560.JPG

P8178563.JPG

P8178564.JPG

P8178567.JPG


W Broce widoczne są ślady pocisków na budynkach... :cry:

P8178565.JPG


A ten rowerzysta zabłądzi później razem z nami w dzikim zakątku :oczko_usmiech:

Popołudnie w Broce to bajka :hearts:

P8178571.JPG

P8178568.JPG

P8178562.JPG


Za chwilę odkryjemy mało znane (chyba? :roll: ) dziury w okolicach Stonu i nieznaną piaszczystą plażę ( ja przynajmniej nie znalazłam jej w relacjach na forum, ale może to żadne odkrycie.. :roll )
Ostatnio edytowano 16.05.2018 23:00 przez Katerina, łącznie edytowano 2 razy
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 16.05.2018 02:50

Miło powspominać :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.05.2018 08:25

Katerina napisał(a):A to ribarnica w mieście Vis... :mrgreen:


E tam, ona już przecież nie istnieje. W sensie otwarte, ale ryb już w tej hali nie sprzedają. Vis peškarijami stoi i tyle :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.05.2018 08:29

No, to nieźle żeście podjedli...słono Was kosztował ten talerz skorupiaków? I jak jastog, porównując do komiskiego?
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 16.05.2018 08:31

Katerina napisał(a):Cześć Agatko, myślałam ostatnio, gdzie Cię wywiało z forum...Pewnie czynisz intensywne przygotowania do Hvaru :)
Kolejny odcinek będzie z pozytywnym ciepełkiem :papa:

Wywiało mnie najprościej w świecie za naszą zachodnią granicę w poszukiwaniu chleba ;) 16 dni nie miałam kompa a na telefonie to ja nie za bardzo lubię komentować relacje ;) Oczywiście te 16 dni wpisują się w intensywne przygotowania do Hvaru, bo za coś trzeba jechać ;) Teraz już jestem na bieżąco i czekam na ten Brač u Ciebie.
A mojego Hvaru to już się tak nie mogę doczekać, że przebieram nogami z podekscytowania, że to tylko niewiele ponad miesiąc do dnia wyjazdu :D :smo: :hearts: :hearts: :hut:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.05.2018 08:45

Ciekawe ile ta nowa inwestycja przyciągnie zmoto... - żaglowanych turystów...? :roll:
Myślę że niewielu. Ston leży w czarnej d...... żeglarskiej. Zdecydowana większość jachtów pływających po Chorwacji to jachty komercyjne - a takie robią ściśle określone punkty jak Hvar, Vis, Komiza, Korczula itp. Największa chorwacka marina jest w Sukosanie i to z tego miejsca wyrusza masa turystów- nie bardzo się da w tydzień (a tyle z reguły trwają komercyjne rejsy) dopłynąć do Stonu i wrócić.
I bardzo dobrze że tak się dzieje bo zostają kameralne spokojne porciki dla prawdziwych żeglarzy :wink:

Ładne to Twoje Broce.

I zazdroszczę pobaraszkowania w piasku - może będę wyklęta na forum ale uwielbiam posiedzieć na rozgrzanym piasku i pomoczyć nogi w wodzie :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.05.2018 08:46

Właśnie napisałam, że w Stonie marinę budują...A byliście w Kobaš? Rzut beretem od Stonu w schowanej zatoczce? Coś tam pokażę w kolejnym odcinku, choć mi foty marne wyszły...

Ale ja jestem, miałam odpisać Tobie - a odpisałam Gusi :roll:
Widziałam ze pisałaś o tej marinie...ale właśnie, jeśli to będzie marina to raczej tam nie zawitam, uparcie unikam marin jak ognia :roll:
Z tego co patrzę to port w Stonie płytki no i to jednak dalekie miejsce. Liczyłam bardzo że w ubiegłym roku w drodze do lub z Dubrownika tam wpadniemy ale wyszło jak wyszło czyli ze Stonu nic nie wyszło :( Na ten rok zadnych planów juz nie robimy.
Zerknę u Ciebie na Kobas z ciekawoscią, a nuż kiedyś? :wink
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.05.2018 08:48

Ależ soczyste zielenie jak na wrzesień :hearts:
W Prapratno też dupkę moczyłam. Fajny tam jest piaseczek na dnie i dalekoooo płytko.

Plata apetyczna Obrazek
Skoro nakarmieni to można jeszcze poplażować przed dalszą podróżą ;)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 16.05.2018 08:49

Nie wykluczam, że już za miesiąc zajrzę do Broce, bo tam mnie jeszcze nie było :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 16.05.2018 16:53

Ile za tego homara Was policzyli? :>
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2018 19:44

Katerina napisał(a):
Koło.JPG




:roll:
Bardzo zgrabne To koło :hearts:

chyba se qupiem :oczko_usmiech:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 16.05.2018 22:25

lotnikwsk napisał(a):Miło powspominać :D

:papa: :)

Marsallah
No, to nieźle żeście podjedli...słono Was kosztował ten talerz skorupiaków? I jak jastog, porównując do komiskiego?

CROnikiCROpka
Ile za tego homara Was policzyli? :>

Szczerze Wam powiem, że nie pamiętam... :roll: Nawet szukałam dzisiaj ich jelovnika w necie, że by zobaczyć ile taka plata kosztuje, ale nie znalazłam. Ale pamiętam, że nie byłam ani zszokowana, ani oburzona rachunkiem, więc chyba ok - porównywalnie z cenami w Stonie - czyli i tak najtaniej w Cro :P
Jastog był ok, na razie najlepszego jastoga, a raczej sałatkę z niego jadłam w Lovište u Gordana, ten był w porządku - wszystkie te muszle były z grila.
Trochę się spóźniłam , bo kilka dni wcześniej właściciel zrobił i przyrządził dla klientów konoby takie rybiszcze - amberjack - czyli seriola olbrzymia 8O 8) Znalazłam na FB :P

ryba.jpg


beatabm
Ciekawe ile ta nowa inwestycja przyciągnie zmoto... - żaglowanych turystów...? :roll:
Myślę że niewielu. Ston leży w czarnej d...... żeglarskiej
bardzo dobrze że tak się dzieje bo zostają kameralne spokojne porciki dla prawdziwych żeglarzy

No, to mnie uspokoiłaś :P
Liczyłam bardzo że w ubiegłym roku w drodze do lub z Dubrownika tam wpadniemy ale wyszło jak wyszło czyli ze Stonu nic nie wyszło :( Na ten rok zadnych planów juz nie robimy.

Oprócz planu cycania z Kateriną w Rogoznicy :wink:

gusia-s
Ależ soczyste zielenie jak na wrzesień :hearts:
W Prapratno też dupkę moczyłam.

Tak, w okolicach Stonu bardzo zielono, w odróżnieniu od np. Visu, gdzie wszystko zrudziałe było..
Prapratno ma swój urok na jeden raz na cały pobyt - i bar niedrogi z kawą i piwkiem i jeżowców nie ma :P

Magda O
Nie wykluczam, że już za miesiąc zajrzę do Broce, bo tam mnie jeszcze nie było :D

Koniecznie! Tylko postaraj się iść w słoneczny dzień, żeby podziwiać te kolory...W kolejnym odcinku pokażę je w zachodzącym słońcu 8)

tomekkulach
Bardzo zgrabne To koło :hearts:

chyba se qupiem :oczko_usmiech:

Takiego nie kupisz. To unikat :roll: :wink: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2018 22:53

Katerina napisał(a):tomekkulach
Bardzo zgrabne To koło :hearts:

chyba se qupiem :oczko_usmiech:

Takiego nie kupisz. To unikat :roll: :wink: :mrgreen:

Kolejny raz muszę się z Tobą zgodzić 8)
Obrazek
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 16.05.2018 22:59

tomekkulach
Kolejny raz muszę się z Tobą zgodzić 8)

:) :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2018 23:02

Katerina napisał(a):tomekkulach
Kolejny raz muszę się z Tobą zgodzić 8)

:) :papa:

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 98
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone