Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.03.2017 19:23

a kiedy to user @Rafi70 chce jechać, w jakim m-cu i dniu tygodnia?

wielbiciel napisał(a):Przemyśl jeszcze ten Koper i Kastel. W sezonie i w weekendy poza sezonem jest tam bardzo ciasno i szybko robi się korek. Sam tego doświadczyłem dwukrotnie, a ostatnio w maju 2015. Tylko znajomość bocznych dróg pozwoliła mi uciec z mega korka i pojechać na Buzet-Socerga.

Crocodyl napisał(a):Nikt przy zdrowych zmysłach i posiadający odpowiednią wiedzę nie pcha się na Koper. No chyba, że lubi stać w korku. Ja osobiście polecam przejście Socerga - Buzet, potem Istarski Ypsilon i jest Kolega w Puli.

alternatywne do Kastel przejście w Socerga było zakorkowane i na początku września u.r. od piątku do niedzieli w nocy
Rafi70
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.03.2017 19:46

..do wyjazdu jeszcze daleko ,ale już dziś wymazałem Koper z mojej trasy przejazdu . Takie rady są bezcenne , tak jak tu jeden z kolegów wspomniał , przy upale sięgającym 40stopni (mam czarne auto) z dwójką małych dzieci w srodku , taki korek potrafi zepsuć atmosferę wakacji na kilka dni ...
Przed pierwszym wyjazdem Na Rab studiowałem forum, w którym znalazłem wiele cennych rad min o objezdzie "autostrady " w Sloweni
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.03.2017 19:49

te kiero napisał(a):a kiedy to user @Rafi70 chce jechać, w jakim m-cu i dniu tygodnia?

wielbiciel napisał(a):Przemyśl jeszcze ten Koper i Kastel. W sezonie i w weekendy poza sezonem jest tam bardzo ciasno i szybko robi się korek. Sam tego doświadczyłem dwukrotnie, a ostatnio w maju 2015. Tylko znajomość bocznych dróg pozwoliła mi uciec z mega korka i pojechać na Buzet-Socerga.

Crocodyl napisał(a):Nikt przy zdrowych zmysłach i posiadający odpowiednią wiedzę nie pcha się na Koper. No chyba, że lubi stać w korku. Ja osobiście polecam przejście Socerga - Buzet, potem Istarski Ypsilon i jest Kolega w Puli.

alternatywne do Kastel przejście w Socerga było zakorkowane i na początku września u.r. od piątku do niedzieli w nocy

Albo zamknęli Kastel albo Rupa to automatycznie zatkali moje ulubione przejście. We wrześniu są tam totalne pustki, tylko miejscowi korzystają.
Lub za bardzo je zachwalam na forum i wszyscy się zjechali sprawdzić co i jak... :lol:
Rafi70
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.03.2017 20:04

"te kiero"

i to jest właściwe pytanie , bo być może zbyt wyolbrzymiam , gdyż wyjazd planuje na drugą połowę czerwca (10dni) i oczywiście w środku tygodnia.
Jeszcze dziś mam w pamięci ten nie do zniesienia piekarnik na Rabie w lipcu 2015. Wszyscy mieliśmy dosyć i chcieliśmy stamtąd jak najszybciej uciekać ..
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.03.2017 20:18

Rafi70 napisał(a):"te kiero"

i to jest właściwe pytanie , bo być może zbyt wyolbrzymiam , gdyż wyjazd planuje na drugą połowę czerwca (10dni) i oczywiście w środku tygodnia.
Jeszcze dziś mam w pamięci ten nie do zniesienia piekarnik na Rabie w lipcu 2015. Wszyscy mieliśmy dosyć i chcieliśmy stamtąd jak najszybciej uciekać ..

w tygodniu we wrześniu GP Kastel nie był tak oblężony jak w weekend- aczkolwiek zawsze coś tam staliśmy (w czerwcu nie byłem),
zawsze można podejrzeć po drodze na Google Maps natężenie ruchu i w odpowiednim momencie wybrać GP Socerga, wybór należy do Ciebie
Rafi70
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.03.2017 20:22

tak....teraz przy "normalnych" cenach roomingu , można zerkać w Google maps
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.03.2017 20:42

Rafi70 napisał(a):tak....teraz przy "normalnych" cenach roomingu , można zerkać w Google maps

A w 1999 roku to papierowe mapy były, Y-na na Istrii nie planowali jeszcze, nawet w Słowenii pełnych odcinków autostrady nie mieli ale kasę na bramkach ściągali..... kurcze ale to leci.
Rafi70
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.03.2017 20:46

wielbiciel napisał(a):
Rafi70 napisał(a):tak....teraz przy "normalnych" cenach roomingu , można zerkać w Google maps

A w 1999 roku to papierowe mapy były, Y-na na Istrii nie planowali jeszcze, nawet w Słowenii pełnych odcinków autostrady nie mieli ale kasę na bramkach ściągali..... kurcze ale to leci.

W schowku tak czy siak , atlas Europy leży ...i czeka
Raphael
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 22.03.2017 22:03

A które przejście jest generalnie bardziej drożne:

- Sočerga (słoweńska droga 208)
- Brezovica pri Gradinu (słoweńska droga 626)
- Rakitovec (słoweńska droga 624)

???
Rafi70
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.03.2017 22:09

Raphael napisał(a):A które przejście jest generalnie bardziej drożne:

- Sočerga (słoweńska droga 208)
- Brezovica pri Gradinu (słoweńska droga 626)
- Rakitovec (słoweńska droga 624)

???

wg. tego co koledzy pisali wcześniej , to polecane jest to pierwsze przejście
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi? - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017