Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.05.2015 09:43

Jeśli kupujesz winietę w Słowenii - śmigaj na Krk przez Słowenię do Ljubljany, potem zjazd na Rijekę,
most Krk i już jesteś na wyspie :idea:
waldex74
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.01.2016
Trasa do Poreć

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldex74 » 23.01.2016 22:55

Witam wszystkich.W lipcu 2016r wybieramy się do miejscowości Poreć.Rok temu byliśmy w Slatine na wyspie Ciovo.Było wspaniale.Mam pytanie odnośnie trasy.Ktoś już podróżował do Poreć?Rok temu jechaliśmy przez Czechy , Austrię i Słowenię.Jechaliśmy przez Mureck , żeby ominąć autostradę w Słowenii (w zasadzie tylko kawałek ale drogi).Z moich analiz wynika , że możemy jechać tą samą drogą tylko koło Zadaru musimy "odbić" w inną stronę.Jeżeli ktoś podróżował do Poreć to może podzieli się wskazówkami co do dojazdu :) .Pozdrawiam wszystkich :papa:
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010
Re: Trasa do Poreć

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 24.01.2016 19:40

Kolego, jezeli jedziesz do miasta Porec na Istrii to nie jedź do Zadaru. Lepiej odżałuj kasę na słoweńskie autostrady i jedź przez całą Słowenię. Szybciej będzie. Jak chcesz jechać przez CRO to musisz odbić na Istrię za Karlovacem na węźle Bosiljevo.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Trasa do Poreć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 24.01.2016 20:03

Na Istrię tylko przez SLO. Koszt winiet w stosunku do ilości kilometrów przy takim długim odcinku autostrad już nie jest taki straszny. Dodatkowo jedyne "zatwardzenie" może się trafić w Koprze, bo dzięki winietce w SLO nie stoisz na bramkach.
Ostatnio edytowano 24.01.2016 20:05 przez Crocodyl, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Trasa do Poreć

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.01.2016 20:04

waldex74 napisał(a):Witam wszystkich.W lipcu 2016r wybieramy się do miejscowości Poreć.

Witam imiennika. :wink:

Z moich analiz wynika, że lepiej kupić słoweńską winietę i jechać trasą Maribor - Lublana - Koper.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Trasa do Poreć

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 24.01.2016 20:11

A już na pewno nie ma sensu jechać do Zadaru i potem wracać się pod górę (na mapie) w stronę Istrii. 8O
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Trasa do Poreć

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.01.2016 20:28

Dodatkowo można pojechać wzdłuż wybrzeża słoweńskiego, drogą 111
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Trasa do Poreć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 24.01.2016 20:48

elka21 napisał(a):A już na pewno nie ma sensu jechać do Zadaru i potem wracać się pod górę (na mapie) w stronę Istrii. 8O

No chyba że chcemy zgubić pościg :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Poreć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.01.2016 21:05

waldex74 napisał(a):Witam wszystkich.W lipcu 2016r wybieramy się do miejscowości Poreć.Rok temu byliśmy w Slatine na wyspie Ciovo.Było wspaniale.Mam pytanie odnośnie trasy.Ktoś już podróżował do Poreć?Rok temu jechaliśmy przez Czechy , Austrię i Słowenię.Jechaliśmy przez Mureck , żeby ominąć autostradę w Słowenii (w zasadzie tylko kawałek ale drogi).Z moich analiz wynika , że możemy jechać tą samą drogą tylko koło Zadaru musimy "odbić" w inną stronę.Jeżeli ktoś podróżował do Poreć to może podzieli się wskazówkami co do dojazdu :) .Pozdrawiam wszystkich :papa:

Witaj.
Myślę, ze jesteś we właściwym wątku. :idea:
Przeczytaj od pierwszej strony. :idea:
waldex74
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.01.2016
Re: Trasa do Poreć

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldex74 » 25.01.2016 19:10

PiotrekS napisał(a):Kolego, jezeli jedziesz do miasta Porec na Istrii to nie jedź do Zadaru. Lepiej odżałuj kasę na słoweńskie autostrady i jedź przez całą Słowenię. Szybciej będzie. Jak chcesz jechać przez CRO to musisz odbić na Istrię za Karlovacem na węźle Bosiljevo.


Dzięki bardzo kolego.Tak zrobię.Pozdrawiam :)
waldex74
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.01.2016
Re: Trasa do Poreć

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldex74 » 25.01.2016 19:13

walp napisał(a):
waldex74 napisał(a):Witam wszystkich.W lipcu 2016r wybieramy się do miejscowości Poreć.

Witam imiennika. :wink:

Z moich analiz wynika, że lepiej kupić słoweńską winietę i jechać trasą Maribor - Lublana - Koper.


Dzięki za info.To przeważyło "szalę". Jedziemy z dziećmi 9 i 5 lat więc zależy nam na czasie też.Pozdrawiam :)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 25.01.2016 20:44

W czerwcu 2015 byłem w tamtych okolicach. Startując z Częstochowy około 20ej, w okolicach 8-ej rano byłem na miejscu. Na pokładzie były dzieci niecałe 5 lat i 9 miesięcy. Oczywiście jechałem autostradami słoweńskimi bo to tak naprawdę jedyna rozsądna opcja. Nie kombinuj.
Musisz jedynie pamiętać, żeby nie wjeżdżać do Kopru w sobotę w południe, bo możesz stracić sporo czasu.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.01.2016 21:24

waldex74
Na Istrię tylko Słoweńskimi autostradami, nigdy przez Koper (roboty drogowe, zakorkowane przejście w obie strony) tylko zjazd na Ćmi Kal-Buzet-dr.nr. 44, 21 do Viźinada lub trochę dalej do skrzyżowania na Barici i w prawo na Poreć. Z powrotem tak samo, tylko nie na Koper bo stracisz nerwy w korku do granicy a czasami zaczyna się przed bramkami z płatnością (patrz google maps). Ja w 2015 wracając z majowego weekendu zrobiłem ten błąd (po kilkunastu wyjazdach na Istrię) tzn. pojechałem na Koper=2,5h w plecy od bramek do pierwszego zjazdu pasem awaryjnym by uciec na Buzet, a tu pusto.
Znajomi latem też jechali na Koper, chociaż ich przestrzegałem przed tym pomysłem, ale wracali już Buzet- Ćmi Kal.
waldex74
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.01.2016
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldex74 » 26.01.2016 21:02

Dzięki jeszcze raz wszystkim za wskazówki.Będę posługiwał się nawigacją z AutoMapa.Planujemy jak w ubiegłym roku zostać na nocleg w Graz i potem dalej więc trasa na dwa razy.Czy macie doświadczenie z tą mapą?Dobrze prowadzi?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.01.2016 21:07

waldex74 napisał(a):Dzięki jeszcze raz wszystkim za wskazówki.Będę posługiwał się nawigacją z AutoMapa.Planujemy jak w ubiegłym roku zostać na nocleg w Graz i potem dalej więc trasa na dwa razy.Czy macie doświadczenie z tą mapą?Dobrze prowadzi?

Jeżdżę tylko z AM. Radzi sobie całkiem nieźle, nawet na drogach ostatniej kategorii odśnieżania. Pamiętaj jednak, że nawigacja ma być wsparciem.
Przede wszystkim czytanie znaków i na wszelkij słuczajmapa papierowa. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na Istrię, Kvarner autostradami w Słowenii czy w Chorwacji? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone