Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Murter 2013

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
misiagesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.08.2007
Murter 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiagesia » 02.05.2013 09:15

Witam!

Wybieram się w tym roku po raz trzeci do Cro na Murter w składzie 2+1, z tym, że dziecko będzie miało ok. 9-10 miesięcy. Poszukuję kwatery, najlepiej coś sprawdzonego w rozsądnej cenie - 30-55 ojro/dobę z początkiem czerwca - 2tygodnie (z uwagi że zostało mało czasu oraz, że mój maluch i praca w tym momencie zajmują mi większość czasu zmuszona jestem o pomoc Was, bo nie mam kiedy rozejrzeć się po internecie). Najlepiej jakby był to apartament z własnym aneksem oraz łazienką. Miło byłoby z tarasem i widokiem na morze, gdzieś blisko morza - nie ukrywam że im bliżej tym lepiej :) Chcemy coś zacisznego z uwagi na nasze maleństwo. Proszę o pomoc na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pytanie do już będących w przeszłości z takimi malutkimi dziećmi w Cro, czy macie jakieś rady dla mnie, jeszcze "świeżej" mamy na podróż i cały pobyt? Wiemy, że najlepiej jechać nocą. Ja i mój mąż mamy prawo jazdy więc myślę, że problemu w zmienianiu się za kółkiem nie będzie problemu. Jaką najlepiej trasą (z uwagi na fakt, że wyjeżdżać raczej będziemy w piątek z wieczora) z Rudy Śląskiej?? Co zabrać dla takiego brzdąca?? Czy brać pieluszki do kąpieli w wodzie, czy lepiej nagusio?? Jak dało przeżyć się w upały z maleństwem w kwaterach bez klimatyzacji?? Gdzie szukać spokojnego miejsca do plażowania - bo wiem że nie zawsze da się korzystać z danego skrawka plaży przy miejscu zakwaterowania, gdyż może to być skalne strome zejście. Gdzie najlepiej tankować żeby koszta nie były wygórowane?? Jedziemy Skodą Fabią Combi II. Mam nadzieję, że z całym ekwipunkiem zmieścimy się a chcemy zabrać wózek, który jakby nie było trochę miejsca zajmie w bagażniku. Wszelkie Wasze forumowe rady na emial i tutaj bardzo mile widziane i wyczekiwane.

Chyba że ktoś z Was wybiera sie w takim okresie jak my, w podobnym składzie?? Może razem się wybrać??

Pozdrawiam

Agula :papa:
Maciekssss
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciekssss » 02.05.2013 10:21

Witam,

Byliśmy od 15.06 Murterze-jechaliśmy w ciemno,z córeczką 13 miesięczną,prawie całą podróż przespała,bo jechaliśmy nocą.
Znalazłem apartament (sypialnia,łazienka,aneks kuchenny-duży tara-morza nie widać z niego) na ulicy ul.Fausta Francica numeru nie pamiętam ( poniżej knoby)...cena 30 EUR za dobę
Klimy nie było,temp codziennie powyżej 30 stopni ,mała znosiła dobrze.
Płaskie dojście do plaży Slanica (piasek!!!!)
Kąpiel najlepiej na golaska:-)

Benzyna i paliwo w CRO-jak w Polsce
Jechaliśmy z D.Górniczej-na Wisłę ,przed Ustroniem odbicie do Lesznej Górnej,Triniec,Cadca,Żylina-Bratysława,Rajka,potem kilka km bezpłatnym odcinkiem autostrady węgierskiej i odbicie na drogę nr 86 ( nocą zupełnie pusta), w Redics wjazd do SLO i do Lendavy wzdłuż autostrady na granicę z CRO do Mursko Sredisce potem Cakovec i wjazd na autostradę...
misiagesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiagesia » 02.05.2013 21:08

Dzięki Maciek za odpowiedź. A gdzie po drodze tankowaliście?? Słyszałam od znajomej, że przez Węgry jedzie się wolniej. Ile Wam droga zajęła?
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 02.05.2013 23:47

Z bobaskiem pewnie będziecie chcieli w miarę szybko znaleźć się na miejscu. Radził bym więc wybrać trasę : Czechy Austria Słowenia Chorwacja. Trasa ze Śląska prowadzi głównie autostradami, osobiście wolę drogę przez Słowację i zachodnie Węgry jednak ta opcja wymaga więcej czasu, nawet nocą.
Z Rudy Śl najlepiej A4 do A1 zjazd na Rybnik , Ostrawa , dojechać do Świerklan (bo dalej się nie da) zjechać w kierunku na Wodzisław, pilnować znaków z objazdem (przez Świerklany, Połomię do Mszany) tam z powrotem na A1 i do granicy. Po przejechaniu granicy Polsko Czeskiej na pierwszej stacji benzynowej (Shell) zakupić Czeską winietkę - nie kupować w Pzm-ot bo strasznie zdzierają. Potem autostradą do Brna i tam zjechać na Mikulov, w Mikulowie przekroczyć granicą z Austrią, prawie na samym przejściu jest Stacja bęzynowa gdzie można kupić winietą. Kawałek przejechać drogą lokalną i następnie autostrada do Wiednia, tam pilnować kierunku na Graz. W Grazu zjechać na Maribor i przed samą granicą Słoweńską na zjeździe nr 226 zjechać do miejscowości Mureck i zaliczyć obiazd Słoweńskiej autostrady opisany już na tym forum. A potem już Chorwackie autostrady A2 i A1 aż do zjazdu na Pirovac. Z tond już rzut beretem na Murter.
Co do tankowania to Najlepiej dociągnąć do Chorwacji, tam paliwo nie odbiega cenowo od naszego. Ceny paliw w innych krajach można sprawdzić zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Kwaterami nie poratuję gdyż ja korzystam z Kempingów, jedynie co mogę polecić to miejscowość Betina, Spokojne miasteczko z kilkoma plażami z drobnym żwirkiem.
Życzę udanego wypoczynku :lol:
robinio30
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robinio30 » 03.05.2013 10:19

Wczoraj napisałem obszerny post, ale zniknął. Może dlatego że dałem link do ośrodka.
Jedziemy w tym roku trzeci raz do ośrodka xxxxx zaraz przed Tisno. Idealne miejsce dla Was.
Ja jeżdżę prawie samymi autostradami. Słowacja, Węgry, Chorwacja. Trasa z Libiąża (za Chrzanowem) to 1200km z czego autostradami 1030km. Wjeżdżając na autostradę w Zilinie zjeżdżam z niej 15km przed celem.
Na Węgrzech robię trochę koło, ale za to spokojniej bez obaw o policję. Jedziemy 04.06 i jeden dzień spędzamy w Plitvicach. Niesamowite miejsce, ale z takim maluchem to raczej nie dla was w tym roku.
Jestem ze wszystkimi sprawami na bieżąco, więc służę pomocą! Najlepiej będzie na maila.
Maciekssss
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciekssss » 03.05.2013 11:37

misiagesia napisał(a):Dzięki Maciek za odpowiedź. A gdzie po drodze tankowaliście?? Słyszałam od znajomej, że przez Węgry jedzie się wolniej. Ile Wam droga zajęła?



Jechaliśmy przez Węgry około 3 godziny plus 40 minutowy postój na drobne zakupy w TESCO 24 H w Szombathely ,zaraz przy drodze.
Mamy auto na gaz -tankowaliśmy na Słowacji przy autostradzie(na Węgrzech jest drożej),a później już w Chorwacji przed zjazdem na autostradę za Cakovcem,na autostradzie ceny też ok.
Granica Mursko Središće SLO/CRO-zero aut.

Maciek
misiagesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiagesia » 05.05.2013 11:41

Dziękuję Wam za podpowiedzi. A jeszcze pytanie czy w Murterze są jakieś sklepy typu tesco?? Coś samoobsługowego?? U nas kiepsko z językiem... Jak znajdę więcej czasu napiszę więcej. Tymczasem życzę udanej niedzieli :]
robinio30
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robinio30 » 05.05.2013 19:03

A to koniecznie musi być Murter? Bo z tego co pamiętam to plaże tam mało spokojne.
misiagesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiagesia » 05.05.2013 19:31

Chodzi nam też o widoki. też to jest dla nas ważne.
Maciekssss
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciekssss » 05.05.2013 20:32

misiagesia napisał(a):Dziękuję Wam za podpowiedzi. A jeszcze pytanie czy w Murterze są jakieś sklepy typu tesco?? Coś samoobsługowego?? U nas kiepsko z językiem... Jak znajdę więcej czasu napiszę więcej. Tymczasem życzę udanej niedzieli :]


Jest KONZUM , STUDENAC i Tommy -wszystkie samoobsługowe...można też kupić rano (niedrogo!!!) świeże ryby i owoce morza w Ribarnicy w porcie,dogadacie się-to Słowianie,albo na migi...;-)
misiagesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiagesia » 17.05.2013 21:36

Decyzja padła, wybraliśmy termin - 8-22.06, nad samym morzem - 30 m, z pięknym widokiem na Kornati :) z pięknym tarasem. Tak jak kilka osób pisało mi na prv - dogadać się można, ponegocjować. Czy gdzieś w centrum jest dostępne wifi w przypadku, gdyby w apartamencie nie byłoby?? Mamy informację, że musimy przed 10 opuścić lokum. Chcemy podróżować w nocy z racji, że jedzie z nami 8 miesięczny bobasek, moje pytanie brzmi - gdzie po drodze można się zatrzymać?? Zobaczyć, przetrwać :P I pytanie do tych podróżujących wózkami - czy jest jakiś problem w poruszaniu się po miejscowości, jakieś udogodnienia dla mam z dzieciątkami w wózkach?? Jak z zejściami na plaże i z wcześniej wspomnianymi wózkami??
zbdu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbdu » 18.05.2013 14:56

Witam, mam prośbę. Masz może jakiś link do kwatery, zdjęcia lub cokolwiek (jaka cena?)? Też wybieramy się do Chorwacji i myślę nad miejscowością Murter 2+1(3lata), szukam ale nic nie mogę znależć. My wyjeżdzamy 22.06 (Żywiec) więc może Was wymienimy?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
wojtekx37
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekx37 » 18.05.2013 23:51

Witam.
Wybieram się prawdopodobnie 22.06 (2+1) i chętnie przyjrzałbym się temu apartamentowi z tarasem, myślałem jechać w ciemno ale wolę pod konkretny adres. Proszę o jakiś link do zdjęć itd.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Dziękuję i pozdrawiam
misiagesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiagesia » 19.05.2013 10:33

zbdu napisał(a):Witam, mam prośbę. Masz może jakiś link do kwatery, zdjęcia lub cokolwiek (jaka cena?)? Też wybieramy się do Chorwacji i myślę nad miejscowością Murter 2+1(3lata), szukam ale nic nie mogę znależć. My wyjeżdzamy 22.06 (Żywiec) więc może Was wymienimy?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję
Pozdrawiam


wojtekx37 napisał(a):Witam.
Wybieram się prawdopodobnie 22.06 (2+1) i chętnie przyjrzałbym się temu apartamentowi z tarasem, myślałem jechać w ciemno ale wolę pod konkretny adres. Proszę o jakiś link do zdjęć itd.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Dziękuję i pozdrawiam




:D witam!! Jak tylko będę w domu na swoim komputerze to prześlę na email wszelkie dane jakie posiadamy :D Czy podróżowaliście z takim maleństwem jak my mamy tak daleko?? Przeraża mnie podróż, ale pobyt myślę, że damy radę :) Może wymienicie się doświadczeniami??
Jeszcze ostatnio u naszego synusia wykryto AZS i boję się, że takie słoneczko może podrażnić mu nadto skórę, pozostanie plażowanie w cieniu namiotu plażowego - który ostatnio zakupiliśmy w lidlu, naprawdę świetna sprawa :) U nas też coś moja mama pobąkuje, że może się z nami zabierze, ale mówi że ona może wziąć z racji pracy urlop z początkiem siermpnia a to nam komplikuje plany :-?
zbdu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbdu » 19.05.2013 13:51

Witam, my byliśmy rok temu jak synek miał 2 lata, jechałem na noc, trasą Żylina-Bratysława-Budapeszt-Zagrzeb itd. Synek obudził się jakieś 200 km od celu (Biograd) i strasznie marudził ale dojechaliśmy. Na plaży tak jak mówisz namiot z Lidla dawał radę.
Jak coś to pytaj
Ps. Syn też ma podrażnienie skóry ale nic mu nie zaszkodziło. Tylko trzeba korzystać ze słońca z umiarem
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone