Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na nartach... w cyrku (i nie tylko)

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 06.03.2018 15:00

Cześć.

Dziękuję za relację, a w zasadzie gotowy przewodnik narciarski.
Za poświęcony czas i uzupełnienia zdjęciami z archiwum tego, czego nie widać na zdjęciach bieżących.
Nic tylko jechać i szusować.

Szkoda, że ostatni dzień trochę kiepsko wyszedł, zawsze to miło zakończyć wyjazd mocnym akcentem.
Nam się tak udało po zawirowaniach w środkowej części wyjazdu i jeździliśmy prawie do zamknięcia ośrodka w ostatni dzień, przy całkiem dobrej pogodzie.
Dla Was, takich starych wyjadaczy (starych rzecz jasna jeżeli chodzi o bagaż narciarskich doświadczeń) nie miało to chyba aż tak wielkiego znaczenia.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Do mam nadzieję zobaczenia.
Mariusz.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.03.2018 16:14

Interseal. napisał(a):Szkoda, że ostatni dzień trochę kiepsko wyszedł, zawsze to miło zakończyć wyjazd mocnym akcentem.

Niestety, na pogodę nie mamy wpływu. Powiem Ci, że miałam lekki niedosyt. Po całym tygodniu jeżdżenia nogi nie bolały nas tak, jak w zeszłym roku :)

Interseal. napisał(a):Dla Was, takich starych wyjadaczy (starych rzecz jasna jeżeli chodzi o bagaż narciarskich doświadczeń) nie miało to chyba aż tak wielkiego znaczenia.

Jakieś znaczenie miało... Zawsze lepiej zakończyć z przytupem :D

Interseal. napisał(a):Do mam nadzieję zobaczenia.
Mariusz.

Ja też mam nadzieję na (narciarskie :D) spotkanie.
Pozdrawiam :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 06.03.2018 20:12

Ja również dziękuję za relację. Czekam na kolejne... (Te z wakacji w szczególności ;) )
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 07.03.2018 08:24

Jak to u Maslinki - fajne zdjęcia i baaardzo poprawnie językowo (nie to co np. u mnie :P ) i ciekawie napisana relacja. Dużo wiedzy na przyszłość. Dzięki :papa: .
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 07.03.2018 11:18

Z przyjemnością przeczytałem kolejną Twoją relację.Jak zwykle wszystko pięknie opisane.Tak więc wielkie dzięki za przybliżanie narciarskich terenów. Niestety zapowiadane temperatury nie nastrajają optymistycznie, więc trzeba korzystać z tego co jeszcze jest :D.
Chyba przyjdzie zamknąć sezon na moich ulubionych Praciakach. :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.03.2018 12:35

agata26061 napisał(a):Ja również dziękuję za relację. Czekam na kolejne... (Te z wakacji w szczególności ;) )

Wiem, wiem, te wakacyjne (letnie) są ciekawsze :mrgreen: Przynajmniej dla większości. Ja też już tęsknię za latem...

Potter napisał(a):Dużo wiedzy na przyszłość. Dzięki :papa: .

Fajnie będzie, jak się przyda :D Cieszę się, że zaglądałaś 8)

Bratwojciech napisał(a):Chyba przyjdzie zamknąć sezon na moich ulubionych Praciakach. :papa:

Praciaki :D
Kiedyś bywaliśmy tam regularnie, ale ostatnio... jeszcze na orczykach 8O, czyli to musiało być ładne parę lat temu.

Od kilku lat zamykamy sezon na Chopoku, ale chciałabym jeszcze pojeździć w "nowym Szczyrku", jak tylko ludziom się trochę znudzi, bo nie chce mi się stać w kolejkach :roll:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 07.03.2018 15:17

maslinka napisał(a):Wiem, wiem, te wakacyjne (letnie) są ciekawsze :mrgreen: Przynajmniej dla większości. Ja też już tęsknię za latem...

Widziałam na forum, że nad Grecją się zastanawiacie na ten rok 8O 8O Ciekawie będzie zobaczyć Wasz kajaczek i Twoją relację z innego wakacyjnego państwa niż Chorwacja :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.03.2018 15:27

agata26061 napisał(a):Widziałam na forum, że nad Grecją się zastanawiacie na ten rok 8O 8O Ciekawie będzie zobaczyć Wasz kajaczek i Twoją relację z innego wakacyjnego państwa niż Chorwacja :D

To jest na razie w fazie dalekich planów, ale nigdy nie wiadomo :oczko_usmiech:
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 07.03.2018 18:11

Praciaki :D
Kiedyś bywaliśmy tam regularnie, ale ostatnio... jeszcze na orczykach 8O, czyli to musiało być ładne parę lat temu.:

No niestety kilka latek od czasu orczyków już minęło. Teraz Praciaki to kombinat. Jednak nadal lubię te stoki, nie za kanapy lecz za warunki jakie dość długo tam panują. Przez długi czas była to jedyna stacja narciarska w okolicy, która miała przerwę techniczną na ratrakowanie. Zresztą niedaleko na Leskowcu jest jeszcze jeden fajny stok narciarski.Jazda tylko w naturalnym śniegu, a słowo ratrak tam nie istnieje :D. Niestety żeby śmigać trzeba było zadyndać ze sprzęciorem do góry,a to już bolało. Jeszcze kilka lat temu grupa zapaleńców z Wadowic i okolic kosiła ten stok latem,żeby można było pojeździć w zimie. Niestety nie wiem co tam jest dzisiaj,ale może to jakaś motywacja na letni spacerek i rekonesans :D.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 07.03.2018 19:25

maslinka napisał(a):
agata26061 napisał(a):Widziałam na forum, że nad Grecją się zastanawiacie na ten rok 8O 8O Ciekawie będzie zobaczyć Wasz kajaczek i Twoją relację z innego wakacyjnego państwa niż Chorwacja :D

To jest na razie w fazie dalekich planów, ale nigdy nie wiadomo :oczko_usmiech:

Kiedyś musi przyjść czas na zdradę Cro, co oczywiście nie oznacza, że nie można do Chorwacji wrócić. Kiedyś mówiłam do męża, że możemy być w Cro co 2 lata, a pomiędzy crowakacjami odwiedzać jakieś inne kraje. Póki co 6-ty raz będziemy w Cro, ale może w przyszłym roku... ;) zobaczymy ;)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.03.2018 19:38

Maslinko, ja również dziękuję za relację :).
Teraz, kiedy juz wiem, ze mogę kontynuować przygodę z narciarstwem na pewno skorzystam z Twoich doświadczeń. Kitz dostanie kiedyś swoją szansę :).
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.03.2018 11:55

Bratwojciech napisał(a):No niestety kilka latek od czasu orczyków już minęło. Teraz Praciaki to kombinat. Jednak nadal lubię te stoki, nie za kanapy lecz za warunki jakie dość długo tam panują. Przez długi czas była to jedyna stacja narciarska w okolicy, która miała przerwę techniczną na ratrakowanie.

To prawda, za to ratrakowanie duży plus. Dzięki temu kiedyś byliśmy tam również na wieczornym - klik :D

Na minus natomiast skibusy, w których się stoi, zwykle zatłoczone :roll: Szkoda, że nie dało się pociągnąć kanapy od parkingu albo zrobić parkingu przy kanapie ;)

agata26061 napisał(a):Kiedyś mówiłam do męża, że możemy być w Cro co 2 lata, a pomiędzy crowakacjami odwiedzać jakieś inne kraje. Póki co 6-ty raz będziemy w Cro, ale może w przyszłym roku... ;) zobaczymy ;)

Chorwacja wciąga! Co zrobić...

marze_na napisał(a):Maslinko, ja również dziękuję za relację :).
Teraz, kiedy juz wiem, ze mogę kontynuować przygodę z narciarstwem na pewno skorzystam z Twoich doświadczeń. Kitz dostanie kiedyś swoją szansę :).

Cieszę się, że możesz znowu jeździć :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 08.03.2018 17:50

Cześć Agnieszko.
Dobrze, ze mimo przeciwności, wyjazd miałaś udany :D .
My tej zimy zamiast na narty ruszyliśmy troszkę na południe, do ciepełka, ale jednak na stoki coś ciągnie.
Relacja bardzo dokładna - dzięki Tobie mam gotowy przewodnik :D .
A że od nas z południa bliziutko, nic tylko pojechać... może już w następnym roku.
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.03.2018 19:09

Buber napisał(a):Cześć Agnieszko.
Dobrze, ze mimo przeciwności, wyjazd miałaś udany :D .

Kapryszenie pogody nie jest nam w stanie popsuć urlopu :D

Buber napisał(a):My tej zimy zamiast na narty ruszyliśmy troszkę na południe, do ciepełka, ale jednak na stoki coś ciągnie.
Relacja bardzo dokładna - dzięki Tobie mam gotowy przewodnik :D .
A że od nas z południa bliziutko, nic tylko pojechać... może już w następnym roku.
:papa:

W takim razie tego Wam życzę 8)
Pozdrawiam, Wojtku :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Austria - Österreich


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na nartach... w cyrku (i nie tylko) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone