Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2015 11:26

Oficjalnie tak, ale mnóstwo ludzi kupuje winietkę słoweńską na tej stacji benzynowej :roll:

Jest tam zjazd na stację i do miejscowości Sentilj, więc jak ktoś chce ominąć autostradę słoweńską, to też tam zjeżdża :!:
Wcześniej w Słowenii nie ma możliwości zjazdu z autostrady po przekroczeniu granicy :!:

Winietki często sprawdzają kilka kilometrów dalej, na dawnych bramkach :!:
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2015 11:30

Slavko1974 napisał(a):Może rzeczywiście lepszą opcją będzie tankowanie gdzieś po środku trasy, żeby spokojnie dojechać do celu, aczkolwiek liczbę tankowań chciałbym ograniczyć do minimum. Może to nie jest jakaś straszna strata czasu dodatkowe tankowanie, ale wybija mnie to z rytmu, bo wiadomo, że jak się zajeżdża na stację paliw, to nagle okazuje się, że dorośli mają mniejsze pęcherze od dzieci, ten sobie chce kupić batonika, tamten kawę itd. A człowiek by chciał jechać póki senność nie ogarnia.



Sam pisałeś, że jedziecie z małymi dziećmi :roll:
Tak więc chcąc nie chcąc musisz dostosować się do nich :wink:
Małemu dzieciakowi trudno powiedzieć, że sikanie wybija z rytmu kierowcę :wink:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.03.2015 13:00

Lednice napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Przed granicą Slo-HR masz min 2 stacje, pierwsza za zjazdem na Logatec z motelem i restauracją, potem Postojna. Jeżeli coś mogę poradzić warto kupić paliwo i winietę zaraz przy wjeździe do Slo z A (granica państwa, patrz google) mniejszą ilość tak by dojechać spokojnie na Istrie. Ja tak robiłem jak miałem auto na benzynę.
Ceny paliw sprawdź przed wyjazdem na e-petrol i zdecyduj gdzie co i jak. Wszystkie paliwa poza autostradą są zawsze tańsze, we wszystkich państwach po drodze - w Polsce o ok. 15-20gr/litr.


Jest o wiele więcej stacji w Słowenii niż 2 na odcinku granica A-SLO granica SLO-HR :!: :D

Ceny paliw w Słowenii są takie same, niezależnie autostrada czy nie autostrada :wink:
Przynajmniej tak było rok temu :wink:
Można zatankować np. w Wilfersdorf za Mikulovem, w drodze na Wiedeń, jest znacznie taniej niż na autostradzie w Austrii i taniej niż w Słowenii :!: 8)


Pytanie było czy przy granicy SLO-HR są jakieś stacje, ceny na autostradzie się różnią z tymi poza (kiedyś było równo).
Stacja paliw w Wilfersdorf jest najdroższą stacją poza autostradową, nawet WC to 1E, jej zaleta to ostatnie miejsce na zakup winiety A.

W SLO winiety sprawdzają przy wyjeździe ze stacji (parkingu) zaraz za granicą o którym wspomniałem z piekarą114, nawet o tym było na forum.

Lednice czytaj czasami co było prędzej napisane i nie powtarzaj bo ci spam wychodzi.
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2015 13:28

wielbiciel napisał(a):
Pytanie było czy przy granicy SLO-HR są jakieś stacje, ceny na autostradzie się różnią z tymi poza (kiedyś było równo).
Stacja paliw w Wilfersdorf jest najdroższą stacją poza autostradową, nawet WC to 1E, jej zaleta to ostatnie miejsce na zakup winiety A.

W SLO winiety sprawdzają przy wyjeździe ze stacji (parkingu) zaraz za granicą o którym wspomniałem z piekarą114, nawet o tym było na forum.

Lednice czytaj czasami co było prędzej napisane i nie powtarzaj bo ci spam wychodzi.



Nie chciałbym być niegrzeczny, ale przesadzasz :?

Benzyna w Słowenii jest droższa niż w Austrii poza autostradami i jadąc przez Wilfersdorf nie trzeba zjeżdżać z głównej drogi 8)
Płatne toalety w Austrii są bardzo często spotykane.

Co do stacji w Sentilj, to na jej temat są różne opinie. Były także głosy, że winietka jest konieczna od samej linii granicznej 8)


PS: masz jakieś dowody na to, że stacja w Wilfersdorf jest najdroższa i że w Słowenii na autostradach jest droższa benzyna :?: :roll:

Bo tu piszą że ceny są prawie wszędzie IDENTYCZNE :wink:
http://tankbillig.in/index.php?long=16. ... bstoff=SUP

A tu piszą, że ceny na WSZYSTKICH stacjach benzynowych OMV w Słowenii są identyczne:
http://www.omv.si/portal/01/si/omv_si/F ... rvisi/Cene
Ostatnio edytowano 25.03.2015 14:04 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.03.2015 14:03

wielbiciel napisał(a):W SLO winiety sprawdzają przy wyjeździe ze stacji (parkingu) zaraz za granicą o którym wspomniałem z piekarą114, nawet o tym było na forum.

W ostatnie wakacje w lipcu jak jechaliśmy do to dosłownie po kilku metrach od wyjazdu ze stacji na drogę było zwężenie i sprawdzali winietę.

Jeśli dobrze pamiętam to kiedyś winietę kupowaliśmy na granicy.
Kiedyś też na dwóch stacjach w A. nie mogliśmy dostać miesięcznej SLO, więc dobrze wiedzieć, że po przekroczeniu SLO już nie ma co zwlekać.


My zawsze tankujemy się na tej stacji w SLO i jest tańsza od stacji w A (i LPG i ropa), właśnie dlatego, że zjeżdżanie z autostrady jest dla nas bez sensu, wybijanie się z rytmu płynnej jady (zwłaszcza w nocy). A te parę euro straty (w porównaniu do stacji poza autostradą) - trudno. W codziennym życiu też nie jadę 16 km na drugi koniec miasta, bo tam jest ropa tańsza o 30 gr....
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.03.2015 14:39

Lednice
Fajny z ciebie forumowicz, czasami dajesz konkretne podpowiedzi, opisy miejsc i krajobrazów masz bezbłędne (czuć w nich że osobiście byłeś i widziałeś), lecz jeszcze raz przeczytaj co napisałem.
Moją wiedzę podpieram co rocznymi wyjazdami od szesnastu lat (czasami i dwukrotnymi w ciągu roku) i obserwacją mijanego otoczenia. W tym czasie nie nabiłem licznika beleby pisaniem, tylko konkretnymi informacjami z własnego doświadczenia. I to doświadczenie co roku potwierdza że paliwo w Wilfersdorf jest najdroższe ze stacji poza autostradowych.
W necie różne rzeczy piszą nawet taką że ropa jest po 4,73 zł a ja tankuję na firmowej za 4,56 zł.
Tak więc wpierw się dowiedz organoleptycznie co i jak jest a potem przekaż dalej swoją wiedzę. Tak jak jest w twoich opisach miejsc w których byłeś. Szacun.
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2015 14:44

Podałem linki z aktualnymi cenami :D

To są prawdziwe ceny :!:

Ponadto znam trasę, tankowałem w Wilfersdorf, Sentilj, Koper, piszę na podstawie rzeczywistych cen i z autopsji.

Co do trasy, to napisałem to, co pamiętam 8)

Z cenami jest tak, ze się często zmieniają i nie ma co polegać na dawnych wrażeniach, tylko na aktualnych danych dostępnych w internecie i na bieżąco weryfikowanych :!:
Te dwie strony podają, ile kosztują paliwa w Austrii i Słowenii.
W Słowenii jest średnio przeszło 10 centów drożej niż w Austrii :? Czy to dużo, czy to jest mało, to jest kwestia gustu. Zaoszczędzić można tankując 50 litrów około 5 euro :roll:
Widziałem kilka lat temu, w 2011, jak Polacy tankowali do pełna na stacji benzynowej Gralla, tuż przed granicą ze Słowenią, kiedy w Słowenii w Sentilj było taniej o około 50 centów na litrze :!: :wink:
Ich wybór :wink:

W Austrii na "firmowych" stacjach typu Shell czy OMV benzyna jest przeważnie o 2 centy droższa niż na małych stacjach. Tylko że te małe stacje są czynne nie przez całą dobę. W nocy, w niedziele są zamknięte. Trudno więc komuś doradzać skorzystanie z małej stacji :!: :roll:
OMV nie jest droższe od Shella. Teraz litr 95 kosztuje przeważnie 1,19 poza autostradą, a na autostradzie 1,43

Ściąga ze średnimi cenami w Europie: :!:
http://www.e-petrol.pl/notowania/rynki- ... uropa/pb95
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.03.2015 19:18

Co byście się już tak nie wadzili o ceny paliwa. Tu są aktualne Słoweńskie ceny na stacjach Petrol:
http://www.petrol.si/
A tu "wyszukiwarka" cen paliw w Austrii
http://www.oeamtc.at/portal/sprit-appli ... 0++1340655
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2015 19:39

Tyle samo co na OMV - 1.32 :roll:

I w całym kraju Petrol i OMV mają te same ceny, obojętnie gdzie stacja benzynowa jest :roll:
Ciekawe kto im tak kazał :?: :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.03.2015 19:51

No to jakby już chciał ktoś zjechać z autostrady przed granicą A/Slo to można zatankować tutaj:
http://goo.gl/maps/P2DcZ
Praktycznie zaraz przy zjeździe z A9
Tankowałem kilka razy, na dzień dzisiejszy benzyna o 12 centów tańsza niż w Słowenii
http://www.nfz-temmel.at/mineraloelhandel.html
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 25.03.2015 19:56

Lednice napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):Może rzeczywiście lepszą opcją będzie tankowanie gdzieś po środku trasy, żeby spokojnie dojechać do celu, aczkolwiek liczbę tankowań chciałbym ograniczyć do minimum. Może to nie jest jakaś straszna strata czasu dodatkowe tankowanie, ale wybija mnie to z rytmu, bo wiadomo, że jak się zajeżdża na stację paliw, to nagle okazuje się, że dorośli mają mniejsze pęcherze od dzieci, ten sobie chce kupić batonika, tamten kawę itd. A człowiek by chciał jechać póki senność nie ogarnia.



Sam pisałeś, że jedziecie z małymi dziećmi :roll:
Tak więc chcąc nie chcąc musisz dostosować się do nich :wink:
Małemu dzieciakowi trudno powiedzieć, że sikanie wybija z rytmu kierowcę :wink:


To zrozumiałe, że jak trzeba będzie z dzieckiem do toalety, czy tez przebrać malucha to nie będzie żadnej dyskusji. Ale będziemy jechać w nocy a każdy postój poświęcony na toaletę dzieci stwarza zagrożenie, że dorosła część wycieczki się rozlezie po kątach.
Przestańcie się już kłócić, gdzie taniej a gdzie drożej. Najważniejsze, że stacji paliw w Słowenii po drodze na Istrię jest sporo (tak przynajmniej wywnioskowałem z Waszych postów) a o to mi najbardziej chodziło.
Takie spory o ceny paliw z reguły po kilku dniach są już nieaktualne :), do wakacji ceny będą się zmieniać pewnie kilkanaście razy.
Dzięki za linki, na pewno z nich skorzystam. Kwestia różnicy 10 centów na litrze to nie problem, przy tankowaniu do pełna wyniesie to raptem kilka 5-6 euro różnicy. Ale różnica 30 centów na litrze jest już warta przemyślenia sprawy.
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2015 23:38

Slavko1974 napisał(a):[

To zrozumiałe, że jak trzeba będzie z dzieckiem do toalety, czy tez przebrać malucha to nie będzie żadnej dyskusji. Ale będziemy jechać w nocy a każdy postój poświęcony na toaletę dzieci stwarza zagrożenie, że dorosła część wycieczki się rozlezie po kątach.


No, jest takie zagrożenie :wink:

Z drugiej strony pauzy jednak pomagają.
Np. mnie po 3 godzinach za kierownicą boli tyłek i zaczynam być mniej czujny, zwycięża rutyna :wink:
A tak rozprostujesz kości, szybka kawka.
Ile w końcu ludzie mogą być w toalecie :?: :roll:

Nie ma co stresować się na zapas :wink:
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 21.04.2015 09:22

A czy jadąc nocą mogę mieć problemy z zatankowaniem LPG lub zakupem winietek? Przypuszczam, że nie ale wolę zapytać...
Użytkownik usunięty
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2015 11:02

Shell w Boguminie jest czynny całą dobę, OMV w Wilfersdorf też, Gralla przed wjazdem do Słowenii też, Sentilj też 8)

Co do LPG to nie wiem, bo nie mam :roll:
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 21.04.2015 11:40

@Lednice
Mógłbyś wysłać na PW namiary na kwaterę w Banjole?
Zastanawiam się nad krótkim wypadem na Istrię i właśnie w te okolice. Dzięki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone