Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartek L.
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek L. » 15.02.2017 14:08

40km
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 15.02.2017 21:53

W sezonie Rupa lubi się przyblokować (sobota rano) a i w tygodniu też. Dlatego proponuję dalszy dojazd ale pewny że nie będziemy stać.
Kiedyś na Istrię mniej ludzi jechało, teraz jest tam spory ruch a i miejscowi mocno podróżują.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.03.2017 11:50

Koledzy nie wiem ,czy to dobre miejsce ,ale chodzi również o czas przejazdu (będę miał na pokładzie dwójkę małych dzieci ).
Byłem raz już w Cr na Rabie i znam drogę ekonomiczną przez Słowenię . Teraz planujemy wyjazd pod namiot w okolice Rovnij lub Puli , startujemy z Torunia. Moje pytanie brzmi ,czy warto polecieć przez całą Słowenię za 30eur i zjechać prosto na Istrię w dół , czy lepiej zaoszczędzić tą kasę i polecieć autostradami w Cr od Zagrzebia do Puli..?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2017 12:06

Rafi70 napisał(a):Koledzy nie wiem ,czy to dobre miejsce ,ale chodzi również o czas przejazdu (będę miał na pokładzie dwójkę małych dzieci ).
Byłem raz już w Cr na Rabie i znam drogę ekonomiczną przez Słowenię . Teraz planujemy wyjazd pod namiot w okolice Rovnij lub Puli , startujemy z Torunia. Moje pytanie brzmi ,czy warto polecieć przez całą Słowenię za 30eur i zjechać prosto na Istrię w dół , czy lepiej zaoszczędzić tą kasę i polecieć autostradami w Cr od Zagrzebia do Puli..?

Witam.
Jesteś we właściwym miejscu.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.03.2017 12:18

Dziękuję bardzo, nie wiem czemu wcześniej nie trafiłem na ten temat , może dlatego ,że bardziej skupiłem się na ekwipunku kempingowym...Poczytałem trochę i wszystko jasne :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.03.2017 12:27

Rafi70 napisał(a):Koledzy nie wiem ,czy to dobre miejsce ,ale chodzi również o czas przejazdu (będę miał na pokładzie dwójkę małych dzieci ).
Byłem raz już w Cr na Rabie i znam drogę ekonomiczną przez Słowenię . Teraz planujemy wyjazd pod namiot w okolice Rovnij lub Puli , startujemy z Torunia. Moje pytanie brzmi ,czy warto polecieć przez całą Słowenię za 30eur i zjechać prosto na Istrię w dół , czy lepiej zaoszczędzić tą kasę i polecieć autostradami w Cr od Zagrzebia do Puli..?


Na Istrię to tylko przez Słowenię.
Przeszukaj wątek o korkach lub przez Czechy, Austria, Węgry. Możesz wpisać w wyszukiwarkę mój nick, to dostaniesz odnośniki do informacji jakie cię nurtują.
Z takich szybkich info to zjazd do Puli nie przez Koper i przejście Kastel ale prędzej na Buzet. Ominiecie zakorkowane : końcówkę autostrady (Koper), przejście graniczne Kastel i bramki na A9. Jadąc na Buzet nie stoisz w korkach tj. jesteś od 0,5-1 godziny szybciej na campingu.
https://www.google.pl/maps/dir/45.55783 ... !3e0?hl=pl
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.03.2017 12:35

Rafi70 napisał(a):Teraz planujemy wyjazd pod namiot w okolice Rovnij lub Puli , startujemy z Torunia. Moje pytanie brzmi ,czy warto polecieć przez całą Słowenię za 30eur i zjechać prosto na Istrię w dół , czy lepiej zaoszczędzić tą kasę i polecieć autostradami w Cr od Zagrzebia do Puli..?

Oczywiście, że warto. Jeżdżę z okolic Bydgoszczy i też jechałem przez Słowenię, autostradą A1.

Jadąc do Rovinj autostradami chorwackimi nie zaoszczędzisz. Zapłacisz za odcinek:
Trakošćian - Zaprešić 48 kn
Zagreb (Lučko) - Rijeka 70 kn
Tunel Učka - Kanfanar 42 kn

Razem 160 kun w jedną stronę, czyli w obie strony więcej, niż za winietę słoweńską.
Nie wspominając już o korkach na tamtej trasie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2017 13:26

Info od Leona ze Splitu.
Autostrady podrożeją od 1. kwietnia 5 %, a od 1.czerwca 10%.

Na forum już jest informacja >>> Podwyzki-cen-za-przejazd-chorwackimi-autostradami-42.htm
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.03.2017 13:49

No, to należy dodać do rachunku 32 kuny (w obie strony), w przypadku przejazdu w opcji chorwackiej.

Aha, zapomniałem dodać, że wybierając wersję autostradową, po zjechaniu ze słoweńskiej autostrady, mamy jeszcze Istarski ipsilon.
Zjeżdżając z autostrady na Buzet (jak radzi wielbiciel) na chorwacką autostradę możemy wjechać na węźle Lupoglav.
Wówczas do Puli zapłacimy 25 kun, a do Rovinj 12 kun (w jedna stronę).

W sumie, ze słoweńską winietą wyjdzie i tak taniej (nawet po wakacyjnej podwyżce opłat) niż przez Lučko i szybciej. :wink:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.03.2017 15:03

Koledzy wielkie dzięki za te cenne rady. Takie fora to kopalnia wiedzy :) . Klamka zapadła PL-SK-A-SLO-CR...meta . Wyliczyłem ,że winietki mnie wyjdą ok 240zł (wyjazd 10dni na miejscu w Cr) + autostrada od granicy w Kastel do Puli ...
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.03.2017 15:35

Rafi70 napisał(a):Koledzy wielkie dzięki za te cenne rady. Takie fora to kopalnia wiedzy :) . Klamka zapadła PL-SK-A-SLO-CR...meta . Wyliczyłem ,że winietki mnie wyjdą ok 240zł (wyjazd 10dni na miejscu w Cr) + autostrada od granicy w Kastel do Puli ...

Przemyśl jeszcze ten Koper i Kastel. W sezonie i w weekendy poza sezonem jest tam bardzo ciasno i szybko robi się korek. Sam tego doświadczyłem dwukrotnie, a ostatnio w maju 2015. Tylko znajomość bocznych dróg pozwoliła mi uciec z mega korka i pojechać na Buzet-Socerga.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.03.2017 15:42

A w drodze powrotnej, kiedy nie będzie wam się spieszyło do domu, możecie przez Słowenię pojechać drogą nr 111 i zwiedzić Piran. :wink:
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.03.2017 16:07

walp napisał(a):A w drodze powrotnej, kiedy nie będzie wam się spieszyło do domu, możecie przez Słowenię pojechać drogą nr 111 i zwiedzić Piran. :wink:

I zakupić zapas soli w Portorożu z tamtejszych pól morskich.
magnyc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnyc » 22.03.2017 16:16

wielbiciel napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Koledzy wielkie dzięki za te cenne rady. Takie fora to kopalnia wiedzy :) . Klamka zapadła PL-SK-A-SLO-CR...meta . Wyliczyłem ,że winietki mnie wyjdą ok 240zł (wyjazd 10dni na miejscu w Cr) + autostrada od granicy w Kastel do Puli ...

Przemyśl jeszcze ten Koper i Kastel. W sezonie i w weekendy poza sezonem jest tam bardzo ciasno i szybko robi się korek. Sam tego doświadczyłem dwukrotnie, a ostatnio w maju 2015. Tylko znajomość bocznych dróg pozwoliła mi uciec z mega korka i pojechać na Buzet-Socerga.


No - weź pod uwagę radę kolegi @wielbiciel- bo ja też pewny siebie uderzyłem w 2015 roku przez Koper, co skutkowało spędzeniem 2,5 godzin w korku podjeżdżając cały czas pod stromą górę w 38 St C upale.

W tym roku chyba też skoczę na Istrię, bo blisko, ale Koper sobie daruje.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 22.03.2017 18:09

Nikt przy zdrowych zmysłach i posiadający odpowiednią wiedzę nie pcha się na Koper. No chyba, że lubi stać w korku. Ja osobiście polecam przejście Socerga - Buzet, potem Istarski Ypsilon i jest Kolega w Puli.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone