Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 19:59

Jak jedziesz z Polski, to w Czechach nie ma żadnych problemów :!:

Korki mogą być tylko w drodze powrotnej, w dni robocze, po południu :!:

W Wiedniu mogą być korki po południu w dni robocze :roll:
Użytkownik usunięty
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 20:11

Lednice napisał(a):Jak jedziesz z Polski, to w Czechach nie ma żadnych problemów :!:

Korki mogą być tylko w drodze powrotnej, w dni robocze, po południu :!:

W Wiedniu mogą być korki po południu w dni robocze :roll:


Toteż pytałem, o której jedzie... wczoraj znów się zapomniałem i zamiast zjechać w Brnie-Slatinie to cisnąłem na Videńską i srodze tego żałowałem (godziny obiadowe). Do samego Brna nie ma większych problemów, w samym mieście jednak juz tego trochę jest.

Daj sobie powiedzieć, że w sobotę rano (8-10) i popołudniu (12-15) w Brnie jest ciasno na tych wyjazdach wszystkich. Jak wczoraj kulałem dropsa, to za Wyszkowem naprawiana jest droga w kierunku Polski ALE ruch przerzucony jest do JEDNEJ nitki w stronę Brna. Pomimo ograniczenia do 80 km/h, to miejsce się po prostu korkuje. W Brnie cały czasz zdzierają asfalt i leją go na nowo. Pod Ołomuńcem nadal obie nitki zwężone do jednego pasa, bo też grzebią się w asfalcie.

Nie - w Wiedniu w weekend wcale a wcale nie jest lepiej, przynajmniej mniej więcej do wczesnego popołudnia...

Widać muszę zmontować milion pięciominutowych filmików w jeden szybki pięciominutowy byś uwierzył na słowo... jeżdżę w tamte strony średnio raz w miesiącu i ja poprawy nie widzę. Wjeżdżam o różnych porach :roll:
Użytkownik usunięty
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 20:41

Nic nie musisz, po prostu każdy widzi, to co chce zobaczyć :roll: :roll:
Użytkownik usunięty
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 20:51

Lednice napisał(a):Nic nie musisz, po prostu każdy widzi, to co chce zobaczyć :roll: :roll:


Dziwny i uparty jesteś i nie chcesz sobie dać powiedzieć, że może być tak a nie inaczej (niekoniecznie po Twojemu) :roll: - ale to ja mam roczne winiety czeską i austriacką ;)

EOT.
Użytkownik usunięty
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 21:11

Pääkäyttäjä napisał(a):
Lednice napisał(a):Nic nie musisz, po prostu każdy widzi, to co chce zobaczyć :roll: :roll:


Dziwny i uparty jesteś i nie chcesz sobie dać powiedzieć, że może być tak a nie inaczej (niekoniecznie po Twojemu) :roll: - ale to ja mam roczne winiety czeską i austriacką ;)

EOT.


Ty masz roczne winiety, ja tam jechałem w tym miesiącu 4 razy :wink:
Użytkownik usunięty
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 21:47

To tak w kwestii powtórzenia - w końcu co jak co, ale czescy dziennikarze mylić się nie mogą... :roll:

jadran.JPG
monkahead
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 01.04.2012
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) monkahead » 19.06.2016 22:48

Panowie, spokojnie :D
Muszę być na miejscu w poniedziałek, jadę dopiero za miesiąc, będę pewnie wyjeżdżał w niedzielę po południu. Podpowiedzcie proszę jak najlepiej & najtaniej przejechać przez Słowenię.
Użytkownik usunięty
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 23:18

monkahead napisał(a):Panowie, spokojnie :D
Muszę być na miejscu w poniedziałek, jadę dopiero za miesiąc, będę pewnie wyjeżdżał w niedzielę po południu. Podpowiedzcie proszę jak najlepiej & najtaniej przejechać przez Słowenię.


Jak jedziesz na Istrię ( a o tym jest wątek :!: :!: :!: ),
to nie ma sensu omijać słoweńskiej autostrady tylko jechać na Lublanę 8)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.06.2016 23:56

monkahead napisał(a):Odgrzeję trochę kotleta. Jak w tym roku najlepiej pojechać z Katowic do Umag'u?

monkahead napisał(a):Panowie, spokojnie :D
Muszę być na miejscu w poniedziałek, jadę dopiero za miesiąc, będę pewnie wyjeżdżał w niedzielę po południu. Podpowiedzcie proszę jak najlepiej & najtaniej przejechać przez Słowenię.

Kupić słoweńską winietę i przejechać całą autostradę A1. :wink:
Użytkownik usunięty
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2016 09:15

monkahead napisał(a):Panowie, spokojnie :D
Muszę być na miejscu w poniedziałek, jadę dopiero za miesiąc, będę pewnie wyjeżdżał w niedzielę po południu. Podpowiedzcie proszę jak najlepiej & najtaniej przejechać przez Słowenię.


Jedź przez Lublanę, zrób sobie tam stopa (polecam) i tyle :)
Inaczej się chyba nie da - możesz niby przez Niemcy i Włochy ale... po co tkwić na przełęczy Brennero i jechać dookoła? ;)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.06.2016 09:26

monkahead napisał(a):Odgrzeję trochę kotleta. Jak w tym roku najlepiej pojechać z Katowic do Umag'u?

Przyłączę się do głosów poprzedników :D .
Jadąc na Istrię (Poreć) nawet nie brałam pod uwagę innej trasy niż autostradą przez Słowenię.


monkahead napisał(a):Podpowiedzcie proszę jak najlepiej & najtaniej przejechać przez Słowenię.

Najtaniej to nie wiem ;), ale zdecydowanie najlepiej E57/E61/A1.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 20.06.2016 11:52

marze_na napisał(a):
monkahead napisał(a):Odgrzeję trochę kotleta. Jak w tym roku najlepiej pojechać z Katowic do Umag'u?

Przyłączę się do głosów poprzedników :D .
Jadąc na Istrię (Poreć) nawet nie brałam pod uwagę innej trasy niż autostradą przez Słowenię.


monkahead napisał(a):Podpowiedzcie proszę jak najlepiej & najtaniej przejechać przez Słowenię.

Najtaniej to nie wiem ;), ale zdecydowanie najlepiej E57/E61/A1.

Tylko i wyłącznie autostrada przez Słowenią zawsze tak jadę, płacisz ale przelatujesz całą Słowenię więc warto wydać te parę euro. W tym roku bardziej bym się zastanawiał czy przez Czechy czy Słowację nie czytałem wątków ale na google maps widać trochę prac drogowych na Czeskiej autostradzie. A ja jeszcze wyjeżdżam w Piątek rano.
Użytkownik usunięty
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2016 12:41

W kierunku do Chorwacji te roboty drogowe nie mają większego znaczenia :roll:

Bardziej bym się martwił o korki w Wiedniu :roll:
Po południu w Wiedniu jest bardzo duży ruch, ludzie wyjeżdżają w piątek na weekend :roll:
monkahead
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 01.04.2012
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) monkahead » 20.06.2016 22:30

Wszyscy radzą aby jechać autostradą, więc jadę przez Słowenię autostradą :) Ile za to zapłacę, za cały przejazd?
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: na istrię samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 20.06.2016 22:38

monkahead napisał(a):Wszyscy radzą aby jechać autostradą, więc jadę przez Słowenię autostradą :) Ile za to zapłacę, za cały przejazd?

Słoweńska winietka 15e tygodniowa, 30e miesięczna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię samochodem - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone