Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Murter 2008, Hvar 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 04.06.2009 07:57

Dzięki za ciepłe komentarze. Mam zamiar za trzy tygodnie uzupełniać ten post o bezpośrednie "fotorelacje" z Hvaru. Podobno w apartamencie jest Internet więc wszystko jest możliwe.
miraculus
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 24.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) miraculus » 04.06.2009 08:10

tadeusz2 napisał(a):Dzięki za ciepłe komentarze. Mam zamiar za trzy tygodnie uzupełniać ten post o bezpośrednie "fotorelacje" z Hvaru. Podobno w apartamencie jest Internet więc wszystko jest możliwe.


Witam,
My też wybieramy sie na Hvar 26.06. Płyniesz ze Splitu czy z Drvenika?
pzdr
Ostatnio edytowano 07.06.2009 09:02 przez miraculus, łącznie edytowano 2 razy
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 04.06.2009 09:10

Świetna relacja super zdjęcia,
Toji
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toji » 04.06.2009 09:24

no super, jakby to było fantastycznie pojechać tam w tym roku :)
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 06.06.2009 18:57

Obrazek
ul.Turystyczna w Murterze
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.06.2009 21:48

Bardzo fajna relacja okroszona świetnymi zdjęciami. A delfinów szczerzę zazdroszczę, tyle razy już byłam w Cro i nic :(
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 14.06.2009 09:49

Kolego, a jak zakończyła się przygoda z nurkowaniem? Nie mieliście żadnej kontroli ? Policja was widziała i nie reagowała, czy też po prostu nie podpłynął akurat żaden patrol ? W tym roku planuję kilka nurkowań z bazą nurkową, ale chcę mieć cały czas sprzęt na łodzi i wskoczyć np. po muszelkę której nie dam rady wyciągnąć na bezdechu - czy za takie niewinne 5 minutowe nurkowanie będę miał jakieś kłopoty ? Zamierzam wykupić ta licencję za 100KN. Pozdr.
P.S. Ciekawe czy Policja wodna po sezonie /wrzesień/ jest mniej aktywna....
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 15.06.2009 20:37

Bardzo miło sie oglądało i czytało.....
Pozdrawiam....
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 15.06.2009 21:06

Świetne ujęcia delfinów. :) Jak ciężko im zrobić zdjęcia, sama się już przekonałam, więc tym bardziej gratuluję.
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 23.06.2009 14:50

Jutro wyjeżdżam na Hvar i okazuje się, że jadę w ciemno. Przestudiowałem sporo postów na tym forum i w głowie mam spory mętlik. Gdzie, do licha, mam wylądować?
Pytanie czy na północnym wybrzeżu wyspy czy południowym, w jakiej miejscowości? Jedynym kryterium jakim mam zamiar się kierować to bliskość morza, oczywiście poza ceną, która ma pewne granice przyzwoitości. Generalnie ma być w pierwszym rzędzie przy morzu i najlepiej z własną plażą, aby nie było miliona hałaśliwej rzeszy niemieckich, emerytowanych turystów.
Gdyby, daj Boże, ktoś miał jakiś pomysł to chętnie wezmę go pod rozwagę a skoro nie można na tym forum zamieszczać reklamy, przyjmę drogą mailową każdą sugestię pod adresem : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 23.06.2009 15:31

Ja kocham otwarte morze, czyli południowe wybrzeże Hvaru. Bardzo czyste morze.
Co do dostępności kwater w ciemno- nie mam pojęcia, w sezonie może być ciężko w tych maleńkich wioskach...
Bądź dobrej myśli, na pewno coś znajdziesz. Wszędzie są agencje turystyczne, w razie czego.
Ja ruszam 1 lipca.
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 25.06.2009 22:39

Czwartek, 25 czerwiec 2009
Decyzję o wyjeździe na Hvar podjęliśmy za namową znajomych na wiosnę tego roku. Termin, jaki zaplanowaliśmy miał przypaść w pierwszy dzień szkolnych wakacji. Niestety z przyczyn niezależnych od nas opóźnił się o parę dni. Szczęśliwie udało się przezwyciężyć wszelkie trudności i wczoraj wyruszyliśmy w nieznane, bowiem jechaliśmy zupełnie w ciemno.
O drodze wspomnę tylko tyle, że w stosunku do ubiegłego roku niewiele się zmieniło. Zmiana in plus to brak jakichkolwiek korków, tylko jedno zdjęcie w Wiedniu na fotoradarze, i brak kogokolwiek do pobrania opłaty za winietkę w Słowenii. Być może w okolicach drugiej w nocy przejazd autostradą jest za darmo.
Obrazek
Widok z poru w Splicie
Obrazek
O 7.30 wpłynął do portu Tin Ujewič
O szóstej rano wylądowaliśmy w Splicie a o ósmej byliśmy już na promie do Starego Gradu.
Obrazek
Kolejka na Vis
Obrazek
Zostawiamy za sobą Split
Obrazek
Na górnym pokładzie
Na promie zaczepia nas handlarz olejkami i nagabuje na wynajęcie apartamentu w Gdinj. Przepiękna, cicha okolica, jak zapewnia starzec, ale niestety nie ma tam prądu. Grzecznie dziękujemy za propozycję i za chwilę wpadamy w sidła starszej kobiety, która ma apartament w Hvarze, pięć minut od plaży. Jej również dziękujemy.
Obrazek
Po półtorej godzinie oczom naszym ukazał się Hvar
Obrazek
Malownicza wyspa
Obrazek
Zielono
Obrazek
Widać już Stari Grad
Pojechaliśmy na drugą stronę wyspy. Jej penetrację w poszukiwaniu bazy rozpoczęliśmy w Zavali. Po trzech odwiedzonych miejscach dostaliśmy to czego oczekiwaliśmy, no może poza ceną, która nas powaliła.
- Jak nie chcecie to szukajcie dalej, powodzenia - i już obracała się na pięcie gaździna przepięknie położonego apartamentowca.
Chcąc nie chcąc, przełknęliśmy gorzką pigułę i przystaliśmy na ceną obniżoną zaledwie o kwotę równoważną cenie wacików.
Obrazek
Widok z naszego tarasu
Po szybkim rozpakowaniu pora na plażę. Temperatura powietrza 24stopnie a wody 22. Dość silny wiatr wiejący od morza pchał spore, jak na jadran, fale.
Obrazek
Mała kameralna plaża
Obrazek
Raj dla dziatwy
Pod wieczór udaliśmy się na zwiedzanie okolicy betonową ścieżką , która biegła przy brzegu, wzdłuż morza.
Obrazek
Sąsiednia zatoka
Obrazek
I następna plaża
Obrazek
Egzotyczne rośliny są niemal wszędzie
Obrazek
"Nadmorska promenada"
Obrazek
Jeszcze inna plaża
Wracamy, wystarczy wrażeń, jutro też jest dzień.
Toji
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toji » 26.06.2009 08:56

pięknie, pięknie jak miło sobie poprzypominać :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.06.2009 09:18

Cześć Tadeusz :D

Dopiero teraz tu trafiłem i przeżyłem miłe zaskoczenie fajną relacją.

Ciekawa tegoroczna fotorelacja "na żywo", to chyba pierwszy raz na forum ktoś robi coś takiego, obszernie i ze zdjęciami :D

A propos zdjęć, robisz je bardzo ładnie........ :roll:

Pozdrawiam i miłego urlopu Wam życzę :D (a sobie, żeby weny Ci nie zabrakło....)
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 26.06.2009 09:27

Zapisuję się do czytelni i niecierpliwie czekam na ciąg dalszy :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Murter 2008, Hvar 2009 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone