Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na końcu świata: Bretania (Normandia, zamki nad Loarą)

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.10.2011 16:18

Franz napisał(a):Nie zaniedbam żadnej z licznie prowadzonych relacji, w których widać zainteresowanie. Teraz jednak częściej aktualizuję te wątki, w których jest większy ruch. :)


Twoja skrupulatność i żelazna dyscyplina, jaką sobie narzucasz w prowadzeniu wielu wątków, budzą chyba jeszcze większy we mnie szacunek i podziw niż Twoje wyprawy :D Dlatego jakoś dziwnie jestem spokojna, że swojej 'mocno przykurzonej Bretanii' nie pozwolisz jej dłużej zachodzić rdzą :wink:

Pozdrawiam,
Anka
Ostatnio edytowano 07.10.2011 19:44 przez mahadarbi, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.10.2011 16:38

Franz napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Śledzenie tematu rozpoczęte :D

Cenię sobie Twoje zainteresowanie, mimo sporych różnic między nami w sposobie spędzania wolnego czasu. :)

Pozdrawiam,
Wojtek


Niestety nie każdemu dane spędzać wolny czas tak jak Ty Wojtku.

Niektóre ciekawe miejsca na świecie
mogę zwiedzić tylko dzięki Tobie w internecie.

Pozdrav.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.10.2011 16:46

Jestem... zresztą jak w każdej Twojej relacji :)

Czekam na dalszy ciąg, bo pewnie będzie co poczytać i pooglądać.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 07.10.2011 17:15

Już jest tyle miejsc, w które muszę i chcę dotrzeć, a Ty kusisz kolejnym? Na dodatek takim, w jakim z pewnością bym się odnalazła (no, może poza :roll: językiem, którego :roll: nie czaję zupełnie tak samo, jak węgierskiego cz rumuńskiego) pod każdym względem?
Muszę jednak przyznać, że takie kuszenie odpowiada mi najzupełniej 8) :D :!:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.10.2011 17:20

Janusz Bajcer napisał(a):Niestety nie każdemu dane spędzać wolny czas tak jak Ty Wojtku.

Ja już też ostatnio zmieniam odrobinę nastawienie. ;) Starym kościom należy się więcej szacunku. Mówię tu o sobie! :P

Roxi napisał(a):Jestem... zresztą jak w każdej Twojej relacji :)

To mnie cieszy. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.10.2011 17:23

dangol napisał(a):Już jest tyle miejsc, w które muszę i chcę dotrzeć, a Ty kusisz kolejnym? Na dodatek takim, w jakim z pewnością bym się odnalazła (no, może poza :roll: językiem, którego :roll: nie czaję zupełnie tak samo, jak węgierskiego cz rumuńskiego) pod każdym względem?
Muszę jednak przyznać, że takie kuszenie odpowiada mi najzupełniej 8) :D :!:

I znów ten sam numer! Po wysłaniu odpowiedzi widzę, że w międzyczasie pojawił się kolejny wpis. :lol:
Chyba zbyt wolno piszę.

Witam Cię, Danusiu. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 07.10.2011 17:45

Franz napisał(a): A że rozważam upublicznienie wspomnień z tej Wielkiej, na wyspie - to tytułem wstępu, najpierw ta kontynentalna. 8)



No właśnie, gdzieś tam była zapowiedź tej Wielkiej, na którą czekam, ale jestem cierpliwy (dobrze, że moja żona tego nie czyta :lol: ) i póki co pooglądam małą, która też zapowiada się ciekawie.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.10.2011 00:46

mahadarbi napisał(a):Dlatego jakoś dziwnie jestem spokojna, że swojej 'mocno przykurzonej Bretanii' nie pozwolisz jej dłużej zachodzić rdzą :wink:

Przez jakiś czas się zastanawiałem, czy w ogóle ruszać tę Bretanię. Wtedy nie robiłem żadnych notatek z podróży, było to krótko po zakupie aparatu cyfrowego, więc zbyt dobrze nie potrafiłem go jeszcze obsługiwać, pogoda była kiepska, zatem i warunki do robienia fotek średnie, poza tym miałem niezbyt wiele miejsca na małych kartach SD. To wszystko przemawiało przeciw powstaniu tej relacji.

Trochę na przekór rozsądkowi postanowiłem jednak inaczej. Może kogoś zachęcę - pojedzie i zrobi lepsze zdjęcia, lepiej potem wszystko opowie. A ja się będę cieszył, że do czegoś się jednak przyczyniłem. 8)

jan_s1 napisał(a):No właśnie, gdzieś tam była zapowiedź tej Wielkiej, na którą czekam, ale jestem cierpliwy (dobrze, że moja żona tego nie czyta :lol: ) i póki co pooglądam małą, która też zapowiada się ciekawie.

Zaraz zapowiedź. ;)
Wspominałem po powrocie, że materiał bogaty zebrany. Ale fakt, że z przyjemnością bym pokazał nasze przygody w tym dziwnym kraju. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.10.2011 02:15

Czekałem , czekałem . . . i się doczekałem :D

Temat bliski mojemu sercu ( tak kontynentalna jak i Wielka ) i nie do końca poznany , zapisany w przedziale " do poprawki " :wink: , i chyba w tym przedziale pozostanie :lol:

Z wielką przyjemnością zapisuję się do śledzenia Twojego kolejnego wątku
:D


Pozdrawiam
Piotr
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.10.2011 10:37

No proszę Cię 8O po pierwszych zdjęciach to miałem wrażenie, że jestem w krainie "Nieśmiertelnego" za moment zaś w krainie "Robin Hood'a".... będę tu jak tylko mi czas pozwoli :!:

Pozdrawiam
Leszek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 08.10.2011 12:17

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Dlatego jakoś dziwnie jestem spokojna, że swojej 'mocno przykurzonej Bretanii' nie pozwolisz jej dłużej zachodzić rdzą :wink:

Przez jakiś czas się zastanawiałem, czy w ogóle ruszać tę Bretanię. Wtedy nie robiłem żadnych notatek z podróży, było to krótko po zakupie aparatu cyfrowego, więc zbyt dobrze nie potrafiłem go jeszcze obsługiwać, pogoda była kiepska, zatem i warunki do robienia fotek średnie, poza tym miałem niezbyt wiele miejsca na małych kartach SD. To wszystko przemawiało przeciw powstaniu tej relacji.


Chcesz powidzieć, że Bretanię pstrykałeś zwykłą "małpką" :!: ? Czy ja czegoś nie zrozumiałam :oops: No bo jeśli tak, to ja nie mam pytań. To ja poproszę o model tej cyfrówki :wink:

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.10.2011 14:52

piotrf napisał(a):Temat bliski mojemu sercu ( tak kontynentalna jak i Wielka ) i nie do końca poznany , zapisany w przedziale " do poprawki " :wink: , i chyba w tym przedziale pozostanie :lol:

Chyba - słowo... no, do przyjęcia.
Może - lepiej brzmi.
Niekoniecznie - jest jeszcze lepsze. :lol:

Leszek Skupin napisał(a):No proszę Cię 8O po pierwszych zdjęciach to miałem wrażenie, że jestem w krainie "Nieśmiertelnego" za moment zaś w krainie "Robin Hood'a".... będę tu jak tylko mi czas pozwoli :!:

Miło mi, ze ciekawość przywiodła Cię i do mnie. Ale muszę Cię rozczarować. Znam poziom Twoich zdjęć, a u mnie żadne o ten poziom nawet się nie otrze. Zwłaszcza, że jak już zasugerowałem wcześniej, w tym wątku prezentowane fotki będą poniżej przeciętnego mojego poziomu. Tiaa... tak wyszło.

mahadarbi napisał(a):Chcesz powidzieć, że Bretanię pstrykałeś zwykłą "małpką" :!: ? Czy ja czegoś nie zrozumiałam :oops: No bo jeśli tak, to ja nie mam pytań. To ja poproszę o model tej cyfrówki :wink:

Potraktuję Twoje słowa, jako próbę pocieszenia. Dziękuję. :)

Wszystkie moje fotki są robione małpkami. Tutaj była pierwsza, kupiona na Allegro, używana Minolta, która trzykrotny zoom uzyskiwala mimo braku wysuwanego obiektywu.

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 08.10.2011 15:04

mahadarbi napisał(a):Chcesz powidzieć, że Bretanię pstrykałeś zwykłą "małpką" :!: ? Czy ja czegoś nie zrozumiałam :oops: No bo jeśli tak, to ja nie mam pytań. To ja poproszę o model tej cyfrówki :wink:

Franz napisał(a):[Potraktuję Twoje słowa, jako próbę pocieszenia. Dziękuję. :)


Ależ tylko i wyłącznie w takich kategoriach winieneś je traktować :D I nie jako próbę pocieszenia a raczej zachwyt i zdumienie, że można TAK "małpką" 8O
A niektórzy tak się naigrywają z kompakcików... Nic z tego nie rozumiem :roll: Lustrzanka lustrzanką, wiadomo, no ale ta Bretania, mimo braku wysuwanego obiektywu, kładzie przecież na kolana :!: 8O

To poważnie poddaje w wątpliwość moje rozważania nad zakupem lustrzanki...

Pozdrawiam,
Anka
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.10.2011 16:00

Franz napisał(a):...
Leszek Skupin napisał(a):No proszę Cię 8O po pierwszych zdjęciach to miałem wrażenie, że jestem w krainie "Nieśmiertelnego" za moment zaś w krainie "Robin Hood'a".... będę tu jak tylko mi czas pozwoli :!:

Miło mi, ze ciekawość przywiodła Cię i do mnie. Ale muszę Cię rozczarować. Znam poziom Twoich zdjęć, a u mnie żadne o ten poziom nawet się nie otrze. Zwłaszcza, że jak już zasugerowałem wcześniej, w tym wątku prezentowane fotki będą poniżej przeciętnego mojego poziomu. Tiaa... tak wyszło.
...

Wojtku nie jesteśmy na forum fotograficznym :!: Dobrze pokazujesz miejsca, w których nie byłem i pewno nigdy moja noga tam nie postanie, dlatego oglądam Twoje wyprawy i zdjęcia jak tylko mam czas... W piękne miejsca zaprowadziły Cię nogi i inne środki lokomocji... :D.

Pozdrav
Leszek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 08.10.2011 16:46

Nie mogę opuścić takiej gratki ... :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na końcu świata: Bretania (Normandia, zamki nad Loarą) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone