Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Murter 2014 - Wspomnień czar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
G&M
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.04.2014
Murter 2014 - Wspomnień czar

Nieprzeczytany postnapisał(a) G&M » 19.06.2015 20:03

Witajcie ,

Po raz drugi zagościłem w Chorwacji we wrześniu 2014r (pierwszy raz byłem w 2001r na wyspie Pag) .
Wybraliśmy się w rodzinny wyjazd 2+1 x 2 = czyli 2 rodziny dziećmi . Dzieciaki małe (10 miesięcy i 18 miesięcy) ,więc raczej trudno wyjazd nazwać urlopem hehe :-)
Padło na Murter - znajomi się uparli ,żeby w tamte rejony jechać . Mieliśmy miejsce apartament 2 pokojowy , wspólna kuchnia i łazienka . Generalnie nie polecam tego noclegu - ale do tego jeszcze wróce w tekscie później .
Na teraz wrzucam tylko fragmenty drogi tam i kilka zdjęć .
Następne części opowieści pojawią sie na dniach ,bo będę miał troche wolnego i będzie czas na pisanie :)

chciałem umieścić link z serwisu Youtube ale niestety nie mogę :-(

h t t p s: / / w w w.y o u t u b e . c o m / w a t c h ? v = N v t O T c 6 M g V Q

Musicie tylko spacje pokasować po skopiowaniu linku.

Obrazek
Widok z kierunku kontynentu na miejscowość Tisno w drodze do Murteru (ale już na wyspie)

Obrazek
Slanica Bay - Plaża Slanica

Obrazek
Slanica Woda :-)

Obrazek
Urokliwy klif za Plażą Slanica wzdłuż drogi (ślepej)

Obrazek
Najlepsza Pizza w Szybeniku
CDN . . .
Ostatnio edytowano 23.06.2015 15:33 przez G&M, łącznie edytowano 5 razy
kaczurek76@gmail.com
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 27.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaczurek76@gmail.com » 19.06.2015 22:19

Czekam...na dalszy ciąg znajomi byli w jakimś hotelu z czasu PR-Lu ale milczą .
Więc czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg. :D
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 19.06.2015 22:32

Przysiadam się
G&M
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) G&M » 23.06.2015 16:23

Zatem przechodząc do meritum - nocleg mieliśmy zaklepany przez chorwackie biuro ( heartofdalmatia.com/ ) . Wszystko załatwialiśmy przez email , wpłatę zaliczki zrobiłem normalnie z mojego konta bankowego . Dostaliśmy mailem do wydrukowania "voucher" i z tym zgłosiliśmy się na miejscu na Murterze . Zostaliśmy eskortowani za "Panem Pomagierem" na motorynce pod wskazany adres i jesteśmy na miejscu .
Co do miejsca - dla mnie to taki wczesny Tito (wczesny Gierek) . Mały, stary domek na terenie większej działki , 6 metrów od domu właścicieli i 6 metrów od takiego domku gospodarczego - ten nasz był pomiędzy . Podłoga jakaś z lastryko badziewnego w kolorze grobowca cygańskiego , wilgotno w pokojach (na szczęście klima działała) , tylko zimna woda w kuchni (jedna rura:-) ) - reszta ok - kuchnia wyposażona w garnki , lodówkę i inne pierdoły , betonowy taras przed domem. Na deser wszędobylne komary ,których była normalnie chmara(!) . To tak w kwestii psioczenia ;-) Generalnie może być od biedy ale nie polecam.
Na plus : mieliśmy do miejskiej betonowej plaży jakies 100 metrów do samej wody , do Konzuma z 250 metrów , właściciele byli bardzo pomocni - starsze małżeństwo i ich córka z dzieckiem. Znali każdego w miejscowości i wszystko mogli załatwić :) Nawet jak znajomemu auto nie chciało zapalić - to babcia przez swoją starą nokię podzwoniła i za chwile mechanik przyjechał na skuterku z aku-boosterem :) szok :-) Oliwa z oliwek , Raki , wino - wszystko było do załatwienia od zaraz przez "Babcie chrzestną" .
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 24.06.2015 08:31

Zaczyna się fajnie. Chętnie poczekam na cd... no i więcej zdjęć :wink:
dorato1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 24.06.2015 17:02

To zasiadam i ja do czytania i podziwiania relacji :D
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 24.06.2015 19:30

Ja też się dołączam tym bardziej że w tym roku padło na Murter także chętnie czytam wszystko co dotyczy Murter. Może płynąłeś z Murter na Kornati znasz cenę aktualną i możesz polecić jakiś statek ?
G&M
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) G&M » 26.06.2015 14:13

Co do Kornatów to nasi znajomi z którymi byliśmy płynęli na taki jednodniowy rejs -rano wypłynięcie , wieczorem powrót . Nie pamiętam ile płacili ale jak to w małżeństwie - On był niezadowolony i mówił ,ze to strata czasu , a Ona mówiła ,że było super i lepiej nie mogła spędzić czasu :-) Dziecko było za małe,żeby zabrać głos :-)

O samej miejscowości Murter za bardzo nie ma co się rozpisywać . Typowa mała mieścina portowa ,która wraz z napływem turystów staje się bardziej pro-tourism . Nie jest to okolica cała zabytkowa -jest to taki mix . Patrzysz na port z ładną knajpką i zachwyca Cie widok ... ale ... oglądasz się za siebie a tam jakaś ruina betonowa z wystającymi prętami ...
Ale jest kilka fajnych restauracyjek w których można naprawdę miło spędzić czas :-) postaram się mapę wrzucić:-)
Polecam też lokalne wyroby - raki, wino i oliwę z oliwek - każdego miejscowego kogo nie zapytacie skołuje Wam odpowiednią ilość ;-)

Na początku zabawialiśmy się na plaży miejskiej (najbliższej nas) a później chodziliśmy trochę dalej (10 minut piechotą) do plaży Slanica - tam można było poleżeć na głazach lub jak kto woli na piachu z odrobiną kamieni:-)
Teraz jak na to patrze to chyba zarezerwowałbym lokum wlaśnie wzdłuż plaży Slanica - ładny klif z kilkoma schodkami , drabinka ze skały do wody, cisza i spokój , widok na Kornati i zachody słońca .
Plaża Slanica z góry wygląda jak literka U - po jedneej stronie jest dłuuugi kemping wzdłuż wybrzeża (super na spacery) a po drugiej stronie długa ślepa ulica z powoli wznoszącym się klifem i apartamentami .

Polecam też wypady do Zadaru i do Szybenika !

Obrazek
Urokliwy Szybenik

Obrazek
Smaczki z kempingu 1

Obrazek
Terenowy Mercedes amfibia :-)

Obrazek
Merc , ciąg dalszy

Obrazek
Po prostu Czesi :)
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 26.06.2015 15:28

Dawno, dawno temu, w ubiegłym stuleciu :mrgreen: , byłam na Camie "Slanica" chętnie popatrzę i poczytam, może coś sobie przypomnę z zamierzchłej przeszłości :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.06.2015 15:34

Zachęcająco :D Czekam na więcej :D
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 26.06.2015 19:17

[quote="G&M"]Co do Kornatów to nasi znajomi z którymi byliśmy płynęli na taki jednodniowy rejs -rano wypłynięcie , wieczorem powrót . Nie pamiętam ile płacili ale jak to w małżeństwie - On był niezadowolony i mówił ,ze to strata czasu , a Ona mówiła ,że było super i lepiej nie mogła spędzić czasu :-) Dziecko było za małe,żeby zabrać głos :-)

O samej miejscowości Murter za bardzo nie ma co się rozpisywać . Typowa mała mieścina portowa ,która wraz z napływem turystów staje się bardziej pro-tourism . Nie jest to okolica cała zabytkowa -jest to taki mix . Patrzysz na port z ładną knajpką i zachwyca Cie widok ... ale ... oglądasz się za siebie a tam jakaś ruina betonowa z wystającymi prętami ...
Ale jest kilka fajnych restauracyjek w których można naprawdę miło spędzić czas :-) postaram się mapę wrzucić:-)
Polecam też lokalne wyroby - raki, wino i oliwę z oliwek - każdego miejscowego kogo nie zapytacie skołuje Wam odpowiednią ilość ;-)

Na początku zabawialiśmy się na plaży miejskiej (najbliższej nas) a później chodziliśmy trochę dalej (10 minut piechotą) do plaży Slanica - tam można było poleżeć na głazach lub jak kto woli na piachu z odrobiną kamieni:-)
Teraz jak na to patrze to chyba zarezerwowałbym lokum wlaśnie wzdłuż plaży Slanica - ładny klif z kilkoma schodkami , drabinka ze skały do wody, cisza i spokój , widok na Kornati i zachody słońca .
Plaża Slanica z góry wygląda jak literka U - po jedneej stronie jest dłuuugi kemping wzdłuż wybrzeża (super na spacery) a po drugiej stronie długa ślepa ulica z powoli wznoszącym się klifem i apartamentami .

Polecam też wypady do Zadaru i do Szybenika !

Dzięki za odpowiedź.
O kornati tak jest jednym się podoba inni odradzają. Trzeba po prostu samemu zobaczyć.
A możesz polecić jakąś pizzernie lub knajpę na Murter ? Ja mam apartament na ulicy MARKA MARULIĆA.
Zadar był w tamtym roku też bardzo polecam zwłaszcza wieczorem. A do Szybenika się wybieram jest tam jakiś bezpłatny parking w środku miasta ? Czy lepiej z Murter jechać jakimś autobusem do Szybenika ?
Planuje też wodospady Krka też z Murter jest niedaleko.
G&M
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) G&M » 27.06.2015 09:59

"A możesz polecić jakąś pizzernie lub knajpę na Murter ?"
- Już Ci piszę - Fajna konoba jest tuż za Konzumem po prawej stronie - nazywa się "Wratija se sime" (lub podobnie o ile nieprzekręciłem:-) ) , kolejna fajna knajpa jest w porcie tuż przy wodzie , a pizzeria do której najczęściej chodziliśmy to jest jeszcze kawałek za portem może z 200m od portu , siedzi się między "ścianami" 2 budynków . Muszę tylko rozkminić jak mapę wgrać tutaj ze zdjęcia :roll:

" Ja mam apartament na ulicy MARKA MARULIĆA."
Ooo ja tez mieszkałem na Marulica :-) to na browarka wieczornego najlepiej usiąść przy plaży na zakręcie (na rogu) Marulica/Sabuni ;-)

" A do Szybenika się wybieram jest tam jakiś bezpłatny parking w środku miasta ? Czy lepiej z Murter jechać jakimś autobusem do Szybenika ? Planuje też wodospady Krka też z Murter jest niedaleko. "
My jechaliśmy autami do Szybenika w ciemno - było troche chmur ,więc pogody nie szkoda było . Samochodami ,bo nie chciałem za granicą z dzieckiem ryzykować w razie czego nagłego powrotu z "ręką w nocniku". Bałem się o miejsce ale po 3-5 minutowych poszukiwaniach szybko znalazłem miejsce w samym centrum , przy porcie , 100 metrów od zabytków - jest tam parkomat . Warto pojechać wzdłuż wybrzeża w dwie strony, raz w jedną , raz w drugą - zawsze trafisz na kogoś kto akurat wyjeżdża .

:-) Co do lokalnych przysmaków (zapomniałem na śmierć- żona mi przypomiała ! ) - świeże/suszone FIGI ! Suuuper :-) Większość drzew oskubana przez przechodniów ;-) We wrześniu były już dojrzałe:-) Polecam :-)

P.S. Dobrą metodą na sprawdzenie jaką bazę miała raki jest pokropienie wewnętrznej części dłoni i roztarcie drugą dłonią - po chwili jak powącha się ręce będzie czuć z czego była robiona raki :mrgreen:

Obrazek
Murter mapa poglądowa :-)

Obrazek
Murter mapa - od lewej nazwy wg miejsca które wskazuje to : -plaza slanica - konzum - konoba wratija se sime - konoba przy porcie - stacja paliw - supermarket

Obrazek
Szybenik parking - na niebiesko jak dojechać a na czerwono miejsce gdzie ja stałem :-)

Szkoda i przykro mi ,że mam jak zamieścić wiekszych , czytelniejszych obrazów :-( :cry:
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 27.06.2015 13:29

Dzieki jeszcze raz za szczegółowe informacje na pewno wezmę jej pod uwagę podczas pobytu. A możesz mi powiedzieć pod którym numerem miałeś apartament na ul. MARKA MARULIĆA ? Fajna tam jest ogolnie okolica na tej ulicy. I czy stamtąt daleko jest na plażę slanica i na tą plażę oznaczoną nr.3 na twojej mapie ?
Pozdrawiam
G&M
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) G&M » 28.06.2015 09:50

O kurcze , wiesz , staram się znaleźć dokładnie jaki miałem adres ale nie pamiętam. Ci z agencji turystycznej JAK OGNIA bronili się,żebyś do momentu kiedy już staniesz tam swoją nogą nie znał adresu. Patrzyłem nawet na "voucher" - też nie ma adresu. Ten apartament jest od skrzyżowania Marulica/Sabuni jakieś 50 metrów . Przy okazji jest apteka na rogu Marulica/Sabuni (na przeciwko baru z piwkiem:-) ) .
Okolica w sumie fajna jeśli chodzi o ogólną dostępność - w promieniu 200-300metrów można sie zaopatrzeć we wszystko co potrzebne (ważne jak masz male dzieci - Konzum) .

Z marulica na plażę Slanica jest 10-15 minut piechotą , idziesz najpierw Marulica , odbijasz tak,zeby dojść w ul Żrtava Ratova i cały czas prosto .
Plaża numer 3 - też jest bardzo ładna , płytka , kamienista - ja na niej byłem 2 razy głównie dlatego ,że miałem dalej niż do Slanicy. Najłatwiej dojść ul Andrue Kasica Miosica odbijasz w lewo i cały czas prosto - do pewnego momentu jest to droga asfaltowa a później żwirowa (autem przejedziesz). Drugą opcją jest przedłużenie ul Marulica - dobra opcja jak nie jedziesz z wózkiem . Troche wyboista, autem nie przejedziesz.
Bez stresu , miejsce ogólnie fajne :-)
klaudusia78
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klaudusia78 » 06.07.2015 16:48

Cześć,

Jadę na wyspę Murter w dniu 24.07.15. Nie mam rezerwacji, jest szansa znalezienia noclegu czy lepiej coś zarezerwować? Macie namiary na jakiś dobry nocleg?
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Murter 2014 - Wspomnień czar
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone