Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.03.2018 01:08

CROnikiCROpka
Powiedz, który stolik najlepiej tam rezerwować? :) Ten sam co Wy? A jeśli akurat byłby zarezerwowany to o jaki inny prosić?

Najlepiej pojechać na "zwiady' parę dni wcześniej, i zarezerwować stolik który Ci się spodoba :P I podkreślić,że nie chcecie żadnego innego :P :P :) :)Jeśli chcecie pekę, to musicie rezerwować dzień przed...

I ciekawa jestem zjazdu autem w tych egipskich ciemnościach :wink:

Mam to z głowy, bo mąż prowadzi w Cro... chociaż ostatnio.. wstyd się przyznać, ale zostawiliśmy Skodzinę... gdzieś tam ..i skorzystaliśmy ze ..stopa - czyli uprzejmych Polaków, którzy byli - tak jak my ostatnimi gośćmi w Panoramie :mrgreen:
Na drugi dzień mąż odzyskiwał auto, nie pytałam jak :oops: :oczko_usmiech:

Buber
Z Chorwacją się w sumie pożegnałem, ale Orebić, samostan i Eliasz strasznie mnie kuszą.

To jest magiczne miejsce,ponadto jest takich wiele w Cro, polecam weryfikację planów :)

Trajgul
Kilka dni temu "obczajalem" Panoramę. Rezerwacja potrzebna?

Absolutnie. Plus specyfikacja - ośmiornica, czy janjetina...Miałabym problem za pierwszym razem, bo jedno i drugie jest cudowne :mrgreen:

tomekkulach
Co za wieczór :D
Piękna historia :hearts:

Mam wielki sentyment do miejsca, i do pani Katariny :)

maslinka
Chętnie posłuchałabym mrożących krew w żyłach opowieści o poskokach, innych historii zresztą też :D

I bardzo smaczny odcinek :mrgreen:

Będą smaczniejsze odcinki z Półwyspu :) :hearts: Postaram się tez napisać więcej o tych strasznych poskokach :oczko_usmiech:

agata26061
Żona właściciela w 2016 roku zachowała się wzorowo.

Dobrze mieć na imię Kata(e)rina :wink:

tomekkulach
Dawno u Ciebie żadnej Obrazek nie było :roll:


:wink: Super!Ubawiłam się setnie :lol:
Kawałek nie związany z odcinkiem, ale słuchałam dzisiaj...piękna muzyka, piękny film, polecam 8) ...VENGO

Ostatnio edytowano 25.03.2018 02:14 przez Katerina, łącznie edytowano 1 raz
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 25.03.2018 01:13

Katerina napisał(a):CROnikiCROpka
Powiedz, który stolik najlepiej tam rezerwować? :) Ten sam co Wy? A jeśli akurat byłby zarezerwowany to o jaki inny prosić?

Najlepiej pojechać na "zwiady' parę dni wcześniej, i zarezerwować stolik który Ci się spodoba :P I podkreślić,że nie chcecie żadnego innego :P :P :) :)Jeśli chcecie pekę, to musicie rezerwować dzień przed...

I ciekawa jestem zjazdu autem w tych egipskich ciemnościach :wink:

Mam to z głowy, bo mąż prowadzi w Cro... chociaż ostatnio.. wstyd się przyznać, ale zostawiliśmy Skodzinę... gdzieś tam ..i skorzystaliśmy ze ..stopa - czyli uprzejmych Polaków, którzy byli - tak jak my ostatnimi gośćm w Panoramie :mrgreen:
Na drugi dzień mąż odzyskiwał auto, nie pytałam jak :oops: :oczko_usmiech:



Masz rację, zrobimy rozeznanie i zarezerwujemy ten stolik, który się nam spodoba najbardziej :)

Ale teraz Ci nie odpuszczę, maltertuj męża o info, jak "odbierał" samochód :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.03.2018 07:53

Gablota z ...kapitańską babą :mrgreen: :mrgreen: Ale nie tą naszą forumową, tylko orebicką 8)


8O 8O 8O Koniec świata 8O 8O 8O Kapitańską w klatce zamykać :roll: :roll: :roll: Do czego to doszło w tej Chorwacji :roll: :roll: :roll: Trzeba solidnie przemyśleć kolejny wyjazd tam :mrgreen:

Muszę powiedzieć że bardzo pozytywnie mnie nastawiło zachowanie Pani w konobie - wiedziałam że jest wielu Chorwatów jeszcze "nie skażonych w 100% komercją" :wink:

Widoczek z kolacyjki zacny :hearts:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.03.2018 08:43

Takie carpaccio to bym wciągła z chęcią Obrazek
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 26.03.2018 09:49

CROnikiCROpka
Ale teraz Ci nie odpuszczę, maltertuj męża o info, jak "odbierał" samochód :mrgreen:

Taksówką pojechał :roll: :mrgreen: Podobno kosztowała tyle, co od nas z domu do Sopotu (odległość 4 przystanków autobusowych, więc ekstrawagancji nie było wielkiej :lol: )
Taksówki czasem stoją pod pizzerią La Casa, albo dzwonisz po nią - numer mają w barze La Cassy na dole.

beatabm
Koniec świata 8O 8O 8O Kapitańską w klatce zamykać :roll: :roll: :roll: Do czego to doszło w tej Chorwacji

Bo to może zła kobieta była???I zapewne nie łowiła ryb tak sprawnie jak Ty :oczko_usmiech:

gusia-s
Takie carpaccio to bym wciągła z chęcią Obrazek

Gusia, alo ono było z truflami...A Ty lubisz je tylko w kiełbasce :) :(
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.03.2018 09:52

Katerina napisał(a):
beatabm
Koniec świata 8O 8O 8O Kapitańską w klatce zamykać :roll: :roll: :roll: Do czego to doszło w tej Chorwacji

Bo to może zła kobieta była???I zapewne nie łowiła ryb tak sprawnie jak Ty :oczko_usmiech:


Kapitańska zła? Niemożliwe :roll: A jak nie łowiła to moze to i lepiej :roll: Jak wielokrotnie wspominał Doktor miłe złego początki :roll:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.03.2018 11:40

Katerina napisał(a):Zastanawiam się,czy Wam też się zdarza pokłócić z partnerem, mężem ,żoną, kochanką na wakacjach?

Zdarza się, choć nie przypominam sobie, żeby ktoś zdał z tego wydarzenia relację :lol:

A tak poza tym, to wracam do czytania po chorobie. Panorama, ach i och...Hrid też fajny, ale widoki jednak gorsze (mimo, że wyżej). A jagnięcina w Panoramie faktycznie debest (na równi może z Pupnatem na Korčuli i Belotovem na Visie). Swoją drogą, jadłaś kiedyś tam wcześniej - między samostanem a Panoramą?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.03.2018 13:49

Katerina napisał(a):gusia-s
Takie carpaccio to bym wciągła z chęcią Obrazek

Gusia, alo ono było z truflami...A Ty lubisz je tylko w kiełbasce :) :(
Ale z obrazka wygląda na to, że takie też bym polubiła :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 26.03.2018 15:41

Marsallah
Katerina napisał(a):
Zastanawiam się,czy Wam też się zdarza pokłócić z partnerem, mężem ,żoną, kochanką na wakacjach?


Zdarza się, choć nie przypominam sobie, żeby ktoś zdał z tego wydarzenia relację :lol:

No, widzisz, a okazało się ,że wiele osób czekało, żeby wreszcie o tym pogadać :mrgreen: Zachowanie par małżeńskich na wakacjach to ciekawy temat na pracę magisterską z socjologii, lub psychologii. :P

wracam do czytania po chorobie.
Fajnie,że już po - wiosna idzie :)

, jadłaś kiedyś tam wcześniej - między samostanem a Panoramą?

Chodzi Ci o konobę Ponar? Byliśmy dwa razy , ale za każdym robiliśmy w tył zwrot. Raz nie mieli hobotnicy (wrzesień) - bo już po sezonie i nawet zamrożone im się skończyły. Innym razem ,gdy poszliśmy nie mieli ani jednego klienta, podczas gdy w Panoramie hulało..Jakoś nostalgicznie było, chociaż widoki piękne.

P9122580.JPG

P9122581.JPG


Nasz towarzysz kolacji - Polak, którego opisałam w odcinku mówił,że jeśli chce się mieć gwarancję większego prawdopodobieństwa, że ryba jedzona w konobie jest świeża to trzeba jechać w czerwcu. W lecie jest dla ryb za gorąco, chowają się bliżej dna, trudniej je złowić - dlatego w sierpniu i wrześniu restauratorzy bazują na mrożonych - złowionych wiosną i wczesnym latem. To by się zgadzało - ci w Ponarze też tak mówili odnośnie tej ośmiornicy, co ją chcieliśmy zamówić i jej nie mieli...Ciekawe, czy to naprawde tak wygląda..Wiesz coś o tym?


gusia-s
Takie carpaccio to bym wciągła z chęcią Obrazek


Gusia, alo ono było z truflami...A Ty lubisz je tylko w kiełbasce :) :(

Ale z obrazka wygląda na to, że takie też bym polubiła

Jestem pewna,że polubiłabyś :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2018 16:12

Katerina napisał(a): Zachowanie par małżeńskich na wakacjach to ciekawy temat na pracę magisterską z socjologii, lub psychologii. :P

Oj tak ,czasem posłuchać dialogi,to pokusiłbym się o kryminologię 8)
Katerina napisał(a): jeśli chce się mieć gwarancję większego prawdopodobieństwa, że ryba jedzona w konobie jest świeża to trzeba jechać w czerwcu. )

:roll:
Czyli poznałem kolejny powód,że dobrze robię jeżdżąc w czerwcu :D
Nie żebym namawiał :wink:
Ostatnio edytowano 26.03.2018 19:22 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 26.03.2018 18:07

gusia-s napisał(a):Takie carpaccio to bym wciągła z chęcią Obrazek


Tak :) a ja to bym się nim najadła i nic więcej nie zmieściła :oops:
Fajna historia z dwiema Katarinami :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2018 19:33

Marsallah napisał(a):
Katerina napisał(a):Zastanawiam się,czy Wam też się zdarza pokłócić z partnerem, mężem ,żoną, kochanką na wakacjach?

Zdarza się, choć nie przypominam sobie, żeby ktoś zdał z tego wydarzenia relację :lol:


Tak samo jak nie przypominam sobie nigdzie "rozkminy"
n/t czyje kupy były na plaży Jezero :?: :oczko_usmiech:
I wiele wiele innych,bo to relacja jest :arrow:
Taka sama jak żadnaObrazek
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 26.03.2018 20:47

pomorzanka zachodnia napisał(a):
gusia-s napisał(a):Takie carpaccio to bym wciągła z chęcią Obrazek


Tak :) a ja to bym się nim najadła i nic więcej nie zmieściła :oops:
Fajna historia z dwiema Katarinami :D

Tym carpaccio nie można się najeść - talerz wygląda okazale, ale mięso jest tak cienko pokrojone jak bibuła, no chyba ,że zjesz koszyk ich pysznego chleba - który nie jest typowym ,białym kruhem, ale bardziej ciemny, ciężki, mokry - idealny do wyciągnięcia oliwy truflowej :P

Historia o Katarinach fajna, bo wszystkie Katariny są raczej fajne :wink:


tomekkulach
,bo to relacja jest :arrow:
Taka sama jak żadnaObrazek

Po rozbiorze logicznym zdania, wyszło mi...że moja relacja nie istnieje 8O :roll: :oczko_usmiech:

Katerina napisał(a):
Zachowanie par małżeńskich na wakacjach to ciekawy temat na pracę magisterską z socjologii, lub psychologii. :P


Oj tak ,czasem posłuchać dialogi,to pokusiłbym się o kryminologię 8)

Od razu przypominają mi się opowieści jak to mąż zabiera na wakacjach żonę na wycieczkę w góry....albo na motorówkę :roll: ..i ta żona już nie wraca, bo przytrafia jej się "nieszczęśliwy wypadek"... :mrgreen: :mrgreen:

8O 8O Właśnie zdałam sobie sprawę,że mój następny odcinek będzie o...motorówce (a na niej zwyczajowo przytrafia nam się jakaś mała kłótnia :oczko_usmiech: )
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2018 21:39

Katerina napisał(a): 8O Właśnie zdałam sobie sprawę,że mój następny odcinek będzie o...motorówce (a na niej zwyczajowo przytrafia nam się jakaś mała kłótnia :oczko_usmiech: )

8O
A mnie się przypomniał film "Double Jeopardy"
U nas błędnie przetłumaczyli jako podwójne ryzyko
Tylko nie mów... nie no przecież to było w zeszłym roku... :roll:
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.03.2018 21:42

tomekkulach napisał(a):
Katerina napisał(a): 8O Właśnie zdałam sobie sprawę,że mój następny odcinek będzie o...motorówce (a na niej zwyczajowo przytrafia nam się jakaś mała kłótnia :oczko_usmiech: )

8O
A mnie się przypomniał film "Double Jeopardy"
U nas błędnie przetłumaczyli jako podwójne ryzyko

Ale pojechałeś :lol:
Ta kłótnia nie będzie chyba... mordercza :mrgreen: Chociaż w filmie..., nie, nie będę spoilować :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 84
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone