Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na końcu świata: Bretania (Normandia, zamki nad Loarą)

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 08.10.2011 16:46

Wojtku, zajawka cudowna, będę stałym gościem, przynajmniej raz od początku relacji :)
Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.10.2011 19:11

Leszek Skupin napisał(a):Dobrze pokazujesz miejsca, w których nie byłem i pewno nigdy moja noga tam nie postanie, dlatego oglądam Twoje wyprawy i zdjęcia jak tylko mam czas...

mahadarbi napisał(a):zdumienie, że można TAK "małpką" 8O
A niektórzy tak się naigrywają z kompakcików...

Dziękuję. :)
Staram się, aczkolwiek - przypomnę jeszcze raz - wtedy miałem bardzo blade pojęcie o fotografowaniu. To jeszcze wyjdzie w późniejszych odcinkach.

Crayfish napisał(a):Nie mogę opuścić takiej gratki ... :)

Wiem, że na Twoje towarzystwo mogę liczyć. 8)

helen napisał(a):Wojtku, zajawka cudowna, będę stałym gościem, przynajmniej raz od początku relacji :)

Trzymam kciuki za wytrwałość. ;)
Oraz witam serdecznie.

Pozdrawiam,
Wojtek
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.10.2011 21:58

Temat wiodący -B.
Pomyślałem, że Braniewo więc jestem ..... a tu "zonk". :wink:
Wojtek, jak nie będzie gór to zaglądnę tutaj (przynajmniej czasami).
Twój sposób na życie jest odmienny od mojego więc siłą rzeczy jestem rzadkim gościem w Twoich relacjach. Może tym razem będzie "abarotno". :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.10.2011 13:58

woka napisał(a):Temat wiodący -B.
Pomyślałem, że Braniewo więc jestem ..... a tu "zonk". :wink:

Nawet, gdybym dołożył drugą literę, to wciąż jeszcze mogłoby zmylić. :lol:

woka napisał(a):Wojtek, jak nie będzie gór to zaglądnę tutaj (przynajmniej czasami).
Twój sposób na życie jest odmienny od mojego więc siłą rzeczy jestem rzadkim gościem w Twoich relacjach. Może tym razem będzie "abarotno". :wink:

Ba! Ale w tej relacji nieodłącznie wystąpi ten sam, co zawsze, sposób na życie. ;)
Żadnych knajp, żadnych pensjonatów - spanie w namiocie na kempingu oraz w samochodzie "na dziko". Ot, zaspokajanie ciekawości swiata metodą low-budget.

Co do braku gór, w prowadzonych przeze mnie wątkach jest więcej takich. Pozwolę sobie doprecyzować.
1. Po obu stronach Pirenejów. Chociaż były góry na początku, to przez wiele ostatnich odcinków już tylko wożenie d... od jednej atrakcji turystycznej do drugiej.
2. Rumuńskie wyrypy. Już wcześniej były monastyry Bukowiny, drewniany Maramuresz, a teraz opisuję kolejny wypad pozbawiony górskiego charakteru.
3. Wyspy Kanaryjskie. Wprawdzie wszystkie te wyspy są górami, niemniej jak dotąd nie pokazałem żadnej górskiej wędrówki, tylko atrakcje dostępne z samochodu.
4. Cypr - po obu stronach zielonej linii. Zupełnie pozbawiona gór relacja.
5. Korsyka: góry, wąwozy, klify, megality. Tu było sporo gór, ale od wielu odcinków już ich nie ma. Zresztą, wtedy i zainteresowanie tematem zaczęło spadać. Kiedy ustało zupełnie, to zrobiło się przedwcześnie miejsce na niniejszą relację.

Oraz jeszcze dwie relacje w chorwackim dziale, gdzie od kilku odcinków poruszam się po wybrzeżu. Podsumowując - polowa moich przygód ma miejsce poza górami. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Ostatnio edytowano 09.10.2011 19:38 przez Franz, łącznie edytowano 1 raz
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 09.10.2011 14:22

Franz napisał(a):Co do braku gór, ......

Wojtek ....
Z tymi górami to ja tak nie do końca jestem przeciw. Lubię ale tak tyci-tyci. Za dużo ich nie chcę.
Piszesz, że w innych relacjach jest bez gór ...... Popatrz :wink: , a ja myślałem, że jak Ty to tylko góry i spartański żywot.
W wolnych chwilach postaram się tam zglądnąć.
Pozdrawiam.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 09.10.2011 19:31

Zaintrygowany tajemniczym tytułem wątku wszedłem i co widzę..., znajome widoki. W Bretanii i Normandii (bo Mont St. Michel jest już w Normandii) byliśmy z żoną (a właściwie wtedy jeszcze nie-żoną) we wrześniu 2002 roku i bardzo się nam podobało.
Niektóre miejsca od razu kojarzę z nazwą - vide Mont St. Michel choćby, ale w przypadku niektórych jestem pewien, że to widziałem, ale nie pamiętam, czy to Fougeres, Vittre, Kerjan czy St. Malo. No cóż - starość nie radość :wink:.
Dzięki wielki za odświeżenie miłych wspomnień.[/i]
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.10.2011 09:27

woka napisał(a):Piszesz, że w innych relacjach jest bez gór ...... Popatrz :wink: , a ja myślałem, że jak Ty to tylko góry i spartański żywot.

Wiem, że zostałem sklasyfikowany, jako zatwardziały górołaz. Dlatego zrobiłem powyższe uszczegółowienie, by nieco złagodzić osąd. :lol:

Nefer napisał(a):Zaintrygowany tajemniczym tytułem wątku wszedłem i co widzę..., znajome widoki. W Bretanii i Normandii (bo Mont St. Michel jest już w Normandii) byliśmy z żoną (a właściwie wtedy jeszcze nie-żoną) we wrześniu 2002 roku i bardzo się nam podobało.

Widzę, że jest parę osób, które gustują nie tylko w południowych klimatach. 8) To cieszy.

Pozdrawiam,
Wojtek
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 10.10.2011 20:29

Franz napisał(a):Widzę, że jest parę osób, które gustują nie tylko w południowych klimatach.

Zdecydowanie tak, nas ciągnie i kusi chociażby Północ - Bornholm, Norwegia :) .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.10.2011 00:10

Nefer napisał(a):Zdecydowanie tak, nas ciągnie i kusi chociażby Północ - Bornholm, Norwegia :) .

Na Bornholmie nie byłem (RobCro zamieścił ostatnio fajną rowerową relację). W Norwegii w zeszłym tysiącleciu. Cudowna...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.10.2011 17:42

weldon napisał(a):Wojtek, a, tak, poważnie mówię, nie zrobiłbyś czegoś w stylu Podróże Wojtka eF i nie wrzuciłbyś w przyklejone?

Mógłbym ew. w każdej mojej relacji dawać spis wszystkich pozostałych. ;)

W pierwszym wpisie umieściłem eksperymentalnie takie zestawienie. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem. Nie uwzględniłem tematów, w których się mniej lub bardziej udzielałem, a które jednak nie zostały przeze mnie założone.

Pozdrawiam,
Wojtek
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 11.10.2011 18:23

Będę tu zaglądać jak tylko czas mi pozwoli, bo moim marzeniem
jest podróż do Francji . Chciałabym kiedyś zobaczyć zamki nad Loarą,
ale nie tylko...Francja jest przepiękna.
Pozdrawiam.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 11.10.2011 20:04

Franz napisał(a):
weldon napisał(a):Wojtek, a, tak, poważnie mówię, nie zrobiłbyś czegoś w stylu Podróże Wojtka eF i nie wrzuciłbyś w przyklejone?

Mógłbym ew. w każdej mojej relacji dawać spis wszystkich pozostałych. ;)

W pierwszym wpisie umieściłem eksperymentalnie takie zestawienie. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem. Nie uwzględniłem tematów, w których się mniej lub bardziej udzielałem, a które jednak nie zostały przeze mnie założone.

Pozdrawiam,
Wojtek


Mi bardzo się spodobało to zestawienie, wszystko w jednym miejscu, takie furteczki do fajnych miejsc. Dzięki
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 11.10.2011 21:05

Zapowiada się kolejna ciekawa relacja :)

Dzięki za wrzucenie na początku spisu z pozostałymi wyprawami (z braku czasu widzę, że w niektórych mam zaległości :roll: ). Miło będzie w zimowe wieczory ponownie do nich wrócić.

Pozdrawiam
Aga
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.10.2011 23:43

agniecha0103 napisał(a):Będę tu zaglądać jak tylko czas mi pozwoli, bo moim marzeniem jest podróż do Francji.

Życzę rychłej realizacji marzeń. :)

agniecha0103 napisał(a):Francja jest przepiękna.

W pełni się z Tobą zgadzam. 8)

twister07 napisał(a):Zapowiada się kolejna ciekawa relacja :)

Witam Cię w moim zakątku. :P

helen napisał(a):Mnie bardzo się spodobało to zestawienie, wszystko w jednym miejscu, takie furteczki do fajnych miejsc. Dzięki

twister07 napisał(a):Dzięki za wrzucenie na początku spisu z pozostałymi wyprawami (z braku czasu widzę, że w niektórych mam zaległości :roll: ).

Czyli mój wariant realizacji pomysłu Piotra nie jest zupełnie pozbawiony sensu. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 731
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 12.10.2011 00:10

Trochę spóźniony zaczynam śledzenie.
Postaram się wpadać jak najczęściej.
8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na końcu świata: Bretania (Normandia, zamki nad Loarą) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone