Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.03.2017 20:23

a kiedy to user @Rafi70 chce jechać, w jakim m-cu i dniu tygodnia?

wielbiciel napisał(a):Przemyśl jeszcze ten Koper i Kastel. W sezonie i w weekendy poza sezonem jest tam bardzo ciasno i szybko robi się korek. Sam tego doświadczyłem dwukrotnie, a ostatnio w maju 2015. Tylko znajomość bocznych dróg pozwoliła mi uciec z mega korka i pojechać na Buzet-Socerga.

Crocodyl napisał(a):Nikt przy zdrowych zmysłach i posiadający odpowiednią wiedzę nie pcha się na Koper. No chyba, że lubi stać w korku. Ja osobiście polecam przejście Socerga - Buzet, potem Istarski Ypsilon i jest Kolega w Puli.


alternatywne do Kastel przejście w Socerga było zakorkowane i na początku września u.r. od piątku do niedzieli w nocy
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.03.2017 20:46

..do wyjazdu jeszcze daleko ,ale już dziś wymazałem Koper z mojej trasy przejazdu . Takie rady są bezcenne , tak jak tu jeden z kolegów wspomniał , przy upale sięgającym 40stopni (mam czarne auto) z dwójką małych dzieci w srodku , taki korek potrafi zepsuć atmosferę wakacji na kilka dni ...
Przed pierwszym wyjazdem Na Rab studiowałem forum, w którym znalazłem wiele cennych rad min o objezdzie "autostrady " w Sloweni
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.03.2017 20:49

te kiero napisał(a):a kiedy to user @Rafi70 chce jechać, w jakim m-cu i dniu tygodnia?

wielbiciel napisał(a):Przemyśl jeszcze ten Koper i Kastel. W sezonie i w weekendy poza sezonem jest tam bardzo ciasno i szybko robi się korek. Sam tego doświadczyłem dwukrotnie, a ostatnio w maju 2015. Tylko znajomość bocznych dróg pozwoliła mi uciec z mega korka i pojechać na Buzet-Socerga.

Crocodyl napisał(a):Nikt przy zdrowych zmysłach i posiadający odpowiednią wiedzę nie pcha się na Koper. No chyba, że lubi stać w korku. Ja osobiście polecam przejście Socerga - Buzet, potem Istarski Ypsilon i jest Kolega w Puli.


alternatywne do Kastel przejście w Socerga było zakorkowane i na początku września u.r. od piątku do niedzieli w nocy

Albo zamknęli Kastel albo Rupa to automatycznie zatkali moje ulubione przejście. We wrześniu są tam totalne pustki, tylko miejscowi korzystają.
Lub za bardzo je zachwalam na forum i wszyscy się zjechali sprawdzić co i jak... :lol:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.03.2017 21:04

"te kiero"
a kiedy to user @Rafi70 chce jechać, w jakim m-cu i dniu tygodnia?


i to jest właściwe pytanie , bo być może zbyt wyolbrzymiam , gdyż wyjazd planuje na drugą połowę czerwca (10dni) i oczywiście w środku tygodnia.
Jeszcze dziś mam w pamięci ten nie do zniesienia piekarnik na Rabie w lipcu 2015. Wszyscy mieliśmy dosyć i chcieliśmy stamtąd jak najszybciej uciekać ..
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.03.2017 21:18

Rafi70 napisał(a):"te kiero"
a kiedy to user @Rafi70 chce jechać, w jakim m-cu i dniu tygodnia?


i to jest właściwe pytanie , bo być może zbyt wyolbrzymiam , gdyż wyjazd planuje na drugą połowę czerwca (10dni) i oczywiście w środku tygodnia.
Jeszcze dziś mam w pamięci ten nie do zniesienia piekarnik na Rabie w lipcu 2015. Wszyscy mieliśmy dosyć i chcieliśmy stamtąd jak najszybciej uciekać ..

w tygodniu we wrześniu GP Kastel nie był tak oblężony jak w weekend- aczkolwiek zawsze coś tam staliśmy (w czerwcu nie byłem),
zawsze można podejrzeć po drodze na Google Maps natężenie ruchu i w odpowiednim momencie wybrać GP Socerga, wybór należy do Ciebie
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.03.2017 21:22

tak....teraz przy "normalnych" cenach roomingu , można zerkać w Google maps
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.03.2017 21:42

Rafi70 napisał(a):tak....teraz przy "normalnych" cenach roomingu , można zerkać w Google maps

A w 1999 roku to papierowe mapy były, Y-na na Istrii nie planowali jeszcze, nawet w Słowenii pełnych odcinków autostrady nie mieli ale kasę na bramkach ściągali..... kurcze ale to leci.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.03.2017 21:46

wielbiciel napisał(a):
Rafi70 napisał(a):tak....teraz przy "normalnych" cenach roomingu , można zerkać w Google maps

A w 1999 roku to papierowe mapy były, Y-na na Istrii nie planowali jeszcze, nawet w Słowenii pełnych odcinków autostrady nie mieli ale kasę na bramkach ściągali..... kurcze ale to leci.

W schowku tak czy siak , atlas Europy leży ...i czeka
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 22.03.2017 23:03

A które przejście jest generalnie bardziej drożne:

- Sočerga (słoweńska droga 208)
- Brezovica pri Gradinu (słoweńska droga 626)
- Rakitovec (słoweńska droga 624)

???
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.03.2017 23:09

Raphael napisał(a):A które przejście jest generalnie bardziej drożne:

- Sočerga (słoweńska droga 208)
- Brezovica pri Gradinu (słoweńska droga 626)
- Rakitovec (słoweńska droga 624)

???

wg. tego co koledzy pisali wcześniej , to polecane jest to pierwsze przejście
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 29.01.2018 20:26

Czy wjeżdżając węgierską autostradą M70 do Słowenii, bezpośrednio na słoweńską autostradę A5, trzeba już mieć wykupioną słoweńską winietę, czy można ją kupić dopiero na pierwszej słoweńskiej stacji benzynowej (OMV)?

Na mapie gogla wygląda to tak: https://www.google.pl/maps/@46.5205507,16.5228999,3a,75y,328.66h,94.73t/data=!3m6!1e1!3m4!1sWUR1rER7XEm2OPK-M0UFfg!2e0!7i13312!8i6656
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.01.2018 21:09

na Stronie Darsu mapa wskazuje, że masz ją mieć od granicy, aczkolwiek 3 oficjalne znaki kierunkowe (nie reklamy) tuż po przekroczeniu informują, że możesz zaopatrzyć się w nią na najbliższej stacji; ja jechałbym po winietę właśnie tam na Mol
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 30.01.2018 22:00

Jadąc "ludzikiem" street view nie natrafiłem na znak informujący o rozpoczęciu autostrady i to mnie zastanawia... ale zdjęcia są z 2011 roku :?

Z drugiej strony, zastanawiam się, czy dobrze się domyślam, że znak który wisi na moście biegnącym nad zjazdem na stację benzynowa to znak informacyjny o obowiązku winiet na autostradach, czy znak informujący, że należy je mieć od tego momentu?
https://www.google.pl/maps/@46.5208782,16.5220224,3a,56.8y,320.42h,102.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1sm25grGG_XDbLlAjrITXd8w!2e0!7i13312!8i6656
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2018 22:03

Raphael napisał(a):Jadąc "ludzikiem" street view nie natrafiłem na znak informujący o rozpoczęciu autostrady i to mnie zastanawia... ale zdjęcia są z 2011 roku :?

Niestety "ludzik" jest starej daty :oczko_usmiech:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.01.2018 23:10

to może od innej strony: wjeżdżając do SLO przez KarawankenTunnel jeśli dobrze pamiętam są znaki o obowiązywaniu winiety, ale również o tym że można ją kupić za bodajże 3km od wylotu tunelu na najbliższej stacji, tam sporo kierowców kupowało winietę;

jeśli chcesz mieć 100% pewności napisz maila z pytaniemdo DARSu, nawet sprawnie odpowiadają
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone