Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Murter 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
frezja2018
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) frezja2018 » 06.03.2018 19:50

Witam

Mam pytanie do forumowicza piekara114. Otóż preferuję identycznie jak Ty plaże kamieniste, żwirkowe z podwodnym życiem. Taka jest na Adriaticu w Primostenie - to wiem. I moja prośba/pytanie - gdzie jeszcze można spotkać takie właśnie plaże. Przeglądam fora i jak na razie poszukiwania z marnym skutkiem. Proszę podpowiedzcie jak ktoś coś wie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2018 20:11

frezja2018 napisał(a):Mam pytanie do forumowicza piekara114. Otóż preferuję identycznie jak Ty plaże kamieniste, żwirkowe z podwodnym życiem. Taka jest na Adriaticu w Primostenie - to wiem. I moja prośba/pytanie - gdzie jeszcze można spotkać takie właśnie plaże. Przeglądam fora i jak na razie poszukiwania z marnym skutkiem. Proszę podpowiedzcie jak ktoś coś wie.
Nie znam tej plaży, ale fajna była między Drage a Pakostane, na Hvarze do wyboru do koloru, ciekawie było też w tłocznym Poreciu (koło kortów tenisowych w Spadici). Więcej w wątku o snurkowaniu :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.03.2018 20:30

:oops: :oops:
Czuję się oszołomiona i zmieszana słowami o mojej cierpliwości. Moja rodzina nigdy by w to nie uwierzyła! 8O :mrgreen: :wink:

JORDAN_77 napisał(a):W tym roku kryteria podobne czyli piach w wodzie to mus (...) darujmy sobie ograniczenia w temacie odległości.


Skoro limit kilometrów jest już nieistotny, to myślę, że w zeszłym roku znalazłam prawie idealne dla Ciebie miejsce:
- prawdziwy piasek na plaży i w morzu
- nowe, eleganckie, wypasione mieszkania w apartamentowcach z basenami, placami zabaw i innymi atrakcjami tuż przy plaży, w spokojnym położeniu
- niedaleko masa restauracji z niedrogim jedzeniem, knajpek, kawiarenek i uciech cywilizacji jak lunapark, sklepiki, atrakcje dla dzieci itp.
- na plaży super muszelki, które dziecko może sobie zbierać
- jeśli odejść kawałek od apartamentowców, pustki na plaży i spokój.
No popatrz tylko:

aBiała plaża.jpg


aP1290309.JPG


aP1290312.JPG


P1290669a.JPG


Jest tylko jeden szkopuł: to nie Chorwacja. :oczko_usmiech: Ale może bardziej by Ci to miejsce pasowało? :roll:
Rozważ to.


Nie podejmuję się szukania piasku w morzu w Chorwacji - ja się na nim nigdy nie koncentruję, wręcz nie lubię gdy woda robi się od niego mętna.
Jak Beata, polecam informacje na http://www.beachrex.com/en/croatia/sand-beaches oraz stosowne wątki na forum.
Jak już kiedyś wspominałam, mnie mogłyby się spodobać m.in. okolice Zavali na Hvarze, plaże koło Žuljany na Pelješcu, ewentualnie z opisów mogłabym zaryzykować obrzeża Sutivanu przy Likvie na Braču. Pomijając oczywiście całkowite zadoopia, do których ciągnie mnie najmocniej. Aaa... zapomniałabym. Jeszcze Stara Baška na Krku.

Good luck, have fun. :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 06.03.2018 23:00

Mikromir napisał(a):
JORDAN_77 napisał(a):W tym roku kryteria podobne czyli piach w wodzie to mus (...) darujmy sobie ograniczenia w temacie odległości.


Skoro limit kilometrów jest już nieistotny, to myślę, że w zeszłym roku znalazłam prawie idealne dla Ciebie miejsce:
- prawdziwy piasek na plaży i w morzu
- nowe, eleganckie, wypasione mieszkania w apartamentowcach z basenami, placami zabaw i innymi atrakcjami tuż przy plaży, w spokojnym położeniu
- niedaleko masa restauracji z niedrogim jedzeniem, knajpek, kawiarenek i uciech cywilizacji jak lunapark, sklepiki, atrakcje dla dzieci itp.
- na plaży super muszelki, które dziecko może sobie zbierać
- jeśli odejść kawałek od apartamentowców, pustki na plaży i spokój.


A fuj :roll: :wink: Piach na plaży :?: :?: :?:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.03.2018 23:04

travel napisał(a): A fuj :roll: :wink: Piach na plaży :?: :?: :?:

:lool:
:oczko_usmiech:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 06.03.2018 23:10

Tą fotką z muszelkami to mnie rozłożyłaś.... :)
Problem w tym, że do Bułgarii to już trzeba samolotem i raczej na zorganizowany wypoczynek, a taki dla 4-osobowej rodziny kosztuje od 8000 zł. Za tyle to ja mam Chorwację w wakacje i tydzień na nartach w zimie :)
Ale kto bogatemu zabroni... :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.03.2018 23:22

Slavko1974 napisał(a):Tą fotką z muszelkami to mnie rozłożyłaś.... :)
Problem w tym, że do Bułgarii to już trzeba samolotem i raczej na zorganizowany wypoczynek, a taki dla 4-osobowej rodziny kosztuje od 8000 zł. Za tyle to ja mam Chorwację w wakacje i tydzień na nartach w zimie :)
Ale kto bogatemu zabroni... :)

A o jak długim wyjeździe wakacyjnym mówisz?
Ja nie leciałam tam samolotem, ani nie byłam na zorganizowanym wypoczynku - tzn. był zorganizowany, ale przeze mnie dla całej ekipy 9-osobowej. :mrgreen: No i z pewnością nie wydaliśmy na naszą 5-osobową rodzinę takiej strasznej kwoty, daleko do niej było, nawet z kilkudniowym zwiedzaniem Rumunii po drodze. W sumie 2 tygodnie w obydwu krajach kosztowały znacząco mniej niż porównywalnie długie wakacje w Chorwacji. Bułgaria jest wciąż sporo tańsza od Chorwacji, zarówno apartamenty jak i żywność, ale dwudniowy powrót samochodem, nawet z noclegiem w Alba Iulia, był ogromnie męczący. Można oczywiście znaleźć tanie linie lotnicze do Warny czy Burgas, trafiają się niedrogie oferty, ale wtedy na miejscu jest się skazanym albo na komunikację publiczną, albo siedzenie na d...e, ale drogie wynajęcie samochodu. Cóż, coś za coś... Pomijając już fakt, że dla mnie bułgarskie wybrzeże jest na jeden, góra dwa pobyty. Za mało do zwiedzania.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 07.03.2018 10:55

Mikromir napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):Tą fotką z muszelkami to mnie rozłożyłaś.... :)
Problem w tym, że do Bułgarii to już trzeba samolotem i raczej na zorganizowany wypoczynek, a taki dla 4-osobowej rodziny kosztuje od 8000 zł. Za tyle to ja mam Chorwację w wakacje i tydzień na nartach w zimie :)
Ale kto bogatemu zabroni... :)

A o jak długim wyjeździe wakacyjnym mówisz?
Ja nie leciałam tam samolotem, ani nie byłam na zorganizowanym wypoczynku - tzn. był zorganizowany, ale przeze mnie dla całej ekipy 9-osobowej. :mrgreen: No i z pewnością nie wydaliśmy na naszą 5-osobową rodzinę takiej strasznej kwoty, daleko do niej było, nawet z kilkudniowym zwiedzaniem Rumunii po drodze. W sumie 2 tygodnie w obydwu krajach kosztowały znacząco mniej niż porównywalnie długie wakacje w Chorwacji. Bułgaria jest wciąż sporo tańsza od Chorwacji, zarówno apartamenty jak i żywność, ale dwudniowy powrót samochodem, nawet z noclegiem w Alba Iulia, był ogromnie męczący. Można oczywiście znaleźć tanie linie lotnicze do Warny czy Burgas, trafiają się niedrogie oferty, ale wtedy na miejscu jest się skazanym albo na komunikację publiczną, albo siedzenie na d...e, ale drogie wynajęcie samochodu. Cóż, coś za coś... Pomijając już fakt, że dla mnie bułgarskie wybrzeże jest na jeden, góra dwa pobyty. Za mało do zwiedzania.


Podpisuję się pod wypowiedzią Mikromir. Dodam, że aparatmenty nie dość, że tańsze to bez trudu można znaleźć o lepszym standardzie niż w Cro. Jedzenie tańsze bez dwóch zdań, Były to pierwsze wakacje gdzie nie gotowaliśmy sami.
Zerknij do mojej relacji. Byliśmy w Białej czyli tam gdzie proponuje Mikromir :lol:
rumunia-bulgaria-czyli-nasze-wakacje-ad-2016-t51650.html?hilit=rumunia
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.03.2018 18:13

Z południa PL dojazd zajmuje tyle samo co do północnej Grecji, a niewiele dłużej niż do Dubrovnika...
JORDAN_77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) JORDAN_77 » 08.03.2018 20:01

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET DLA UROCZYCH CRO-MANIACZEK! :mrgreen:
tom1972
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom1972 » 09.03.2018 13:17

Witam :D Chciałem dodać swoich pięć groszy na temat wyspy Murter. Ostatnie dwa wyjazdy do Chorwacji spędziliśmy właśnie w tym miejscu, w miejscowości Murter i w tym roku wszystko wskazuje że również. Uważam że plaża PODRVSKE należy do ładniejszych plaż w tym rejonie i jest perełką tej wyspy, a jeżeli ona nie jest perełką to polecam plaże w Makarskiej tak popularnej miejscowości, kolor i czystośc nie do porównania a byliśmy już wielu miejscowościach Riwiery Makarskiej. Ale każdy lubi co innego. Ja polecam każdemu MURTER .
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.03.2018 14:41

JORDAN_77 napisał(a):WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET DLA UROCZYCH CRO-MANIACZEK! :mrgreen:

Piekara, to na pewno o nas i do nas. :mrgreen: :wink: Bo przecież jesteśmy coraz bardziej urocze i na dodatek coraz mądrzejsze. :oczko_usmiech: A już z pewnością maniakalnie lubimy podróżować. :wink:
Dziękuję! :lool:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.03.2018 15:52

Danka, chyba masz rację http://emotikona.pl/emotikony/code.php?n=2smiech.gif To możemy być jeszcze bardziej urocze :?: :idea:

JORDAN_77 Dziękuję!
JORDAN_77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) JORDAN_77 » 09.03.2018 19:47

:mrgreen: 8) :papa:
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 10.03.2018 19:21

Witam, chyba lekka przesada z tym brudem na Slanicy. Byłem w pierwszym tygodniu sierpnia 2017 i fakt , ludzi mnoga, ale z tym syfem to bym nie przesadzał. Dla dzieci super, dłuuuuugo płytka turkusowa woda. Poza tym w tych czasach można wszystko wcześniej zobaczyć na mapach google, również to, że zaraz obok są bary (co dla mnie akurat jest plusem). Osobiście nie czułem jak zwierz w ZOO, ale każdy ma inne odczucia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Murter 2017 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone